Daha Mutlu Bir Hayat İçin

- Uyku

En önemli faktörlerin başında geliyor. Eğer uykunuzu yeterince almazsanız gün içinde hem huysuz hemde çok bitkin olursunuz. Buda mutluluğunuza engel teşkil eder. O yüzden günde en az 6-7 saat uyumaya özen gösterelim ve her gün aynı saatlerde yatıp aynı saatlerde kalkalım.

- Kitap

Daha mutlu bir hayat için..Üzülerek söylemeliyim ki maalesef ülkemizde hatta dünya genelinde kitap okuma oranı hızla düşüş göstermekte. Ne yazık ki yeni nesillerin beyinleri bilgisayar, telefon gibi teknolojik cihazlar ile yıkanmakta. O yüzden ne kadar okursanız kendinizi o kadar geliştirirsiniz. En çok sevdiğiniz kitap türünü keşfedin ve okuma alışkanlığı edinin. Örneğin ben klasikleri okumayı çok seviyorum çünkü onlardan öğrendiğim o kadar şey oluyor ki.. Sürekli bana yeni şeyler katıyor bu kitaplar. Kendimizi geliştirdikçe mutlu oluruz.

- Spor ve bakım

Spor yapmak hem ruh hemde beden sağlığımız için çok önemli. Spor yapıp vücudumuzu forma soktukça hem kendimize olan güvenimiz artar hem de kendimizi çok daha iyi hissederiz. Akşamları müzik eşliğinde dışarıda tempolu bir yürüyüş yapmak bile ruhunuza çok iyi gelecektir.

- Şükredin

Dünyada bu kadar aç, hasta, zor durumda insan var. O yüzden her zaman halimize şükredip sürekli daha fazlasını istememeliyiz. Bu olgunluğa eriştiğimiz zaman mutluluğa biraz daha yaklaşmış oluruz.

- Aşık olun

Elbette bunun mutlu etmesi için karşılıklı olması çok önemli. Ama genede aşkın her türlüsünün insanın üstünde tatlı bir sarhoşluk bıraktığı bilinir. Umarım bu duyguyu en güzel şekilde yaşarsınız.

- Yardım edin

İnsanlara yardım edin. Bahsettiğim sadece sadaka vermek gibi şeylerden ibaret değil. Arkadaşlarınızın yardım isteklerine cevap verin. Poşet taşıyan yaşlı çınarlarımızın elinde poşetleri alıp yorulmasınlar diye onlara eşlik edin. Ve daha bunun gibi birçok örnek var.

- Arkadaşlık

Kendinize birkaç tane sağlam arkadaş edinin. Bunun yanında siz de gerçekten iyi ve sadık bir dost olun. Arkadaşınız yoksa bile "olmuyor" demek çok saçma. İsterseniz olur. Kendinize güvenin ve ilk adımı siz atın. İnanın bana hayat utanmak için fazla kısa.

Bencemi burada noktalıyorum, umarım keyifle okumuşsunuzdur ve hayatlarınıza bir şekilde küçükte olsa bir dokunuş yapabilmişimdir.

Hepinize mutlu günler dilerim! :)


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

  • Sadece spor yapmıyorum. Geri kalanları elimden geldiğince uygularım. Küçük şeylerden de mutlu olan biriyim. Bana göre kitap okumak bile tek başına huzur demek. Huzur da mutluluk. Çok beğendim.

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Şu ana kadar okudugum en iyi bence'lerden ciddiyim. :) Elinize sağlık bencelerinizin devamını da bekleriz. Çok faydalı ve kişisel gelişim açısından çok da yararlı bir bence. Hatta kitap oku dediğin için şimdi bir tane kitaba başlayacagım.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...