Ömür Kahraman

Uzmanlık Alanı: Turizm ve Havacılık

Turizmci Ömür Kahraman Kimdir?

1972 Tekirdağ doğumludur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde 1994 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisansının ilkini 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde, ikincisini 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngilizce İşletme Programı’nda, doktora derslerimi ise Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon programında %100 burslu öğrenci statüsünde tamamlamıştır. Doktora tez aşamasındadır.

1989 yılında tercümanlıkla başladığı iş hayatına turizm ve havacılık alanlarında devam etmiştir. İngilizce - Arapça dillerinden kokartlı turist rehberidir. Türkiye’nin araba kiralama şirketi sahibi ilk kadınıdır. Siyasetle ilgilenmiş, Avrupa Konseyi’nin en genç üyesi olmuştur. Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanlığı, İstanbul Belediyesi’ne bağlı BİT’lerde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İç denetim ve yöneticilikler yapmıştır. Öğretim görevlisidir. Halen Türk Hava Yolları İtalya Bari Genel Müdürü olup; iyi derecede İngilizce, Arapça, orta seviyede Almanca ve İtalyanca bilmektedir. Farklı kültürleri tanımayı, gezmeyi, bildiklerimi yazarak ya da konuşarak paylaşmayı, ailesini, arkadaşlarını, vefalı olmayı, gençleri, ülkesini, bayrağını çok sevdiğini belirtmektedir. Ülkemizin tamamını ve 113 ülkede yaklaşık 750 şehri görmüştür. Name Haber ve Turizm Haberleri başta olmak üzere çeşitli sitelere yazılar yazmaktadır. Evlidir ve yazılım mühendisi olup, yönetim mühendisliği yüksek lisansı yapan 1994 yılında dünyaya gelen bir oğlu vardır.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Kariyerimi nasıl şekillendiririm?

Havacılıkta nasıl başarılı olunur?

Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi

Sosyal Bilimler Fakültesi

Yönetim ve Organizasyon Phd (tez aşamasında)

MBA, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı

Katıldığı Seminer ve Sempozyumlar

Son 6 ayda 40 üniversitede kariyer semineri vermiştir. Avrupa Konseyi'nde Eğitim ve Kültür Komisyon Başkan Yardımcılığı (2006-2008), İstinye Üni. Havacılık Yönetiminde ders vermiştir. İtalya Bari'de TTS'de Yüksek Lisans Havacılık Yönetimi dersi vermektedir.

Sahip Olduğu Sertifikalar

Bahçeşehir Üniversitesi'nde 2 yüksek lisans ve doktora (tez aşamasında)

İstanbul Üniversitesi Pedegojik Formasyon

Uzmanlık Alanları

Turizm

Eğitim

Dil

Havacılık

Turist rehberliği

Yazmak

İş Deneyimleri

THY İtalya / Bari genel müdürüdür.

Şehir: Yurtdışı

Eğitim: Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Phd

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

1.703 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...