Evin Büyük Kızıysan Her Şey Senden Sorulur!

Ailedeki her üyenin bir görevi vardır. Bunlar yazılı olmasa da her üye, kendi görevinin farkındadır. Gelelim evin büyük kızının yaşadıklarına:

Evdeki düzen ondan sorulur!

Hanım kızımız, evde ne nerede kesinlikle bilmeli. Bilmeli çünkü her arayışta olan ona koşar. Abla çorabım nerede, abla tokam nerede! Böyle durumlar olduğundan ablamız, her yere hakim olmalı ve bir kurtarıcı gibi bu küçük çığlıkların yardımına koşmalıdır.

Evde anne yokken o ailenin annesi olabilmeli!

Yemekti alışverişti bunları becerebilmeli. Evde ne var ne yok haberdar olmalı. Annemin deyişiyle, kız dediğin 4 gözü olacak o evi çevirecek. Ailedeki her bireyle yakından ilgili olacak; bir anne şefkatiyle, hepsinin sorunlarına yardımcı olacak.

Gelen misafirler ondan sorulur!

Misafirlerin gönlünü hoş tutmak kızımızın görevidir. Anne misafirlerle otururken mutfakta harikalar yaratan yine büyük kızımızdır.

Kardeşlerinin velisi odur!

Veli toplantıları olsun, kardeşini okula götürüp getirme olsun; giydirme, süsleme olsun her şeyiyle yine abla ilgilenir. Abla güzel şeydir.

Kardeşlerine sözünü geçirmeli!

Şunu yapma dediğinde abla, o kardeş yapmayacak dediği şeyi. Abla sözünü geçirebilmeli ki evdekilerin kontrolü elinde olsun.

Bencemi okuduğunuz için teşekkürler. ✨✨

#Ölümlüİris

#AhAblaVahAbla


4|4
53

En İyi Erkek Görüşü

  • ~Emeğine Sağlık~ Çok güzel ve komik olmuş 😂 Ablaların da baya bir derdi varmış 😕 Ablalarımın bana çok iyiliği dokunmuştur. Söylediklerimi hep yapmışlardır: Şekerpare, elmalı kurabiye, mayalı poğaça vs. vs... Canım ablalarım 🤗

    5|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor... ;