Bugün ne pişirsem?

Geceden 1 tencere yaprak sarması sardım. Yanına başka ne pişirebilirim? Kavurma pilav düşünmüştüm sizce gider mi? Sosyete mantısı da olabilir. Kafam karıştı lütfen yardım edin çok mutlu olurum :)) Bugün ne pişirsem?

0|0
137270

En İyi Erkek Görüşü

• Bu saatte bunu aklımıza düşürmeseydin keşke...
    Hanım olmanın zorluğunu iş başa düşünce çok iyi öğrendim.
    Her gün ne pişirsem diye düşünen hanımların işi çok zor.
    Çorba da pişir.
    Belki makarna da olur.
    Kavurma pilav diyorsun ama, zaten yaprak sarmanın içi pilav...

0|0
    0|0
    • Bendede bir huy var illa her yemekte pilav şart :)) hmm bu sefer pilav yapmam heralde ama napcam bilemedim menülerimde et olmazsaa olmaz biraz daha düşünelim bakalım

• İyi fikir sağol

• Afiyet olsun.
      Ellerine sağlık.
      Sağol, biz ekmek arası bir şeyler yeriz :)

En İyi Kız Görüşü

• bu bi çin yemeğidir !elde makarna yapılır 2 metre falan ben evde yapıyorum ,ama siz yapamadığına göre hazır kalın uzun makarna alın ,tencereye su koyun kaynadığında biraz tuz atın makarnayı pişirin ,sora süzün alın makarnayı soğuk suya koyulmaz ona göre pişerken tuzunu ayarlayın,süzdükten sonra biraz bekletin 5 dakka sora sıvı yağle yalayın ve ustüne kapak kapatın bi kenara koy !Soyarım kilo eti ince uzun dorayın yağda kavurun ,sora 2 orta boyda suğanı ince uzun dorayın çok az kavurun sora kırmızı biber ince uzun dorayın,isteyen acı biber de katabilir 2 dakka kavurun ,sora bildiğimiz salatalık ayni şekilde dorayın kavurun 5 dakka ,sora maydanozu dorayın koyun tuzun unutmayın kapagın kapatın ve altını söndürün 5 dakika dinlensin sora Serviz: makarnanın üstüne sos harika bi yemek denemenizi tavsiye ederim .( Az pişirn ki sebzeler ölmesin )

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 269

• Bir paket çubuk makarna al bir tencereye ağzına kadar su koy makarnayıda içine dök yak ocağın altını haşlansın.. O sırada da azcık soğan azcık kıyma varsa kıyma yoksa domates yahut peynirde olabilir bir tavada sıvı yağla beraber kavur sos olarak bunu kullanıcan makarna iyice haşlanınca tencereyi bir süzgecin içine boşalt sonra hazırladığın sosu tencereye koy üstünede süzgeçte sudan arınmış makarnayı koy karıştır istersen azcık daha ocakta ısıt ama çok az bir süre sonra söndür ocağın altını biraz bekle soğusun sonra otur ye afiyet olsun..

0|0
    0|0
  • kremalı mantar çorbası
    tavuk şinitzel
    patates püresi
    salata
    ayran

oktayusta.samanyoluhaber.com/.../
    www.nefisyemektarifleri.com/tavuk-sinitzel-tarifi/

0|0
    0|0
  • Bak şunu yap ben yaptım . Sağlam bir fırın bulup pide gibi ekmek bulun üzerine kafanıza göre malzemelerle donatın ve pizza yapın . Hamur tutma derdi yok şu bu yok . Et ürünlerini dışarıa pişirip eklersiniz . Pizza fırında 10 dakikaya hazır olur ben bile yaptım siz anasını ağlatırsınız olayın .

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=a6vJvPhkxKI
    Onu bunu yedim bahane tantuni yedim a o ne abo ne a şu ne Şahane! Sar ver!
    tantuni yap..
    a o ne şahane sar ver

1|0
    0|0
  • beşemel soslu fırında mantarlı tavuk süper bir öğrenci yemeğidir:)

1|0
    0|0
  • Kolay birşey arıyorsan Patateslerin kabuğunu soymayıp, çamurları temizleyip bez ile fırına atarak kunpir yapabilirsin içini açıp :D bezelye pilav ya da mısır tereyağ pulbiber ile doldurabilirsin. ya da güzel bir yaprak dolması ya da biber dolması, Sebzeli Tavuk haşlama yapabilirsin onun suyunu kullanarak mercimek çorbası yaparsın oldukça güzel olur :D ya da en kolayı tavuğun içini doldurup fırına vermek. Yanındada pilav :D

0|0
    0|0
  • patates kızartma yanına biber damateste kızart üstüne sarımsaklı yogurt miss...

1|0
    0|0
  • Yoğurtlu ekmek. Asıl ismi nedir bilmem ama yıllardır yerim neyse anlatayım. Gerekenler : Lavaş ekmeği, yoğurt(sarımsaklı daha güzeldir ama işiniz yoksa sonrasında) ve mantının üzerine dökülen sos ( içeriği aynı ama nasıl yapıldığını bilmem ) şimdi alın lavaşı elinizle baklava dilimi boyutunda parçalara seri bi şekilde ayırın sonra 4lü 4lü üst üste koyup yoğurda bandırın ( %75 falan giricek parmaklarınıza değene kadar banın) tabi bu işlemleri elinizle yapın :D daha sonra bunları sağlı sollu üst üste koyun kafanıza göre isterseniz yoğurt dökün üstüne daha sonra mantı sosu dökün. Gerçekten pratiktir çakma mantıda diyebilirsiniz ama tadını görünce anlarsınız. :)

0|1
    0|0
  • kış sebzelerinden birini yap bence hem mevsimi oldu için sağlıklı olur

1|0
    0|0
  • makarna yap. menemen yap.

1|0
    0|0
  • adana kebap.

1|0
    0|0
  • mısırlı ton balıklı makarna ya da çubuk makarnaları sosisin içinden geçriyorsun makarna hazır oldugunda 2 tarafında saçları kalmış elips şeklinde kafası olan birisi gibi duruyor :D bitirdikten sonra surat da çizebilirsin :D

1|0
    0|0
  • Pratik ama lezzetli bir tavsiye de bulunayim. kasarli patates

1|0
    0|0
  • Sitenin tek manyağı benim zannediyordum :D

https://i.hizliresim.com/PB2qqd.gif

1|0
    0|0
  • 3 çay bardağı su 3 dakika makarneks :) tam sana göre

0|1
    0|0
  • Cevap bulabilmek için beyin fırtınası yaşadığım durum :)

1|0
    0|0
  • Bimden mantar al. Derya marka kaşar ve yörsan marka tereyağ al. Fırında kaşarlı mantar yap. Yanına plav yada spagetti yap. Yanına da marullu havuçlu salata yap. Offf canm çekti :s

1|0
    0|0
  • önden hazır alınmış çabuk çorba servis edilir :P onun ardından ana yemek olarak pirinç pilavıyla birlikte yine hazır aldığımız hindi döner :P ooohhh mis ve taş çatlasa 40 dakkada yemek sofrada ya da televizyonun karşısında elinde :D :D

1|0
    0|0
  • Mantı derim.

0|0
    0|0
  • tavukları pişir, anneni de şehir dışına göndermişsin madem. :-) (dilberay)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    249

Kızlar Ne Diyor 136

• Sabahın köründe evindeki aşı düşünen koca ablamıza bende alkış 👏

Tercihini sosyete mantısından yana kullan derim sarmanın yanında pilav gitmez..

Kolay gelsin😇

1|0
    0|0
  • Yaprak sarmasının yanına pilav olmaz. O dediğin mantıdan yap nasıl oluyo bilmiyorum ama.

2|0
    0|0
  • Karnıyarik.

0|1
    0|0
  • Tavuklu bişey eksik masada 😄

2|0
    0|0
  • Tavuk göğsü yada baget,yada karışık al.Patetes kızart,tavuklarıda balık gibi unlayıp kızart.Ketçap,turşu falan...

1|1
    0|0
  • Kavurma pilav cok iyiy bir de salata, yogurt tamamdir.

Sosyete mantisi nedir?

0|0
    0|0
    • sosyete mantısı daha iri köftedende biraz büyük. 2-3 tane yesen doyuyorsun zaten mutlaka denemelisin :)

• Makarna yap😂

0|0
    0|0
  • makarna tavuk salata
    ertesı gunde balık : )

0|0
    0|0
  • Makarna yap ya da kızartma

0|0
    0|0
  • doğum gününde kısır ne alaka mk
    +40 karılar mı geliyo
    Kurabşye yap kek yap çerez koy

0|0
    0|0
  • Kahvaltıda sigara böreği falan yap böyle güzelce döşe masayı.. Akşama da zeytin yağlıları ve ana yemekleri döktür güzelce ;))

1|0
    0|0
  • portakallı ördek

1|0
    0|0
  • fırında makarna

1|0
    0|0
  • Tavuk sote pilav

0|1
    0|0
  • fırında izmir köfte

tereyağlı pilav

soslu kızartma yap

yalancı tavuk göğsü yap tatlı da

0|1
    0|0
  • Bugün dışardan söyleyin😃

1|0
    0|0
  • ton balıklı spagetti makarna

1|1
    0|0
  • Makarna-salata <3
    Pilav-Sebze yemeyi ya da sulu patates <3
    ...

1|0
    0|0
  • Çorba, salata, su yetiyor valla.. Yemekler kalıyor..
    Ama yemek ismi sorarsan..
    Patatesli sulu köfte
    Musakka
    Mücver (patatesli- kabaklı.)
    Patlıcan oturtma vs.
    Açıktım be.. :|

0|0
    0|0
  • ooooooy oy. ev yemekleri pişiren bir yere git devamlı. ya da internetten pratik yemek tarifleri yaz güzel şeyler geliyor.

0|1
    0|0
    • :) ev yemekleri yapan yer biraz uzak yollamıyorlar, pizzacılar da biz o tarafa bakmıyoruz diyor, bu gün pazar burda olan esnaflarda kapalı, netten baktım tariflere aslında eslim yatkın ama becemedim bugun :)

• ciddi miii, o zaman şöyle yapalım, haftaya okuyan gençleri yemeğe davet edersek seni de çağıralım, kayınvalidemler gelirse zor olur ama kısmet. sen bana özelden mesaj at bakim kimsin nesin napıyosun anlat.

• Kızlar Devam
    116
Yükleniyor...