LGBT, Diğer Deyişle 'Hastalıklıların' Sığınağı

LGBT, diğer deyişle 'hastalıklı'ların sığınağı...

Başlıkta da belirttiğim gibi lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel insanlarımızın 'hasta' olduğunu iddia eden kişilerin çoğunlukta olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Peki, gerçekten düşündük mü hiç, bu 'durum'un aslında hastalık değil de bir tercih olabileceğini?

Dünya tarihindeki çok eski zamanlardan beri, tercihi farklı olan insanlarımıza yapılan -polis,vatandaş- baskı ve tacizler -son yıllarda artmakla birlikte- süregelmiştir. Şimdi biraz LGBT tarihinden bahsedelim...

Antik Yunan'da LGBT ve eşcinselliğin özellikle sanatta saygınlık kazandığı anlaşılmıştır.

Dön yalvarıyorum sana,
Süt beyazı tuniğini giyerek.
Ah güzel endamını nasıl bir ateş sarıyor,
Baştan çıkarıcılığın karşısında her kadın titrer...

(Sappho)

Hititlerde eşcinsel evliliklere izin verilirken, Yahudiler bunu tehdit, yoldan çıkmışlık ve kötü amel olarak görüp, mücadele etmişlerdir. Roma Uygarlığı'nda da durum farklı değildir; eşcinseller, hayatları boyunca büyük baskılara ve yer yer şiddete maruz kalmışlardır.

Ortaçağ Arap uygarlığında ise eşcinsel erkeklerden esinlenerek gelişen bir şiir geleneği varlığını sürdürmüştür. Rönesans Dönemi'nden sonra sayıları artan eşcinsel insanlarımız, özellikle Fransız Devrimi'nden sonra bayağı rahatlamışlardır. Bu dönemde eşcinselliğin suç olmaktan çıkarıldığı yasayı Napoleon Bonapart da desteklemiştir.

Stonewall ayaklanmalarından sonra LGBT bireyler için algı değişimi başlamıştır. 1970-1980 döneminde hak ve kabul için yapılan mücadeleyle, LGBT bireylerin 'kabullenildiği' görülmüştür.

1970'lerde lezbiyen bireylerin sembolü

LGBT bireylerle birlikte, onlara yardım etmeye çalışan ve haklarını savunan insanlarımızın da baskıya uğradığını hepimiz görüyoruz. Görüyoruz ama, bundan rahatsızlık duyduğumuz halde üstümüze düşeni neden yapmıyoruz? İnsanları yaftalamak bizim için her zaman kolay bir şey oldu. Başımızı önümüze eğip devam etmek her zaman kolay oldu. Peki ya kendimizi o insanlarımızın yerine koyduk mu hiç? Etrafta sürekli 'insanlık'tan dem vuruyoruz. Peki BİZ insan mıyız?

Bu kötü durumun temel sebebi bence -ve çoğunluğunca- eğitimde eksikliktir. Tercihleri farklı olan insanları 'hasta' olarak görmeyi bize öğreten, öncelikle ailemizdir. Herkesin siyasi, dini ve cinsel tercihi tabi ki kendinedir -bir yere kadar. Bu düşünceler, o kişiye ve hatta çevresindeki herhangi birine veya bir şeye zarar vermeye başladığı anda artık durum kişisel değil, toplumsaldır.

Ben biseksüelim ve bundan hiçbir zaman utanç duymadım. Bu tercihimi her ortamda, hiçbir zaman çekinmeden söyleyebildim. Bazı zamanlar saygısız davranışlara mağruz kaldım ama hiçbir zaman buna göğüs germekten de yılmadım.

Eğer ben bu durumda 'hasta' sayılıyorsam, kabul etmiyorum.

'Hastalık ne ayol?'


31|24
96143

En İyi Erkek Görüşü

 • Sevgili Venatrium, LGBT bireylerin haklarını savunmak istemen takdire şayan. Tebrik ederim. Ancak gözden kaçırdığın bazı noktalar var. Metin anladığım kadarıyla alıntı. Ancak eşcinselliknbşr tercih değil, yönelimdir. Tercih ile yönelim arasında çok önemli farklar bulunuyor. Hiç bir insan evladı bu denli acı çekmeyi, ayrımculığa uğramayı, evlatlıktan reddedilmeyi göze alarak böyle olmayı tercih etmez. Eşcinsellik bir cinsel yöbelimdir. Öte yandan trans birey kimliği bir cinsel yönelim değildir onlar da heteroseksüel olabilirler, trans bireylerin cinsel yönelimi değil, cinsiyet kimlikleri farklıdır. Kadın bir trans erkeklerden hoşlanır, eğer kadınlardan hoşlanıyorda cinsiyet kimliği değil cinsel yöneliminin eşcinsellik olmasından kaynaklanır. Biraz karmaşık görünüyor evet, bu konuda lambda İstanbul ve kaos gl kaynaklarından daha aydınşatıcı bilgiler elde edebilirsin. Sevgiler.

  5|4
  0|0
  • Uyardığın için teşekkür ederim. Ancak aşağıda zaten gerekli açıklamalarda bulunmuştum.
   Benim kendi durumumdan dolayı böyle bir karışıklık olmuş.
   Zaten bu bence daha yüzeysel. İnsanlarımızın biraz da olsa bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak için yazdım. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı ve derin bir bence'yle konuyu ele alacağım.
   Teşekkür ederim :)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 143

 • Savunmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ancak salça olmamamızda gerekiyor. Hastalıksa tedavi kararıda hastaya aittir, tercihse de tercih seçenekleride sahibine aittir. Siz kalp hastası olan birini zorla ameliyata sokma hakkınız olmadığını biliyorsanız cinsel tercihi doğaya uygun olmayan birinide tedavi etmeye hakkınız olmadığını bilmelisiniz. Siz tercihi matematik öğretmeni olan birini polis yapma hakkına sahip değilseniz aynı şekilde cinsel tercihi kadın olan birini, cinsel tercihi erkek olan biride yapma hakkına sahip değilsiniz.

  Yüz yıllarca insanlar çocuklarımıza kötü örnek oluyorlar, toplumun ahlakını ve düzenini bozuyorlar, insanlık dışı hareket ediyorlar şeklindeki beyanlarla bu insanları sözlü veya fiziksel olarak taciz ettiniz. Hayır efendim çocuklarınıza kötü örnek olmuyorlar, iyi bir anne baba çocuklarını yaşadığı toplum ne kadar kötü veya ne kadar iyi olsun insanlık adına iyi yetiştirmekle yükümlüdür. Ayrıca çocuğunuzun tercihininde bahsi geçen bireylerle aynı olmayacağını bilemezsiniz. Hayır efendim, toplum ahlakını bozmuyorlar. Bir topluma yeterince iyi eğitim verilmezse, özgürlük sunulmazsa (Günümüz şartlarına uygun ve abartısız), kendi kendini yönetmesine izin verilmezse asıl o zaman toplumun ahlakı bozulur. Hayır efendim insanlık dışı hareket etmiyorlar, asıl haklarını gasp ettiğiniz ve sizi ilgilendirmeyen ve size zararı olmayan insanların özgürlükleri gasp ettiğiniz için asıl siz insanlık dışı hareket ediyorsunuz.

  Bu insanları anlamak için onların yerinde olmanıza gerek yok. Sizin basit bir özgürlüğünüz kısıtlandığında vereceğiniz tepki neyse onların basit bir özgürlüğünü kısıtladığınızda verecekleri tepki o. Çünkü onlarda insan!

  Son olarak sonsuza kadar adalet ve eşitlik!

  2|1
  1|1
  • Harika bir yazı ve örneklerin harika kardeşim saygılar... belli zeki birisin ve eğitim düzeyin kafi derecede yüksek fakat herkesin bu olguları anlamasını bekleme...
   Saygılar

  • Teşekkür ederim. Düşünme yetisi olmayan insancıklarımızın pek anlayabileceği bir durum değildir. Zannediyorlar ki biz her yerde her önümüze gelen fırsatta fuhuş yapıyoruz, birilerinin altına yatıyoruz. Bu sadece cinsellikle alakalı bir şey değil ki. Benim şu an biriyle bir birlikteliğim var ve cinsellik içermiyor. Kafası sadece o yönde çalışan insanlarımızın sorunu aslında bu tarz çekişmeler.

 • Bu bir tercih değil, hayat'ın hertürlü zevkini alıp sonrada yeni zevkler tatmak için yapılan sapkınlıktan başka birşey değildir.

  Bu sapkınlık gaylık, lezbiyenlik vs. ile de sonlanmayacak, Allah korusun daha kötüsünden ama bunun sonu hiç iyi değil, bu kızkardeş, abla vs ile cinselliğe kadar gider.

  Ölü kız arkadaş ile evlenmek, Yunus ile evlenen kadın, Berlin duvarı ile evlenen kadın, Eiffel kulesi ile evlenen kadın, Köpek ile evlenen adam, bir sürü sapık evlilikler.

  Allah'ın gazab'ı büyüktür. Pompei size açık bir örnek;

  Pompei, Roma'da ahlaki dejenerasyonun sembolüydü. Pompei halkı aynı Lut kavmi gibi cinsel sapkınlıklara yönelmiş, Allah'ın emrettiği ahlaka ve hayata aykırı bir yaşam tarzını tercih etmişti. Ancak onların sonu da Lut kavmi gibi oldu. Çünkü Allah'ın emirlerine başkaldıran her topluluk, bunun karşılığını mutlaka dünyada ya da ahirette alacaktır. Bu Allah'ın bir kanunudur ve Allah "... Sen, Allah'ın sünnetinde kesinlikle bir değişiklik bulamazsın ve sen, Allah'ın sünnetinde kesinlikle bir dönüşüm de bulamazsın." (Fatır Suresi, 43) ayetiyle bu gerçeği bizlere haber verir.

  Allahım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım.

  6|4
  0|4
 • İslam dinine göre, eşcinsel birinin öldürülmesi gerekiyor!
  Eşcinsellik, yani livata, Lut (Aleyhissellam)’ın kavminin günahıydı. Livata, erkeğin, kadını bırakıp erkekle cinsel ilişki kurmasıdır. Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:
  “Lut’u da (Nebi olarak gönderdik) O, kavmine şöyle demişti: Gerçekten siz, daha önce hiç bir milletin yapmadığı bir hayâsızlığı yapıyorsunuz. Sizler, ille de erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve toplantılarınızda edepsizlikler yapacak mısınız?”
  Ankebut 29
  İğrençliği, kötülüğü ve tehlikesi sebebiyle bu günahı işleyenleri Allah-u Teâlâ, şu dört çeşit cezayla cezalandırmıştır.
  1) Gözlerini kör eder,
  2) Ülkelerinin altını üstüne getirir,
  3) Üzerlerine sert taşlar yağdırır ve
  4) Bir çığlık gönderir.
  Livata’nın, İslam şeriatındaki cezası tercih olan görüşe göre kılıçla öldürmedir. Bu livatayı yapanın cezasıdır. Kendisine livata yapılan ise, isteyerek ve kendisi seçerek bu olaya alet olmuşsa aynı şekilde ölümle cezalandırılır.
  Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
  “Rasululullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Lut kavminin amelini (livatayı) yapanları bulduğunuz zaman livata yapanı da, kendisine livata yapılanı da öldürün’ buyurdu.”
  Ahmed bin Hanbel Müsned 1/300, Albânî Sahihu’l-Cami 6565
  Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Allah, erkeğe yahut kadına arkasından gelen kimseye asla bakmaz’ buyurdu.”
  Nesei İşretü’n-Nisa 115, Tirmizi 1165, İbnu’l-Carud 729, İbni Hibban 4203, Albânî, Zifaf 105
  Geçmişte olmayıp zamanımızda ortaya çıkan öldürücü aids hastalığı gibi hastalıklar ve salgınlar fuhuş sebebiyledir..

  3|7
  2|4
  • BİZ FUHUŞ YAPMIYORUZ. ADAM OLUN BİRAZ.

  • Hepsini Göster
  • Ben adamım!!!

   AMA SİZ GİBİLER GELECEK BOZUK NESLİN, SİZDEN ONCEKİLERİN SİZİ MEYDANA GETİRİSİ GİBİ, HASTA VE SAPKIN OLAN MİMARLARISINIZ!..

   sizler insan yahut başka bir varlık bile olamazsınız, çünkü insan tabiatı yahut hayvanlar diyelim, kendi cinsiyle olabilecek illegal münasebeti, asla meşru görmez.. Bir hayvan dahi gözünüzle görebileceğiniz köpek bile önce koklar, kendi cinsiyse kokladigi; ilişki diye birşey yaşamaz. Akıl sahibiyim diyen sen, hasta olmasan, tutupta meşru birşey gibi lanlu lunlu konuşarak, köpeğin dahi uzak durduğu zihniyet bozukluğunu gelip te bana olmayan aklinla savunamazsin!!!

  • @missqizemli

   Size her yer müsait zaten ama haşereler gizli yaşar, aşikar mahluk değiller gGİZEMLİ MAHLUKLAR!..

 • Sana ve diğer tüm LGBT üyelerine saygım sonsuz öncelikle bunu belirteyim. Ne mutlu sana ki fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebiliyorsun edemeyen o kadar insanın içinde, ayrıca cinsel kimliğini bilmen çok güzel ve de karakterin tam oturmuş. Oysa ki bu tür bireyleri toplumumuzun küçümseyip alay etmesi onların cahilliğidir. Bir aile ister kadın olsun, ister erkek olsun çocuğuna duyarlı, vicanlı ve başkalarına saygı duyması gerektiğini öğretmelidir. Harika bir bence olmuş eline emeğine sağlık :))

  Başkalarına saygı duymayı ne zaman öğrenirsek ülkece o zaman kalkınacağız...

  2|2
  0|3
 • Ben bunun tercih veya hormonal bozukluk olduğunu düşünüyorum. Her iki durum da tedavi edilebilir değiştirilebilir , tabi bunu istemek gerek öncelikle. Bugün bir kız tamamen erkek olabiliyorsa ; bırakın bunun da tedavisi olsun.

  LGBT üyelerinin en sık yaptığı savunma da şu ; bu doğada olan bir davranış. Hayvanlarda da bu olay gözüküyor. Devamo da şu şekilde gelir , bunu bilmemen çok cahilce , cahilliğin beni öldürdü şu an , keşke ölsen.

  Buna bir çok kez şahit oldum. Ama anlamadıkları şey şu ; insan doğası ve hayvan doğası birbirinin aynısı değildir. Ki insan düşünebilen bir varlık , yani içgüdüleriyle hareket etmez.

  Şimdi , seks yaptıktan sonra eşini yiyen bir kadın şu şekilde açıklama yapamaz mıydı? ' Bu benim elimde olan bir şey değil , 20 yaşımda ilk ilişkimden beri böykeyim. Bunu değiştiremiyorum , ve bunun için beni suçlayamazsınız. Çünkü bu doğada olan bir şey , karadul ve yusufçuk böcekleri eşlerini öldürürler. Gördünüz mü bu doğada. Bunu bilmemeniz çok cahilce , hepiniz cahilsiniz.'

  Ne kadar inandırıcı , bir o kadar da kabul edilemez değil mi?

  Devam edeyim , hadi bunun hayvanlarda ve insanlarda ortak bir dürtü bir eğilim olduğunu varsayalım , öldürmek gibi. Bu özellik hayvanlarda ve insanlarda ortaktır. Hayvanların birbirini öldürmesi doğanın bir gereğidir. Beslenme , biyolojik denge , seleksiyon abc. Peki insanların birbirini öldürmesi? Hayvanlarınki içgüdüsel bir davranışken insanların öldürmesinin içgüdülerle alakası yoktur. Bu tamamen öldürme tercihi.

  O yüzden lütfen bunlar doğada var açıklamasını bir kenara bırakın. Doğada olan her şey insanda olmak zorunda değil. İnsanların ve hayvanların doğası birbirinden tamamen farklı.

  Ban hala erken yaşlarda müdahale ile hormpnal olan bu bozuklukların tedavi edilebileceğini düşünüyorum. Bunun için önce ailelerin bunu görmezden gelmek yerine kabul etmeleri gerek.

  6|3
  0|1
  • Primatlarla aynı korelasyonu eklembacaklılarla da gösterdiğimizi var sayarak örnek mi veriyor anti tezini savunan insan? :) Teorinde biraz problem var bana kalırsa.

 • Ülkenin mına koydunuz. hala da yediğiniz güzel bir bokmuş gibi millete kendinizi övüyosunuz Allah ıslah etsin sizleri diyecek başka söz yok..

  11|4
  2|5
  • Belli kimin ülkenin mına koyduğu.
   Senin gibi geri kafalı adamlar olduğu sürece ülkede hiçbirşey gelişemiyor.
   Adamlar ışınlanmayı bulsa yok efendim günahtır , abdestsiz ışınlanılmaz vs...
   Sanane yani milletin tercihinden..

  • Hepsini Göster
  • Özgürlüğün canı cehenneme. siz saygıyı haketmiyosunuz.

 • Eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünmek bir hastalıktır. Doğada diğer canlılarda da gözlemlenen bir tercihtir. İstemesenizde Dünyanın bir parçasıdır. Siz cinsel tercihinizi şu an değiştirmeyi ne kadar imkansız buluyorsanız onlarında sizin keyfinize göre bunu değiştirmesi öyledir. Bunu hastalık ilan etmeniz ise mide bulandırıcı çünkü hasta olan sizsiniz. Tedavi edilmesi gereken korkularınız ve sığ düşüncelerinizdir. Bağırsağınızdaki solucanlara kadar eşcinsellik her yerdedir. Yediklerinizi içinizdeki eşcinsel kurtçuklarla birlikte sindiriyorsunuz buna ne diyeceksiniz? Onları da tedavi etmeye çalışacak mısınız? Belkide yemek yemeyi artık bırakmalı ve yemeğinizi günahkâr şeytani hasta kurtçuklarla paylaşmamalısınız. :)

  3|1
  3|0
  • Tebriklerimi sunuyorum dostum :F

  • Sağol :)

   Bu arada bağırsak kurtçukları sadece basit bir örnekti martısından tutun koçlara kadar pek çok canlı türünde eşcinselliğe raslanır. en. wikipedia. org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals

  • O konu ayrı bir konu. İleriki zamanlarda bununla alakalı daha ayrıntılı bencelerim olacak zaten :) teşekkürler...

 • Asıl hasta sizsiniz

  Ulan eşcinsellik hastalık değil sapkınlıktır.
  Hadi Allah ! a inanmıyorsunuz yahu nasıl bir mide vardır insan hemcisiyle nasıl birşey düşünebilir.

  Umarım cehennemde yanarsınız.

  Hani Lût da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz. (A'raf,80)[2]

  Dediler ki: "Ey Lût, eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten (buradan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın." Dedi ki: "Gerçekten ben; sizin bu yaptığınıza, öfke ile karşı olanlardanım. (Şuarâ,167-168)[2]

  6|2
  8|7
  • Hepsini Göster
  • İşte bu konu @kafasikarisikülen , bambaşka bir konu...

 • neye göre kime göre hastalık? neye göre kime göre tercih?
  bütün işimiz gücümüz bitti. mükemmeliz, fevkaladeyiz, milletin kiminle ne yaptığını konuşur hale geldik.

  İslam der ki: herkesin günahı da sevabı da kendine, Allah ile kul arasında.

  Hani hastalar ve tedavi edilmeliler ya? SANA NE? Adam günahı kendine işliyor. Mahremi de kendine...

  Seks günah ama imkanı olan kütür kütür yapıyor, itiraz eden de çıkmıyor. Hatta 2erkek 1 kadın, veya tam tersi durum da mevcut... Fakat eşcinsel seks ouuuuuv çok günah.

  (Mükemmeliz biz ondan, seks bize az günah, eşcinsel seks başkalarına çok günah) Kim ne yaparsa yapsın. Size Ne?

  2|3
  2|1
 • Bur seyi guzel yazmissin tercih baskalarina zarar vermemeli. Bu sapkinca tercihlerin zararsiz oldugunu kim iddia edebilir? Her iki taraf raziysa ensest iliskiyi kabullenecek misin?
  Bu gibi sapkinca fiiller destek gordukce sayilari ve cesitleri artmayacak mi saniyosun? Sapkinligin cesitliliginin artmasi sapkinlarin sayisinin artmasi gosteriyor ki bu gibi fiiller baskalarina zarar veriyor.
  Boyle seyler gun yuzunde olmasa burada bir kiz lezbiyen videolardan hoslaniyorum acaba lezbiyen miyim diye soru sormazdi. Kisi escinsel oldugunu dusunmeye basladi mi escinsellige bir adim yaklasmis demektir ve boyle seylerin normal algilanmasi kendine bu soruyu soraninsanlarin sayisini artiriyor.
  Seytanin aklina tas dusurmek diye bir soz duymadin mi? bir kotuluk ne kadar az bilinirse ne kadar az konusulursa yayilmasi o kadar engellenir. Ama konusuldukca yayilir.

  3|3
  2|1
  • Ben ensest ilişkiyi hiçbir zaman savunmadım, savunmam da. Ayrıca bazı istisnaları genele yayıp bizi 'kötü' olarak nitelendiremezsin. Yaptığımız kötü bir şey yok.

  • Hepsini Göster
  • Yav hee heee az ote get

  • İnsanların seçimlerini dışlayan sen ve senin gibiler. Daha yazdığın kelimelerin anlamını bilmiyorsun alakasız yorum yazıp yazılardan ve yorumlarda yola çıkarak insanları tanımadan kendi dogmatik mantığını konuşturmuşsun. Ve bu arada kendi fikrini söyleyen birine ''deget'' diyerek aslında ne kadar cahil olduğunu belirtmişsin. İnsanları insan gibi kabul etmeyi öğrenin önce seçimlerini bir hastalık, sapkınlık, vs olarak değil ya da ırkı şöyle ya da böyle değil, giydiği kıyafetler ile değil... insanı insan gibi kabul edin. Fikirlerine göre konuşun. İnanın o zaman kötülük diye bir şey kalmayacak.

 • Herkesin kendi tercihi kendi seçimi ve kendi hayatı, saygı duyarım.
  Zaten başka da birşey demeye kimsenin hakkı yok.
  Bende Heteroseksüel biri olarak ayni şekilde hemcinslerim olanalrdan ayni saygıyı görmek isterim :)
  Anlatabildim umarım ;) ?

  3|4
  0|3
 • Birleşmiş milletler Sağlık birliğinin tanımlamasına göre
  Eşcinselliğin tanımı... Psikolojik rahatsızlık/Cinsel Kimlik bozukluğudur...
  şimdi hastalık değil diye kendilerini avutmaya çalışan arkadaşların psikolojilreni tahmin edebiliyorum... toplumun bu insanları dışlaması hor görmesi kabul edilemez... ama bu durum eşcinselliğin bir hastalık olmadığı sonucunu değiştirmesi söz konusu değildir...
  Eşcinsel, Biseksüel, Transeksüellerin topluma kazandırılmasından yanayım...
  fakat çeşitli sebeplerle... Bu insanların normal insanlar olduğunu... Eşcinselliği teşvik edici veya bilinçli veya bilinçsiz yaygınlaştırmasına önayak olan... toplum içerisinde normalleştirmeye çalışan kişilere sonuna kadar karşıyım...
  Çözüm...
  1-Eşcinsel... Biseksüel... Travesti insanlar gerekirse iş imkanı sağlayarak topluma kazandırılmalı
  toplumu bilinçlendirerek toplum tarafından baskı yapılmasının önüne geçilmeli ve önyargılar ortadan kalkmalıdır...
  2-Topluma Bu durumun hastalıklı olduğu bilinci verilmeli
  ve yaygınlaştırılmasının önüne geçilmelidir...

  2|1
  0|1
  • Kalp hastası olan birini zorla ameliyata sokup tedavi etme şansımız yoksa, eşcinsel birinide zorla tedavi etmeye hakkımız yok! Sünnet olduğun zamanı hatırla ve tekrar olmak zorunda kalsan göz yumarmıydın. Ben kesinlikle izin vermezdim!

  • Bu dediğin hastalık tanımlaası olayı bir yalan bir afrika diktatörünün (Yahya Jammeh/Gambiya) söylediği saçmalıklardır. BM asla bu şekilde bir tanımlama yapmaz aksine Birleşmiş Milletler, 2011 yılında LGBT bireylerle ilgili ilk önergesini yayınladı ve bunu nefret suçları, eşcinselliğin yasaklanması ve ayrımcılığın da dahil olduğu LGBT bireylere yönelik şiddetin belgelenmesi ile ilgili raporlar izledi.

 • Way be helak olan kavimlerin yaptığı çirkin isler
  Artik destek görüyor.. kıyamet yakin gibi

  4|5
  3|2
 • Eşcinsellik saçmalıktan ve amaçsızlıktan başka hiçbirşey değildir. Sadece zevkini düşünen insanların yöneldiği ve yaptığı bir tercihtir.
  Düşüncelerinde kendince haklı olabilirsin. Buna saygı duyarım.
  Ama kanaatimce bu tercihin herhangi bir mantığı yok. Yine de kendini istediğin cinse teslim edebilirisin. İstersen gidip hayvanlarla bile yatabilirsin. Neticede bu da bir tercih.

  Benim tercihim helalimden yana olucak :)

  3|2
  4|0
 • Bunları normal görmek, anormalliğin bir başlangıcıdır.

  5|2
  1|0
  • Ortada anormallik olduğu iddia edilmeden anormallikle ilgili tanımlama yapmak, anormalliğin geldiği son noktadır!

 • Eşcinsellik tercih değildir. Eşcinseller uyandığında ben eşcinsel Olacağım demezler.
  Eşcinsellik bir eğilim/yönelim dir.

  4|1
  0|0
  • Bunu aslında hemen farketmiyoruz. Tabi ki eğilimdir ve yaratılışımızdan gelir ama bu durumu deneme yanılma yoluyla öğreniyoruz çoğu zaman. Ben de öyle öğrendim ve tamamen bu şekilde yaşamakta karar kıldım.

  • Hepsini Göster
  • Evet haklısın. Ama 'tercih' kelimesini ben kendi özel durumum için kullanmıştım, bunu açıklamayı akıl etmemişim :)

  • Bence kendinde de 'tercih' olarak dillendireceğin tek şey bunu saklamaman/saklaman gizlemen/gizlememen olmalı. Sevgiler.

 • benden uzak durdugunuz muddetce son derece saygılıyım sıze.. ozellıkle kadınlara ayar oluyorum yalnız.. koc gıbı adamların hakkına tecavuz var.. kım hakkımızı yıyorsa haram olsun:)

  2|3
  1|0
 • Bu bir tercih değil arkadaşlar. Öncelikle bunu kafamıza oturtalım. Bu bir hastalıkta değil. Eşcinsellik insanın doğal olarak karşı cinse eğilimli olmasıdır. Her insan farklı yaratılmıştır. Hormonal denge tersliği bunun etkileridir ve benim söylediğim gibi bu şu bunlar şunlar tabirleri yanlıştır. Ayrımcılık yapılması söz konusu olmamalı ve herkes kendi hayatına özgür bir ruhla devam etmeli. Din ile bu durumu toplumsal bir sorun haline getirip üstünğ örtmeye çalışmak yanlıştır.

  3|1
  1|0
  • Sıra sende demek :F
   Ben zaten aşağıdaki yorumlarda da belirtmiştim; tercih tamamen yanlış bir kelime evet, ama ben bunu kendimi baz alarak yazmışım aslında çoğunlukla. Farklı bir durumum var, o yüzden.

  • Hepsini Göster
  • Evet :D Ama bunu zaten belirtmiştim yazıda. Bu durumda farklı bir şey var, o yüzden tercih dedim yani.

  • Benim biseksüel olan ve benimle de eğlenen kız arkadaşım var. Olabiliyor bu tarz durumlar. Bide pis bakımsız ve sana önem göstermeyen erkeklere denk geldikten sonra temiz bir bayanla rastlaştıysan bu da seni o yöne çekmeye kâfidir..

 • tercihse asıl rezalet o işte o zaman, "ama onlar hasta böyle konuşamazsın" diyenlerin bahanesi kalmıyor, biz de iğrenmekte, ötekileştirmekte, itip kakmakta, insan yerine koymamakla en iyisini yapıyoruz. Bir hangi insan kendine bu sapık eşcinsellerden birinin aşık olmasını izlemesini, takip etmesini ister ki? Bunlar aramızdayken nasıl hemcinslerimize güveniriz?

  1|1
  2|2
  • Lut, kavmine dedi ki: "Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz." [ARAF (7)/80-84]

   utanın, Kur'an sizi lanetliyor, kötülüyor size sapık diyor

  • Hepsini Göster
  • kaşınmak mı, ben sadece seni beğenmeyecek milyonlarca insan olduğunu söyledim. yakışıklı değilsin bana göre :) bende güzel değilim. bak nasıl kabul ediyorum.. yani demem o ki türkiyede her 10 gayden 8i seni beğenmez. bence yani bu bir bence :)

   biraz kibar olmalısın.. yani çabulcu terbiyesiz falan. sadece fikrimi söyledim. eleştiriye açık değilim demen yeterliydi. zamanınızı çaldım özür dilerim iyi akşamlar

  • özür dilemen yeterliydi, başka insanları da provoke etme

 • Çok güzel elinize sağlık. Türkiyenin kabullenebilnesi için kırk yıl daha geçmesi lazım. Çünkü din bizde çoğu şeye kulak tıkamamıza neden oluyor. Bilim yerine hurafelere inanıyoruz. Bu olay tamamen tercih yani kişinin cinsel kimliği oluşan kadar ki süreç çok önemli. Ayrıca hormonların etkisi en temel belirleyici nokta. Çünkü kadında erkek hormonları mevcuttur erkekte de kadın hormonları mevcuttur. Ama inaktiftir. Bu hormonal bozulmalar sonucu ortaya çıkar kişi farkedemez taki cinsel kimliğinin oluştuğu 13-16 yaş arasına kadar ama iş işten geçmiştir. Yani ne olursa olsun insanları saygı ile karşılamalıyız. İnsanlık bunu gerektirir.

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  123

Kızlar Ne Diyor 96

 • Eşcinsellik tercih değil yaratılıştır.

  5|6
  0|1
 • LGBT uyesi degilim. Ancak herzaman ne olursa olsun LGBT haklarını savunan bir kişiyim. Birçok arkadaşım var ve asla hastalık olarak düşünülemez düşündürtmem! Kimsenin onları yargılamasına müsaade etmem. Siz kendinizi çok birşey sanmayınız toplumun gerçek hastalıklı tarafı! Onlar da insan neyin kafasını yaşıyorsunuz? Hoşlanmıyorsanız bile bunu hastalık olarak belirtmeye hakkınız yok! Gidin içinizde yaşayın ne yaşıyosanız bizim sizin ne homofobikliğinizle işimiz var nede iğrenmenizle! Kesinlikle LGBT üyelerinin de benim gibi diğer insanlarında gözünde bir hiçsiniz. Hai hai umrunuzda olmaya bilir zaten bizimde umrumuzda değilsiniz.

  Shindekure bakaahoama hitotachi !!! Zettaini koroseiii!!!

  CEYDA!

  3|3
  0|0
 • Biseksuelim. Ve ülkemizde çok lezbiyen gay var. Ama ne yazık ki diledikleri gibi yaşayamıyorlar. Toplum baskısı yüzünden itiraf edemiyorlar. Tanrı aşkına onların yaşadıkları hapis hayatı değil de ne? Evet biseksüel olduğumu söyledim. Neden? Çunku kimsenin ne dediğini umursamam ben. Zamanın da bunun yüzünden en yakın arkadaşımı kaybettim. İstediğimiz hayatı mutlu yaşayamayacaksak niye varız?
  Paylaşımın için teşekkür ederim.. Umarım bazı insanların fikirleri değişir.

  3|2
  1|2
 • Sonuna kadar destekliyorum. LGBT bir kimliktir hastalık değil. Nasıl ben bir erkekle el ele yürüyebiliyorsam onlar da istedikleri kişiyle istediğini yapmalılar ve buna kimse karışamaz. Önemli olan insan olmak iyi bir birey olmak bazılarının göz zevki için kendi özgürlüklerinden vazgeçmemeliler. Ayrıca sırf cinsellik isteği de değildir. Kaç tane abaza cinsellik için her şeyi yapabilecek heteroseksuel erkek tanıyorum hiç biri de bu işi üremek için yapmıyor. O yüzden önce kendinize bakın. desteklemek zorunda değilsiniz fakat saygı duymalısınız. Bu arada ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. :)

  2|4
  1|1
  • Çok teşekkür ederim. Tamam karşı görüşünü yazıyorsun ama hakaret etmek niye? Edebiyle yazsa ben karşıyım filan diye amenna. Ama yok :))

  • Aynen öyle ben de buna sinirleniyorum zaten

 • Üniversiteede ruh sağlığı hocam eşcinselligi 8-10 seansta tedavi edebilecegini iddia ettiginde egitimden umudu kesmistim.

  4|2
  0|1
 • saygı duymak lazım. bence cinsel arzularınız hemcinslerinize karşı olması bana göre dinle ya da siyaset görüşüyle aynı normallikte. bir insan müslüman digeri hristiyan. ya da biri chp ' li diger kişi akp 'li. no problem. Eleştiri yapıp dışlayanlar cehaletin çarşaflarını üstlerinden atamadıklarındandır. Biri var tatlı mı tatlı yardım sever çoğu etkinlikte en ön saftlarda yer almış biri. Abla derdim ama lezbiyen oldgunu tesadüfen insanlar onu sosyal paylaşım sitesinde dışlarken öğrendim. Sonra ismiyle hitap etmeye başladım memlun oldu ve onun yaptıgı yardımları o özgüvenli sonsuz mücadelesini inanın ben ya da çoğu kişi yapamaz. bir çok hayvanı kurtarmış birisidir. herkesin dışladıgı dinsiz dine aykırı dediği kişi o dinine bağlı olan insanlardan daha çok sevap iyilik yapan biriydi. umarım anlatmışımdır. Çoğu kişi umarım insanları inancı , rengi dili, ırkı , tercihleri yüzünden dışlamaz. Dilerim ki bu duvarlarımız tüm toplumumuz için yıkılır.

  1|2
  0|1
  • Gerçekten çok teşekkür ederim. Samimi bir şekilde yazmışsın. Zaten birebir yaşamadan ya da bunu yaşayan biriyle konuşmadan kimse pek bilemez.

  • Hepsini Göster
  • İşte o durum başka benceye artık :))

 • Herkesin kendi tercihi. İster travesti olsunlar ister bisex olsunlar ister eşcinsel olsunlar Yeterki insan olsunlar * bir çok eşcinsel arkadaşlarım var hepside melek gibi insanlar hiç bir zararlarını görmedim şimdiye kadar. Bazıları yok ülke mahfoldu yok bu dünya nereye gidiyo falan saçma sapan şeyler diyorda hiç bir eşcinselin sorun çıkarttığını görmedim ben şimdiye kadar.

  2|3
  2|1
 • canım çevresine at gözlüğüyle bakan kısır ve kıt düşünceli anlayışsız insanlara bunu kabullendirmek imkansız kuru gürültüleri duymazdan gelip yaşamaya devam etmek gerekiyor

  3|3
  0|2
 • Sadece saygı duyuyorum, anlayış beklemeyin.
  Güzel paylaşım, emeğine sağlık.

  1|3
  0|1
 • Bir eşcinsel olarak varmak istediğin nokta sebebiyle teşekkür ediyorum öncelikle. Yalnız eşcinsellik bir tercih değildir. Özellikle bir lgbt bireyi olduğun için buna daha çok özen gösterip, yanlış kelimeler kullanarak bunu bu şekilde yansıtmamalısın. Sonradan ben böyle tercih ediyorum deyip de eşcinsel ya da heteroseksüel olamazsın. Biseksüel olduğun için belki sana tercihmiş gibi geliyor olabilir kendi yaşam biçiminde ama öyle değil.

  0|2
  0|0
  • Rica ederim.
   Aslında 'tercih' derken söylemek istediğim; insanların düşündüklerinin aksine, bu eğilimlerin anormal bir şey olmadığıdıydı. Birkaç tepki aldım bununla ilgili. Hemen değiştiriyorum.

  • Hepsini Göster
  • boncuksultan.. helal.

  • boncuksultan:lgbtli olupta senin gibi kültürlü açıklama yapanı ilk defa gördüm. tebrikler. burdakileirn geneli tırol. ama senin tarzın harika:işte böyle medeni ve aydın olunmalı. kutlarım. ben de biseksüelim. ama nedenini bilmiyorum. ama mutluyum. daha önce beraber oldugum hemcinsim ve karşıcinsim de oldu.. nedeni ne olursa olsun sonucta insanalrın hayat tarzına kimse karışamaz.

 • Faydalı biri yazı olmuş emeğine sağlık ama homofobik insanların bu yazıdan etkilenip, düşüncelerini değiştirmeyeceğini biliyorsundır.

  2|2
  0|0
  • Biliyorum tabi ki. Her şey öncelikle kafada başlıyor :) teşekkür ederim...

 • Eşcinsellere olumsuz tepki gösterenlerden şüpheleniyorum, biraz fazla geriliyorlar sanki :))

  2|4
  1|0
 • Şu an duygularıma tercüman oldun ve bir biseksüel olarak seni ayakta alkışlıyorum :)) Keşke herkes senin gibi mert ve açık sözlü olabilse...

  Lezbiyenler ve biseksüeller vardır... #LGBT

  2|2
  1|1
  • Devamı gelecek, bekleriz :)

  • Hepsini Göster
  • Teşekkürler canım iyi ki varsınız iyi ki varız :)) #LGBT

  • Trans adamlar vardir :-)

 • Bak kendin de söylüyorsun bir tercih diye, İnsanın kafasında beyin denen bir nesne var ve bu olmadan insan hiç bir şey yapamaz diğer insanlar A'yı yapıyor sen Byi yapıyorsan o zaman düşünmelisin şimdi ne demeliyim sana suçlamıyorum mu? Nedir bu baskı anlamadım sen ne yapmak istiyorsun? Bugün kimse eşcinsel olduğu için sağlıklı bir insan tarafından dışlanmaz, sen sokaklarda seni temsil edip 5 yaşındaki çocukların gözü önünde soyunan insanları burada savunuyorsun adeta taraflısın ve o çocuklar buna maruz kalmak zorunda değil hiç denemeden ve piskiyatrik yardım almadan kendinle konuşmadan kimlik yaratmışsın kendine...
  Hastalık değil diyorsunda buna kanıtın yok arkadaşım vikipediden iki satır okuyup buraya genetik değil, hastalık değil diyen sizler gösterdiğiniz kaynakların çoğunun tezatını ben de aynı kaynaktan atarım, ne bilme saygı var ne dine? toplumumu saygısızlıkla suçlayan bana romadan, italyadan şurdan burdan örnek veriyor ne bilimsel makallelerini okudun ne din kitaplarını senin gibi birkaçı çıktı diye eşcinsel sevici mi oldu onlar? Özgürlükçü mü? Lütfen adam bilim insanı bu konuya 30 yıını verip piskiyatrik bozukluk diyor r sen burada teşhisi koymuşsun. biraz okuyun yahu... madem biseksüelsin git evinde yaşa ama sizde cinsellik sokak ortasında soyunup ramazanla dalga çekmekle oluyor sayın lgbt üyesi, ben yobazım, kısıtlıyıcıyım tamam sen ateist dahi olsan şunu düşün doğayı ele al neden iki aynı cins üreyemez? demek ki gerekli değil, şimdi abuk subuk üremekle mi olur cinselik deme aksi halde oksitosin hormonu yani aşk hormonunu bilmediğin için ayrı cahil kalacaksın. neyse eşcinsellik nasıl eğilim gösterir onu da açıklayacağım bıktım dünya temel piskiyatri kitabı var ünvlerde bu okutulur ben de sana öğretiyim sen düşün.

  0|0
  0|0
  • Bir çok nedeni var belli bir kalıp yok,
   örnek-ailede ebevynlerden biri çok baskın olur ve diğer taraf pasif düşerse bu çocukta baskın olan tarafa liderlik güdüsü varsa hayranlık ve yöneliş, acıma duygusu ve şefkat isteği fazla ise sağ lob çok çalışıyorsa beyinde pasif aile bireyine olan koruma ve taraf olma güdüsü oluşturur.
   2. örnek-bir çocuk yine anne babası tarafından tek bir cins taraflı büyütülüyor göze sokuluyorsa mesala babanın-ben hep erkek çocuk istedim, aslan kızım benim ya da asker olup vatana hizmet edemeyecek o onura sahip olamayacak gibi düşünceleri ya da annenin oğula kız çocuğuna giydirdiği kıyafetleri giydirip genellikle kadınların bol olduğu hamam ve günlere götürmesi

  • Hepsini Göster
  • salınımıyla kişinin beyninde oluşan hasar ve cinsel yönden yeni bedensel hazlar araması gibi çok fazla çeşitlilik gösteren ve beyinsel farklı tepkilerin ortaya çıktığı uzatılabilecek karektere ve yaşanılana göre değişebilecek piskolojik olaylarla ilgili ciddi ve zaman alan kişinin kendini kapatmasıyla düzelmeyecek ağır bir piskiyatrik bozukluktur. Öğrenmeye niyetiniz olmayıp amacınız kişisel zevklerinizi tatmin etmekse bilemem şu yazdıklarımda ne dini bir yargı var nede gözlee görülmeyen soyut bir kavram lütfen. şimdi bana da kalkıp dünya sağlık örgütü falan deme uluslarası bilim konseyinin imza yetkisi olmadan bir şeyin hastalık olup olmadığı kanıtlanmaz imza yok, ki dünya sağlık örgütü nato gibi amerikanın kurduğu yanlı bir örgüt herşeyi geçtim amerikalı sosyolog ve bilim insanları deney yapıp eşcinselliğin ruhsal toplumsal bedensel zararlarını açıklayan bildirge yayınnlamış ben de sana onu atayım tartışalım mıyani, basmakalıp 10 dkklık bilgileriniz 1 senelik p*rno film izleme deneyim

  • lerinizle topluma ahkam kesmeyin , eşcinsel olup tedavi gören iyileşen insanlar var youtubeda orda burada abuk subuk bir videoyu izleyip kendini kendine kapatmış insanların tercih değil hastalık değil söylemleriyle kendinzi avutmayın.

 • Ben biseksüelim valla bununlada gurur duyarak söylüyorum utanmak yok ayol

  2|4
  0|0
 • Umrum değilsiniz... İstediğinizi yapın.

  5|7
  3|7
 • Kimse hastalıklı değildir Köhne düşünceler ariç

  2|1
  1|1
 • Ben Lut kavmini iyi bilirim.. bu yüzden ne desteklerim ne saygı duyarım. Açıkcası pekte umrumda değiller.

  2|3
  4|2
 • Boş boş konuşmayın. Sapkınlıktan öte bişey değil bu.

  4|5
  3|4
 • Tercih değil yönelimdir. Yanlış kelime seçimleriyle insanların aklını karıştırmayın.

  1|7
  1|0
 • Kızlar Devam
  76
Yükleniyor...