Uzman Görüşü: Anne Adayları Günde 10 Adet Fındık Yemeli

Uzman Görüşü: Anne Adayları Günde 10 Adet Fındık Yemeli

Doğanın mucize besini fındığın; anne adaylarına da çok büyük yarar sağladığı açıklandı. Uzmanlar gebelikte annelerin beslenmelerine dikkat etmeleri uyarısında bulunarak, gebelik sürecinde tüketilen fındığın anne sağlığı ve bebeğin gelişimine fayda sağladığının altını çizdi.

Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cem Demirel, yaptığı açıklamada, gebelikte ilk üç ayın önemine değinerek, "İlk üç ay bebeğin gelişmeye, organlarının oluşmaya başladığı ve bundan sonraki gebeliğin geri kalan kısmını nasıl gideceğini gösteren çok değerli bir zaman." diye konuştu.

Prof. Dr. Demirel, gebelikte sağlıklı beslenmenin anne ve çocuk için son derece önemli olduğuna vurgu yaparak "Anne bu süreçte yeterince protein ve vitaminlerini alacak. Sebze ve meyve tüketerek mineralleri alacak. Yine aynı şekilde et ve süt ürünleri tüketerek protein alacak. Biz bu süreçte balık ürünlerini tüketmesi çok önemli. Çünkü balık omega içerdiği için bu bebeğin zihinsel gelişimi için çok önemli." dedi.

Uzman Görüşü: Anne Adayları Günde 10 Adet Fındık Yemeli

"Günde 10 adet fındık yenmeli"

Gebelik sırasında fındık tüketiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Demirel, "Bebeğin gelişimi için çok faydalı olan vitaminler fındık ve ceviz gibi ürünlerde oldukça fazla zengin oluyor. Bir anne günde 10 tane fındık yerse hiç dışarıdan omega, vitamin almasına gerek yok. Anne gerekli omegayı fındıktan almış oluyor. Bu konuda fındığı kesinlikle öneriyoruz." diye konuştu.

Demirel, anne adaylarına fındık tüketmeleri tavsiyesinde bulunduğunu belirterek "Bazı anneler, 'Doktor Bey bana omega yazmadınız' diyor. Bende kendilerine günde 10 tane fındık yazıyorum diyorum. Her gün 10 tane fındık yiyin. Bu fındık sizin omega ihtiyacını karşılar diyorum." ifadesini kullandı.

Gebelik sırasında annelerin alkol ve sigaradan kesinlikle kaçınmalarını da isteyen Demirel, bunun yanı sıra gazlı içecek ve şekerli içeceklerden annelerin uzak durması uyarısında bulundu.

Uzman Görüşü: Anne Adayları Günde 10 Adet Fındık Yemeli
9
2
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • serdaryildirim4586

  fındık ucuz birşey değil tabi tavsiye edilir de türkiye de hergün fındık yiyenlerin çoğu orta sınıf ve üst sınıf zenginler

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Ðenizӄızı

  Sadece anne adayları değil herkes yemeli. Faydası çok.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

18
 • aynadakiajan

  Oldu kurtardık Karadenizi maşallah bize böyle şeyler ile mı canlanacak tarım. Nimet odur ki faydası olmayan ne var.

 • Tolgaa41

  Fındığı herkes yemeli günde bir avuç cevizden daha bile yararli

 • Iowax

  Fiskobirlik bunu beğendi. :D

 • I_Run_Each_Team_2

  Hem tadı hem faydaları güzel

 • keltepe

  Ya Serap 10 tane fındık ne eder

 • ModestMan

  Çok faydali bir bence

 • Fındığın faydası çok evet gadası

 • Eagle09

  Tşkler

 • Bence baba adayları yemeli 🙄

YÜKLENİYOR...