"Bence" Paylaşmaya Hazır Mısın? "Bence" Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

ksBence a
Bence Paylaşmaya Hazır Mısın? Bence Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

"Bence" özelliği hakkında kafanda deli sorular var, değil mi? O halde artık seni bu özellikle tanıştırmaya ve soru işaretlerini gidermeye başlayalım! Senin de bildiğin gibi, şimdiye kadar KizlarSoruyor’da soruların altında görüşlerini paylaşabiliyordun. Artık görüşlerini doğrudan da paylaşabileceksin! Hem de içeriğini oluşturmak için artık çok daha geniş bir alana sahipsin!

Doğrudan ve daha geniş bir alanda paylaşım imkanı sunan “Bence” özelliği için KS ekibi olarak gecemizi gündüzümüze kattık ve sana en iyi deneyimi sunmak üzere dizayn ettik! Ve şimdi artık paylaşacağın “Bence”leri görmek için sabırsızlanıyoruz!

Bence Paylaşmaya Hazır Mısın? Bence Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

"Bence" tam olarak nedir?

“Bence” paylaşmak, çeşitli konu ve fikirler hakkında kendi görüşlerini aktarabildiğin bir blog yazısı yayınlamaya benziyor. Örneğin “ayrı şehirlerde aşk", "en son moda” gibi çok soru sorulan konularda sahip olduğun bilgi, deneyim ve ipuçları hakkında bir “bence” yayınlayabilirsin. Bence yayınlayarak, sesini KS topluluğuna duyurabilir, karşı cinsten de konu hakkında geribildirim alma imkanını yakalayabilirsin.

Bence Paylaşmaya Hazır Mısın? Bence Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

"Bence"nin sorulardan ne farkı var?

KS'teki sorular, üyelerin hızlı bir şekilde yardım niteliğindeki çözümlere erişebilmesini sağlar. "Bence" ise üyelerin, yeteneklerini ve uzmanlıklarını sergileyerek kendilerini öne çıkarabilmelerini sağlar. Örneğin, "erkek arkadaşa doğum gününde alınabilecek hediyeler" konusunda bir soru sormak yerine, "Erkek arkadaşa alınabilecek en iyi 5 doğum günü hediyesi" başlığı altında bence oluşturulabilir. Özetle: Sorular araştırma/bilgi edinme/yardım alma amaçlıdır. "Bence"ler ise bilgilendiricidir.

Bence Paylaşmaya Hazır Mısın? Bence Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

"Bence" hangi formatta yayınlanabilir?

Makale ya da liste formatında Bence içerikleri paylaşabilirsin. Bence içeriklerini fotoğraflarla ve/veya videolarla zenginleştirmen de çok önemlidir. Aşağıdaki bence örnekleri, nasıl içeriklerle kendini daha iyi ifade edebileceğin ve daha fazla insana erişebileceğin konusunda fikir verebilir.


Liste Şeklindeki Bence:

İlişkinizi Güçlendirmek İçin Hemen Uygulayabileceğiniz 5 Yenilik

Video İçerikli Bence:

Yaşama Gülümseyerek Bakmanızı Sağlayacak 6 Mücadeleci İnsan

Makale Şeklindeki Bence:

Sosyal Medya Paranoyaları

Infografik İçeren Bence:

Erkekler, sevgililerinden gizli sanal flört edinmeye daha fazla eğilimli

Bence Paylaşmaya Hazır Mısın? Bence Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!

Nasıl "Bence" paylaşabilirim?

Aşağıdaki 3 adımı izleyerek kolaylıkla bence paylaşabilirsin:  • Adım #1: Ana sayfadaki bence simgesine dokun ve bence başlığını yaz. Başlık yazdığın alanın hemen yanındaki turuncu "paylaş" butonunu tıkla. Başlığının açıklayıcı, ilgi çekici ve gramer açısından hatasız olması, daha fazla insana ulaşabilmesi için çok önemli.

  • Adım #2: Bence metnini girmek için "bence detayları" yazan alanı kullan. İşte bu alana makale ve liste türünde içerikler girebilirsin. Burası senin içerik yarattığın, resim ve video ile zenginleştirebileceğin asıl alan. Paylaşım yapabilmek için bu alana en az bir resim eklemelisin. Konu kategorini de seçmeyi unutma! İçerik detaylarını da girdikten sonra, turuncu "Bence'mi gör" butonunu tıkla. Böylece içeriğinin önizlemesini görebileceksin.

  • Adım #3: Önizlemeyi dikkatle gözden geçir, her şey yolunda görünüyorsa turuncu "Gönder" butonunu tıkla. Eğer içeriğini düzeltmek istiyorsan "düzenle" seçeneğini, tamamen silmek içinse turuncu "sil" butonunu tıklayabilirsin.

Her gün kaç tane "bence" yayınlayabilirim?

Sorularda olduğu gibi, üyenin kaç bence yayınlayabileceğini, onun Xper seviyesi belirler. Xper seviyesi 1 olan üyeler, 24 saat içinde en fazla 1, Xper seviyesi 2 olanlar 2, Xper 6 ve üzeri olan üyeler ise 24 saat içinde en fazla 3 bence yayınlayabilir.

"Süper Bence" nedir?

Harika bir Bence, tıpkı harika sorularda olduğu gibi KS topluluğu tarafından takdir edilir. Gerçekten harika bir bence yayınladıysan, KS senin bence içeriğini ksBence'ye dönüştürür ve bu dönüşüm için de sana bildirimde bulunur. Ayrıca hesabına 100 Xper puan yüklenir ve Canlı Yayın akışında, popüler sekmesi altında diğer bence listeleyen sayfalarda görüntülenir. Üyelerle etkileşime girdikçe de içerik olarak daha fazla kişinin görmesi sağlanır.

"Çok Süper Bence" nedir?

Süper Bence'ler arasından seçilip ana sayfada ve benceler akışında öne çıkarılan bencelerdir. Böylece üye, sesini daha fazla kişiye duyurabilir. Çok Süper Bence seçilen bir bence, Günün Bencesi adayı haline gelir, başka bir deyişle, ana sayfada en tepede konumlandırılmaya da aday olur. KS'in kadın-erkek perspektifini yansıtan, topluluğun ilgisini çeken, içerik ve biçim açısından tam anlamıyla kaliteli benceler, bir adım öne çıkarılarak hem KS topluluğuna hem de KS dışındaki okuyuculara sunulur.

"Bence" destek

ksBence'ler hakkında daha fazla bilgi için: tıkla!. Aynı zamanda KS ekibi de sorularını cevaplamak üzere burada! KS ekibiyle iletişime geç.

"Bence" Paylaşmaya Hazır Mısın? "Bence" Özelliği Hakkında Merak Ettiğin Her Şey Burada!
326
218
Görüşünü yaz
218Kız Görüşü
326Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • HayatAynaSnYansıması
  bence bölümü çok tutmadı bence

  üyeler yorum yapmıyor ve bencelerin çoğu yorumsuz kalıyor

  yönetim buna el atarak şöyle bişe yapabilir ; Bence cevaplamanın xperi 2 - 3 daha fazla olursa üyeler bence bölümüne akın edecektir

  yani kısaca ; süper benceye verdiğiniz 100 xperin , 3 ünü bütün benceleri cevaplayanlara verirseniz hem bence yazanlar çoğalır hemde bence yorumlayanlar.

  bunların hepsi bence :D
  SevdimKatılmıyorum 47 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • basküler1

   Amaç bencelere yorum gelmesi değil, bencelerin okunmasıdır bana kalırsa. En azından öyle olmalı. Xper puanını arttırmak benceleri okumadan cevap yazanları arttırır sadece. Bencelerin okunması için daha kaliteli bencelerin yazılması yeterlidir.

  • usta seni engelliyorum

   sırf eski üye olduğun için senin altına yazmıştım ama görüyorum sen o değere laik değilsin. bunca yıl hiç konuşmuşluğumuzun olmayışını bozmamakta haklıymıymışım :D kaçtır paylaşımda bir mors etmeye çalışmalar bir kapak yapmaya çalışmalar. neyse hatasın der geçerim. bişe yazmaya çalışma gelmez engellisin.

  • Narlısist

   Çok mantıklı 👍

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • kralicenurr
  Ksnin ilk halini ozledim.#Bence#
  Sevdim 19 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

217325
 • Affedilmeyen
  Umarim beklenen performans alinir
  yanliz bu cevap durumu biraz garip olmamismi:)
  Sevdim 2 Kişi
  • SanalKatliam

   Görüş sahibine çok güldüm :D Bunedir ya...

 • Mandarinia
  1- Her zamanki gibi yine sitenin içine etmişsiniz!
  2-Sizin yenilik anlayışınız, nedense siteyi daimi üyeleri için daha da çekilmez bir hale sokmakta ve siz bunun bir türlü farkına varamıyorsunuz!
  3-Canlı yayında takibimde olan üyeleri görmeyi sevdiğim halde, şimdi saçma salak bir şekilde yaş gruplarını devreye sokmuşsunuz. Ben sitenin ergenlerini, tanımadığım diğer üyelerinin zırvalarını görmek zorunda mıyım?
  4-Milletin %40'ı zaten devletin başındaki hükümet bozmasının kendisinden ve ambleminden tiksinmiş haldeyken bu ampul neyin kafasıdır? Subliminal mesajlara mı heveslendiniz?
  5-Bence bence dediğiniz zırvayı geliştirip sunmak iki yılınızı mı aldı?
  6-Var olduğunuzdan bu yana milletin gizlilik denilen zamazingoya duyduğu tiksintiye rağmen hala bu konuda somut bir adım atmama isteğiniz neden kaynaklanmaktadır?
  SevdimKatılmıyorum 38 Kişi
  • hayitotu

   Sen soyleyene kadar dikkat etmemistim ampule zaten supheleniyordum ksden icime tam kurt dustu

  • Mandarinia

   Görmeye katlanamadığım şeylerden biri bu ampuller...

  • Mandarinia

   Yönetim, hala sorularıma yanıt vermenizi bekliyorum. Bilhassa da 3 numaralı olana...
   Ben takibimde olan arkadaşlarımı görmek istiyorum. Onu bunu ve lüzumsuz kişileri değil!

  • Hepsini Göster
 • kopukucurtma5
  senelerdir acilak ramak kaldi yep yeni özelliklerle geri gelecek dediginiz yazi bölümü bu mu? sakaysa hic komik degil degilse de komik degil, yeni üyelere yuttarabilirsiniz de eski üyeler yemez bunu sayin @KizlarSoruyor.
  canli yayini da zikertip atmissiniz. zictiniz sivadiniz tamam da tüy dikmeyeydiniz iyiydi.
  SevdimKatılmıyorum 9 Kişi
  • Rozalina

   +1...

  • hokolonko

   eski yazilar bolumunden ozlediklerin neler?

  • kopukucurtma5

   yazilar bölümünde iki kelime yazip yazi diye yayinlanmiyordu. bir yorum hakkiyla sinirlanmiyordu yorumlarin, gizli kullanici olarak sacmalama sansin da yoktu.

 • barraquda
  Yenilik icij ugrasilmis , saygi. duymak lazim.. ama gereksiz, olmus.. ks yazilarda ayni sey yapiliyordu zaten.. simdi bir de bence , siyah siyah degilsi , sence? Gibi abuk subuk bir suru sey acilacak... yeni menu isimleri de cok kotu olmus kafa jarustirici , gorus sahibi falan , o nedir o ;))
  Sevdim 1 Kişi
 • Hayalimdeiyi
  Bence kötü olmuş, Sayfanın adı Kızlar soruyor... En eski format en güzeliydi. Gittikce kötüleşiyor ve zevk vermemeye başlıyor... keşke yaş sınırı falanda çok olmasa resmen evlenme sitesi olmuş haberiniz yok
  SevdimKatılmıyorum 5 Kişi
  • Hayalimdeiyi

   erkekler benim görüşümü tabi beğenmez çünki evlenme sitesine çeviren onlar ;)

 • inciay
  canlı yayın nereye gitti ya.. hem eskiden kadın erkek yorumları yanyanaydı öyle daha iyiydi site hep bir evrim geçiriyor ve tuhaf karmaşık bir yer olmaya başladı.. benceler konusunda nötrüm canlı yayını bari geri verin
  Sevdim 2 Kişi
  • hokolonko

   canli yayin'da nasil bir sorun yaziyorsun?

  • inciay

   canlı yayının yeni göstergesini bulamamıştım bu yorumumdan 10 dk sonra buldum..12 gün önce

 • Gatspy
  Bencelerde gif eklerken çok zorlanıyor boyut, format tarzında hatalar alıyoruz. Yetmez gibi çok dikkat etmemize rağmen bencelerde boşluk oluşuyor bu duruma çözüm bulunsun öneri gerekirse bence paylaştıktan sonra dahi belirli bir süre veyahutta süper bence seçilene kadar düzenle seçeneğin bulunması.
 • Glosso
  Bence bölümünü anlamayıp buradan soru sorunların çukünü kesecek misiniz.

  Bence, bence bölümü işlevini başından iyi oturtulması iyi olur. Bence bölümünde sorulan sorular SORULAR bölümüne taşımalı ya da silinmeli.

  Zaten Sorular bölümünde yeterince gereksiz soru soruluyor. Bari burası temiz kalsın en azından.

  Okuyacak bir şeyler bulabilelim. Cimbizla konu aramayalim okumak için
  • hokolonko

   kesecegiz :) Bence paylasimlarinin moderasyonu ve hangi Bence'lerin sunuldugu konusunda haklisin.
   Ilgi ceken Bence paylasimlarini Populer sekmesinden takip edebilirsin. Populer Bence'lerin, ve ksBence secilmis ve populer olmus paylasimlarin artmasiyla daha cok icerige ulasabileceksin. Ancak Bence henuz yeni oldugu icin populer olabilecek ya da ksBence secilebilecek paylasimlar az. Bence'ler guzellestikce ksBence olacak, ve ilgi ceken bu paylasimlara daha kolay erisebileceksin.

  • Glosso

   Bence, KsBence uygulaması süper bir şey. Hatta KSBENCE ortalaması ve popüler Bence gönderimi yapanlar da KALLAVİ üye gibi sınıf atlatılması, kaliteli paylaşımların sayısını artıracaktır. Maharet iltifata tabidir.

   Yalnız şu BENCE paylaşımlarının popüler sekmesine düşmesini beklemeliyiz. Yani gerçekten gereksiz gönderiler ayıklanırsa Popülerlere mahküm kalmayız. Misal gözden kaçan ama çok güzel sorular çıkıyor bazen ama bakıyorsunuz kimse cevap vermemiş. Aynı durum kaliteli ama değeri bilinememiş gönderilerin heba olmasına neden olabilir kalabalik içinde fark edilmediği için.

   Bu tür kontrollü gidişat Popüler Bencelerin kalitesini daha da artırır kannatindeyim.

   Tüm emeği geçenlere şimdiden ve sonradan teşekkürler.

  • hokolonko

   paylasimlarini begendigin uyeleri, begendigin soru/bence'leri, ve ilgilendigin konulari belirleyerek KSm akisini gelistirebilirsin. Bu sekilde bir yandan ilgini ceken konulari KSm'de takip ederken, diger akislarda sitenin geneline de goz atabilirsin. tesekkurler guzel bence serisi icin :)

 • pertau
  böyle olmadı bence :D

  iki bölüme ayırdınız takibi zor insanlar bölünür yorumlar azalır kimse paylaşım yapmaz sonra kimse gelmez böyle böye işte ^ ^

  ha bide ben 32 yaşıma girecem beni 24 katogorisinden çıkartın bu yaş aralığını illaki koyacaksanız 5 yaş aralıgında koyun..
 • cizmelikediii
  Henüz alışamasak da güzel olmuş aslında, yenilik iyidir ve bizler için çalıştığınızı görmek de güzel. Bu arada soru detaylarını da bence paylaşımlarındaki gibi editleyebilsek iyi olurdu, yazıları düzenleme, kolay resim ekleme özellikleri vs vs bunlar sorular için de olsa güzel olur diye düşünüyorum.
 • mavikalppp
  Benim bu siteyi sevme sebebim rahat olmasiydi cok kolay bir sekilde merak ettigin seylere cevap aliyosun ve hem zaman geciriyosun faceden twitterdan farki buydu benim icin. ben sevmedim sahsen facedeki durum paylasmaktan bir farki kalmamis yakinda adinida degistirirler iyice siteyi karmasik hale getirdiniz bence.
  Sevdim 1 Kişi
 • anketbankasicom
  Bence hizmete girdiği ilk versiyonu daha güzldi. Gittikçe içine çöküyor buras. Eskiden füze gibi uçuyor misali yükseliyordu. Şimdi çakılıyor toplum gittikçe uzaklaşıyor sanki. Benim bencemde böyle olsun bence.
  Sevdim 1 Kişi
 • LittleCatty
  Bence bence bolumu guzel olsada bence o sence ampul hic olmamis.. Siyasi parti amblemi olarak kullanilan o simgenin boylesine interaktif.. farkli gorusler barindiran kullanicilarin bulundugu bir sitede kullanilmamasi gerekiyor. O ne oyle subliminal mesaj gibi.. bence o degisirse daha iyi olur..
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  • hokolonko

   bence simgesi diger 2 dildeki platformlarimizda da ayni :)

 • gebere_jackson
  Bence bukadar kasmamalisiniz site de artık yabancı bir şehirde gibi hissediyorum kendimi birine alınmadan yeni versiyon tutuyor
  Bence tabi
  SevdimKatılmıyorum 5 Kişi
 • İsviçreliii
  niye böyle radikal değişiklikler yapıyorsunuz anlamadım. sitenin arayüzü değişti. mobil için filan güzel oldu. nispeten iyiydi. şimdi daha bir saçma havası olmuş. gerçi bu yollla daha fazla tık almayı filan mı planlıyorsunuz bilmiyorum ama.
  Sevdim 2 Kişi
  • İsviçreliii

   bu canlı yayın olayı kötü olmuş. belli yaş aralıklarına bölüp siteyi randevulaşma sitesine çevirmişsiniz. bu yaş aralıklarında olsun, kız olsun... bir iki seçenek daha ekleyin bari.. oldu olacak memleket seçme kısmı da ekleyin de millet buluşup kaynaşsın. ya da burç filan.

  • İsviçreliii

   bir de sanki akademik bir tartışma yapılıyormuş gibi görüş sahibi diyor ya. off

 • SibelErdem
  Bence yazıyorum. Yazdığım bencenin altına görsel eklemek istediğim zaman en başa ekliyor fotoğrafları. Bu sistem ile alakalı bir durum mudur? Bu konu hakkında beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

  Katılmıyorum 1 Kişi
 • ahmetgökdemirpala
  merak ettiğim çok şey var misalen bece bizzat ben oluşturmlıyom vido resim yazım ve tanıtımı kendi öz verim ve düşüncemi yansıtmalıyım başkasının hazırladı yapıştırıcı benceler beni tatmin etmiyor bilgimi serdedeyim bence
 • HypertrophY
  Merhaba Arkadaşlar
  Aranızdaki tecrübelilere bir sorum olacak. Alanımla ilgili blogumda yazdığım makalelerden bazılarını burada paylaşmak istiyorum. Peki makalenin sonuna blogun linkini vb. ekleyebilir miyim?
  • ksBence

   Daha önce başka bir yerde yayımlanan bir yazı, bu kendi bloğunuz dahi olsa, Kullanım Koşulları gereği orijinal sayılmayacağından KizlarSoruyor'da süper seçilmez, vitrine çıkamaz.

  • HypertrophY

   Cevap için teşekkürler.
   O zaman herkesi "bloguma" beklerim :)

 • blueeeeeeeeee
  iki tane bence paylaştım ikiside süper bence seçildi :)
  şuanda bence süper bence çok süper bence günün bencesi olaylarını özmeye çalışıyorum
  hepsini teker teker açıklayan kapsamlı tek bir bence yazamaz mısınız?
  ona buna soruyorum kafam karışıyor.
  Katılmıyorum 1 Kişi
  • blueeeeeeeeee

   bu arada herşey burada diyorsunuzda ne yazıkki bunlarla ilgili hiç bilgi vermemişsiniz

 • new-anka
  Yazılar sayfası açılsaydı
  Bir çok üye
  daha mutlu olurdu
  Buna eminim
  SevdimKatılmıyorum 6 Kişi
 • Daha Fazla (522)
YÜKLENİYOR...