13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

badiis13

Ben de babasız büyümüş bir kadın olarak, sizinle gözlemlediklerimi ve yaşadıklarımı paylaşacağım. Her ne kadar acıların hiç bir dilde tarifi olmasa da..İyi okumalar.. :)

1- Kalplerinde kapanmayan bir yara vardır

Bazı geceler bir türlü kabuk bağlamayan o yara kanar, bütün gece nefessiz kalır boğulurlar.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

2- Erken olgunlaşırlar

Zira acıların en büyüğü olan ölümle erken tanışmışlardır. Aşk acısı, ayrılık acısı vs. şeylere bir türlü anlam veremezler, onlar için ceviz kabuğunu doldurmayacak acılardır. Hani bir söz vardır ya; ''İnsanın acısı arttıkça hikayesi de artar'' diye. Aynen öyle işte! Acı insanı olgunlaştırır. Haliyle erkenden büyürler.Yaşıtlarıyla anlaşamamaları da olası bir durum.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

3- Annelerinin güçsüzlüklerine şahit olmaktadırlar

Yalnız çocuk büyütmek kolay değil. Hele ki babasız bir kız çocuğu büyütmek hiç kolay değil. Haliyle güçsüzlükler kaçınılmaz. İşte buna şahit olmak onlar için ölümden daha zordur. Kalpleri bu duruma her şeyden çok kırılır. Hangi insan annesinin acı çekmesine dayanabilir ki?

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

4- Hayat onlar için adeta kurtlar sofrasıdır

Zaten 1-0 yeniktirler. Hayata bir kedi yavrusu gibi savunmasız atılmışlardır. Bundan yararlanmak isteyenlerin sayısı da hiç az değil. Çoğunlukla ''ben bunu yatağa atarım'' gibi düşüncelere maruz kalmaktadırlar.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

5- Ömürlerinin sonuna kadar eksik hissederler

Baba-kız ilişkilerine hep imrenerek bakarlar. Böyle bir duyguyu asla tadamayacak olmanın eksikliği içlerinde her zaman vardır. Bazı kelimeler çok eksiktir mesela. Dolduramaz yüreklerini.. ''Babasının kızı'' , ''Baba ocağı'' gibi kelimeler tam anlamını bulamaz o kadınlar için.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

6- Yalnızlıktan korkarlar

Çünkü yalnız kaldıklarında hep kendilerini sorgularlar. Kendi kendilerine sürekli ''Neden ben?'' , ''Ömür boyu yalnız mı olacağım?'' gibi sorular sorarlar ama yanıt bulamazlar. Yine de her seferinde kalkıp yeniden başlarlar. Hiçbir şey olmamış gibi..

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

7- Gözyaşıyla barışıktırlar

İçinde baba kelimesi geçen türküler, şarkılar, filmler vs. bin kat daha fazla acı verir. Ağlamaktan helak olurlar. Hatta bazen ağlamayla o kadar barışırlar ki, gülmeyi unuturlar. Bu kadınlar normal kadınlardan daha duygusal, duyarlı olurlar. Çünkü acı çekmenin anlamını iyi bilirler.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

8- Ön yargıları umursamazlar

Araştırmalara göre kız çocuklarının babalarına en çok ihtiyaç duyduğu dönemler okul çağlarıdır. Okul zamanlarında bir kız çocuğunun babasız olması büyük bir olay.Ben babamın yokluğunu ilk kez okula başladığım gün hissetmiştim. Herkesin bir elinden annesi, bir elinden babası tutuyordu. Benimse yanımda sadece annem vardı. Buruk bir gülümsemeyle sarılmıştım ona. Herkes hüngür hüngür ağlarken ben yalnız başıma oturuyordum. Asıl serüven o zaman başlar işte. Alay edenler mi ararsın, küçümseyenler mi.. ''Benim babam seninkini döver'' dendiğinde ''Benim babam yok ki'' demeyi öğrenirsin. Bu duruma ister istemez alışırsın.Belli bir zamandan sonra hiç bir tepki vermezsin. Bir nevi hissizleşme de diyebiliriz. Kısaca ön yargıların senin için pek bir önemi olmaz. Gülümser geçersin.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

9- Ayrılığı yaşamak istemezler

Bu kadınlar ne kadar belli etmeseler de ayrılıktan korkarlar. Gidenin haddinden fazla yas tutarlar. Bu yüzdendir ki ilişkilerde daima anlayışlı olan taraftır.İnsanlara, eşyalara, şehirlere kolay bağlanırlar. Tatil için gittikleri bir şehirden döndüklerinde bile ayrılık acısını hissedebilirler.Kalpleri normalden daha fazla hassastır.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

10- Daima güler yüzlü ve eğlenceli olurlar

Acılarını kamufle etmeyi iyi bilirler. Aksi halde güçsüz görüneceklerdir ve bu en nefret ettikleri şeydir. Bu yüzden sürekli gülerler, adeta etraflarına neşe saçarlar. Genelde kafa kızlar bu gruptan çıkar. Hatta bazen ''yahu bu kız hiç mi üzülmüyor'' diye düşünülebilir.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

11- Ailelere değer verirler

İlişkilerde karşı tarafın ailesine olan saygıları sonsuzdur. Çünkü ailenin ne kadar kıymetli bir şey olduğunun farkındadırlar. Bu duyguyu yaşayamadıkları için ellerinden geldikçe yaşatmaya çalışırlar. Çünkü gerçek bir aile duygusuna hasrettirler. Karşısında ki insanın ailesine karşısında ki insandan daha çok değer verirler desem yalan olmaz, istisnalar hariç hiç biri saygıda kusur etmez.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

12- İyi bir anne olurlar

Çocuklarına çok fazla ilgi ve şefkat gösterirler. Çocuklarının kendileri gibi eksik duygularla yetişmemesi için ellerinden geleni yaparlar. Hatta bu ilişkilerde de böyledir. Birlikte olduğu erkeğe adeta bir anne gibi davranırlar. Örneğin sevgililerine, eşlerine soğuk havada dışarı çıkarken ''kazağını giy üşüteceksin'' veya sabah işe kahvaltı yapmadan giderken ''kahvaltını yapmadan gitme'' demeleri kaçınılmazdır.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

13- Aşık olmaktan ve evlilikten korkarlar

Son olarak gerçek anlamda aşık olmak onlar için zordur. Çünkü ilk aşklarını, yani baba-kız aşkını yaşayamamışlardır. Erkeklere kolay kolay güvenmezler, güvendikleri zaman ise sonsuz güvenirler.Baba gibi gördükleri erkeklere aşık olurlar. Zaten araştırmalara göre babasız büyüyen kadınların %90'ı kendilerinden yaşça büyük erkeklerden hoşlanıyor, nedeni ise 2. madde de dediğim gibi erken olgunlaştıkları için genelde yaşıtlarıyla anlaşamazlar. Yaşıtları onlara fazla çocuksu ve masum gelir. Genelde kullanılma korkusundan dolayı evlenmekten korkarlar.

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!

NOT: Son resimde ki kadın, babasını çok küçük yaşta kaybetmiştir. Nikah memuru babasının adını sorduğunda önce hafif bir tebessüm edip, susmuştur. Daha sonra gözyaşlarına hakim olamayıp ''Babanızın adı ne sorusu hiç bu kadar ağır gelmemişti..'' demiştir.

Babalarınızın kıymetini bilin, zira o acı sandığınızdan çok daha büyük. Yüce Allah hiç kimseye bu acıyı yaşatmasın! Sevgilerle..

13 Maddede Babasız Büyüyen Kadınlar!
41
53
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

5240
 • mehcab
  Hiç te öyle değil.. benim eşimde babasını 10 yaşında kaybetti ama hiç de öyle bir kadın değil tam anlamı ile dominant iyi yetişmiş..
  • badiis13

   Katılmıyorum, insanlar iç dünyasını saklarlar. Bence dışarıdan son derece realist ve dominant biri olarak görülüyor olabilirim ama içten içe çok duygusalımdır. Bunu da asla belli etmem, duygularımı açığa çıkarmam.

  • badiis13

   *Bende

  • mehcab

   Bunda annenin görevi öne çıkıyor..

  • Hepsini Göster
 • Mihmandar
  Ben hiç tanımadım kendilerini. Bırakıp giden bir şeref yoksunu olarak kalacak hep aklımda. Yurt köşelerinde kimse görmesin diye gece yorganın altında saatlerce ağlarken duyulmasın diye diş sıkışlarım gelecek aklıma. Baba lafının her geçtiği yerde içimde artan kini birde nasıl büyüdüğümu anlattığım kız arkadaşlarımın baba sevgisinnden uzak büyümüşsun kendi çocuğuna nasıl sevgiyle yaklasacaksın ki sözlerini hiçbir zaman unutmayacağım.
 • aries_pisces
  Ben de babasız büyüdüm. İçlerinde sadece savunmasız olma durumu hanımlar için geçerli, geri kalanları ben de yaşıyorum. Baba olgusunu bilememek de bizim ilerde, ya kötü bir baba olursam korkusu yaşamamıza neden oluyor, kendimizi yetersiz hissediyoruz. Güzel bir yazı, teşekkürler.
 • paramedikselcan
  bilirim.. acıdır yasin 5 de olsa 50 de olsa hep acıtır. unutamazsin.. hayatta olduğu halde senin hayatinda olmamayi secmesi hic bir zaman kapatamayacagin kadar derin hep kanatacak kadar sivridir. her ayrintida onu hatirlar nefret ve özlemi bir arada yasarsin. her yerde gulumser yalniz kaldiginda aglar sonra gozyaslarini siler ve hep güçlüyüm pozlari verirsin ama degilsindir bunu senden baska kimsenin bilmemesi sartiyla tabi
 • Beyaz_davsan
  Öz babama dair hiç anım yok çünkü öldüğünde 1 yaşındaydım. 2. babam ise (üvey diyemem asla bunu hissettirmedi) gerçek bir baba gibiydi geç buldum çabuk kaybettim :'( 18 yaşından beri babasızım oğlum eşime baba dedikçe içimde bir yerler kırılıyor o derece yani.. Neyse daha çok yazarsam daha çok ağlarım...
 • Battista
  ya gerçekten süper olmuş ellerine sağlık. yaşamayan bilemez..
  • badiis13

   Evet, kesinlikle öyle. Teşekkür ederim :)

 • HistoireNaturelle
  Okudugum en guzel bence, çok duygulandim, bir an bu resmen beni anlatiyor dedim, eline saglik.
 • heplme
  harika bir paylasim allah kimseyi babasiz birakmasin degerlerini gercekten bilmek gerek
 • YaramazPandacık
  Babasız büyümek nasıl bir şey bilmiyorum.
  Baba'yı kaybetmek nasıl bir şey onu da bilmiyorum.
  Bildiğim tek bir şey var, BABAM olmadan ne yapacağımı bilmiyorum...
 • kuralsizimm
  Yazdiklariniz gerçekten çok faydalı bir bence az bir şey okudum ne yaşadıklarını bilmiyordum henuz okumadim ama okuyacam ve babasız büyüyen kizlara denk gelirsem elimden geldiğince iyi davranacam
 • Farkındalıklı
  Babanın varoluşu sadece biyolojiden ibaretse bu hepsinden ağır. Hiç babanın olmaması en azından "Olsa iyi adam olurdu." diye düşünmene sebep ama böyle bir baba hayatında varken yoksa bu şansın hiç bir zaman olmaz. Bu acı da çok başka.

  Her neyse.
 • Pasara
  Ben babamı 8 yaşında kaybettim. Babasız büyümüş sayılabilirim.
  Maddelerden Bazıları bana uyuyor bazıları alakası yok.
  Çok şanslıyım ki 10 yıldır sevgilim var, babamın tabii ki yerini tutmasa da yükümü baya hafifletiyor. O yüzden evlilikten korkmuyorum.
  Filmlerden baba konuları ağlatıyor ama acılı bir ağlama değil ama tebessümle dolu tatlı bir ağlama hissi veriyor. "Aaaaay :))))))" şeklinde :D
  Aklıma geldi, güzel bir aile filmi izleyim bari.
  Teşekkürler bence için.
 • novorin
  kızlarda böyle etkileri oluyormuş demekki. Bende babamı hiç görmedim ve eksiklik hissetmiyorum zira kendimi özel hissediyorum ve bu bana sonsuz özgürlük ve sonsuz özgüven kazandırıyor. iyi ki babam hiç olmamış modundayım
 • KirmiiziOjemm
  Evet baba sevgisinin eksikliği çok kötü bir şey insan her zaman güvensiz ve eksik hissediyor kendini. Diğer insanların aile mutlulukları seni üzebiliyor. Hayat.. 😂
 • ebru_çitlenbik
  babasız olanlar aksine olgunlaşamazlar çünkü onun yerini dolduracak birilerini ararlar, bu kişi büyük değilse
 • keertmeeyeenkeelee
  Evet çoğu madde uyuyor.
  Veli Toplantısı var babalarınız gelsin dediklerinde öğretmenin kulağına kaçak göçek ben kimi çağırayım dediğim de ilk defa büyüdüğümü hissetmiştim.

 • TaşPrenses
  Teşekkürler paylaşımın için. Benim de babasını kaybetmiş bir arkadaşım var. Olabildiğince hassas davranmaya çalışıyoruz..
 • ılgınss
  Babamı kaybetmedim. Ama yazdığın herşeyi başından sonuna yaşıyorum. Çünkü var olması yokluğundan daha çok zarar verici.
 • BuffDudes
  Babasi olmayan kizları sevmiyorum ya çogu zevgi goremedigi için ezelden onune çikan ve ilgi gosteren her erkege sulaniyo sevgilisi olsada olmasada
  • badiis13

   Zevg yerine zevk yazmayı öğren öyle gel yorum at dikkate alayım seni. Allah'ın cahili, umarım aynı acı seninde bir gün başına gelir.

  • BuffDudes

   O zevk degil sevgi bir kere yazım yanlışı olabilir telefondan hızlıca yapim geçiyorum ama hata bende senin gibi beyin fakiri insanların olabilecegini duşunmeden yaziyorum

  • badiis13

   Zihniyetinden anlaşılıyor ki beyin fakiri olan sensin. Yok ol

  • Hepsini Göster
 • _aeternitas_
  Anne veya babanın eksikliği bile çok ağır koyarken insana hiç olmaması daha da zor.
  Ama kişi kendini iyi yetiştirirse ya da anne az da olsa bu eksiği kapatmaya çalışırsa insan hayata tutunabilir.
 • UnCanny
  Umarım, hayatında seni mutlu edecek bir adam güzel bir ailen olur :)
 • prenses0132
  hep eksik kaldım canım babam çok seviyorum onu evlilikten korkuyorum doğrudur
 • Gathom
  İyi bir koca elbette yerini tutamaz ama en azından yarayı azda olsa kapatabilir mi? :(
 • Pilav_üstü_az_kuru_
  Baba çok önemli bir unsur değil zaten üzülmemek lazım Anne benim için daha kutsal bence öyle düşünüyorum :) Emeğinize sağlık
  • ciğerkûşem

   Erkek çocuğu için anne, kız çocuğu için baba, tabi ki ikisinin de yeri farklı ve hiçbirinin eksikliği kaldırılabilir değildir ama erkekle kızın durumu aynı olmayacaktır diye düşünüyorum

  • @ciğerkûşem doğru düzgün baba ne olduğunu bilmiyorum olsa da olur olmasa olur kafasındayım belki de ondan Amme daha değerli geliyor bana baba sinirlenirse iki tokat vurur evden atabilir anne bunu yapmaz açıkçası Baba kavramı basit bir şey geliyor hep bana bu yüzden

 • johnyx
  Emeğine sağlık. Çok içten bir bence hazırlamışsın. Ben babasız büyümedim ama çok erken kaybettim. Yine de bilirim babasızlığı... üzgünüm.
 • AABERK
  ya bir arkadaşım hergün başka bir kız ile beraber oluyordu nerden buluyorsun diye sorduğumda hep ailesi ayrılmış ya da babası olmayan kişiler falan diyordu tabi herkesi aynı kefeye koymamak lazım Allah kimseyi babasız bırakmasın
  • badiis13

   Dedim ya 4. maddeyi oku :/

 • Ervanurrtzcnn
  Kesinlikle çok haklı yani hepsi ben kendimden biliyorum ne demek olduğunu...
 • OnderHatrnaz
  Çok güzel yazmışsın eline sağlık.
  Babasız büyümek gerçekten zor şu yalan dünyada sizi koruyup kollayan bir babanız varsa onu üzmeyin değerini bilin.
 • Cilekaski
  6 ay önce babam vefat etti cok güzel yazmissin
  Anne babasi olanlar cok sansli 1-0 ondeler
  Bunun farkini anlamayanlar kaybettiklerinde anlayacaklar.
  7 ve 10. maddeye katılmıyorum
 • siiiinem
  Sadece babası ölmüşlerin değil hayatta olduğu halde baba duygusunu hiç tatmayan kişiler de yaşar bence bunları örnek ben
  • SLtnnn

   Ben bennn
   En azından ölüm var deyip teselli bulmak varken sağken olmaması daha acı verici

  • siiiinem

   Dimi ama bende öyleyim

 • Zeynep90
  Ben de babamı bir yıl önce kaybettim. Son resim beni çok derinden etkiledi eminim benim gibi olan herkes aynı şeyi düşündü
 • Cey6gs
  Amin❤️ Cok guZel bir paylasim. Bende babamin kizisiyim. Ve babam olmasaydi ne yapardim dusunmek bile istemem.
  Babamizin ve tabiki annemizin kiymetini bilelim😢
 • kurabiyecanavarı-
  Babalarini kaybetmis kizlar cok guclu olurlar diger kasarlarla kariştirmayin
 • Problemyok
  Sokakta yaramazlık yaptığında bile, " Baban kim senin be?" diye sorduklarında Boğaz'larında bişey düğümlenir
 • aSi_kıZz
  Babami kaybetmedim. Annem babam ayrida degil.
  Ama okadar ilgisizdiki bana karsi su yazdiginiz herseyi harifen yasadim :(
  Yureginize saglik..
 • gloster
  Bunların hepsini bende yaşadım, babam var ama. Biyolojik olarak.
 • irem3434
  İçimden iç çekip ağladım biraZ okuduklarimda kendimi buldum hepside doğru güzel bir bence olmuş.😢
 • Artesia
  Bence erken olgunlasmazlar, aksine cocuklasirlar ozellikle ozel iliskilerde. Cunku cocukluklarini simarikliklarini babalarina gosterememenin verdigi bir eksiklik olur.
 • sıkıntıvarr
  olum haric baska sebeplerden de babasiz buyunup bunlar yasanabiliyor. Hepsine hak verdim.
 • EvleneceksenGеl
 • cuteauburn
  Babamız vardı da ne oldu her gün ağlayarak uyuduysam onun yüzünden
 • Desuyonee
  iyimiş keşke her kız babasız büyüse o zaman madem daha güçlü olacak dimi yani? :D

  bütün bu maddeler gayet yararlı görünüyor sonuçta :D
 • FeIiscil
  Annemin güçsüzlüğüne asla hemde hiçbir zaman şahit olmadın
 • ayşenurraslannlkjh
  Kimisi sevgisini belli etmiyo aynı evde olsan bile oda üzüyor insanı
 • Ötükenkızı
  Babam yaşıyorda ne oluyor görmeye bile gelmiyor hahah.
  Kaybetsem daha iyi.
 • plan78
  Benim babam hayatta olmasına rağmen babasızım o daha beter
 • _Girizgâh_
  Çok zor cidden bir kızın babasının olmaması.
  Dediklerine katiliyorum 😑
 • delicius
  Bende anasiz babasiz buyudum ve allahtan. erkekdikte bize hallenenler olmadi
 • Ellegol
  Bir bence ancak bu kadar güzel olabilirdi
 • psychogoddess
  Şu ana kadar sitede gördüğüm en iyi yazıydı
 • Yalewolf
  Karşılarındaki erkeğe çok farklı anlamlar yüklerler. Bazen kaldırılamayacak kadar fazla...
 • DrLecteR_
  eline saglık
 • keynes945
  böyle olan kadınlardan nefret ediyorum
 • sadoking
  13. Madde babasiz buyuyen erkekler icinde gecerli
 • Merveatl
  Aglayarak okudum...
 • Karanlığıniçinde
  Bunların hepsi doğru !
 • Diskotopu
  Resmen ben hdhdh
 • Charleen
  Yanlış ve eksik maddeler var.
 • nifuba
  Çok güzel bir paylaşım olmuş duygulandık
 • yenibirnick
  yetim olnak süper tabi miras kalırsa
  • TriSs

   mıras baba dan önemlı öylemı bu nasıl zıhnıyet? sen babasız buyumedın anlaşılan

  • yenibirnick

   @TriSs elbette babadan önemli. tàhta geçmek için babasını zehirleyen çok oğul var. para ve güce değer veren biriyim.

  • TriSs

   yazık o zamn sana

  • Hepsini Göster
 • Daha Fazla (32)
YÜKLENİYOR...