Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

Her insan, hayatı boyunca mutlaka, bir kere bile olsa reddedilme korkusu yaşamış mıdır bilmiyorum ama çoğunluğunuzun bu konuda dertli olduğu kanısındayım! Özellikle erkekler ve dillerine doladıkları o meşhur soru: "Neden kızlar teklif etmiyor?"

Bende bu konuya kendimce bir açıklık getirmek istediğim için bu benceyi yazma ihtiyacı hissettim.

Reddedilmekten Neden Korkarız?

Sahi reddedilmekten neden korkuyoruz? Reddedilince ne oluyor da bir çok insan, sanki dünyanın sonuymuş gibi bir yıkım yaşayacağı kanısına varıyor? Reddedilme korkunuzun nedeni; küçük duruma düşeceğiniz inancı! Ya da yetersiz olduğunuzu düşünmeniz! Ve hatta belki de daha ileri giderek reddedilmenin, dünyada başınıza gelebilecek en kötü durum olduğunu düşünüyorsunuz! Bir kız/erkek sizi reddettiğinde rezil olmuş olacaksınız ve içiniz içinizi yiyecek değil mi?

Keşke ilan-ı aşk etmeseydiniz!

En azından siz böyle düşünüyorsunuz ama emin olun yanılıyorsunuz! Evet, size iyi bir haberim var! Reddedilmek çok doğal bir şey! :) Rezil olma konusuna azıcık değinmeden geçemeyeceğim!

Rezil olmak: Rezil olmak nedir arkadaşlar? Nedir bu rezillik sizce? Yolda yürürken, ayağınızın lanet olasıca bir taşa takılması ve insanların içinde yere kapaklanmanız mı? Yoksa duygularınızı açtığınız bir kızın/erkeğin (kızlarda duygularını açabilirler) sizi reddetmesi midir rezillik? Hiçbiri değil! Rezillik, çok ağır bir ithamdır aslında ve toplumca yanlış yerlerde kullanıyoruz bu kelimeyi!

Misal: "Olum kıza rezil oldum yaa!" veya "Sorma kızım yaa, çocuğun önünde rezil oldum!" Pardon da ne yaptın da rezil oldun? Ne yapmış olabilirsin ki rezil olacak kadar? Cidden merakımdan soruyorum! Rezillik nedir biliyor musunuz? Evli bir erkeğin metresi olmaktır bence! O yüzden " Rezil oldum!" demeyin hiçbir zaman! Kendinize haksızlık etmiş olursunuz!

*İşin özü, konumuza dönecek olursak siz neden reddedilmekten korkuyorsunuz? Sizin sebebiniz ne?

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

Reddedilmek, "O" Kişiyi Sevmeniz Kadar Doğal Bir Şey!

Gözlerinizi kapatın ve bir kızın/erkeğin size aşık olduğunu (hoşlanmayı da geçtim durum ciddi :D) düşünün! Ama aksilik bu ya, siz ona karşı hiçbir şey hissetmiyorsunuz ve uyumlu bir çift olabileceğinizi düşünmüyorsunuz! Aslında çok iyi bir kız/erkek! Ama kalp bu işte, sevmedi mi sevmiyor kerata! (Sevince de vazgeçmek nedir bilmiyor, nasıl bir organsa artık! Sanırım biraz dediğim dedik!)

Neyse ne diyorduk? İstemediğiniz bir ilişkiye, hatır gönül için başlayamayacağınıza göre, tek bir seçenek kalıyor geriye ve onu yaptınız! Yani o kişiyi reddettiniz! Peki, neden reddettiniz? Yetersiz miydi? Sevilmeye layık biri değil miydi? Hayır, sadece siz bir şey hissetmiyordunuz!

Peki, onun hakkında ne düşünüyorsunuz şu an?

Küçük duruma mı düştü yani size açıldığı için?

"Tühh yaa, kız geldi açıldı rezil oldu bana! Küçük duruma düştü!" diye mi düşünüyorsunuz?

Yoksa doğal bir şey mi? "Ne olacak canım, onun da karşısına çıkar biri elbet! Ben olmadım, başkası olur! Dünyanın sonu değil ya!" diye mi düşünüyorsunuz?

Cevabı tahmin etmek zor değil! Peki, aynı şeyi neden kendiniz içinde düşünmüyorsunuz? Unutmayın reddedilmek dünyanın sonu değil! Çok doğal bir şey! Tabi ben "Gidin, direk kıza/çocuğa ilan-ı aşk edin!" demiyorum. Aksine bu hatayı yapmayın! Ne demiştim önceki bencelerimde?

Gidip direk ilan-ı aşk etmek inceldiği yerden koparmaktır! Bütün şansınızı yok etmektir!

Etkilemeye çalışın! Tecrübe konuşuyor :)

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

En Kötü Ne Olabilir ki?

Maksimum "Buluşalım" deyip ekecektir heralde! Muhtemelen seni arkadaş olarak gördüğüne dair kibar bir konuşma yapacaktır ki bu kötü bir şey değil! Vereceği tepki karşındakinin karakterine bağlı aslında! Ama en kötüsü bile sandığın kadar kötü değil emin ol! Olaya iyiy tarafından bak: Asla aşağıdaki karikatürdeki gibi bir tepki almayacaksın! :)

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

"Kız Dediğin Erkek Peşinde Koşmaz." Yanılgısı!

Ne yani erkekler kız peşinde koşabilir mi? Burada önemli olan nokta, peşinde koşmaktan kasıt nedir? Bir kızın erkeğin peşinde koşmak, kötü bir şey midir? Şayet kötü bir şey değilse, neden kızlar erkek peşinde koşamıyor? Aslında doğru olan, tek bir kızın/erkeğin peşinde koşmaktır! Aşık mı oldun? Koşacaksın peşinden, çabalayacaksın tabi! Gerekirse gururunu hiçe sayacaksın ama gerektiği ölçüde! Daha önce de söylediğim gibi her şeyin bir dozu vardır ve dozu aşmamak gerek! Hiç umut yoksa gurursuzluk yapmanın anlamı da yoktur!

Ben bu tür konularda kız erkek ayrımına karşıyım! Hatta erkekler hep şanssız olduklarından yakınır! Neymiş? İlk adımı onlar atmak zorundaymış! Hayır, bu düşündüğünüzün aksine büyük bir lütuf! Neden mi? Çünkü beklemeniz gerekmiyor, istediğiniz kişinin peşinden gidebilir, istediğiniz kişiye açılabilirsiniz? Olmasa bile şansınızı deneme hakkınız var! Her şeyi geçtim, diyelim ki aşıksınız! Aşık olduğunuz kız için çabalıyorsunuz, peşinden koşuyorsunuz ama sonuç; olmadı! Kız size yüz vermedi! Çevrenizdekiler ne diyecek bu duruma?

"Helal olsun valla! Sevdiğinin peşinden gdiyor! Yürekli adammış!"

Şimdi bunun bir de kız versiyonunu düşünelim! Bir kız var ve çok aşık! Öyle bir noktaya gelmiş ki artık bu aşkı içinde tutmak istemiyor! "İnceldiği yerden kopsun!" diyor ve aşkının peşinden gidiyor! İlan-ı aşk ediyor! Sonuç: reddediliyor! Bilin bakalım çevresindekiler ne diyecek? "Kız dediğin erkek peşinde koşmaz! Hak etti bunu!" "Hiçbir erkek (O derece eminler) peşinden koşan bir kızı istemez! Kız dediğin ağır olacak!" "Kızlar kendileri kaşınıyorlar!" vs vs... Emin olun bunları çoğaltabiliriz! Ve bunlar, bizzat benim duyduğum şeyler ki daha fazlası da var da neyse! Bu arada kötü bir şey yapmamıştım, sadece aşıktım ve söylemiştim! Hepsi bu!

Sonuç olarak; toplumumuzdaki baskı yüzünden kızlar, aşklarını itiraf edemezler!

Daha açık bir ifadeyle, kendilerini seven kişiler arasından birini seçmek zorundalar... Kalplerinin sesini dinleyemezler, elindekiyle yetinmek zorundalar! Erkekler ise; bir kızın peşinden koşuyorsa şayet adamın dibidir! Bunu inkar etmiyorum, yanlış anlaşılmasın! Bence de sevdiği kızın peşinden koşan erkek adamın dibidir! Abarttığımı düşünenler olabilir ama durum gerçekten bu boyutta! En basitinden görücü usulü evliliklerde bile kız, gelen görücüler arasından birini seçerken, erkek istediğinin kapısına gitme lüksüne sahiptir!

Uzun lafın kısası; ben ilişkide emek olması gerektiğine inanıyorum!

Kız ya da erkek hiç fark etmez, biri peşinden koşmalı, çabalamalı! Çabalayarak, bir şeyler yaparak kendisine aşık etmeli! O zaman çiftin birbirinin değerini daha iyi bileceğine inanıyorum ben!

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

Reddedildim ve Reddedilen Biri Olarak Söylüyorum!

Evet, iki defa açık, net bir şekilde reddedildim! İlk itirafım ilan-ı aştı ve tabi o zamanlar toydum! Beklentisiz, kendi içimde, olabildiğince saf ve masum seviyordum! Ergenlik dönemimin son evrelerinde, çocuğun numarasını 118 80(118 18 de olabilir hatırlamıyorum :D) den bulup aradım ve ilan-ı aşk ettim. Çünkü karşısına çıkacak cesaretim yoktu ve ergendim. Pişman değilim! Hiç olmadım, hem de hiç!

Çünkü söylemeseydim eğer içimde kalacaktı!

Tabi bir beklentim yoktu, hatta reddedeceğinden emindim! Sadece bilsin istedim çünkü hesapsız kitapsız seviyordum! Sonuç mu? Keşke reddetseydi! :) Çocukluk aşkım meğer benim hayallerimde büyüttüğüm biriymiş! O mükemmellik, o adamlık, o incelik, o anlayış... Benim uydurup ona yüklediklerimmiş... Hakkında hiç kötü konuşmadım, konuşmam da! Ama sadece benimle dalga geçecek karakterde biriymiş diyeyim, siz anlayın! Daha açık bir ifadeyle "Buluşalım!" dedi -ki benimle konuşup bu işin olmayacağını uygun bir dilde anlatacağını düşünerek heyecanlanırken :D- o gelmedi! Aramadı, sormadı! Aradım, açmadı! Mesaj attım, cevap vermedi! 2buçuk yıl geçti hala ses soluk yok :)

Konuyu bağlamam gerekirse, üzüldüm! Hatta 3 gün ağladım! Elimde telefon, aramasını bekledim! Ama beni hayal kırıklığına uğrattığı için ağladım, sandığım gibi biri olmadığı için! Onu tamamen kaybettiğim için ağladım! Her şeye rağmen aşıktım ona! Demek istediğim bir kere bile reddedildiğim için ağlamadım, üzülmedim! Çünkü normal bir şey olduğunu biliyordum! Küçük duruma düşmedim! O günden beri bir kere bile yüzüme bakamadı! (Nedenini bilmiyorum ama pişmanlık değil!) Ben onun yüzüne bakabiliyorum! Çünkü yanlış bir şey yapmadım! Yine olsa yine yaparım ama telefondan değil :) Şu an sadece pişman olmasını istiyorum!

İkinci vakamda ise; hoşlandığım çocuk -ki karşılıklı olduğundan emindim çünkü sürekli bana bakarken yakalıyordum- kankamla haber yollamıştı: "Arkadaşın benden hoşlanıyor sanırım ama ben senden hoşlanıyorum vs vs." tarzı konuşma yapmış kankama! Yani olay tamamen 6 ayda bir gitmem gereken ama 2 yıldır gitmediğim göz kontrolümden (gözlük kullanıyorum ve numaram ilerlemişti, net göremiyordum) kaynaklanan bir yanlış anlamaymış! :) Çocuk bana değil, yanımdan hiç ayırmadığım kankama bakıyormuş! Bu beni çok üzmemişti! Çünkü daha önce söylediğim gibi hoşlantıların çok yoğun hisler olduğunu düşünmüyorum! En azından ben çok çabuk soğuyabiliyorum! O'ndan da soğudum ve bitti!

Sonuca geleyim hemen, yani yeni başlığımıza...

Reddedilmekten Korkmayın!

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

Gerçekten reddedildiğim için kendimi kötü hissetmedim hiçbir zaman! Siz de hissetmeyin! Yani sandığınız kadar ürkütücü, küçük düşürücü bir durum değil gençler! Bana güvenin! Sevdiğinizin peşinden gidin! Ben hep öyle yapıyorum! Duygularımla hareket etmeyi seviyorum! Size kendim hayatımdan da örnek vererek açıkladım durumu! Umarım faydası olmuştur! Ben reddedilmekten korkmuyordum ama siz çok korkuyorsanız bile üzerine gitmekten başka çareniz yok! Hayatınızın sonuna kadar sevdiğiniz, hoşlandığınız kişilerin arkasından bakamazsınız! Yanında yürümeniz gerek ki bunun içinde biraz cesaret! Belki klişe ama bu bir gerçek: Korkularınızı ancak üstüne giderek yenebilirsiniz, kaçarak değil! Son kez söylüyorum: Reddedilmek sandığınız gibi küçük düşürücü bir durum değil! Çok doğal bir şey!

Reddedildiğiniz zaman yapmanız gereken zorlamaktır! Ama umut yoksa yeni aşklara, hoşlanmalara yelken açın ve yolunuza bakın! Şayet aşıksanız, geçmiş olsun! :)

Aşık mısınız, seviyor musunuz, hoşlanıyor musunuz? Arkasından öylece bakmak yerine şansınızı deneyin! Ya tutarsa?

Reddedilme Korkusuna ve Kız-Erkek Ayrımına Son!

*Umarım Bence'm faydalı olmuştur ve okurken sıkılmamışsınızdır! Diğer Bence'lerimi de okumak ister misiniz?

***Kızları/erkekleri değil, tek bir kişiyi etkilemek istiyorsanız;

https://www.kizlarsoruyor.com/flort-tanisma/a61351-karsi-cinsi-etkileme-yollarini-aramayin-o-nu-etkileme-yollarini

***Sağlıklı bir ilişki istiyorsanız;

https://www.kizlarsoruyor.com/ask-iliskileri/a61046-saglikli-bir-iliski-icin-altin-tavsiyeler

okumanızı tavsiye ederim...

Son olarak Bence'lerime yaptığınız güzel görüşleriniz için teşekkür ederim :)


8|17
1440

En İyi Erkek Görüşü

 • Öncelikle çok güzel bir bence yazmışsın. Bende hayatımda ilk defa reddedildim aşık olduğum biri tarafından ve reddedildikten sonra 5 ay daha aynı sınıftaydık. Hep gördüm ama sanki artık umursamıyormuş gibi davrandım. Tekrar arkadaş gibi olmuştuk ama asla eskisi gibi olamadık. Hep bir umut var gibi hissettim ama aslında hiç yoktu meğerse.. Duygulularımı söylediğim için pişman değilim içimde kalmadı en azından.. Söylemeseydim ya kabul etseydi diye düşünürdüm. Reddedildim çokta güzel, nazik bir şekilde 😂 Hala kalbim acıyor ama yapacak birşey yok artık. Unutma vakti..

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim :) bende pişman olmadım hiç çünkü insanın içinde hep bir umut oluyor :) ama söylemek yerine etkilemeye çalışmak daha doğru bir adım olurmuş böyle konularda o sonuca vardım dediğim gibi tecrübe bunlar hep :) oda geçer merak etme :)

En İyi Kız Görüşü

 • Güzel bence. Eline sağlık. Ben de sadece erkeklerin açılması düşüncesini yanlış buluyorum. Aynı şekilde bende iki kişiye açıldım. Birincisi lise ikideydi ve açıldığımda üzgün olduğunu ama sevgilisi olduğu için kabul edemeyeceğini söyledi 1 yıl boyunca aynı serviste gidip geldik. Sonraki söylediğim ise lise üçteydim açıldım ve sonuç olarak ben bu adamla evliyim :))

  1|1
  0|0
  • Çok teşekkür ederim :) ayy ne güzel valla çok mutlu oldum senin adına :) darısı başıma şöyle açılsam birine evlensek falan teklifide ben yapabilirim sorun değil yani :)

  • Sağol canım :) inşallah gönlünden geçen karşına çıkar da evlenip çok mutlu olursun 😚

  • Çok teşekkür ederim inşallah :)

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 39

 • Baştan sona kadar okuduğum sayılı bencelerden biri olmuş eline sağlık. Ama tek bir noktada katılmıyorum ki ; erkeklerin sözde seçme hakkı. Yani açılarak birini seçme şansına sahip olduğunun yanılgısı. Halbuki açılamayan veya açıldığı herkes tarafından reddedilen kişinin bence birhiç seçme hakkı yoktur. Tam tersine artık günümüzde kızlar seçici rolde yer alıyorlar. Onlar kabul etmediği sürece erkekler ne yaparsa yapsın elleri boş dönüyorlar.

  1|1
  0|0
  • Çok teşekkür ederim :) yalnız erkekler direk hoşlandığını söyleyerek hata yapıyorlar.. Etkilemeye çalışmıyorlar ve dolayısıyla reddediliyorlar ki aynı hatayı bende yaptım... Birde en azından erkekler şansını deneyebiliyor :)

 • Bu kadar uzun bir benceyi tek çırpıda okuttun bana helal olsun. Güzel bir bence olmuş. Ellerine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Kızlarda ben kızım açılmam karşıdan beklerim kafasını atmalı bence çünkü bu yüzden hoşlandıkları kişiyle bir şansları varsa bile açılmadıkları için çocuk onları farketmeyip bir başkası ile olabilir. Hoşlandıkları kişiyi kaybettikleri ile kalırlar. Ellerine sağlık çok güzel yazmışsın😊

  0|0
  0|0
  • Bunu daha önceki bence'mde açıklamıştım bende öyle olması gerektiğini düşünüyorum:) teşekkür ederim:)

 • Reddedilmekten neden korkulur ki reddedilirsen herkes yoluna gider. Asıl korkuttuğum ya red etmezse sorun ve asıl büyük acı ondan sonra başlıyor. Boş bir umut balonuna binip Everestten deniz seviyesine çakılmak mı yoksa balonu kaçırmak mı canınızı acıtır?

  0|0
  0|0
  • Boş bir umut diye başlamam bir ilişkiye zaten... Ayrıca aşk hoşlanma falan güzel hisler sonrasında çekilen acıyı insanlar çok fazla abartıyor tamam zor ama dayanılmayacak bir şey değil ve denemeye değer :)

  • Hepsini Göster
  • Benim kastettiğim maddi anlamda değil zaten... Seni sevmesini beklemeyeceksin seveceksin eğer oda seviyorsa ne mutlu yok sevmiyorsa bir kaybın yok :) ben böyle düşünüyorum

  • sevmek yazmadım ki hiç, anlaşılmak ve farklılıklara saygı göstermek benim yazdığım. Anlaşılmak ister bence herkes.

 • Yanlış yapmışım demek ki neyse gelecek 10 yıla artık. Ben 4 yıl bir kızı sevdim sinemaya çağırdı beni gittik biletleri aldım tam filme girerken arkadaşımın "olum o kız sana bakmaz" dediğini hatırladım sonra gamze benim işim çıktı sana iyi seyirler dedim çıktım gittim. Ondan sonra hiç konuşmadık. Niye çünkü çirkinim. Beni kimsenin sevmeyeceğini biliyorum. Reddedilmekten korkmuyorum ama cevabını bildiğim soruları sorunca kendimi aptal gibi hissediyorum. Kimseye teklif etmedim etmem de. Hiç sevgilim olmadı olmaz da. En azından hiçbi kız benimle alay etmiyor. Kazanacaklarım kayvedeceklerimden küçükse girmem o işe. Hem de yani bu kadar çirkin tipsiz eşşeğe benzeyen bir çirkinden hangi kız etkilenir ki?

  0|1
  0|0
  • Çirkin kelimesinden haz etmiyorum... Şöyle söyleyim yakışıklı olmadığın için değil ama böyle düşündüğün için kızların senden etkilenmeleri çok zor... Öz güven çok önemli...

  • Hepsini Göster
  • bizim okulda da çirkin bir erkek vardıı ama çocukta öyle bir özgüven vardı ki sanırsın brad pitt yanii ne yalan sööyleyeyim çocuktan etkilenmeye başlamıştımm ;)

  • @Ezra-yaren ama etkilenmedin de mi yani başlamakla kalmışsın.

 • Bürgür kinde kasiyer kızdan hoşlanmıştım her gitiğimde bakıyordu neyse kıza numaramı yazdım verdim kız ne yaptımı herkesin içinde bağırdın saldıracaktı bana müdürü tutu ben ve arkadaşlarım şoka girdin cık tığımızda ordan kalbim kırılmıştı beni ne zanneti sapık felanmı diye o gündür bu gündür kimseye acılamıyorum o kız aklima geliyor

  0|0
  0|0
  • Ama her insanın kişiliği farklıdır... Tanımadığın bir kıza numara vermen ne kadar doğruydu? Kızın yaptığını onaylamıyorum o ayrı bir şey.. Ama sırf o kız yüzünden karşına çıkan fırsatları kaçırıyorsun.. İlk adım olarak tanışmayı denemen daha doğru bir adım olabilirmiş diye düşünüyorum :)

  • Hepsini Göster
  • Etkileyici konuşma karşı cinsi etkilemek için değildir... Kendini daha iyi ifade edebilmek insanlar üzerinde bir etki yaratmak içindir.. Ben mesela etkileyici konuşan insanlara kendimi kaptırıyorum sürekli konuşmak istiyorum :)

  • Halal hala ben cokmu etkileciyim etki tetki olayına bakış açısı benzerliyi yani hayata ortak pençereden aynı duygu ve düşünçeleri ortak naktada cakışan kişilerin etkilenmesi normal karşılarım velakin farklı bakış acısın birbirine zıt olan duygu ve düşünçeler pek etki unsurlarına riadet etmez benin bakış acım makbulu budur yani

 • Mesele reddedilmek değil, reddedilmenin şekli bence. Aşağılarsa kötü olur ki bu duruma çevremde çok denk geliyorum. Sonra insanın başkasına açılmaya da cesareti olmuyor. Travma olarak kalıyor.

  0|0
  0|0
  • Bencemi tamamen okudun mu? Gidip direk açılıp sonrasında reddedilmekten beter bir hale düştüğümden bahsettim... Bunu yaşamış biri olarak direk açılmak hata olur diye belirttim... Nabız yoklaması yapacaksın etkilemeye çalışacaksın önce tanıyacaksın... Ayrıca bir diğer konu: travma olarak kalacak bir konu değil insanlar abartıyor... Benceyi yazmamın amacıda bu zaten.. Reddedilmiş biri olarak söylüyorum dünyanın sonu değil... Karşındaki aşağılıyorsa bu onun ayıbıdır senin değil...

  • Ben onun ayıbı olduğunu düşünmüyorum demek istedim. O seninle alay edip, yoluna devam ediyor, sen de keşke şunu şöyle yapmasaydım/yapsaydım diye kendini yiyorsun.

  • Yalnız ben kendimi yemiyorum pişman değilim yani Keşke demiyorum tecrübe diyorum sadece :) ve böyle yapılması gerektiğini anlattım bencemde de zaten :)

 • Bende rededilmeyi defalarca kızın hayatında başka birisi olduğundan yaşadım tabi ben hayatında başka birisi olduğunu başta bilmiyordum bana tecrübe olan şey ise şimdi hoşlanacağım bir kıza yaklaşırken öncelikle hayatında biri var mı yok mu bunu öğrenmek oldu ama içimde bir acı varki benim hoşlandıklarımın hep sevgilileri vardı sevgilisi olmayanlardan da ben hoşlanmadım ve sırf sevgilim olsun diye de hoşlanmadıklarıma bu konuda hiçbir şans vermedim öyle ola ola hiç bir ilişkim olmadı şu zamana kadar

  1|0
  0|0
 • Evlilik teklifine açığım kizlar
  Düğün masrafları size ait
  Omur boyu ilgi garantimiz var

  Müracaat necolax geçmişe dair cv örneğinizi mesajla gönderin incelemeye alınacaktır

  0|0
  0|0
 • Yazıyı tam olarak okumadım. Ama senden daha çok bilgi alacağım gibime geliyor. İnstagram dan konuşursan sevinirim. İnsta hesabım; ZEKİ. BYK (Not: Abaza vs olarak anlamazsan sevinirim.)

  0|0
  0|0
 • Sevdim yaziyi.. Ama gördüğüm şudur mi hayatta , bir karşı cinse yaklaşırken, tamamen abayi yakmadan önce yaklaşmak hatta açılmak gerekiyor.. Sohbet ederken ederken, spontane şekilde yavaş yavaş açılmak daha doğru.. kırılmadan , yıkılmadan.. Ve pattadanak değil. Diyalog ilerlerken abayi yakmak daha doğru.. en azından, şansınız olduğunu bilerek aşık olmak daha iyi.. Platonik aşık olup birden açılmak genelde duvara toslamakla sonuçlanır.. yalnız şunu anlamam.. kalbi boş bir erkek , kendisine abayi yakmış hoş bir kızı neden reddeder ki? Bunu pek anlamamisimdir işte.. Ama kızların büyük çoğunluğu kafadan reddeder.. hanı su meşhur arkadaş olarak gorme seysi.. o yüzden baştan belli edeceksin niyetini , ve karşılık geliyorsa , devam.. Sonra bırak su akıp yolunu bulsun..

  0|0
  0|0
  • Ben daha çok hisleri yaşamaktan yana olduğum için yani sonunu çok düşünmediğim için muhabbeti ilerletip etkilemeye çalışmaktan yanayım... Yalnız burdaki mubabbetten kastım kanka muhabbeti değil... Tabiki niyetini ufaktan belli edeceksin... Anlamadığın noktaya gelince neden reddetmesin ki? Bende bir şey hissetmediğim biri teklif etse reddederim... Bu erkeklerin de en doğal hakkı.. Bir şey hissetmediği biriyle neden sevgili olsun ki bir insan?

  • Erkeklerin kadınlara olan duskunluğunu asla atlama.. bilmiyorum.. erkeklerin çoğunluğu , şans verir o kıza..

  • Yani orasını bilemem sonuçta bir kız olarak erkekleri anlayabilmem söz konusu değil...

 • Baştan sona okudum, bana hitap etmiyor.
  Ayrıca laaan 30 altı erkekler kızlara bu kızın dediği gibi teklif etmeyin hepsinin poposu kalkıyor.

  0|0
  0|0
  • Düzgün bir üslupla söyleseydin belki seni ciddiye alabilirdim...

  • Hepsini Göster
  • Katılmıyorum erkeklerin çoğu böyle düşündüğü için yalnız kalıyor insanlar...

  • Ben düşünmüyorum, yaşadım. Bence erkeklerin yalnız kalmaları kalkık bir popoyu çekmekten daha iyi.

 • Mesela reddedilmekten korkmak değil sadece. Reddedilmek sorun değil kendi açımdan ama başka sıkıntılarda var.

  0|0
  0|0
 • Şu an ben de bir kadına aşığım fakat henüz kendisine açılmadım. Onunla sohbet ederek vakit geçiriyorum. Sence doğru mu hareket ediyorum?

  0|0
  0|0
  • Açılmak hayatının hatası olur etkilemeye çalış bol bol vakit geçir doğru yoldasın bence ufak jestler iltifatlar edebilirsin:)

  • Hepsini Göster
  • Mutlaka. Biraz zamana bıraktım. Acele de etmek istemiyorum.

  • Hayırlısı olsun

 • Mesele red edilmek değil mesele arkadaş olarak kalalım teklifi

  Koyan bu

  0|0
  0|0
 • Hak veriyorum sana ama genelde hoşlandığım kızlarla konuşurken nereden başlayacağımı bilemiyorum.

  0|0
  0|0
  • Neden peki? :)

  • Hepsini Göster
  • Belli olmaz bazı seviyesiz olan kızlar aşağılayabiliyor.

  • tipim kötü değil ama bilemedim :D belki gözlerin çekikliğiyle dalga geçebilir

 • bende reddedildim hemde bir çok kez sıkıntı yok aynen devam :D

  0|0
  0|0
  • Aynen en güzeli bunlar hep tecrübe :)

  • Hepsini Göster
  • rica ederim efendim ne demek bencelerinizin devamını beklıyoruz

 • çok güzel bir yazı olmuş

  1|0
  0|0
 • Şahane olmuş :)

  1|0
  0|0
 • Ben hayatta teklif etmem açıkçası, içimde yaşarım daha iyi birini seversem. Başka türlü bir ilişki çeşidi görmedim ne yazık ki. Doğru dürüst bir ilişkim olmadı. İlle de sevince teklif edeceksin diye de bir şey yok hani. Platonik aşk diye de bir şey var. Hiçbir şekilde reddedilmiyorsun, kötü hissetmiyorsun. Sadece seviyorsun. Sevgi sevenindir sonuçta. Reddedilmek her şeyden önce kötü hissettirir. Etkileyecek bir şeyim de yok, neyimle etkileyeceğim ki?

  Zaten psikolojik olarak sorunlu bir insanım, inceldiği yerden kopsun gitsin. Çekemem kimseyi ben. Yıprandım artık her şeyden. Ben bir annemi seviyorum, o da ölürse ne yaparım bilmiyorum. Sanırım intihar ederim, kim ne derse desin. Yaşamayı seçmedim ben, bu hayatı yaşamayı seçmedim.

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  19

Kızlar Ne Diyor 13

 • Yine döktürmüşsün ya😊 Her şeyi çok güzel açıklamışsın canım ellerine yüreğine sağlık😊

  1|0
  0|0
 • Ben ilanı aşk yaptım. Reddedilmedim. İlişkimiz uzun sürdü vw bitti. Pişman değilim. İçimde kalacaktı, onca güzel şey yaşanmamış olacaktı.

  1|0
  0|0
 • Lise 1 de bir cocuga teklif ettim. 89 kiloydum. Hem beni reddetti hemde rezil etti. Şu an 52 kiloyum. Zayıfladım tarzımı degistirdim. Cocugun bana o kadar zaman once olan askı fırladı. Neyse rezil olmazsın dedigin durum benim lise hayatıma asaglanmalarıma magl olmustu. Ama herkezde aynı etki olmaz tabi. Yinede kızlar. Etmeyin teklif degil ondan hoslandıgınızı bile soylemeyin.

  0|0
  0|0
  • Yalnız birincisi: ben teklif edin demedim aksine teklif etmek ya da gidip direk senden hoşlanıyorum demek hatadır (her iki cins içinde geçerli) ve ben bunu bencemde söyledim... Bende reddedildim ve tecrübe diye bakıyorum olaya ki tecrübeme dayanarakta gidip direk açılmak yerine etkilemeye çalışmayı öneriyorum...
   İkincisi: ben bu yazıyı +18 sınırı olan bir sitede paylaştım ve sözlerim lise çağındaki ergenler için değil... Bir insanın ergenlik dönemindeki tutumuyla sonrasındaki tutumu çok çok farklıdır... Lisede yaşadığın bir olayı örnek göstererek insanları yönlendirmeye çalışmanın hata olduğunu düşünüyorum...

  • Dusunebilirsin. Lisedede unuverstedede 30 yasindada insan insan. O lisede olan insanlar sonra unuversteye gidiyor. bir fark yok. Bende gorusumu belirttim.

  • İnsanların bazı dönemlerdeki davranışları normal değildir ama.. Bir insanın ergenlik döneminde verdiği tepkiyle sonrasında verdiği tepki mutlaka farklıdır.. Ergenlik döneminde insanları aşağılamayı havalı bir davranış olarak görebilir insanlar... Yaş ilerledikçe olgunlaşır... Ama her insan aynı değildir ve 30 yaşında da insanları aşağılamayı kendinde hak gören insancıklar olabilir... Onların istisna olduğunu düşünüyorum... Görüşüne saygı duyuyorum zaten aynı fikirde olmak zorunda değiliz... Görüşlerimi tartışmayı seven bir yapım var kabullendirmeye çalışma olarak görme

 • bugün keşfettim seni ve kesinlikle yazıların muhteşem eger baska sayfan varsa takip etmek isterim facebook ve instagram gibi kesinlikle harikasın ;)

  0|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim görüşün mutlu etti beni :) instagram kullanmıyorum bir tek facebook var onda da bir şey paylaşmıyorum pek girmiyorum zaten :) sosyal paylaşım sitelerini çok sevmem:)

 • Az kaldı devam editör olcan sen cevher var :D

  1|0
  0|0
 • içeriği okumadım çok uzundu ama karikatürler efsaneydi

  0|0
  0|0
 • Ellerine sağlık 😊

  0|0
  0|0
 • Kaybetme Korkusu daha fazla

  0|0
  0|0
  • Keşke bu konuya da değinseymişim bence'mde hiç aklıma gelmedi :) neyse farklı bir bence konusu olsun... Bir çaba sarf etmemek daha acı verici bence ve umudun hiç bitmiyor.. En azından belli edersen ya da söylersen bir sonuca varıyorsun diye düşünüyorum :)

 • Eline sağlıkGüzel paylaşım

  0|0
  0|0
 • Lise 1 deyim 118 80'den numarasını bulup söyleme fikri iyi fikir gibime geldi gizliden ararım kuzenime söyletirim 😄👏🏻👏🏻

  0|0
  0|0
  • Hayatının hatası olur :) benim için öyle oldu :)
   Şahsi fikrim bence böyle şeyler için çok erken daha :)

  • Hepsini Göster
  • Sen bilirsin ama tavsiye etmem:)

  • Peki öyleyse…

 • Bunun bir de evlilik teklifini neden hep erkekten beklemeli versiyonu yazılmalı bence :) kadın niye etmiyor 'rezil' mi olur yakışmaz mı? Mesela uzun süreli ilişkileri olan çiftlerde bile kadın artık evlenmek istese bile bunu teklif edemiyor öyyle bekli

  1|0
  0|0
  • Ahahah bunu yazacağım şu an yarım bir bencem var onu bitireyim evlilik versiyonunu yazacağım :) ben evlenme teklif etmek isterdim hem değişik olur düşünsene çocuklarıma anlatırken babanıza evlenme teklif etmiştim falan diye anlatacağım ne romantikkk :)

  • Hepsini Göster
  • Evet acayip romantik :)

  • Ahaha aynen haydi kızlar evlenme teklifi edin kampanyası başlatalım :))

 • Emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • Döktürmüşsün. Eline sağlık

  0|0
  0|0
Yükleniyor...