Transfobik ve Homofobik İnsanların Ortak Bir Yönü Üzerine...

Bir insan LGBT bireylere karşı önyargılı ve nefret dolu ise eleştirmek için mantık aramasına gerek olmuyor. Bunu bugün gaylerle ilgili bir paylaşımımda "ben fotoğraflarda ERKEK göremedim" yorumu yapılmasıyla anladım. Çünkü aynı zihniyet, bir trans kadın olan bana "Sana bakınca kadın göremedim, ERKEK'sin" yorumunu yapıyor.

Burada komik olan, "ben erkeğim" diyen gaylerle "Karı gibisin nihaha" diye dalga geçen kişinin, "ben kadınım" diyen bir transa ısrarla "hayır, sen ERKEKsin" yorumunda bulunması. Neden kendinle çelişiyor bir insan? Bence psikyatri tarafından incelenmesi gereken bir davranış.

Bir insan ne olduğunu ancak kendi söyleyebilir ve herkes buna saygı duymak zorundadır.

Çünkü siz dahil kimin ne olduğu kendi seçimine bağlı değildir. Olduğu kişiyi , cinsiyeti ve kimliği kimse kendi seçmedi.

Sadece eleştirmek için bilgi temelli olmayan yorumlar yorumu yapan şahsı küçük düşürür. Bir şeyi neden eleştirdiğimizi bilmezsek konuyla ilgili ne söylediğimizin önemi kalmıyor.

Gay nedir, transvestizm nedir, transseksüalite nedir, tüm bunları bencelerimde açıkladım, bence sayfamdan ulaşmam mümkün.

Ben bu yazımı odaklandığım bu saçma durumun dışına taşmadan bitirmek istiyorum.

Özetle; transfobik ve homodofobik insanlar BENCE kendi özgürlüklerine asla ulaşamamış ve başkalarının bu derece ilkel bir dünyada kendi olabilme çabasına kıskançlık duyan kimselerdir. Zira "erkeğim" diyen biriyle "kadınsın" , tam tersi şekilde "kadınım" diyen birine "nayır uleyn bal gibi erkeksin" demenin akıl sağlığı sıkıntısı dışında başka bir açıklaması sadece bu olabilir.

Transseksüel olduğu için işkence gören bu kadının bu halini unutmayın, canavarlaşmayın.

Okuduğunuz için teşekkürler :)


22|5
4861
MarilynWomanson KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Kimsenin sizi bir kalıba soktuğu yok. Bu bir tercih meselesi. Kimsenin tercihi kimsenin umurunda olmamalı. Fakat bir kaç yazınızda gördüğüm saldırgan yaklaşımınız, ister istemez antipati oluşturuyor. Sizleri ayrıcalıklı kılmamızı bekliyorsunuz. Biz kimseyi ötekileştirmezken bu tür bir beklentiye girmemelisiniz. Kaldı ki daha öncelikli sorunlarımız var. İnsanca yaşamak, insana sadece insan olduğu için saygı duymak gibi. Bakın size de saygı duyan çok. Siz saldırgan tutumunuzu sürdürmediğiniz sürece ve kendinize bu misyonu yüklemediğiniz sürece kimsenin sizinle bir alıp vereceğinin olacağını sanmıyorum. Başka konulara odaklanıp, güzel yazılar çıkaracağınızı düşünüyorum. Sevgiyle kalın.

  34|12
  0|0
  • "İnsanca yaşamak, insana sadece insan olduğu için saygı duymak gibi. "

   Biz de bunu istiyoruz zaten.

  • Hepsini Göster
  • Ben kendimi ortalarda hissetmiyorum, ben bir transseksüelim ve bu yüzden ayirimciliga ugramak istemiyorum. Insan oldugum icin saygi duyulmasini istiyorum
   Ayrica transseksualite tercih degildir. Böyle dogar böyle ölürsünüz.

   Herkes bilmediği konuda o kadar çok merakli ki fikir beyanında bulunmaya, hircin olmasam anormal.

  • Cinsiyet tercihi demedim. Cinsel tercih dedim. Neyse, sohbet etiğimiz şey farkındaysanız bu değil zaten. Ya da benim üzerinde durmaya çalıştığım. İyi geceler. Sevgiyle kalın.

En İyi Kız Görüşü

 • Öteki tarafta Her koyun kendi bacagından asılacak.
  Homofobiğim , bundan da vazgececegimi sanmıyorum , benim Peygamberlerimin lanetledigi bir olayı ben saygıyla karşılayamam.
  Eger erkek olmam gerekseydı Yaradan erkek yaratırdı.
  bize cinsiyet degiştirme hakkı verilmedi.
  Ayrıca kuranda escinsellıgin olabilecegi fakat bunun açıga vurulmaması gerektigi yazıyor.
  Hayat Seksten ibaret degil ve bizimde saygı duymamız sizi ilgilendirmemeli bence.
  cunku zaten oldukca aykırı bir davranıs yapıyorsunuz bununda sonuclarına TÜRKİYE gibi bir yerde katlanmak zorundasınız.
  İnsanların düşüncelerini degiştiremezsiniz , bizim sizlerin düşüncelerinizi degiştiremeyecegimiz gibi.
  mutlu yaşamlar sizlere.

  3|2
  0|0
  • Sizin dininiz sizi ilgilendirir. Tesekkurler :)

  • Hepsini Göster
  • cüs mk olayi sadece sekse mi bagladin bacim. gay bir birey aski bir kadinda yasayamiyorsa ve sadece bir erkekte buluyorsa o zaman özendigi duyguyu da ona sadece bir erkek verebilir. sen aska ac olsan ama erkeklerden hoslanmana ragmen bir kiz sana sarilsa ayni duyguyu hissetcenmi? asksiz durabilcenmi? ömrünün sonuna kadar özgürce sevemeyip ve sevilemeyecegine dayanabilcenmi. iste senin icin pis aklin fesat anca seksi düsün. senin peygamberin baska dinden olan insanlara bile saygiliydi lan sen bir alt tarafi escinsel olan insana da mi saygi duyamicak kadar pis kalplisin? dinine aykiri davranislar bu nefretini kusman bilesin

  • kaldiki birde her koyun kendi bacagindan asilir diyon. o zaman sana ne onun escinsel ya da trans olmasindan? o basindaki bu olayla imtihan edilirken sende ona karsi olan davranisinla imtihan ediliyorsun. demekki o kisinin gay yaratilmasi gerekmiski Allah da onu gay olarak yaratmis demezlermi adama. demekki bu da sinavin bir parcasi ama sadece o gay insan icin degil etrafindaki kisiler icin de bir imtihan. sende alacaksin cezasini illaki.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 60

 • Aslında Allah'ın yarattığı hiç kimse ile dalga geçilmez. Fakat sizin biz varız, öne çıkma halleriniz, ahlaksız eylem yapmanız, sadece cinselliği düşünmeniz size ön yargılı bakılmasına neden oluyor diye düşünüyorum. Yoksa insanın elinde olmayıp sahip olduğu bu yönleriyle alay etmek zaten saygısızlık olur.

  8|1
  0|0
 • siz kendinizi özgür görüp başka insanları aptalıkla suçladığınız sürece
  lgbt yürüyüşlerinizde soyunup milletin önünde seviştiğiniz sürece

  tepkimiz azalmayacak arkadasım

  İnsanın insana yaptığı eziyet hiçbir zaman hoş karşılanmaz fakat saygı istiyorsan saygı duymalısın

  12|2
  0|0
  • Ne yapalim mesela? Neye saygi duymuyoruz?

  • Hepsini Göster
  • @asterpran trans insanların zaten var olan hakları mı? insanlar iş bulamıyor be. kimse trans bireylere iş vermiyor. cinsiyet değiştiren her birey fuhuşa zorlanıyor. ondan sonra transeksüeller, travestiler fuhuş yapıyor. ne yapsınlar? aç mı yatsınlar? sen transa iş verdin de o mu çalışmadı? hiç bir halt bilmeden konuşuyorsunuz. lgbt içinde bu durumu en ağır yaşayanlar translar.

 • okadr sorun yetmezmışgıbı g*tnuzden sorun yaratıp mıletın sıze saygı duymasını beklıosunz sevmiyom arkadaş zorlamı mk

  12|2
  0|0
 • Ne LGBT ne de insanların kişisel eğilimleri umrumda değil. İsteyen istediği gibi yaşasın gerçekten takmıyorum. Tek sıkıntı olan son zamanlarda her yerde delicesine LGBT'den bahsedilmesi. Sanki Dünya'da tek sorunumuz buymuş gibi izlediğim dizi, filmler de dahil olmak üzere her yerde eşcinselliği insanların bilinç altına vermeye çalışıyorlar. Eski Amerikan dizilerinin hiç birinde bu kadar çok trans veya eşcinsel karakter yoktu. Ne olduysa son yıllarda bangır bangır her yerden insanların gözüne sokuyorlar. Yahu tamam bizim zaten bir derdimiz yok. Gay olan insanlarla da oturup konuşmuşlugum çok vardır ve gerçekten cinsel kimliklerini gram umursamıyorum ama yapmayın Allah aşkına tek sorunumuz bu değil. Yığınlarca insan savaşlarda katledilirken medyanın ve insanların bunu göz ardı edip "LGBT" adını kullanarak homofobik insanların en büyük sorun olduğunu göstermesi sinirlerimi bozuyor. Evet bu da bir sıkıntı kabul ediyorum da sadece göz boyamak için yapılıyor. Giden hayatlara kimse sesini çıkarmıyor. İnsanların dikkatlerini dağıtmaya çalışıyorlar ve aynı şekilde eşcinselliği deli gibi empoze ediyorlar. Yahu şu son 3-4 yılda çıkan yabancı dizilere bakın neredeyse hepsinde eşcinsel karakterler ve seks sahneleri var. Öyle normal sahneler falan da değil bildiğin orgy sahneleri...
  Kesinlikle eşcinsel bireylere laf atmıyorum. Dediğim gibi asla dışlamadım, dışlamam da öyle birini fakat neden tüm Dünya'da bu kadar sorun varken sadece LGBT bireylerininki bu kadar büyük bir sorunmuş gibi gösteriliyor? Neden son zamanlarda dizilerde ve filmlerde bunu bu kadar empoze etmeye başladılar? İnsan kendisini sormaktan alıkoyamıyor. Evet kabul ediyorum eşcinsellik tarihin başından beri olan bir şey. Eski ırk ve kavimlerde de bunu görebiliyorsunuz fakat neden bilmiyorum ancak son zamanlarda insanları medya yoluyla eşcinsel olmaya meyilli hale getiriyorlar ve eminim ki son yıllarda eşcinsel birey sayısı çok çok daha fazla arttı. Garip varlıklarız, bizi istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar...

  8|0
  0|0
 • Özür dileyerek başlıyorum Çünkü Ukala ve ya çok bilmiş olmak istemem ancak Homofobi demek Eşcinsel ya da transeksüel düşmanlığı değildir sadece eşcinsel olma korkusudur. Nereden biliyorsun diyeceksen ben Homofobik bir insanım Çünkü Okb (obsesif kompusuf bozukluk) hastası olan 14 yaşında başlayan ya eşcinsel olursam ya kadın olursam ya erkeklerden hoşlanırsam diye içim içimi kemiren bir hastalık maalesef Halkın deyimiyle Takıntı bozukluğu beyinde serotonin nörotransmitterinin eksik salgılanmasından dolayı oluşan bir hastalık maalesef ha tedavisi var ilaç tedavisi terapi tedavisi ancak ben 10 yıldır ilaç içmedim ağır değil benim hastalığım çünkü kız arkadaşım var cinsel yönelimimin farkındayım ve kızlardan hoşlandığım bir gerçek gelelim yazına ben nefretin her türlüsüne karşıyım benim için yukarıda ki Trans kadına işkence edenlerle trafikte kavga edip adam öldüren şahıs arasında hiç bir fark yok çünkü "NEFRET" hayatın her anında olan sporda trafikte iş ve sosyal hayatta aklına gelebilecek her anında olan psikolojik bir bozukluktur benim için ve tek nedeni de insanların çocukluğundan gelen yetiştirilme tarzından kaynaklandığını düşünüyorum şahsi görüşüm değişmesi için maalesef insanların değişmesi lazım oda ne kadar mümkün bilemiyorum

  4|0
  0|0
 • Kadın olan bir insan kadın gibi erkek olan bir insan erkek gibi hissederken bunu dilediği gibi yaşarken farklı cinsel duygular hisseden farklı insanlar neden bunu gözümüze sokma peşindeler? ne yaşıyorsan kendi içinde yaşa bana ne? Yeni nesili bozmaya kötü örnek olmaya hakkınız yok ki. Elbette özgürsünüz hakkınız var istediğiniz şeyi yaşamanız sizinde hakkınız ancak bunu evinde yaşa toplum içinde değil! Toplumda çoğunluğun kabul gördüğü Ahlak kuralları diye kural vardır bunlar yazısız kurallardır toplumun Ahlaki değerleriyle oynamaya hakkınız yok bunlara uymak zorundasınız. Ellerinizde pankart bas bas bağıramazsınız bunun adına rezillik derler. Benimde üniversitede trans arkadaşım vardı kendi tercihi biz onu dışlamadık hiç bir zaman o zaten hareketleriyle belli ediyordu kendi yaşamını kendisi seçti olay farklı ama siz bu şekilde karşıt görüş mekanizmasını ister istemez çalıştırıyorsunuz. Biraz kabuğunuza çekilin size karışan yok zaten.

  6|2
  0|0
  • Sen de kabuguna çekil. Kimse disari cikmasin.

  • Senede bir güne dahi tahammülünüz yok. Kaldı ki bu Türkiye'ye mahsus bir şey değil. Her ülkede yakın dönemlerde lgbt haftası kutlanır. Bu da bir dik duruş, haklarını savunma mekanızması olarak başlamış ve günümüze kadar gelmiş bir bayramdır. Pankart açıyorsak ne olmuş? Çok rahatsız oluyorsan o çoluğu çocuğu lgbt onur yürüyüşü olduğu gün Taksim'e götürmeyiverirsin. Ayrıca sen sokakta sevdiğin kadının elini tutabiliyorken, bunu rahat rahat çocukların gözüne sokabiliyorken, hatta çocukların gözünün içine bakıp kadının boğazına dilini bile sokabiliyorken biz bir pankart açmışız, el ele tutuşmuşuz çok mu? Size günah olmayan, size ayıp olmayan bize neden ayıp oluyor?

 • Müslüman olmayabilirsin... Ama bu senin İslamla dalga geçmeni gerektirmez... Bu nereden çıktı dediğini duyar gibi oldum ama şuna emin ol birini eleştirmeden önce araştırırım... Hani demişsin ya saygı duyulmalı diye.. Sen başkasına saygı duymazsan başkasından da saygı beklemek mantık dışıdır... Bir müslüman hayata bakışını İslamiyete göre yorumlar... Ve homoseksüellik bizim dinimizce haram kılınmıştır ve büyük günahlardan biridir... Biz de çıkıp homoseksüellere saygı duyuyoruz dersek yanlış yapmış oluruz çünkü bir müslüman günaha saygı duymaz... tıpkı zinaya saygı duyuyoruz demek gibi birşey... Bir tarafları eleştirirken önce kendine bakmalı insan... Son olarak son fotoğraf çok iğrenç çünkü şiddettin her türlüsü kötüdür...

  7|0
  0|0
  • Sen benim yaşamıma saygı duymak zorundasın, çünkü beni ilgilendiriyor.

   Ben de kadınların paketlenmesi kapatılması olgusuna saygı duymuyorum ama bir kadının kendini kapatma özgürlügüne saygı duyuyorum. Bu şekilde düşün.

 • Hdp, solcu, lgbt, feminist tayfanın kastığı duyarlardan gına gelmeyr başladı artık. Samimiyetinize inanmıyorum.

  9|2
  0|0
 • homofobi değilde bence homoların tedaviye ihtiyacı var, bu bir hastalık ve benim dinimde yeri yok, açık ve net bir şekilde sapkınlık, sonunuz lut kavmi gibidir haberiniz ola.

  7|3
  0|0
  • Bu bir hastalık değil.

  • Hepsini Göster
  • Bende katılıyorum sıze amacım kımseyı kınamak degıl fakat escınsellıgı bende hormonal bır hastalık olarak goruyorum

  • @Pikaw Eşcinsellik hormon tedavisiyle düzelen bir durum olmadığı gibi bir hastalık da değildir.

 • Senin bu bencelerinden bıktık sırf bu yüzden insan artık saygı duymak istemiyor herşey dozunda güzel sadece bu konuda yazacaksan artık editör olma istemiyoruz

  9|0
  0|0
  • Sadece bu konuda yazmıyorum. Okumazsınız olur biter kimseye zorla okutmuyorum.

  • Hepsini Göster
  • Laf soktuğunu zanneden ergen liseli çıkması

  • Laf sokmadım, fikirsizce bir söylemde bulunmussun uyardım. Profil bana ait, ben ne istersem yazabilirim dolayısıyla. Sen istemiyorsan bu konuda yazmaz, okumazsın.

 • Şiddete karşıyım

  Erkeğin erkek

  Kadının kadın gibi olmasını doğru bulurum

  Ruhlarımızın bir cinsiyeti olmadığına göre erkeğin kadından (veya tam tersi) üstün-ezik olduğuna inanmam.

  Herkesin kendi bildiği şeyleri yapması gerektiğine inanırım.

  İyi insanlar iyilik yapsınlar.

  arkadaşım ler arkadaşım lik yapsınlar.

  İyiler iyilik yapsınlar.

  Homolar karşılarındakini iyi emsinler.

  Lezbiyenler karşılarındakini iyi mıncıklasın, parmaklasınlar.

  Heteroseksüeller eşlerine karşı sorumluluklarını yerine getirsinler.

  Hade bakem.

  5|0
  0|0
 • Saygı mı duymalıyız? Neden duymamız gerekiyor onu deyiverin hele.
  Siz iyi niyetli olsanız sağda, solda gezmeyip bu hususu "yüksek sesle" duyumak gibi saçmalıklara girişmeseniz, kim karışıyor olacak size?

  Müslüman bir ülkedeyiz evet her ne kadar muazzam "sapıklıklar" yaşanıyor olsa da Müslüman bir ülkedeyiz.
  Lakin bu sapıklıklar yaşanıyor diye biz buradan sesimizi yükseltemeyecek miyiz? Karşı görüşte bulunamayacak mıyız?
  Siz her şeye hoşgörülü olabilir, her şeye ılımlı yaklaşabilirsiniz. Ancak bizler yaklaşmak zorunda değiliz.
  Doğuştan olan cinsiyet sorunlarını bir kenara koyuyorum, insan çift cinsiyetli doğabilir veyahut yaş ilerledikçe "erkek" ise bayanlık hormonu fazla olabileceği gibi "kadın" ise erkeklik hormonu değişiklikler gösterebilir; bakın bunlar akla mantığa "kesinlikle" aykırı değildir biz bunları algılayabiliyor ve anlayabiliyoruz; lakin sırf zevk için veyahut kendimi öyle hissediyorum deyip hiçbir test veya kontrol yaptırmadan bu işe soyunup sonra sokaklara çıkıp türlü türlü "ahlaksızlıklarda" bulunanları da biliyoruz bunlarında farkındayız.
  Bakın:
  Dini görüşü hususunda kişilere telkinde bulunuruz; lakin eleştirmeyiz, kınamayız.
  Veya herhangi bir ideolojik fikri vardır tamam der geçeriz.

  Lakin siz hiçbir şekilde ama hiçbir şekilde topluma yararlı olmuyor; aksine her geçen gün daha fazla toplumun ahlakını olumsuz yönde etkiliyorsunuz.
  Söyleyecek çok şey var burada durmak gerek şimdilik...

  Bu arada KizlarSoruyor da çalışan herkesi şiddetle kınıyorum, yazıklar olsun.
  Bu soru kaldırılmıyor benim paylaştığım Bence kaldırılıyor.
  Onların da amacı toplumu birbirine düşürmek herhalde amaçlarına bu gidişler hızla ulaşırlar.
  Bu konu farkındalık (!) bizim konumuz saçmalık öyle ya! Neyse.

  0|0
  0|0
 • Senin fazla tepki alman bence biraz da saldırgan davranman yüzünden...

  8|0
  0|0
 • ZİNA: Nikahsız olan kadınla erkeğin çitleşmesi, ilişki kurması.

  HOMOSEXÜELLİK: Aynı cinsler arasındaki sapık ilşkiye denir. İki türlü eş cinsellik
  vardır.

  1) LİVÂTA (LUTİLİK): Erkekler arasındaki sapık cinsel ilişki.
  2) SAFİZM-LEZBİYENCİLİK (SEVİCİLİK): Kadınlar arasındaki sapık cinsel ilişki.

  İSRÂ S. 32. AYET: “Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, açık bir kötülüktür, çok kötü bir
  yoldur”

  NUR S. 3. AYET: “Zina eden erkek, zina eden veya ortak koşan kadından başkasıyla evlenmez;zina eden kadın da zina eden veya ortak koşan erkekten
  başkasıyla evlenmez. Böyleleriyle evlenmek müminlere haram kılınmıştır”

  NUR S.4. AYET: “Namuslu kadınlara (zina suçu) atıp da sonra (bu suçlamalarını
  ispat için)4 şahit getirmeyenlere 80 değnek vurun ve artık onların şahitliğini
  asla kabul etmeyin. Onların yoldan çıkmış kimselerdir”

  ARAF S.80-82. AYETLER: “Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı, çirkinliği mi yapıyorsunuz?
  Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz,
  ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın
  bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış” demekten başka olmadı”

  HUD S.81. AYET: “(Elçiler-Melekler) Dediler ki: ‘Ey Lut, biz Rabbinin elçileriyiz.
  Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü
  (yola çık). Sakın, hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın;fakat senin karın başka.
  Çünkü onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara va’dolunan
  (azab) sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi?

  HİCR S.73-76. AYETLER: “Derken, tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde
  onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü
  altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda
  bunda ‘derin bir kavrayışa sahip olanlar’ için gerçekten ayetler vardır. O (şehirde)
  gerçekten bir yol üstünde (hâlâ) durmaktadır.

  4|0
  0|0
  • Bedensel zinanın dışında, göz, dil, kulak, el ve ayak zinaları da vardır. Gözün
   zinası, harama bakmaktır. Haya (utanma, edep, namus) sahibi, mümin göz zinası
   yapmaz. Dil zina edip fuhşiyat (ayıp, çirkin) konuşacaksa, hayasızınki “konuş”
   hayalınınki “konuşma”der. Kulakların zinası işitmeleri, ellerin zinası tutmaları,
   ayakların zinası değdirmek ve haram yola yürümeleridir. Haya sahibi, bu zinalara
   imkân vermez.
   Bakıyye b. Velid “Sufilerin güzel ve parlak oğlanlara, delikanlılara bakmayı
   mekruh (yasak) saydıklarını” söyler. Atâ: “Kalbte arzu uyandıran her bakış,
   hayırsızdır” demiştir.
   Tabiinden biri “Tevbe eden, maneviyat yoluna giren gencin, parlak oğlanlarla
   oturmasından korktuğum kadar, yırtıcı hayvandan korkmam” demiştir.
   Tabiinden bir başka bir zat: “Lutilik 3 çeşittir. Bir çeşidi sadece bakar. Bir grubu
   eliyle yoklar. Bir grubu da, o çirkin fiili işler” der.

  • Hepsini Göster
  • @Bütüngünevde iyi de bu sizin inancınız. Herkes seninle aynı dine mensup olmak zorunda mı? Sen git inancındaki pedofiliyi eleştir. Tecavüz sapıklıktır.

  • Biz onlara inanclı demiyorum sapıklık diyoruz aynı sizinki gibi.

 • Karşıt fikriniz de eleştirdiğiniz her şeyi siz de yapmaktasınız. Homobofinin tedavisi olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini düşünenler olarak sizler neden kendinizin tedavi edilmesi ve bir tedavisi olabileceği gerçeğini kabul etmek istemiyorsunuz? Çünkü aynı karşıt görüşünüzde ki insanlar gibi bir düşünceyi eleştirmeden kendinize bakmıyorsunuz. İster gay ol, ister eşcinsel ol bu beni hiç bir şekilde alakadar etmiyor. Fakat çıkıp "homofobi tedavi edilmelidir" dersen, o kişide gelir sana " eşcinsellik tedavi edilmelidir" der sende hiç bir şey diyemezsin.

  1|2
  0|0
  • Yoo derim. Bilim benim dedigimi destekliyor cunku.

  • Hepsini Göster
  • Ahahah :D hep öyle derler.

  • çok haklısınız böyle deyince anca gülerler düşünmekten tartışmaktan uzak bir tavrı olmuş kişinin

 • Tercihler saygı duyulasi olgunluktur.

  1|0
  0|0
 • Emeğinize sağlık

  1|0
  0|0
 • o tür insanların bana erkek değilsin demesi umurumda olmaz çünkü bunu hakaret olarak kesinlikle algılamam ama bu olay bir süre sonra şiddete ve hakların kısıtlanmasına kadar gidiyor. ben daha önce heteroseksüel diye aşağılanan, ölesiye dövülen veya intihar eden insan görmedim. ne yazık ki aynısı homoseksüel ve transseksüel bireyler için geçerli değil bu gerçekten üzücü bir durum. umarım bu yazın biraz olsun farkındalık yaratır ellerine sağlık

  1|0
  0|0
 • Güzel paylaşımın için teşekkür ederim.

  1|0
  0|0
 • Sapıklara saygı gösterilmez, ezilir.

  5|0
  1|0
  • Sen bu saldırganlıkla insanlardan nasıl saygı bekleyebilirsin iffetsiz yaratık! Tamam adam sana olumsuz bir şey söylemiş de, ne dediyse aynı telden karşılık versene arkadaş ne diye adamın dinine, inancına saldırıp kalleşlik yapıyorsun?

 • Erkekler Devam
  40

Kızlar Ne Diyor 47

 • İnsan kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle yaşamalı. Biz Allah değiliz yargılama gücümüz yok. Ben saygı duyarım hatta severim ve destekte çıkarım. Başka bir insan benim gibi sevmek zorunda değil ya da desteklemek ama saygı şart. Zaten bir sürü insan ölüyor. Bir de gereksiz nefret yüzünden insanlar ölmesin.
  Güzel bence.

  2|0
  0|0
 • Şu yorumları okudumda... insanlar içinde olmadıkları durum hakkında ne güzel asıp kesiyorlar.
  Üzücü olan olumsuz yorum yapanların da mutlaka ailelerinde eşcinsel, biseksüel veya bedeninden memnun olmayan kişilerin olduğu gerçeği.
  Geyleri erkekten saymayan, feminen olmayanı erkek gibi kabul edenler böyle çocuklara sahip olsa diri diri gömecekler o zaman.
  Lütfen yargılarınızı g... sokun.
  Biz değil sizler hastasınız ve gerçekten insanların hayatını kendilerine bu denli sıkıntı yapanlara acıyorum.
  Başkalarını yargılamak için nedenler aramak yerine mutlu olmak için baheneler bulun.

  3|0
  0|0
 • Hep destek tam destek kanki, insanların sadece anlaması gereken yeterli düşünce bunun özünde genelde bir tercih olmamasıdır. Bunu özümserlerse bir yerden saygı duymaya da başlarlar diye düşünüyorum. Gerisi örümcek beyinli oluyor zaten değiştiremiyorsun :)

  1|0
  0|0
 • Önemli bir konu üzerinde durdun. İnsanların anlayamadığı şey şu asında:Siz onlara destek verin derken bunu içselleştirin ve normallestirin demiyoruz. Kendi değer yargılarınıza çok uzak olabilir. Fakat özgür bir toplum modeli için her türlüğü fikire açık olmak zorundasınız

  5|0
  0|0
  • Kesinlikle :) yoksa ben kendi çevremde bile "vay X kişi beni niye kabullenmiyor" diye ağlamıyorum. Bana ne ki? Ben sadece hayatımı yaşayabilmek istiyorum.

 • Homofobik olmak bile saçma geliyor bana nasıl bu kadar rezil bir ülkeyiz biz hepimiz insanız nefes alıyoruz tercihlerimiz farklı ya da değil biz insanız bu gözle bakan şiddet kuranlara tahammül edemiyorum bı yüzden hayvanları insanlardan daha çok seviyorum.

  3|0
  0|0
 • Kız mısın erkek misin nesin bilmiyorum ama sana aşırı gıcığım. LGBT'ye karşı olan herkese bir laf sokma çabası içerisindesin. Bide umrunda değilmiş gibi "Ahahaha" "puhaha" diye milletin sinirini bozmaya çalışıyosun. Ben kesinlikle karşıyım.
  Sen yine "hayır değil" diyecek olsan da ben söylüyorum;
  BU BİR HASTALIKTIR!
  Diğer arkadaşların da söylediği gibi yürüyüşlerinizde soyunmak öpüşmek gibi hareketlerde bulunmakta hiçbir mantık göremiyorum. Tek amacınız dikkat çekmek. "Ayy ama biz dışlanıyoruz bu ülkede" "ayy ama bizim haklarımız yok ki" bir gidin ya şurdan valla sinir oluyorum.

  3|2
  0|0
  • Sen delisin o zaman. Tıpta hastalık denmeyen bir seye hastalık demek pek zeka işi değil zira.

  • Hepsini Göster
  • Sana göre beddua, bana göre dua canım.

  • Böyle insanları gördüğüm iyi oluyor en azından basıyorum engeli bir daha karşılaşmak zorunda olmuyorum
   Döl ve oksijen israfısın yazık :d

 • Bütün bir ömrünü transeksüelliği savunarak mı geçireceksin? Tamam bu durumun kabullenilmesi zor bir ülkede yaşıyoruz fakat böyle düşünenlerin zihniyetlerini ne yaparsan yap değiştiremezsin artık, bence. Hoşlanmıyorlarsa ve dinleri gereği seni kendilerinden dışlıyorlarsa buna engel olmak zor. Fakat kişisel veya fiziksel özelliklerinden ötürü bir insana saldırıyı elbette kimse kabul edemez. O yüzden tek bir pencereden bakmak ve insanları senin durumuna kabullendirmeye çalışmak yerine insan haklarını çok yönlü bir şekilde savunman daha yararlı olur diye düşünüyorum.

  3|0
  0|0
  • Insan haklarini zaten savunuyorum, ama ben sadece neyin ne oldugunu anlatiyorum. Anlamak isteyen anliyor istemeyen de dediginiz gibi yine anlamiyor. Olsun ben yazmayi seviyorum :)

 • emeğine sağlık..

  2|0
  0|0
 • Hay çok yaşa.. :) Helal olsun güzel olmuş emeğine sağlık :D

  2|0
  0|0
 • Öncelikle herkesin kendi hayatı kimsenin yaptığı kimseyi ilgilendirmez. Ben empati kurarak yazmak istiyorum Şu an erkeklere ilgim var ama bir erkek olduğumu düşündüm. Çok zor... başka bir vücutta olmak. Psikolojik vs zor. Bu sizin kendi hayatınız. Ama burda seni elestiren kisilere cevap olarak ez muhammedi demekte ne demek. O senin o kişiyle arandaki bişi sen niye Allah i peygamberi katiyorsun. Bisileri savunmak istemiş olabilirsin. Ama bir inanca nasıl laf söylersin?

  2|0
  0|0
  • O inancını bahane ederek bana saldırdığı icin.

  • Hepsini Göster
  • Dogru soyluyorsun, senden baskasi da uyardi kabul ettim hatami :) bir anlik sinirle yaziyorum iste, ne demek ezmek, cok sinirlenmistim onu gorunce

 • Burda ya da başka bir yerde ne kadar açıklama yapılsada ne kadar emek harcanılsa da insanlarda ki beyin degismeyecek. O yuzden kendimi ifade etmeye calısmaktan birilerine ne dusundugumu ne hissettigimi anlatmaya calısmaktan vazgectim. Sadece istedigim gibi yasıyorum. yaşanılan kötü olayların önüne geçilemeyecek. en ufak saçma bir sebep yüzünden insan öldüren ruh hastaları var, kaldı ki cinsel tercihler tartışılsın. kimse bu yobaz kafayı engelleyemeyecek. ama kimse insanların cinsel kimiik ve duygularını da engelleyemeyecek. Bu yüzden üzgünüm ama hep savaş içindr olacagız

  1|0
  0|0
 • İnsanları anlamıyorum, bana ne senin tercihinden? Bana ne ileride çocuğum olursa onun tercihinden? İnsanlar surekli kendi işleri olmayan şeylere burnunu sokuyor. Sanki sen gerçek cinsiyetine geçtiğinde yanındaki insanların cinsiyetini zorla değiştiriyorsun. Lütfen insanlara saygı duymayı öğrenin, sevmek zorunda değilsiniz en kötü ihtimalle istemediğiniz kişilerle muhatap olmazsınız.

  Not: Yazılarını beğeniyorum. Yine güzel bir bence yazmışsın, eline sağlık.👏👏👏👏

  2|0
  0|0
  • Çok teşekkürler canım. Masum bir hatani da duzelteyim. Bunlar tercih de degil ustelik. Bu genetik kodla doğuyorsun.

   Ha tercih olsa da kimseyi ilgilendirmez ama tercih bile değil. Dolayisiyla kimse elestiremez.

   Cok tesekkurler guzel yorumun icin :)

  • Ben tesekkur ederim asıl, o kelime üzerinde düşündüm ama karar veremedim yazının tamamıyla yanlış anlaşılmaz diyerek kullandım 😄

  • Olsun canım hiç önemli değil, senin iyi niyetin belli. Ama bundan sonra tercih kullanma çünkü aslında gerçegi yansıtmıyor. Çünkü bunu tercih etmiyoruz, böyle doğuyoruz :) kırılma lütfen iyi niyetini biliyorum ben senin umarım kabalaşmadan ne demek istediğimi anlatabilmişimdir😘😘

 • bir insan sevmiyor olabilir, karşı da olabilir. Ama o insanın hayatına bu denli müdahele etmeye ona fiziksel ve duygusal şiddet uygulamaya hakkı yok bence. Olabilir sevmiyordur ama bu hayatı dar etmeye ne gerek var öte yana bak yürü geç nedir..

  2|0
  0|0
 • En başta kimsenin, kimsenin hayatına karışmaya hakkı yok herkes bunun bilincinde olsa her şey yoluna girecek de...

  1|0
  0|0
 • Sevmeyebilirsin.
  Ama inancı, dili, ırkı, cinsel tercihi ne olursa olsun, bir insana acı çektirmeye, bir insanın yaşamını burnundan getirmeye, daha kötüsü bir insanı öldürmeye hakkın YOK.
  Aslında birisine ilk bakışımızda aklımızda onların yalnızca insan olduğu olursa, bunlar yaşanmaz.. Çok yazık.

  1|0
  0|0
 • Ya nasil kiymislar:(

  1|0
  0|0
 • Sizin gibi düşenen insanların özgürce yaşaması gerektiğine inanıyorum. Sonuna kadar da destekliyorum. Hayat sizin hayatınız. İstediğiniz şekilde yaşamakta özgürsünüz. Kimsenin haddi değil karışıp, laf atmak..

  1|0
  0|0
 • Ya insanlar neden başkalarının yönelimlerine, benlik ve kimliklerine saygı duymaz aklım almıyor.

  2|0
  0|0
 • Senin yaklaşımın saçma. Homofobi bir hastalık değil. Herkes her şeyi onaylayıp anlamak zorunda değil ki. Bu farklılıktır. işine gelmeyen her bakış açısını hastalık kabul edemezsin. Sen kimsin? ne doktoru veya hangi bilimin insanısın ve henüz homoseksüellik bile tam olarak tanımlanamışken sen kimsin de hangi verilere dayanarak ne sıfatla homofobiyi hastalık olarak kabul edebiliyorsun. bunun kararını kim olarak nasıl verdin? Ben daha önceki çok soruya cevap olarak yazdığım gibi homofobik değilim. Ama homofobik olanları da anlayabiliyorum. Kırıcı laflar söylemelerini tasvir etmiyorum tabii. şiddet, bu sebeple cinayet vs kesinlike normal ve insanı değil tabii, ama benim kastettiğim"homoseksüelliği kendi içinde onaylamamak"bunu onaylamamanın hastalık olduğunu nereden çıkardın? eşcinsel erkeklerle top diye alay ederler genelde babam yapsa yadırgıyıp üzülüyorum Allah var. Fakat bu da susayınca su içmek veya konuşurken dilimizi oynatmak kadar sıradan ve normal bir şey değil. Öyle gibi görmekten vazgeçin. doğanın doğal dengesine, genel düzenine uyumlu bir şey değil. Suya girince ıslanmak, acıkınca yemek yemek kadar normal ve sıradan bir şey gibi görüp homoseksüellik değil homofobiklik hastalık deyip duruyorsunuz sırf kendiniz öylesiz diye. Bilim henüz homoseksüelliğin tanımını yapmadı ki. Çelişkili bilim adamları bu konuda. dünyada bu konuda bilim adamları bunu tanımlayamamış da siz mi, tanımladınız emin bir şekilde hastalık değil şöyle değil böyle değilll diyorsun dünya sağlık örgütünde olmayıp, sende olan bilgi ne? Homoseksüellik tanımlanamamışken homofobi nasıl böyle tanımladın ve homoseksüelliğin hastalık olmadıgına nasıl kanaat getirebildin canım henüz hiçbir bilim adamı ortak karar verememişken sen nasıl verebildin? Cinsel seçimden dolayı uygulanan her türlü şiddete karşıyım sadece burada anlamadığım ve tepki gösterdiğim şey şu internetten baktım ve bilim adamlarının bunun hakkında hemfikir olup tam açıklama yapamadıkları yazıyorken sen nasıl, değil dedin

  1|0
  0|0
 • Evet eşcinsellik trans olmak haram ama kimseye zarar verme gibi bir hakkimiz yok o Allah in bilecegi iş !

  3|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  27
Yükleniyor...