BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

Sonuna kadar okuyan olur mu bilemem ama olursa da buradan kocaman bir gülümseme yolluyorum onlara! :)

1. Kendiniz için yapın!

Her ne yapıyorsanız kendiniz için yapın!

Bir şeyi alışkanlık haline getirmek istiyorsunuz ama başaramıyor musunuz? Kendiniz için yapmayı deneyin!

Mesela; ben eskiden -çok eskiden- dişlerimi düzenli olarak fırçalamazdım. Sadece dışarı çıkacağım zaman “Başkaları ne düşünür?” korkusuyla fırçalardım. O yüzden çok istememe rağmen alışkanlık haline getiremiyordum. Çünkü hafta sonları kimse görmeyecekti! Sonra kendim için yapmaya karar verdim. Aynaya baktığım zaman beyaz dişler görmek istiyordum! Bu beni mutlu edecekti, kendimi sevmemi sağlayacaktı! O gün bugündür –yani diş fırçalamayı kendim için yapmaya başladığımdan beri- dişlerimi düzenli olarak fırçalıyorum ve işimi bitirdiğimde gülümseyip beyaz dişler görmenin mutluluğunu yaşıyorum!

Bu sadece bir örnekti! Bunu her konuda uygulayabilirsiniz. Bencil olun demiyorum! Sadece başkaları için yaşamayın diyorum! Dişlerinizi “Başkaları ne düşünür?” diye değil, kendinizi iyi hissetmeniz için fırçalayın!

2. Kendinizi sevin! Şımartın!

Evet, en önemlisi kendinizi sevin! Hatta şımartın! Bunu hak ediyorsunuz! Mesela kimse size iltifat etmiyor mu? Siz iltifat edin! Ciddiyim, aynanın karşısına geçin ve kendinize iltifat edin! “Seni seviyorum.” Deyin gözlerinizin içine bakarak. Hani en sevdiklerinize gülümsüyorsunuz ya?

Geçin aynanın karşısına ve en mükemmel şekilde gülümseyin! En çok siz hak ediyorsunuz!

Kendinizi en ufak başarınızda bile ödüllendirin! Mesela uzun zamandır istediğiniz ama almayı her defasında ertelediğiniz bir şeyi alabilirsiniz! Ya da en güzel ödül: Çikolata! (En azından benim için öyle! :D)

Uzun lafın kısası; Başkalarının sizi sevmesini istiyorsanız, önce siz kendinizi sevmelisiniz!

Yaklaşın! Mutluluğun Sırrını Açıklıyorum!

3. Kendinize saygı duyun!

“Başkaları ne der?” diye düşünmeyin! Tabi ki başkalarının düşüncelerine saygı duyun! Hatta sizi eleştiriyorsa düşünün, kafanızda tartın ve haklılık payı varsa hatalarınızı düzeltin. Şayet haklılık payı yoksa boş verin! O başkası dediğiniz insanın düşüncelerini daha değerli kılan şey ne? Onun sizden ne farkı var?

Mesela, ayakkabı alırken veya alışveriş yaparken, neden başkasına soruyorsunuz beğenip beğenmediğini? O giymeyecek aldığınız ayakkabıyı! Siz giyeceksiniz! Önemli olan sizin beğenmeniz! Ve emin olun, sorduğunuz kişi beğenmese bile “Yakışmadı.” Demez. “Güzel oldu!” der. Yanınızdakine sorun ama çok fazla dikkate almayın!

Uzun lafın kısası;

Başkalarının düşüncelerine saygı duyun ama en çok kendi düşüncelerinize saygı duyun! Sizi siz yapan düşünceleriniz!

4. Kendinize güvenin!

Klişe gibi gelecek belki ama diğer insanlardan hiçbir eksiğiniz yok! Unutmayın hiçbir bebek öz güvensiz bir şekilde doğmaz. Sizin öz güveninizi yok eden nedenler var! Sizi hayata küstüren, mutsuz eden nedenler... Evet, öz güveninizi kaybettiniz! Mutsuzsunuz! Ama üzülmeyin, hiçbir şey için geç değil!

Şöyle düşünün: kaybettiğiniz sevgilinizi geri kazanabilirsiniz. (Yapın demiyorum, uğraşmayın! Bittiyse, zorlamanın anlamı yok! Sadece istediğiniz sürece yapamayacağınız şey yok, bunu anlatmaya çalışıyorum!) Kaybettiğiniz arkadaşınızı geri kazanabilirsiniz! Birinin, size olan güvenini kaybetmiş olabilirsiniz ama zor da olsa bunu geri kazanmanızda mümkün! Yani size kaybettirilen (siz kaybetmediniz, onlar kaybetmenize neden oldu!) öz güveninizi, pekâlâ geri kazanabilirsiniz!

Zor mu? Peki, sevgi her şeyin anahtarı değil mi? Sizde zoru sevin o zaman!

5. Sevgi demişken…

Sevin! Aklınıza gelebilecek her şeyi sevin! (Burayı aklına para gelenler okusun sadece: Vereyim bin lira vazgeç bu sevdadan! :D)

Evden çıktınız, başınızı yukarı kaldırın ve masmavi gökyüzüne bakın! O sonsuz gökyüzünün mavisini sevin!

Ya da göklerde süzülen bir kuşu sevin!

Sadece uğur böceğini değil cırcır böceğini de sevin! (Şaka yapıyorum abartmayın!) Ama en çok kendinizi sevin!

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

6. Hemen, çok acil negatif düşüncelerinizden kurtulun!

Negatif düşünceleriniz, sizin felaketiniz, en büyük düşmanınız, mutsuzluğunuzun en temel nedeni! Pozitif düşünmeyi alışkanlık haline getirin!

Buna negatif düşüncelerinizi, pozitife çevirerek başlayabilirsiniz! Yani, kendinizi negatif düşünürken yakaladığınız anda konu ne olursa olsun (haklı ya da haksız olun fark etmez) düşüncelerinizi pozitife çevirin! Mesela; biri size sizi sevmediğini söylediğinde, nedenlerini araştırıp negatif düşüncelere boğulmak yerine, “Aslında beni kıskandığı için böyle söylüyor. Yerimde olmak için neler vermezdi!” Diye düşünün.

Çok uç noktada bir örnek oldu değil mi? Ama ben size "Megaloman ya da egoist olun" demiyorum! Bunu yapın, alışkanlık haline getirene kadar her konuda pozitif düşünün! Bütün negatif düşüncelerinizi, pozitife çevirin! Bu çok önemli!Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

Diyelim ki; şimdiye kadar hep “Ben hiç güzel değilim!” diye düşünüp kendinizi üzüyordunuz! Bu düşüncenizi değiştirin! Aynanın karşısına geçin ve “Güzel olmayabilirim! Bu bir kusur değil! Kendimi seviyorum. Gözlerimi seviyorum.(Burada beğendiğiniz özelliklerinizi sıralayın. Mesela gülüşümü seviyorum vs. size kalmış) Ayrıca çok zeki bir kızım. (ya da çok güzel dans ediyorum vs gibi sevdiğiniz özelliklerinizi sıralayın.)” deyin. Bu bir avuntu değil! Sadece güzellik her şey demek değil! Emin olun kalbiniz güzelse sizde güzelsinizdir. (Dış güzelliğe önem verip vermeme olayı, çok başka bir konu! Şimdi değinmeyeceğim.) Buna karşı çıkanlar olacaktır! Takmayın! Hiçbiri bir Adriana Lima ile evlenmeyecek! Ve hiç biri bir Brad Pitt değil! (Güzellik görecelidir Brad Pitt’i yakışıklı bulmayanlar olabilir!-ki bende karizmatik olduğu kanısındayım- Ayrıntıya takılmayın!)

Ayrıca, aynanın karşısına geçip kendinize "Naber güzelim?" bile diyebilirsiniz! Kimse duymayacak ne de olsa! Burada amaç; kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak!

Neyse, ne diyordum? Negatif düşünmeyin! Pozitif düşünün!

Not: Beyin olumsuzluk eklerini ayırt edemez. Yani “Ben çirkin değilim!” diye düşünürseniz, beyin bunu “Ben çirkinim!” olarak algılayacaktır! Aman dikkat!

Dipnot: Çirkin kelimesini, özellikle bir konuya açıklık getirmek için kullandım! Çirkinlik, insanların dış görünüşlerini tanımlayabilecek bir sıfat değildir!

Çirkin insan yoktur! Güzel olmayan insan vardır! Ya da çirkin davranış, çirkin hareket, çirkin söz vardır! Bence

7. Spor yapın!

Spor salonuna gidin demiyorum! Her sabah evde egzersizlerde yapabilirsiniz. Mesela; göbeğiniz varsa, mekik çekebilirsiniz. Ya da sabah uyanınca –ki erken yatıp erken kalkmak, yani düzenli bir uyku, kendinizi dinç ve güzel hissetmenizi sağlayacaktır- pencereyi açın ve gözlerinizi kapatıp temiz havayı ciğerlerinize çekin. Sonuç olarak spor yapmak güne zinde başlamanızı sağlayacak! Mutlu hissedeceksiniz!

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

8. Arkadaşlarınızla zaman geçirin!

Evde boş oturmak, sizi düşüncelere boğacak, yaşam enerjinizi tüketecek ve kendinizi kötü hissetmenize neden olacak! Arkadaşlarınızla zaman geçirmeniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak!

9. Annenizin yapamadığını yapın ve başınızı alıp yüreğinizin götürdüğü yere gidin!Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

İnsanlardan sıkıldınız mı? İnsanların, sizi bunaltma gibi özellikleri vardır! Başınızı alın ve tek başınıza hiç bilmediğiniz bir şehre gidin! Yalnızlık iyi gelir bazen! Günübirlik gidebilirsiniz, maddi durumunuz iyi değilse! Hatta sosyal fobiliyseniz bile gidebilirsiniz! -ki sosyal fobinizi yenmeniz için büyük bir adım olacaktır, biraz cesaret!- Zor bir şey değil.

10. Durun ve düşünün! Kendinizi keşfetmelisiniz!Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

Kendinize şunu sorun: Ben nelerden hoşlanıyorum? Hobilerim neler? Biliyorum, özellikle sanal alemde, bu soruyla çok karşılaştınız ve aklınıza gelen birkaç aktiviteyi sıraladınız! Ama ben şimdi sizden bu konu üzerinde uzun uzun düşünmenizi istiyorum! Küçük düşünmeyin! Büyük düşünün! Mesela paraşütle atlamak ister miydiniz? Dağcılık sporuna ne dersiniz? Belki de çoğu insanın hayranlığını kazanan o uçsuz bucaksız denizi merak ediyorsunuzdur? Belki de çok sevdiğiniz denizin kıyılarından ayrılıp derinlerine dalma vaktiniz gelmiştir? Evet, evet dalgıçlıktan bahsediyorum! Belki de Kapadokya’da bir balon turudur istediğiniz? Belki de Bodrum’da bir parasailing? Dünya turu? Belki daha yolun başındasınız (ergensiniz, bu kesinlikle kötü bir şey değil, sadece bir süreç) ve astronot olmak istiyorsunuz? Dünya sizi kesmiyor ve uzaya açılmak istiyor olabilirsiniz.

Uzun lafın kısası; ne istediğinize karar verin! Para sorununu vs. düşünmeyin, kendinizi sınırlamayın! Özgürce düşünün!

11. Denemekten korkmayın!

Kitap okumayı seviyor musunuz mesela? Hayır mı? Saçmalamayın! Kitap okumayı herkes sever! Belki de siz hiç denememişsinizdir? Belki de yanlış kitaptan başlamışsınızdır okumaya? Belki siz fantastik kitapları seviyorsunuzdur? Belki polisiye, belki bilim kurgu, belki psikolojik kitaplar? Felsefe kitaplarını sevmiyor musunuz? Peki hiç okudunuz mu?

Şöyle düşünün; anneniz önünüze, daha önce hiç görmediğiniz bir yemek koyuyor ve siz görüntüsünü beğenmiyorsunuz. “Ben bunu sevmiyorum.” Deyip tadına bile bakmıyorsunuz! Hayır, siz o yemeği sevip sevmediğinizi bilmiyorsunuz! Çünkü tadına bakmadınız! Yani, hiç felsefe kitabı okumadıysanız, felsefe kitaplarını sevip sevmediğinizi bilemezsiniz! Deneyin! Kitap okumayı deneyin! Hiç bilmediğiniz o yemeğin tadına mutlaka bakın mesela! Belki çok seveceksiniz? Sadece kitap ve yemek için söylemiyorum. Denemekten korkmayın!

Denemeden kendinizi keşfedemezsiniz!

12. Gülümseyin!Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

Gülümsemek, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar! Kim olduğunun bir önemi yok, insanlara gülümseyin! Ama en çok aynada kendinize gülümseyin! Her sabah gözünüzü açtığınızda, telefonunuza uzanmadan önce kendiniz için gülümseyin! Hatta şimdi de gülümseyin! Ben söylediğim için değil! Kendiniz için!

13. Hayattan bıktınız mı? Ölmek mi istiyorsunuz? Ya da yaşamak için bir neden bulamıyor musunuz? Belki de sadece mutsuzsunuz?

Çözüm basit! Elinize bir kağıt kalem alın ve hedef listesi oluşturun. Hayallerinizden tutun, hobilerinize kadar her konuda yapmak istediklerinizi yazın.

Yapamam diye düşünmeyin. Mesela “Dünya turu yapamam!” demeyin. Hayatın size neler getireceğini bilemezsiniz! Hayallerinize, hedeflerinize sınır koymayın! Hedefleriniz sizi hayata bağlayacak!

Hedef nedir biliyor musun dostum? Yaşamak için sahip olduğun nedenlerdir! Büyük düşünün! Daima yıldızları hedefleyin! Yıldızlara ulaşamazsanız bile bulutların üzerine çıkarsınız! (İnternette buna benzer bir söz okumuştum.)

Yine internette okuduğum bir sözü paylaşmak istiyorum:

Henüz hedeflediğim yerde olmayabilirim; ancak dün olduğum yerden daha yakınım!

14. Asla pişman olmayın!

“Asla pişman olmayın! Eğer sonucu iyiyse mükemmel. Sonucu kötüyse, bu bir tecrübedir.” Demiş Victoria Holt, bana söz bırakmadan!

Ama ben yine de bir şeyler söyleyeceğim! :)

Bir insan, bir şeyler kaybettiğinde ya da yaptığı bir şeyin sonucu kötü olduğunda pişman olur, öyle değil mi? Hiç, bir şey kazanıp da, pişman olan birini gördünüz mü? Ben gördüm! Kaybettiğiniz her şey, yani o pişmanlık duyduğunuz her şey bir tecrübedir! Ve siz pişman olduğunuz her an, bir tecrübe kazanmış oluyorsunuz aslında! O yüzden, bir tecrübe kazanan ama bunun bilincinde olmayan herkes, pişmandır! Ama aslında olmaması gerekir! Ne ironi ama!

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

15. Zor bir dönemde misin? Dayanamıyor musun?

Tam burada susuyorum ve sözü Mevlana’ya bırakıyorum:

“Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme! Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır.”

Güzel günler yakın dostum, inan bana! Her şey senin elinde! Mutlu olmakta, mutsuz olmakta!

16. Tutunacak dalınız yok mu?

O zaman iyi dinleyin! İnternette bir söz okumuştum:

Kaybedecek bir şeyiniz yoksa, kazanacak çok şeyiniz var demektir!

17. Mutlu olmaya hemen, şimdi başlayın!

“Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın.” demiş Zig Ziglar.

Güzel demiş bence!

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

18. Kulağınıza küpe olsun!

“Hayatta, ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.” demiş Aldous Huxley.

“Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.” demiş Michael Jordan. Sizde oldurun!

“Nereye giderseniz gidin; ama tüm kalbinizle gidin.” demiş Konfüçyüs. Ne de güzel söylemiş değil mi?

Not: Bir kitapta okumuştum (The Secret - Rhonda Byrne): “İsteyin, İnanın ve Alın!” diyordu. Üç kelimeyle nasıl da özetlemişler hayatı… Her şey bu kadar basit aslında, sadece inanmak şart!

19. Son olarak ben kim miyim?

Belki bunlar bildiğiniz şeyler olabilir… Ama bunları uygulamazsanız, bir sonuca ulaşamazsınız! Ben uygulamış biri olarak söylüyorum! Ben kim miyim? İsmimi geçin, ben sosyal fobiyi gerçek anlamda yenmiş, şiddetli depresyonu kendi başıma atlatmış biriyim! “Melankoliden geldim Pollyanna’cılığa!” desem abartmış olmam sanırım?

Yaklaşın! Sizi Mutluluğa Götürecek 19 Sırrı Açıklıyorum!

*Eğer bu Bence’mi beğenirseniz, devamını da yazmayı düşünüyorum. Umarım faydalı olmuştur…

Diğer Bence'lerimi de okumak ister misiniz?

***Kızları/erkekleri değil, tek bir kişiyi etkilemek istiyorsanız;

https://www.kizlarsoruyor.com/flort-tanisma/a61351-karsi-cinsi-etkileme-yollarini-aramayin-o-nu-etkileme-yollarini

***Sağlıklı bir ilişki istiyorsanız;

https://www.kizlarsoruyor.com/ask-iliskileri/a61046-saglikli-bir-iliski-icin-altin-tavsiyeler

***Reddedilme korkunuzu yenmek istiyorsanız;

https://www.kizlarsoruyor.com/flort-tanisma/a61693-reddedilme-korkusuna-kiz-erkek-ayrimina-son

okumanızı tavsiye ederim...

Son olarak Bence'lerime yaptığınız güzel görüşleriniz için teşekkür ederim! :)


18|8
3822

En İyi Erkek Görüşü

 • Şu an oyle bir uykuluyimki buna ragmen bastan sonra okudum cok cok guzel olmus diger bencelerinide okucaktim gozlerim kapanmaya basladi... Hatta bu aksam cok uzun zamandan sonra ilk defa dislerimi fircalayamadan uyucam cok uykum var... Ellerine kollarina saglik cok guzel olmus

  1|0
  0|0
  ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

 • cook begendim güzelimm tesekkür ederim tamda böyle bisey ihtiyacim vardii bunlari not edecegimm bayildimm aynen öyle insani ayakta tutan hedefleridir

  ben sevgilimden ayrildim 2 ay önce hala cikabilmis dgeilim bu ruh halinden bu okuyunca daha iyi hisetim hep böyle güzel seyler paylas emi cook yaridmci olucaktir eminim...

  1|0
  0|0
  ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 21

Kızlar Ne Diyor 37

Yükleniyor...