Hesapsız Yaşamak Güzeldir

Yaşıyoruz, fakat yaşıyor olmamız bizleri gerçekten yaşayan birer insan yapmıyor ve yapmayacak hiçbir zaman. Çünkü ya bir şeylere sahip olmak için yaşıyoruz bize bağşedilen hayatı, ya da hayattaki emellerimiz, görevlerimiz ve yapmamız gereken şeyler için. Peki soruyorum sizlere hayat bunların hepsini gerçekleştirmek için çok kısa değil mi?Hesapsız Yaşamak Güzeldir... Hayatı Sevdirir 😉

Yarın kalkacağımızın bile garantisi verilmeyen bizler aylar sonrasına hatta yıllar sonrasına hesaplar/planlar yaparak geçiriyoruz ömrümüzü. Borçlarımızla boğuşuyor, giden sevgilimizin arkasından dubleler dolusu rakılar saatler dolusu düşüncelerle belkide hayatımızın en renkli en şatafatlı günlerini hiç ediyoruz.

Çünkü hesap adamı/kadınıyız dünyaya geldiğimiz günden beri.

Hiç denediniz mi hesapsız/plansız yaşamayı?

Ben bu dünyaya geldim ama her an sıkıntı çekiyorum demek yerine, ben bu dünyaya geldim ve hayatı yaşıyorum demeyi ne zaman düşünüyorsunuz? Elimizdeki zamanı tükettik ve şu an ne kadar zamanımız kaldığını bilemiyoruz.

Öyleyse bırakın tüm hesaplı/planlı şeyleri bir kenara ve hayatınızın geriye kalan saniyelerini, saatlerini ve günlerini daha güzel yaşamak için geçirmeye bakın.

Ertelediğimiz şeyler, hayatımızı ertelemek anlamına geliyorsa şayet ve buna inanıyorsak, ertelemeden yaşayalım. Ertelemeden yaşayın. Çünkü hayatı, isteklerinizi, yapmaya yeltenmediğiniz herşeyi yapmak için sadece geriye kalan ve sizlerin bilmediği bir hayat süreniz var. Hayat hesaplar/planlar olmadan daha yaşanılır bir hale gelebilir. Yeter ki bizde bunu yapacak cesaret ve kararlılık olsun.

Hayatınızda her şeyi layıkıyla yaşamanız dileğiyle. Unutmayın hesaplar daima tutmaz ama hayat var olduğunuz sürece yaşanabilir...


0|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Harika bir bence olmuş :) sonuna kadar katılıyorum

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Guzel paylasim

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;