Namus Kavramını Bedeninizde Değil, Düşüncelerinizde, Ruhunuzda Arayın!

Evet son zamanlarda basit ve saçma saçma düşünceler ile karşımıza çıktığından dolayı ele alıp düşüncelerimi ifade etmek istedim ki bazı akıllı insanlarımız belki neyin ne olduğunu artık fark eder.

Gelelim konumuza şu hayata yaşamak için farklı farklı bedenlerde yaratılmışız soruyorum size insan bedeniyle mi düşünceleri ile mi yaşar ilk önce bunun farkına varın ruhumuzun yaşayabilmesi için bir bedene yani yardımcı bir et parçasına ihtiyaç olduğunu düşünelim bu sebeple hayata tutunabilmek yaşayabilmek yaşamımızı kolaylaştırabilmek için bedenimizi kullanırız evet buraya kadar sanırım anlatabildim. Peki bir insan ne için yaşar dediğimizde birden çok sebep bulabiliriz dini açıdan olsun bir çok şey..

Peki ahlak ve namus kavramı dendiğinde neden bedeninizde görünen olan ve ya kaybettiğinizi sandığınız bir et parçasını görürsünüz ki sadece bunun nasıl bir yanlış olduğunu ne zaman kabulleneceksiniz

Sevgilim onunla ilişkiye girmemi istiyor. Bende istekliyim bu konuda fakat bakireliğimi de korumak istiyorum.

Evet arkadaşımız namusunu korumak ya da koruduğunu göstermek için böyle bir taktik uyguluyor hayat herkesin kendi hayatıdır istediği şekilde yaşayabilir özgür bir yaşam verilmiş yargılamak asla düşmez ama bakış açısı düşünce yapısı yanlış bu sebeple ele alıp yorumlarsak Namus nedir diye sorsak bir çoğunun aklına sadece bedenin basit bir et parçası akla gelir. Millet ne der, adı çıkar, duyulur gibi baskılardan dolayı herkes gerçek yüzünü ortaya çıkarmaz oladığı ile tanınır oysa günahsa suçsa her şey kendine kimse için yaşamak yerine içinizden geldiği gibi yaşayınız önce burasını anlayın. kendinize yakıştırıyor iseniz buyurun tekrarı yok hayatın..

Giyinerek kuşanarak ahlaklı namuslu bir insan haline gelemez hiç kimse bu sadece basit bir ön yargıdır. Namus kavramını Beden de değil! Düşünceleriniz de, Ruhunuz da tamamlayın..

Koruduğunuzu sandığınız namusunuz değil yaşamak isteyip toplum baskısının altında kalan on yargınız sebebiyle engel olup önüne geçtiğiniz basit bir yaşayıştır Siz zaten bir çok ileri geri düşünceleriniz ile kaybetmişsinizdir.

Karşınızdaki insanlar sizi bunun ile yargılıyor bu konunun eksikliğinden dolayı yargılıyor ise karşınızda ki modern cahildir zaten uzak durmalısınız ki yaşam tarzınız düşünce tarzınız çok çok farklıdır. Geleceğinizi düşünceleriniz ile süsleyebilir yöneltebilirsiniz geçmişiniz asla öne geçmemeli önemli olan neler yaşadığınız yaptıklarınız değil neler beklediğiniz düşündüğünüz dur. ölmüş ile olmuşun çaresi yok tek gereken ders almak.

Konudan uzaklaşmadan detaya gelmek istiyorum ki Duygularınız, düşünceleriniz, kişiliğiniz, ahlakınız, şerefiniz bunların hangisini bedeninizde ararsınız soruyorum bir insanın karakteri sahip olduğu bedeni ile yargılanabilir mi ya da saydığım diğerleri ?

bence hayır işte namus diye tabir ettiğimiz de öyle karakterinizde olmalı ruhunuz ile yaşarsınız beden sadece görünen bir aracıdır bunu bilin bedeninizde yaşantılarınız kaybettiğini düşündüğünüz namusunuz değildir Namusunuz aklınızdan geçen düşüncelerinizdir.

Şu yaşadığımız dönemde elbette bazı şeyler zor bir o kadar da sıradan basit nefsinize yenik düşer bir takım yaşantılarınız olabilir eksildiğini kaybettiğini düşündüğünüz şeyler olmasın yeter ki düşünceleriniz güzel olsun bazı ilk önce aklınızda zihninizde başlasın.

Aşk'da cinsellikte beraberinde getirdiği mutluluklar her zaman önce beyinde yaşanır..

sağlıcakla...


1|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Cok dogru soylemissin bravo

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...