KizlarSoruyor Halkına Bir Mektup: "Eşcinsel Olarak Yaşadıklarım"

Selam KS Halkı, yeni bir bence ile yine ben karşınızdayım.

Öncelikle benceye başlamadan şunları söylemek istiyorum; ben eşcinselliği ve eşcinselleri savunan,
"Eşcinseller çok iyi insanlar, Dünya rengarenk!"diyen, çiçekli böcekli, budist hoşgörüsüne bürünmüş absürt bir zihniyete sahip olan bir birey değilim. Aksine, ben bir eşcinsel olarak eşcinselliğe karşıyım. Çünkü eşcinsellik yüce dinimiz tarafından hoş karşılanmayan bir durumdur. Lut kavminin sonunu hepiniz bilirsiniz sanırım. Ayrıca bu yazıyı okuyacaksanız, tüm kaba ve kötü yorumlarınızı kendinize saklayın. Kibarca yazdığınız her türlü eleştri ve yoruma açığım.

Küçüklüğümden bahsederek başlamak istiyorum çünkü çocukluk yıllarımda yaşadığım bazı olayların bu hale gelmemde katkısı var.

Bundan yıllar önce, İstanbul'da vasat halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Küçüklüğümde annem ve babam benim hem dini hem de dünyevi eğitimim için çok çaba harcadılar. Allah onlardan razı olsun. Babam genelde stresliydi, dini durumu nedeni ile yüksek diplomasına rağmen çalıştığı işlerde
tutunamazdı. O yılların gerici zihniyeti bir bahane bulur, sakal der, namaz der işinden ederdi. Neyse, kendimi bildim bileli, babam bana otorite ve sağlam bir eğitim vermiştir. Fakat bir gün olsun baba oğul olduğumuzu hatırlamıyorum. Babamla ilişkilerim hep resmi idi, iş arkadaşları ile bile daha samimiydi babam.

Evet, utanarak söylüyorum ki, okul öncesi için gittiğim bir eğitim merkezinde sözde "Hoca" olan genç bir erkek tarafından defalarca tecavüze uğradım!

Çok detaylı anlatamayacağım ama siz de az çok tahmin edebilirsiniz 5-6 yaşlarında bir çocuk için böyle bir olayın ne kadar korkunç olduğunu. Küçüktüm, korkmuştum, aileme hiç bir zaman anlatamadım ama onlar bir terslik olduğunu anladılar. Derslerimdeki başarım düşmüş, geceleri kabuslar görür olmuştum, her şeye rağmen iki yılımı orada geçirdim. Her günü, her haftası kabus gibiydi.... İki koca yılın sonunda iyice kötüye gittiğimi gören annem şüphelenmiş, babamla konuşup beni oradan aldırdı. Eve kalıcı olarak döndüğüm gün çok mutlu olduğumu hatırlıyorum.

Yaşadığım bu olaylardan sonra yıllar boyunca kendimi kirli hissettim. Sanki orada yaşadığım olayın sorumlusu benmişim gibi, kendimi suçladım. Korktum, aileme asla açılmadım. Birkaç yıl sonra, 10-11 yaşlarımda iken, yavaş yavaş bir şeylerin ters gittiğini, içimde bastıramadığım bazı tuhaf arzuların yavaş yavaş uyandığını anlamaya başlamıştım. Aslında gerçeği bilinçsiz olarak hep biliyordum ama hiç bilinçli olarak üzerinde durmadım. İçimde tarifsiz bir duygu vardı, önce bir abi şefkati aradım.

Cinsel duygularım gelişmediği için, masumca, şefkatini göreceğim, beni kucaklayacak bir abi-kardeş ilişkisi hayal ettim.

Ergenliğe girdikten sonra ise için işine cinsel duygular da karıştı. Kendimden korktum ve utandım, ben ki İslam terbiyesi ile büyümüş bir insan iken böyle bir pisliğin içine nasıl düşmüş olabilirdim? Kendimden iğrendim hep, 15-16 yaşlarıma kadar defalarca intihar etmeye, kendime zarar vermeye çalıştım. Kendimi sürekli günaha bulaşmış gibi hissediyordum. Çok şükür ki, intihar girişimlerimin hepsinden sağ salim kurtulmayı başarmışım. Şimdi çok aptalca geliyor yaptıklarım. Sonra kabul ettim kendimi, istesem de, istemesem de, değiştiremediğim, yanımdı bu...

KS Halkına bir mektup:

Bu zamana kadar defalarca aşık oldum. Tabii ki de hepsi karşılıksız idi. Aşkın acı bir şey olduğunu anladım, zaten istesem de sevemezdim. Sonra aşık olmaktan vazgeçtim.

Sorguladım hep, erkeğin erkeği öpmesi mi? Erkeğin kadını öpmesi mi? Sonra gördüm ki, kadın erkek için, erkek de kadın için yaratılmış. Sanki ben düzeni bozan, dengesiz tekunsurdum evrenin ortasında.

Çevremdeki insanlara baktım, hepsi heteroseksüel, istedikleri gibi aşık olabiliyor, sevebiliyorlar, karşılarına maddi engeller çıksa bile manevi engelleri yok. Rahatlar, yarını hayal edebiliyor, aşk şiirleri yazabiliyorlar. Bana haksızlık edildiğini düşündüm, ben mi seçmiştim bu yolu? Hayır! Ben mi istemiştim böyle olmayı? Hayır!
Peki neden ben? Bir noktadan sonra gördüm ki, herkesin bir imtihanı var, kimisinin ki tüy kadar, kimisinin ki ise çok ağır. Bu da benim imtihanım dedim kendi kendime.b Dönüşü olmayan bir noktada olduğumu hissediyordum, çok korkunç bir his gerçekten, dışarıdaki her insan düşmanım imiş gibi geliyordu..

Yıllar boyunca bir erkek hayal ettim

Şefkatli kollarıyla beni saracak, nefesini hissedeceğim, bana her şeyin bittiğini söyleyecek, beni tüm bu olanlardan alıp uzağa, çok uzağa, kavramların olmadığı bir yere götürecek, beni karşılıksız sevebilecek, kendimi ona ait ve bağlı hissedebileceğim, güçlü, şefkatli bir erkek...
Saçma, anlamsız, boş bir hayal aslında, Yaşadıklarımın tesellisi idi benim için. Her yerde heteroseksüellik bombardımanı yapılırken, film afişlerinde, medyada, sanatta, şiir de, sahnede, müzikte, sokakta, hayallerimde kurduğum bir dünyada yaşadım hep. İnsanlardan tamamen koptum.

Sonra başka eşcinsellerle tanıştım, hiçbir zaman ilişkim olmadı, gördüm ki, diğerleri toplumla barışık yaşayabilmek için toplumun onlara dayattığı kadınsı, aptal, seks ve paradan başka gözü hiç bir şey
görmeyen eşcinsel erkek profiline bürünüyorlar. İğrendim, kadınsılıktan, kadın gibi olmaktan, ne mutlu bana ki hiç bir zaman oynak ve hoppa biri olmadım.

Bir kaç akrabama açıldım, kimisi anlayışla karşıladı, kimisi "yoksa bana da hallendin mi?" deyip bağlarını kopardı. Onları suçlayamam, sorunlu olan benim çünkü. Bazıları bana ileride bir kadınla evlenmemi tavsiye etti, cinsel dürtülerimi kontrol etmem için. Kabul etmedim, çünkü hiç ilgi duymadığım bir vücuda sokulmak hep itici gözüktü bana. Her şeyden öte, bana inanan, güvenen sadık bir kadına yalan söylemek istemedim. Evliliğimi yalanlar üzerine inşa etmek istemedim, böyle olaylar siz ne kadar saklarsanız saklayın mutlaka ortaya çıkar. Ortaya çıktığı gün bana gönülden bağlı birisini kırmak istemedim. Cinsel dürtülerimi kontrol altında tuttuğum sürece de evlenmeyi düşünmüyorum.

Gerçekten çok zor durumda kalırsam, belki beni bu durumumla kabul edecek kadar anlayışlı bir bayanla olabilir ama ne kadar istesem de, bir erkekle asla. Önümde kocaman bir hayat var hala, umarım Rabbime itaat içinde, hayırlı bir şekilde geçiririm...

Siz heteroseksüellere söylemek istediğim ise şu;

Eşcinsel bireylere anlayışlı davranın, onları iyileşmeleri için destekleyin, onları sevip bağrınıza basın demiyorum ama gerçekten bu yalnızlık insanı bu sapkınlığın içine daha da itiyor.
Belki de bir grup heteroseksüel insanın yardımıyla eşcinsel bir birey tekrar heteroseksüel içgüdülerini kazanabilir, iyileşebilir. Onlarla sağlıklı iletişim kurun, ıslah edici olun, sadece eşcinselleri değil, insanları yargılamayın.
Yanlışları yok etmek için insanları yıkmak, onları dışlamak yerine onları kucaklayın. Siz heteroseksüellerin sağlıklı desteği olmadığı sürece eşcinsellik yeryüzünden hiçbir zaman silinmeyecek. İnsanların içinde doğruları inşa edin. Yıkmayın, yapın, kırmayın, yapın. Ve şükredin! Aşkı ve sevgiyi, iki yüce duyguyu tüm pisliklerden uzak bir şekilde yaşayabiliyorsunuz. Yeryüzüne bu şekilde geldiğiniz için ne kadar şükretseniz azdır.

Siz homoseksüellere tavsiyem

Sakın kadınsılaşmayın ya da erkeksileşmeyin. Toplumun sizi içine sokmaya çalıştığı o ucuz, o iğrenç kalıba girmeyin. Kadınsanız kadın, erkekseniz erkek olun. Yaratıcının kurallarına başkaldırmayın. Eşcinsellik sağlıklı bir cinsel kimlik değildir, bunu unutmayın. Sizi anlamayacak insanlara açılmayın, anneniz olsa bile. Ne kadar zor gelse de ilişki yaşamaktan kaçının. Çevrenizde sizi destekleyecek insanlar varsa, onların desteği ile doğru yolu bulmaya çalışın. Hayatta en kötüsü bile olsa vazgeçmeyin, savaşın, bugün tatlı tatlı yemenin yarın acı acı geğirmesi mutlaka olacaktır. Bu dünyada yasak ilişkiler yaşayanlar, bunların bedelini ahirette ödeyecek, uzak duranlar ise mükafatını alacaktır.

Selametle kalın. Umarım bir nebze olsun ufkunuz açılmıştır ve umarım hiçkimse benim yaşadıklarımı yaşamaz.

#Rebellion #Dselim430 #CiciEjderhaCık #Emegesaygı #Yıkmayın,Yapın!


11|3
2316

En İyi Kız Görüşü

 • ben açık konuşmak gerekirse biraz homofobik bir insanım, eskiden tiksinerek bakardım hatta ama son zamanlarda üniversite de sevdiğim 2 tane eşcinsel arkadaşım oldu.

  dünyaları bana cok sapkın geliyor, cünkü ben de dini bilerek yetiştirildim. tuhaf geliyor ama yine de onları sevebilmeyi başardım. hicbiriyle oturup iç dünyasını konuşacak kadar samimi değilim.

  homofobik yanım hala birazda olduğu için, açıp araştırmadım da. ama yazdıklarını okudum. öyle ki; bazı cümlelerini iki defa.

  bence cok samimisin, cok içtensin. kendi adıma konuşayım, hepsinin sapkın olduğunu düşünürdüm, ön yargımı yıktın.

  teşekkür ederim, yazı için içtenliğin için.

  dilerim gelecek güzel olur ve hayal ettiğin gibi olur.
  ümidini lütfen kesme.

  güzel yarınlar inanmayla gelir :)

  sağlıcakla

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Selamlar sayın gizli kullanıcı, bencenizi ve şuana kadar yazılmış olan yorumları tek tek okudum. Bende bir biseksüel olarak yazıyorum size.
  Çocukken yaşamış olduğunuz kötü durum için üzüldüm. Bu durum sizde travma yaratmış olabilir. Fakat siz bir heteroseksüel iken, sizin hemcinsinizden hoşlanmanızı sağlamaz bu durum. Yinede tekrar üzüldüğümü belirtmek isterim.

  Dini inanç temelleri üzerine büyütülmüş eşcinsel çocuklarda, öldükten yanma korkusu, ya da lanetlenmiş olma korkusu aşılandığından, çocuklar bu yaptıklarının dini görüşlere göre yanlış olduğunu bu şekilde olmamaları gerektiğini düşünerek kendileri ile çatışmaya, kendilerini kabul edememeye sürüklenirler. Fakat duygusal ve cinsel olarak, hemcinslerini istemektedirler sürekli. Bunu engelleyip bastırarak, bazen sadece bir sınav, bazen bu bir anlık istek diyip unutmaya çalışıyorlar. İleride daha baskın şekilde karşılarına çıkana kadar bu aynı şekilde döngü haline geliyor.
  Ben çocukken herhangi bir tacize uğramadım. Sizin gibi banada ailem dini eğitim ufak yaşlarımdan beri verdiler. Gerek camilerde, gerek kendileri beni bu konuda bilgilendirdiler. Kendimi fark ettiğimde 11-12 yaşlarındaydım ben. Ama o zamanlar çocuk olduğum için çokta önemsemedim.
  Liseye geçtiğimde tam olarak anlayabilmiştim durumu. İnançların baskısı, çevrenin eşcinsellere bakış açısı beni kör kuyuya sürükleyip duruyordu. Bende neden eşcinsel olunur? Sorusuna cevap aramaya başladım.
  Benim bu şekilde oluşumun bazı sebepleri olmalıydı ve evet varmış. Bunu bilimsel olarak açıklayan makaleler mevcuttur, ki okuduğunuza eminim. Normal olduğum kanısına varıp kendimi kabul ettikten sonra hayat daha kolay işlemeye başladı benim için.
  Ben bu şekilde yaratıldığımı ve bu şekilde yaşamam gerektiğini kabul ettim. Bunu değiştiremeyeceğimide biliyorum. Eğerki günah ise, olacak şeylerede hazırım. ( ki farklı düşünüyorum )

  0|1
  0|0
  • Sizin yaşam şekliniz ya da kendinizi kabul etmiş olduğunuz şekle saygı duyuyorum. İstediğiniz gibi yaşayabilirsiniz, ya da bunu bir lanet, hastalık olarakta görebilirsiniz.
   Fakat bu bir hastalık ya da lanet değildir. Siz normalsiniz.
   İnsanların sizin hakkınızda ne düşündükleri önemli olmamalı. Siz inançlarınız doğrultusunda kendinizi, cinsel olarak bir şeylerden kısıtlıyor olabilirsiniz. Buna saygı duyarım. Fakat siz istesenizde istemesenizde gönlünüzde sevgi denen şey her daim alevlenebilir vaziyette hazır bekliyor. Bu sadece iki hemcinsin birbirleri ile cinsel anlamda birleşmeleri demek değildir.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 22

 • Ben eşcinselleri savunan biriyim bu konu hakkında onlarca film izledim. Kardeşim izlerken ben bile suçluluk duydum. Neden izliyorum? Neden seviyorum? diye şimdi ise bıraktım hesaplaşmayı Allahla aramda yapıcam. Benim günahkarlıklarımın arasına karışacak. Ben izlerken bile suçluluk duyuyorsam onlar öyleyken nasıl hissetsin? Hep diyorum Allahım neden diye? Empati yeteneğim çok yüksek olduğundan analayabiliyorum..
  Allahım diyorum yardım et onlara.
  Zor.. zor be.
  Sen senin doğrularınla hareket et onlar kendi doğrularıyla kimse kimseyi bir kalıba girmek için zorlayamaz. Bu nasıl senin Allahla meselen ise diğer eşcinseller açısından da öyle. Hem iyileştirilebilecek birşey olsa ilk tedavi olan, iyileşen sen olmaz mıydın?
  Kabullenmek ve saygı duymak lazım o da olmadı uzak durmak.
  Homofobiye dur demek lazım.
  Emeğine sağlık.

  2|1
  0|0
 • Sitede çok kez eşcinsellerin yazmış olduğu benceler ve sorular gördüm. Çok saldırgan olduklarindamidir bilmem oldum olası itici geldiler. Sonuna kadar okudum ve ilk kez sizi anlamaya çalıştım. Diğerleri gibi yazmadıgin için teşekkür ederim. kendimden utandım.

  0|1
  0|0
 • Eşcinsellik bencelerinin klişeliğinden bıkmış benim bile hoşuma gitti benceniz. Gerçekten. Çünki kendimi bildim bileli bu tür şeylere asla hak kazandırmadım, hoş yanaşmadım. Öyle bir tanıdığım arkadaşım da olmadı. Ancak ilk defa bu bencede sizi anlamaya çalıştım. Çünki "bu bizim həyatımız, bize göre bu normal, bizi kabullenin" fikri yok. Artık daha dikkatli olmaya çalışırım bu konuda :)

  0|1
  0|0
 • Kendini suçlama, hissettiklerin için kendini yargılayıp bir hiç gibi hissetme sakın.. Suç sende değil eşcinselliği tabulaştıran, eşcinselleri ötekileştiren içinde birazcık sevgi, anlayış, empati kırıntısı dahi barındırmayan toplumumuzda. Hissettiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşmanız bile çok değerli, çok cesurca. Yürekten kutluyorum.

  0|2
  0|0
 • eeemeğine sağlıkkk

  0|1
  0|0
 • Şuana kadar gördüğüm en samimi bencelerden biriydi ve yaşadıklarına rağmen dininden kopmamana ba-yı-ldim. Gerçekten tüm kalbimle hakkında en hayırlısı olsun istedim. Ve unutmadan o şeref yoksunu insan kılıklı hocanın cezasını hâlâ verebilirsin unutma Allah' a emanet ve eger konuşmak istersen herzaman dinlerim seni yorumda belirtmen yeter.😇

  0|1
  0|0
  • Çok teşekkür ederim, eklerim sizi. :)

 • Eşcinsellik bir hastalık değildir! Sen ki bir escinselsin buna nasıl bir hastalık sapkinlik dersin senin bundan anlamam gereken şey islam inancıyla büyümüş dahi olsan içindeki duyguyu bastiramaman. LGBT hastalık değildir biz hasta değiliz! Eşcinsellik sadece cinsel bir eğilim değildir bundan ibaret değildir gulusunu gördüğümde dünyayı durduran hayatımı ömrümü adayacagim yasliligimi yanında geciricegim bir kadına sahibim işte gerçek aşk bu hastalık değil bunun adı aşk.

  1|1
  0|0
 • Kesinlikle bu durum alay konusu olacak bir durum değil. Sizleri anlıyoruz en azından sizleri anlayan anlayış gösteren insanlar var. Ne yalan söyleyim şu velev ki ibneyiz gibi yazıları yazıp sokağa dökülenleri doğru bulmuyorum bulmam da ama böyle olup da bunu bastırmaya çalışmak doğru geliyor bana. Allah yardımcın olsun.

  0|1
  0|0
 • İnançlı olduğun için bastiriyorsun bu duygularini ve dinende bu doğru. Bence o şefkati bir kadinda bulabilirsin.

  0|1
  0|0
 • Çok içten yazmışsın, çok beğendim.

  0|1
  0|0
 • eemeğine sağlıkkk

  0|1
  0|0
 • Bu konuda yazilan en iyi bence

  0|1
  0|0
 • Okuduğum en güzel Bencelerden biriydi

  0|1
  0|0
 • yaşadıkların için çok üzüldüm inşallah senin için hayırlısı neyse o olur :(

  0|1
  0|0
 • Eline sağlık.

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • Güzel olmuş

  0|0
  0|0
 • Çok doğru anlatmışsınız valla ne denir ki helal olsun

  0|0
  0|0
 • Evet işte bu sen ağır bir olay yaşamışsın ki en kritik yaş olan altı yaşında kişiliğin ilerde ortaya çıkacak tohumlarının atıldığı bir yaş
  Bak kardeşim sen çok doğru düşünğyosun bunun günah olduğunu biliyosun ve ben eminimki iyi bir tedavi görürsen iyileşebilirsin çünkü Allah korkusu ile uzak duruyosun ilişkiden bence dua et ve tedavi ol

  0|0
  0|0
 • https://youtu.be/NPZIiLNggEg bu videoyu izleyen bir çok kişi kendini daha hissediyor sanada yararlı olur inşallah :) Allah sana imtihanında yardım etsin kardeşim inşallah hayatında her şey yolunda gider :D videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

  0|1
  0|0
 • Kızlar Devam
  2

Erkekler Ne Diyor 15

 • senin kendine bile saygın yok bir kere? islam dini 20. yüzyılda hala savunabilecek bir din değil bunu anlayın doğada ağaçtan böceğe çiçeğe kadar hertürlü eşcinsel canlı vardır. bencen tamamen saçmalık yaşadığın bişey yok ayrıca benim yaşadıklarımın yanında

  0|0
  0|0
  • Bir kere neyi nerede savunacağımı bana öğretme, bu bir.
   İkincisi İslam 14 asırdır var, ama eşcinsellik milattan öncesinden kalma, yani bu yüzyılda savunulmayacak birşey varsa o da eşcinsellik.
   Üçüncüsü, ben burada yaşadıklarımla insanlara hava atmaya çalışmıyorum, yaşadıklarımı yazıp popülarite ya da xper kazanmak gibi bir niyetim yok, ama belli, sen amma da çok şey yaşamışsın, madem yaşadın geç yaz bakalım.
   Ayrıca yaşanmışlarla alay edebilecek kadar alçalmışsın ya, tebrikler sana, yaşadıkların sana zerre katmamış, 12 yaşındaki tuzu kuru ergenler gibi konuşuyorsun boş boş, asıl ben de hata, seni kanka olarak bellemişim ya, benim salaklığım..

 • Vay be abi... Sayende ilk defa eşcinsellere bakışım değişti. Haklısın bu kimsenin tercihi olamaz. Dinen Yanlış olduğunu düşünmen ve uzak durman çok iyi. 5 yaşında yaşadığın şey bilinçaltına kazandığı için böyle olabilirsin. Bence bunu düzeltmek için tek yapman gereken seni bu şekilde kabul edicek bir kadınla evlenmen ve zamanla ona ısınman. Değişebilir belki. Zorlansanda bunu yapmalısın.

  Gerçekten durumuna üzüldüm ve seni çok iyi anladım. İmtihan işte. Dua edicem abi

  0|0
  0|0
  • Sağolasın abicim anlayışın için.

 • Allah yardımcın olsun abi sana en başta demek istediğim ister eşcinsel ol ister hırsız ister katil sakın Dinimizden vazgeçme bol bol dua et edilen her dua sevaptır gelelim cinsel yönelimine ben bu lgbti olayına kafayı taktım araştırdım ettim benim kafamda oluşan durum şudur eşcinsellik tamamen doğuştan gelen bir şey olmadığı gibi tamamen sonradan oluşan bir durumda değil ha doğuştan eşcinsel olunur ancak bana sanki senin eşcinselliğin küçüklükte yaşadığın tacizlerden ve üstünde oluşan büyük travmalardan dolayı olmuş gibi geliyor ilgisiz bir baba üstüne taciz ve kötüleşen bir psikoloji hemde çok küçükken daha cinselliğin ne olduğunu bilmeden yaşanmış kötü şeyler :( Maalesef ülkemizde çoğunluk psikologlar ve psikoterapistler eşcinselliğini kabul etmeyen değişmek isteyen insanların heveslerini kaçırıyorlar ben lgbti karşıtı düşmanı bir insan değilim ancak kişi durumundan rahatsızsa ve değişmek istiyorsa daha doğrusu kişi kendini hasta olarak görüyorsa doktorlarımız elini taşın altına koymalılar diye düşünüyorum istersen beni ekleyebilirsin abi konuşuruz

  0|0
  0|0
  • Aynen kardeşim, dinimden asla vazgeçemem.

 • Azınlıkların "kendilerine acındırma alışkanlığı" aralarındaki tek ortak bağ.

  0|0
  0|0
 • Bende eşcinselim 19 yaşıma kadar kendimizor kabullendim yeni yeni birseyler yaşamaya başladım insanın yıllarca kendin günah keçisi ilan etmesi acı ızdırap çekmesi tarif edilemez. Aşk o platonik aşklar yok mu hiç bir zaman bir araya gelinemeyecek aşklar açık söylemek gerekirse ben açıkçası eşcinsellerin aşktan ziyade cinsellige önem verdiğini düşünüyorum duygular hisler asklar bu tür şeyler hve sayılıyor

  0|0
  0|0
 • Şöyle sapıklık yazılarına izin verilmemeli. Madem sapıksın sakla bari.

  0|0
  0|1
 • Seni bu düşüncelerinden vazgeçireceğim! Bu kadar kendine zarar veremezsin. Bende eşcinselim ve senin yaşadıklarının çok benzerini yaşadım. Bana mesaj atarsan çok Mutlu olurum! 🙂

  0|0
  0|0
 • Vasat halli bir aile çocuğu ve babanın da yüksek diploması öyle mi?

  0|0
  0|0
 • Olaylara olan yorumun çok güzel.

  0|0
  0|0
 • Allah yardımcın olsun zor zamanlar geçirmiş

  0|0
  0|0
 • Selam. lutfen benle iletisime gec

  0|0
  0|0
  • 1-İnsanlar kabalaşmadıkları sürece istedikleri gibi görüş belirtebilirler, bencemin altından millete lanet yağdırma.
   2- Seninle neden iletişime geçeyim ki?

  • Hepsini Göster
  • bende gayim benimle neredeyse tamamen aynı düşünen birini görünce onunla muhatap olmak istedim ondanda fırça yedik

  • Kusura bakma, seni eklerim :)

 • Kardeşim ben bu eşcinsel olayına hiç iyi bakmıyorum seni yargılamıyorum da ama yaptığın iş o kadar iğrenç bir şey ki ALLAH bu dünyada eş cinsellere lanet edip öbür dünyada yüzüne bakmadan cehenneme atarmış herkes hata yapar bence tövbe et kurtul şu hastalıktan

  0|0
  0|0
 • Müsait değilim
  Yarısını okuyabildim.
  Neden takip et kısmı yok ks de soru/benceyi? :(

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler bence için

  0|0
  0|0
 • Emegine sağlık

  0|0
  0|0
Yükleniyor...