Bir Avuç Çocukluk İstiyorum

Azıcık Heyecan

Bir avuç çocukluk istiyorum

Hani komşunun balkonundaki saksıyı devirdiğimizde ki o eyvah yandık korkusunu yaşamak istiyorum. Ne çabuk geldi geçti o heyecan. Baharları da güzeldi kışları da, annelerimizin yüzü hep gülerdi. O kısacık boylarımızla büyük heyecanlar yaşadığımız o günleri özler olduk.

Çocukluk yaptık, büyüdükçe yapamadıklarımız kaldı.

Birazcık şaşkınlık

Hepsinden bir avuç bir avuç toplayıp tamamlamak istiyorum çocukluğumu. Yeni yeni öğrendiğimiz her şey o zamanlar ne kadar da masumdu. Şimdi ise suyunu çıkarmıyormuyuz. Her şey ilk öğrenildiğinde güzelmiş.

Bir kaç sürpriz

Hani o eve her gelenin senin için bir şey getirdiği dönemler vardır ya. Anlık sürprizlerle bir anda yüzünü gülümsetir herkes. İlk aşk bile sürpriz bir şekilde çıkmaz mı karşına. Hayata gülümsemeye başlamak bile başlı başına bir sürprizdir aslında. Hayata gülmeyi biz doğduğumuz ilk dakikalarda bizi güldürmeye çalışan insanlarla gözümü açmamız bile bir sürprizdir aslında.

Ama ne olursa olsun ağız tadı, Geçmişine kurban edilmemiş bir ağız tadı.

Yine de eski fotoğraflara baktığımızda iyi ki çocukluğum bunlarla geçmiş diyebiliyorsak, çocukluğumuzu doya doya yaşamışızdır ama yine de özleriz. Eskiden geriye kalan şimdi anılar sıcak bir sohbet kaldı. Hatırlıyor musun o günü diye başlanan sohbetler hala varsa. Ve sonunda bol bol kahkahalar atılıyorsa, çocukluğumuz hala avuçlarımızın arasındadır. Ya sıkı sıkı tutun ya da salın tutamıyorsanız ama çocukluğunuzu sakın unutmayın.

Hangi yaşta olursak olalım biz hep biraz çocukluk peşindeyiz.

teşekkürler.


7|1
204

En İyi Kız Görüşü

 • Biraz çocukluk istiyorum tüm yetişkinliğin ızdırabından kurtulacağım..
  Biraz çocukluk istiyorum yaptığımız yaramazlık sonucu annemizin "akşama seni babana şikayet edicem" cümlesinden sonra eve misafir gelmesi için dua ettiğimiz zamandan..
  Biraz çocukluk istiyorum teknolojinin hapsettiği sohbetlerden uzak ,
  İstop , yakantop, seksek, ve diğer oyunların heyecanını yaşadığımız..
  Biraz çocukluk istiyorum okula hersabah uyanmanın heyecanını ayrı yaşadığımız ( hani -devamını yarın oynarız arkadaşlar ) dediğimiz kızlı erkekli futbol maçının yarım kaldığı..
  Özetinde ben aslında çocukluğumu geri istiyorum BÜYÜMÜŞ OLMANIN YÜKÜNÜN ALTINDA EZİLEN BİRİ OLARAK..

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Eline saglik bana kalirsa zamani yasamak lazim.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 19

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor... ;