Toplum içinde var olma çabamın olmadığını fark ettim ne yapmalıyım?

Gizli Üye
26 yaşındayım. Üniversitem biteli 1 sene oluyor. Bu yaşıma kadar çalışmadım bir yerde. Gerçekten çok dipte hissediyorum bazen. Ne bir sevgilim oldu ne beni seven ne sevdiğime karşılık aldım falan. Hiçbirşeyim yok. Toplumda hep dışlanmış gibi hissediyorum. Giremiyorum ortamlara. Kimse arasına almaz kafasındayım ve bunu istemsizce yapıyorum. Utanmak, çekinmek cabası. Sevgilim olmadığı için kimse beni sevmiyor kafasında oldum hep. Toplum içine adapte olamadım. Kaç kere red yediğimi bilmiyorum. Sevgilim olsun falan istiyorum çokca ama o kadar çabalamama rağmen hiç olmadı. Son 5 senedir çok yalnızım mesela ne arakdaşım oldu ne de sevgilim dediğim gibi. İnsanları benimseyemiyorum da. Hep yalnız olduğum için buna alıştım bir süre sonra. Çalışmak zorundayım ama bunu yapamıyorum bazen. Ne yapacağımı bilmiyorum. 2. üniversite düşünüyorum bu yüzden , aileden uzaklaş ( ailemleydim hep ) sonra iş bul hem okul oku hem çalış hem de ortam yapmaya calıs falan. Çünkü hiç bir zevki de yaşayamadım ben. İnsan çok ezik ve değersiz hissediyor bazen. Toplum içinde hiç değilim gibiyim. Ne okuduğumu sormayın çok elle tutulur bir bölümden mezun olmadım. Diyorum çabala 2. ünivrsite oku daha güzel bir bölüm falan diye. Zor oalcak gibi ama neden olmasın diyorum. Bakıyorum Bir kızla tnaısıyorum konusuyorum ne okuduğum bölüme bakar ne de bana bakar diye çekiniyorum hep. Özellikle sosyal medya sinirimi çok bozuyor. Güzel kızları görüyorum mesela. Diyorum ki bunlarla hiç mi olmaz? Neyim eksik diyorum. İnsan çok üzülüyor işte. Hiç sevgilmin olmamasından dolayı çok daha derin düşünüyorum sanırım. Bu da sanırım sevgisizlikten kaynaklanıyor. Aile dışında birinden sevgi görmedim ben. Aşk nedir, nasıl yasanır ne yapılır bilmiyorum hiç. Bunlardan dolayı toplum içinde yokum gibiyim. Nasıl aşarım bunu ben?
Güncellemeler
+1 yıl
güncelll
Toplum içinde var olma çabamın olmadığını fark ettim ne yapmalıyım?