KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

Triggerr m

Merhabalar, Bence'me hoş geldiniz!

Siz KScanlar'ın akıllarındaki soru işaretlerini gidermek için çeşitli alanlarda röportaj yaptığımız bu serimizde, her zamanki gibi özel konuklarımız yer alıyor. 🤗🤗

Bu bölümümüzde Editörlere sorduk!

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

Sorularımı vakit ayırıp cevaplayan @umrumdışı_ , @8matador1180 , @benkendall , @kalpsiz-melek ve @Need4Read ' e tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Maalesef erkek sayımızda bir eksik oldu irtibat sağlayamadım, bu seferlik idare edin ve röportajın keyfini çıkarmaya bakınnn.😍😍

Ne kadar süredir editörlük yapıyorsunuz?

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

@umrumdışı_ : Sanıyorum ki 2 aydır editörüm. Daha uzun ya da az olabilir. Herhangi bir işaret tutmadım/koymadım çünkü.

@8matador1180 : Merhabalar. Sitede yaklaşık 6 aydır editörüm. Editör olmadan önce de pek çok bence yazmakta idim.

@benkendall : Sellam,1 yıla yakın editörlüğüm var sanırım. Siteye ilk bence yazmaya başladığım zamanlar aşırı rahatlıyordum. Yazmak bana hep iyi gelir çünkü. İlk editörlük hedefim vardı yani, ama ilk fenomen oldum. Ama sonrasında tabi ki bencelerim belli konularda yer aldığı için bir süre güzellik&bakım rehberi çoğunlukla inceliyordu ve o editör olmama karar verdi.

@kalpsiz-melek : 2 yıldır editörüm.

@Need4Read : 25 Mayıs 2021'de editör unvanını profilime ekledim. Henüz çiçeği burnunda bir editörüm diyebiliriz. 🙂🙂

Ortalama kaç bence yazarak editör oldunuz?

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

@umrumdışı_ : Ortalama 25 bence yazarak editör oldum. Normalde 'Çok Süper Bence' kriterlerine uygun max 21 bence yazanlar editör olarak seçilebiliyor. Site beni görmediğinden biraz uzun sürdü. :D

@8matador1180 : Yaklaşık 105 bence yazarak editör oldum. Ancak buradaki sorunu kendimde buluyorum. Açık söylemek gerekirse sitede 30 bence yazarak editör olan insanları görünce site yönetimine gönül koymuştum. Çünkü sadece 30 bence yazmış biri editör yazarken, 105 bencenin 100'ü çok süper olmasına rağmen olmamış olmamı mantıklı bulmuyordum.

@benkendall : Şunu söylemek gerekirse bir ortamda varlığınızı belli etmek istiyorsanız niteliğiniz de önemlidir. KizlarSoruyor, editörlük için en ilgi çekici, kısa sürede gözleri üzerine çeken, üyelere bilgiler veren, tartışmaya açık ve imlâ yönünden titiz benceleri seviyor.
Ben 50 küsür bencem sonrası editör oldum. Bu benceler sadece güzellik, saç, cilt bakımı konularına ait değildi tabi ki. Hemen hemen her konudan özellikle kendi yorumlarımı katarak yazıyordum, bu sayede oldum.

@kalpsiz-melek : 15-20 bence filan yazmıştım aktif olarak.(2 günde bir) Önceden de bence yazmıştım çok kez zaten ama düzenli değildi.

@Need4Read : Ben, sitede 25'inci Bence'mi yazdıktan sonra bu unvanı almaya hak kazandım. O zamana kadar yazdığım 25 Bence'min 23 tanesi "Çok Süper Bence" seçilmişti.

Bence yazmayı en çok sevdiğiniz kategori hangisi ve neden?

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

@umrumdışı_ : Birçok konuda yazıyorum zaten editör olmak bunu gerektirir. Ama en sevdiğim konu ''Kişilik & Karakter'' oluyor. Bir de ''deniyor, geziyor, izliyor'' benceleri paylaşmayı da oldukça seviyorum.

@8matador1180 : Bence yazmayı en çok aile toplum, eğitim kariyer ve internet teknoloji alanında seviyorum. İnsanları ilgilendiren konuları, eğlenceli şeyleri yazmak hoşuma gidiyor. Teknik yazıların bu site için uygun olduğunu düşünmüyorum.

@benkendall : Bence yazmayı tamamı ile seviyorum. Bir bakmışsınız moda&stil konusuna uçmuşum, bir bakmışsınız Teknoloji...Her konuyu seviyorum. Hatta paylaşmak istediğim daha farklı konularda var fakat bunların konu etiketi bulunmuyor. Misal Tarih. Kısacası her kategoriyi seviyorum. Ama en çok hangi konuda ilham geliyor derseniz Kültür&Sanat diyebilirim. Çünkü kültürel birikimim olması için araştırmalar yapıyorum, bir şeyler katıyorum düşünce dünyama ve bunu burada paylaşıyorum. İlham perilerim en çok Kültür&Sanatta :)

@kalpsiz-melek : Yeme&içme kategorisinde yıllardır bence paylaşmayı çok seviyorum. Çünkü yemek yapmak bir tutku benim için ve vaktim oldukça paylaşım yapmaya çalışıyorum.

@Need4Read : En çok; fenomen olduğum, aşk ilişkileri ve diziler & filmler kategorilerinde Bence yazmayı seviyorum. Çünkü bu başlıklara dair birikimlerim daha fazla ve üyeler için daha faydalı içerikler üretebiliyorum. Bu başlıklar dışında; kişilik & karakter ve internet & teknoloji başlıklarında da içerik üretmeyi çok seviyorum. Bu başlıklar, özel yaşantımda en çok ilgi duyduğum alanların başında geliyor.

Editör olmanın avantaj ve dezavantajları var mı?

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

@umrumdışı_ : Yazmayı sevenler için avantajları var. İçinizi, birikimlerinizi bir topluluk önüne sunabiliyorsunuz. Bence bu güzel bir imkan. Dezavantajı ise saatlerce düzenlemek, görsel aramak, ilham gelmesini beklemek olabilir.

@8matador1180 : Editör olduğun zaman fenomen olmasan dahi yazmış olduğun bir alan için onay süresi beklemeden direkt süper bence kategorisinde yazılarınız o anki heyecanınızla yayınlanıyor. Bu hoşuma gidiyor. Editörlük öncesinde yazdığım diğer bencelerin bazılarını sırf kendi kategorim de olsun da onay beklemeyim diye yazmıştım. O da beni çok zorlamıştı.

Dezavantajlarına gelecek olursak, açıkçası diğer internet siteleri bu tür alıntı olmayan içerikler için çok daha büyük vaatlerde bulunmakta. Alıntı içeriklerden bahsetmiyorum tabi. Bu sitenin içerik hizmetlerinin gönüllülük esaslı olması çok güzel herkes içinden geleni yazıyor. Ancak kötü olan tarafı kimse yazıların çoğunu okumadan sadece xper kazanmak için güzel, iyi yazıp bırakıyor. Yazıların okunmaması çoğu zaman yazma şevkimi kırmakta.

@benkendall : OKUMUYORLAR...
Acı ama gerçek. Bence paylaştığımda 40 görüş geliyorsa bir elin 5 parmak sayısını geçmiyor gerçekten okuyanların sayısı, bazıları okuyor yorum yazmıyor ama okuyorlar. Bu da önemli.

Editörlüğün avantajlarından bahsedecek olursam eğer;

-Yazmak psikolojik olarak rahatlatıyor
-İmlâ kurallarını öğreniyorsun
-Zaman geçtikçe kendi yolunu çiziyorsun
-İnsanlar seni en çok bence atmosferinden tanıyorlar çünkü her yazar yazısına içinden bir şeyler katar.

Editörlüğün de dezavantajı var malesef. Bunlara değinecek olursam;

-Farklı konular ele aldığımda başlığa göre muamele görüyorum. Yani başlıkta ne yazıyorsa ona göre yorumlar geliyor.
-Sadece 5 Xper almak için yorum yazmaya gelen ve bunu yorumlarda dile getiren insanların olması. Misal; "Sorunun ne olduğunu bile anlamadım, sadece puan almak için yazıyorum."
Bence olduğunun bile farkında değiller o derece!
-Farklı ve orjinal içerik gördüklerinde bu bence size mi ait diye soranlar. O kadar saygısızca bir hareket ki benim şartellerim atıyor. Hem de üzülüyorum. Ama kaliteli yazdığımı biliyorum.
-Ürün deniyor bencelerine gelen klasik yorum "reklam" buna değinmeyeceğim bile.

@kalpsiz-melek : Avantajı: Yazdığım benceler otomatik olarak Süper Bence seçiliyor. Dezavantajı: Bazı yeni üyelerin, editörleri sitenin admini sanması ve olumsuz bir durumda editörleri kötülemeleri.

@Need4Read : Editör olmanın en büyük avantajları, profile eklenen editör etiketi ve yayımlanan bencelerin moderasyona girmeden "Süper Bence" seçilerek yayın akışına girmesi. Ayrıca yazdığımız bencelerde; ilk 3 saat içinde düzeltme yapabiliyoruz. Şu ana kadar editörlüğün herhangi bir dezavantajını görmedim ama şöyle bir durum var. Bu etiketi profilime ekledikten sonra, yazdığım bencelerde bu etiketin verdiği sorumluluğu daha çok hissediyorum diyebilirim.

Editör olmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?

@umrumdışı_ : Sabırlı olmak şart. Bir de teknik bir tavsiyem, ksBence ile iletişime geçmeleri. Bazen gözden kaçan güzel çalışmalar oluyor yazık olmasın. Bunların dışında dil ve anlatıma dikkat edilmeli ve içerikler özgün olmalı. Görseller de bence içeriği ile uygun olmalı.

@8matador1180 : Editör olmak isteyenlere ise tavsiyem, yazdığınız bencelerde ne anlatmak istediğinizi iyice belirtin, maddeleştirin. Gönüllü okuyan insanların ya da sonra internette bir şey aratıp da bir insanın karşısına çıktığında benceniz o insan vay be desin. Aceleci olmayın, 105'ten sonra oldum unutmayın :) İçinizden gelenleri yazmaktan çekinmeyin.

@benkendall : Editör olan kızçeler ve kızanlar, düşünün, yorumlayın, kendinizi ifade etmekten korkmayın. Aşk acısı çekiyorsanız bile kısa ve aydınlatıcı birkaç alt başlık dahilinde bunu hikayeleyebilirsiniz. Her şeyi konu alabilirsiniz. İllâ uzun ve başlık başlık gitmenize de gerek yok, video şeklinde de sunum yapabilirsiniz. Her editör ve editör adayında Pinteres veya We Heart İt olmalı diye düşünüyorum bu arada, ilham almaları açısından. Bunun dışında kendi görüşlerini sunmalılar, başka yazarlardan copy-paste olmaz! :)

Benceyi okumak için sabırsızlanıyorum, yardımcı olabileceğim her konuda bana da başvurabilirler...

@kalpsiz-melek : Editör olmak istiyorsanız eğer sırf yazmış olmak için Bence yazmayın. Gerçekten içinizden geldiği için ve söyleyecek bir şeyleriniz varsa eğer yazmaya çalışın. Sadece bir etikete sahip olmak size gerçek anlamda bir katkı sağlamayacaktır. Özgün olun en önemlisi. Bazen sırf Editör olmak isteyenler diğer sitelerden aynı içerikleri farklı sözcüklerle ifade edebiliyorlar. Bu hiç doğru değil. Editörlük=özgünlük.

@Need4Read : Editör olmak isteyen üyelere en büyük tavsiyem; bencelerinizi özgün konularda ve kendi hayat tecrübelerinize, deneyimlerinize dayanarak yazmaya çalışın. Ayrıca yazdığınız bencelerin, ilgi çekici konularda olması ve rehber fenomenlerin moderasyonundan sonra "Çok Süper Bence" seçilmesi büyük önem arz ediyor. Bu konuda editör seçilmeden önce paylaştığım Bence'min linkini, faydalanmak isteyen üyelerimiz için izninle aşağıya bırakıyorum.

Çok Süper Bence Yazmanın Püf Noktaları!

Eee editörler toplanınca uzun bir röportaj oldu. 😇 Serimizin diğer bölümünde kimleri görmek istiyorsanız ve sormak istediğiniz sorular varsa görüşlere yazmayı unutmayınnn 🤗🤗

KS Editörlerine Sorduk: Ortalama Kaç Bence Yazarak Editör Oldunuz?
15
8
Görüşünü yaz
15Kız Görüşü
8Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Need4Read
  Gayet keyifli bir aktivite oldu benim için. Bu sohbeti okuyan editör adayları için faydalı paylaşımlar var. Bana bu etkinlikte yer verdiğin için teşekkürler. @Triggerr 🙂🙂
  Görüş hala geçerli mi?
  • Triggerr

   Katılıp şereflendirdiğiniz için ben teşekkür ederim <3

  • Need4Read

   Rica ederim 🙂

  • Need4Read

   EİG için teşekkürler 🙂🙏

En İyi Kız Görüşü

 • kalpsiz-melek
  Selam.
  Keyifli bir sohbet olmuş. Editör olmak isteyen arkadaşlar da merak edip okurlarsa yararlı olacağını düşünüyorum.
  Ellerine sağlık.✨
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

147
 • 8matador1180
  Dostum böyle bir bence için sana teşekkür ediyorum, bilgimin olduğu ya da yardımcı olabileceğim her şeyde yanındayım.

  Fenomenlik ve KS hakkında diğer konularda da daha kendimi ifade edebileceğim suya sabuna dokunabilecegimiz konularda da danışmanı beklerim xd Eline sağlık. 😊
 • AdanaLiii_ks
  Sayende KS bence ve ünvanları öğreneceğiz kardeşim👏👏

  O kadar zaman sitede durdum senin kadar uğraşan devamını getiren birini görmedim. Tamam bilgilendirici yazılar paylaşanlar oluyordu ama bir, iki paylaşım o kadar.

  Ama sennn her bir detayı düşünüp paylaşıyorsun bizlere ve sennn böyle gidersen emeğinin hakkını fazlasıyla alırsın diye düşünüyorum. 😊
  • Triggerr

   Bir şey almak için değil ya, ben yazı yazmayı seviyorum. Birde eski gamerlardanım perm takıntısı olunca bağımlılık yapıyor biraz :D

  • İlla almak içindir demiyorum zaten yazmayı sevmen hele de bu kadar şeyi ne ara nasıl paylaşıyorsun maşAllahın var bazen yetişemiyorum hızına 🤓

  • Triggerr

   :D teşekkür ederim

 • ZayıfFil66
  Eline sağlık. Okuyunca canım bence yazmak istedi resmen. seni takibe alayım dostum iyi sorular sorup iyi benceler yazıyorsun sorularına da bencelerine de gelirim ara ara. 👍
 • MermaiD_0
  Ellerine sağlık bu arada seni de tebrik ederim başkan😂❤️
 • Cassie_Robichaud
  Eskiden buralar dutluktu biz de bir zamanlar editördük😄

  Gördüğüm kadarıyla sitede en aktif olan editörler seçilmiş. Paylaşımlarınızın devamını dilerim.🍄🌸
 • Muhteşem_Şeytan
  Keyifle okudum. Harika bir bence olmuş. 4 günden sonra karşıma çıkıyor vay be:)
 • Bey-xdx
  Çok ama çok emek gerektiren bir paylaşım olmuş ellerine sağlık harika 🌼❤
 • Coiffeur34
  Harika bir yazıyı kaleme ve bence ye dökmüssünüz herkesin eline sağlık, teşekkürler. ✂️
 • BlueCupcake
  25 farklı konuda ve özellikle yardımcı benceler yazarak editör olabilirsiniz zamanında bende öyle olmuştum yıllar önce.
 • benkendall
  Ellerine sağlık,

  Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
 • ToprakBey_
  Olm ben görüş paylaşmaya üşeniyom admalar günde 2 bence yazıyo
 • sinanmaktanbiktim
  okurken baymayan bilgilendirici bir bence olmus. tesekkurleeer
 • umrumdışı_
  Keyifle okudum, ellerine sağlık.
 • 4206931
  hiyerarşiye hayır
  mod istemiyoruz aga
 • 1AsilAşk
  Editör adaylarının dikkatine
 • PolyannaElisa
  Eline sağlık yine güzel bir bence yazmışsın.
 • Sine_
  Güzel olmus eline sağlıkk
 • Soo-jin
  elinize sağlık böyle bir bence'ye ihtiyacım vardı
 • lemredmrl
  Gayet keyifli bir aktivite oldu benim için
 • Cansu1938
  Ne kadar boş bir meslek
  • Mesela örnek bir. Bu bir meslek değil. Eğer dediğin gibi bir meslek olsa cebimiz de dolardı sanırım xd Ancak sana şöyle açıklayayım büyük ihtimalle benceyi okumadın bile ama, gönüllü olarak içinden gelenleri yazmak, insanların hobi saydığı şeye boş demek hakkını nerede buluyorsun mesela? Kanaat önderi misin?

   Ancak burada siteyi eleştir ben de arkanda durayım. Bu içerik üretenlerin hakkının yeteri kadar verildiğini düşünmüyorum.

  • Cansu1938

   Pardon hemen düzeltiyorum, ne kadar boş bir aktivite.

  • Bir düzeltme daha isteyeceğim senden " Bana göre çok boş bir aktivite" dersen sana katılacağım. Sana göre boş olan başkasına göre dolu da olabilir. Neden hayatta sadece tek taraflı düşünmeyi seçiyorsun mesela? Bu yaptığın hiç doğru değil bana göre. Biraz da acımasızlık.

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Editör olmuşsun hayırlı olsun 🌸🌸
YÜKLENİYOR...