Domuz Eti Yemekten Korktuğumuz Kadar, Kul Hakkı Yemekten Korkmuyoruz

CAUTION: Eleştiri ve özeleştiri içerir..!

Çoğunluğunu İslam dinine mensup insanların oluşturduğu ülkede 'güya' Müslümanız.

Şöyle bir bakıyorum etrafıma, hırsızlık, taciz, tecavüz, yalan, iftira, kumar, içki, zina, faiz, gıybet, dedikodu, cinayet ve daha adını sayamayacağım bir sürü fenalık. Ama mevzu bahis domuz eti olunca aman yarabbi, ağzımıza bile sürmeyiz. Neden, çünkü günah. Ya arkadaş her türlü haltı yiyoruz zaten, domuz eti yemeyişimiz mi kurtaracak bizi?

Domuz Eti Yemekten Korktuğumuz Kadar, Kul Hakkı Yemekten Korkmuyoruz..!

Toplum olarak; işimize geleni, faydamıza olanı yapmaya yeğlemek gibi bir eğilimimiz var. Karıya/kıza gitmeyi, içki içip pilot olmayı koskoca 24 saat içinde 1 saatimizi ayırarak kılmadığımız namaza tercih ediyoruz.

- Dinin ne?

+ İslam, elhamdülillah müslümanım.

Madem müslümansın, madem inancın var, neden dinin direği olan namazı kılmıyorsun? Madem müslümansın, namazın, kabirde sorulacak ilk sorulardan olacağını bilmen gerekmez mi? Arkadaş neden o zaman? Neden faydamıza olan şeyleri yapmak varken devamlı zararımıza olan şeyleri yapıyoruz? Cübbeli Ahmet Hoca, Fatih Altaylı'nın bir programında şöyle diyor; Günah işlemek parayla, sevap işlemek bedava. Düşünüyoruz şimdi, zina parayla, kumar parayla, içki parayla. Namazın, orucun ne götürüsü var halbuki.

Merak edenler için videoyu buraya bırakıyorum.


Bazı arkadaşlarımız hacca gitmenin ve zekat vermenin parayla olduğunu söyleyebilir. Bende derim ki; eğer hacca gitmeye maddi durumun el vermiyorsa, bu artık senin üzerine farz değildir. Zekatla ilgili olan kısım ise şurda:

Zekat ve Salatalık Örneği

Bana neden bunları yazıyorsun diyebilirsin. Biz zaten bunları biliyoruz diyebilirsin. Ama burda bazı sorular görüyorum ki sinirlerim zıplıyor. Google'da Yandex'te bilmem nerde bulabileceği soruları buraya sorup sorup duran arkadaşlardan biri denk gelir de belki anasayfamı daha fazla meşgul etmez diye yazıyorum.

Gelelim içinde bulunduğumuz platformda dikkatimi çeken ve sinirlerimi zıplatan 2-3 konuya.

Arkadaş sormuş; 'Sevgilimle bir şeyler yaşadık, hamile mi/miyim?', 'Ben nişanlıyım, üç beş ay sonra düğünümüz var, nişanlımla dayanamadık, pişmanım, sizce ne yapayım?' Bu kadar mı uçkurunuza düşkünsünüz? Bu haltı yiyip de pişman olmayan var mı? Hadi bunların hepsini geçtim, o işi her nerede yapıyorsan artık, babanın gelip, başında dikildiğini düşün. Ne dersin, ne yaparsın, nasıl açıklarsın durumu? Babandan korktuğun kadar Allah'tan korkmuyor musun?

Bak burda zina yapmayın demiyor, zinaya yaklaşmayın diyor. Anlamını derinden düşünmeni tavsiye ederim.

Bir diğer mevzu fal. Falcı bacıya gitmiyordur bu kadar fincan fotoğrafı. Zavallım yollamış buraya fincanın 2-3 resmini, diyor ki 'Arkadaşlar aranızda faldan anlayan var mı?' Ciddi ciddi yorum bekliyor, adamlar bırak ciddiyeti üzerine bir de dalga geçiyorlar. Geleceği Allah'tan başka kimse bi-le-mez. Güzel şeyler duymaya ihtiyacınız varsa diyin ki moralim bozuk, burda iyi niyetli bir kaç insan illaki denk gelir. Buraya bir tane de faydalı olur belki ümidiyle bu konuyla alakalı bir video bırakıyorum:


Vee biz kızların en büyük zaafı gıybet ve dedikodu. Nedenini bilmediğim bir şekilde kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapmış gibi bizi ilgilendirmeyen sorular silsilesini kankalarımıza iletme ihtiyacı duyuyoruz. Ciddi ciddi bize ne bundan? Bu sorunun cevabını bulduğum zaman bırakıcam dedikoduyu, kendime söz :)

Ey inananlar, zandan tümüyle sakının, çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli şeylerini araştırmayın ve birbirinizi arkadan çekiştirmeyin. Ölü kardeşinizin etini yemekten hoşlanır mısınız? Elbette ondan iğrenirsiniz. ALLAH'ı dinleyin. ALLAH tevbeleri kabul edendir, Rahimdir.

Biz üç kardeşiz, ortanca olanın ağzında, dilinde devamlı yara çıkıyor ve uzun süre geçmiyor. En küçüğümüz bu ayeti duymuş bir gün bana geldi; "Abla, abimin ağzındaki yaralar hep senin yüzünden, sen çok dedikodu yaptığın için onun etlerini yemiş oluyorsun, senin yüzünden geçmiyor, o senin kardeşin ya" dedi. Analize gel. Ne denirdi bu söz karşısında, siz olsanız ne derdiniz? :)

Bir de "kaderci" profilleri var ki en sinir olduğum. Yaptığı, ettiği ne varsa 'ee kaderimde böyle yazılı' diyip, işin içinden sıyrılıveriyor. Kumar oynamış, kaybetmiş, napalım kader, alnımızda kaybetmek varmış diyor. Arkadaşım; sen kumar oynamanın günah olduğunu bilmiyor musun? Allah bunları gönderdiği kitapla, peygamberlerle bildirmiş. Senin önüne bir seçenek gelmiş, kumar oyna veya oynama. Ee oynayıp, kaybedip de bu benim kaderimmiş diye nasıl bunun üzerini örtmeye çalışıyorsun? Ben kader yok demiyorum, yok diyen iman etmemiş olur zaten ama her şeyi kader adı altına sığınarak yaparsak, işimiz var.

"Amaaan bidaha mı gelicez dünyaya" diyerek yaptığımız bütün şeylerden pişmanlık duymadık mı? Doğru kardeşim, bir kere geliyoruz bu dünyaya ve bir kere ölüyoruz. Bizlerin hoşuna gitsin veya gitmesin, bu dünyada bir sınavdayız. Bütünleme yok, sınıf tekrarı yok. Geçtin geçtin, kaldın kaldın.

Namaz kılmıyorum, oruç tutmuyorum ama kalbim temiz'ciler de bir garip. Haşa peygamber efendimizin kalbi pis miydi? Allah'ın 'en sevdiğim kulum' diye bahsettiği bir insan dahi İslamın bu şartlarını yerine eksiksiz getirirken, biz kalbimizin temizliğiyle yırtabilir miyiz? Ki ne kadar temiz olduğu da tartışılır. Şimdi bize düşen şey şu; hatalarımızın farkına varalım, Allah'tan merhamet ve hidayet isteyelim. Canın yapmak istemiyorsa ve henüz genç olduğunu düşünüyorsan, geçenlerde 3.5 yaşında tecavüze uğrayıp, öldürülen çocuğu hatırlatmak isterim. Zira ölümün yaşı yok.

Konularda ordan oraya zıplayıp durdum ama mazur görürsünüz umarım.

NOT1: Cübbeli Ahmet Hocanın reklamını yapmıyorum. Diğer insanlara göre sıkıcı olmadığı ve daha sade anlattığı için tercih ettim.

NOT2: İlk paragraftan 'Ya arkadaş her türlü haltı yiyoruz zaten, domuz eti yemeyişimiz mi kurtaracak bizi?' cümlesini cımbızlayıp da 'ee napalım domuz et mi yiyelim' diyecek olan çıkıntılara, bunun sadece bir ölçüt olduğunu hatırlatmak isterim.

NOT3: Bunlar tamamen kendi görüşlerim, herkes, her görüşü benimsemek zorunda değil ama saygı duymak zorunda, saygı çerçevesi içinde her türlü eleştiriye açığım.

NOT4: Ateist arkadaşlara saygım var ve hiç kimsenin düşüncesini değiştirmek gibi bir amacım yok. Eğer bencemi okuyanlar arasında varlarsa, rica ediyorum ya saygılı olsunlar ya da hiç yorum yapmasınlar.

NOT5: Hayatının bundan sonraki kısmı, öncekinden 10 bin trilyon kat daha güzel olsun..


1|1
45

En İyi Erkek Görüşü

 • Ekseriyet kendi dinini tam olarak bilmiyor zaten.
  Çoğu da Kur'an okumamıştır.
  Akşama kadar her türlü ahlaksızlığı yapıp da "ama ben domuz eti yemiyorum, harama yaklaşmıyorum" minvalinde masum rolü vermeye çalışırlar.

  İçki içerler, zina yaparlar ama hala domuz eti yemedikleri için kendilerini çok temiz görürler. Riyakar ve ikiyüzlüdürler.

  Sorsan "müslümanım" derler ama kendi gibi olmayan insanların ahlaksız, iğrenç varlık olduğunu ileri sürerler.
  Ama kendileri dışladıkları insanlardan çok daha aşağılık bir yapıya sahiptir.

  Benim müslümanlarla bir sıkıntım yok, lakin böyle ikiyüzlü insanlardan nefret ediyorum.
  Dininden bihaber olup da kamil insanmış izlenimi vermeye çalışmaları da çabası.

  Bir ateist olarak yazını beğendim. Teşekkürler paylaşım için.

  1|0
  0|0
  • Ben teşekkür ederim güzel yorumun için, tüm söylemek istediklerimin özeti niteliğinde olmuş

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

 • Son zamanlarda ki dusunceme gore , 20. yy'da yasamis ve olmus olanlarin cehenneme gidecek olan kisi sayisi , 21. yy'da yasamis ve olmus olanlarin cehenneme gidecek olan kisi sayisindan daha az olacak.

  1|0
  0|0
 • Çok güzel :)

  1|0
  0|1
 • dinden çıktım. beni böyle yaratana karşı kulluk etmem. bugüne kadar hep kötülük görmüş bir insan bunda sonra kötülük gösterecek topluma

  0|0
  0|0
 • çok doğru ve güzel bir yazı olmuş. yazılarının devamı dileğiyle.

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 3

 • Eline saglik :)

  1|0
  0|0
 • Herkesin fikri ve uyguladıkları kendine, ahirette herkes cezasını gerektiğince çekicek. Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı yok ama yazdıklarına katılıyorum yinede..

  1|0
  0|0
 • Cübbeli Ahmt hoca, zina yapmayın diyip 4 kadından fazlasına nikah düşmediğini bilmiyor mu? Hepsiyle nikahım var diyip nefsine göre hareket eden biri kusura bakmasın hoca filan olamaz.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...