LGBT: Aileye Açılacaklara 3 Tavsiyem

Deneyimler Paylaşılmalı

Herkese hayatın kolaylaşması için...

Transseksüel olduğumu aileme nasıl anlatacağım konusunda çok bocalıyordum. Hatta beni eskiden tanıyanlar bilir, o dönemde siteye yeni üye idim. Herkes gibi belirli zorluklar yaşasam da her şey konuşulduğu andan itibaren hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Öncelikli önem taşıyan şey devlet hastaneleri ama en çok da üniversite hastanelerinde CETAD mezunu psikyatrilerden yardım alabilmek. Diğer iki tavsiyem zaten bunun üzerine kurulu tavsiyeler ve bir de olmazsa olmaz arkadaş çevresi.

Ailenize açılırken destekleyicileriniz;

1- Benim Çocuğum Belgeseli

LGBT: Aileye Açılacaklara 3 Tavsiyem

Bunu ailenizle birlikte izlediğinizde çok faydalı olacaktır. Listag ve CETAD işbirliği ile hazırlanmış bir belgesel olan bu filmde eşcinsel ve transseksüellerin ebeveynleri yaşadıkları süreci anlatıyor. Aileniz yalnız olmadığını anlamak için ilk adımı bu belgeselle atacaklar.

Oğlum/kızım değil benim çocuğum. Belgesel aynı zamanda çocukları neden mavi/pembe etiketiyle değil de şeffaf büyütmek gerektiğini bizlere öğretiyor.

2- Listag Aile Toplantıları

Uzman psikiyatrist yönetiminde gerçekleştirilen bu toplantılar aslında ailelere psikolojik terapi vermek amaçlı. Bildiğiniz grup terapisi yani. İzmir ve İstanbul'da her ayın ilk perşembesi, Ankara'da her ayın ilk salı günü gerçekleştiriliyor. Aileler yaşadıkları durumları paylaşıp psikolojik tedavi almış oluyorlar ve konu hakkında bilgi ediniyorlar. Toplantılar ile ilgili detaylı bilgiye listag.org adresinden ulaşılabilir.

3- Daha Önce Açıldığınız Dış Çevreniz

Muhtemelen çoğu LGBT gibi önce en yakın arkadaşlarınıza açıldınız/açılacaksınız. Bu durumun dış çevrede kabul gördüğünü bilmek aileyi rahatlatacaktır.

Ailenizin size yaşatacağı veya bir süre kendilerinin yaşayacağı hiç bir zorluk bugüne kadar yaşadıklarınızdan daha zor değildi.

Söylenmesi gereken en önemli deneyimim budur.


19|14
2431
MarilynWomanson KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • kusura bakmayın'da toplumun içine etmekten başka bir şey yaptığınız yok
  yok bilime göre normalmiş ona göre normalmiş buna göre normalmiş
  kardeşim ne yaparsan yap lgbt türk toplumu için normal bir şey değil böyle bir ilişki her hangi bir şeyin içinde olan kişi ailesi akrabaları tarafından dışlanıyor bunu anlamayacak ne var.
  niye sürekli orada burada eylemlere katılarak kendinizi ön plana çıkarıp koca bir neslin aklını bulandırmaya çalışıyorsunuz ki size kimse kimle ilişkiniz var diye sormuyor neden onunla bununla birliktesin diye karışanda yok sadece etrafa böyle bir algı yansıtmanızı istemiyor.
  söyle düşün örnek olarak küçük bir çocugun 3 4 yaşlardaki çocugun önünde 2 lezbiyen çifttin ya da 2 gay çifttin öpüştüğünü çoçuğun bunu gördüğünü varsay o çocuk bunu gördükden sonra iki erkeğin birlikte olmasını çok doğal bir şey sanacak ve bilinç altına yerleşecektir.
  eğer bir toplum olarak rahat şekilde yaşamak istiyorsanız diğer toplumları ve insanları rahatsız etmemeniz lazım.
  sen hiç lgbt üyeleri dışındaki çiftlerin böyle seks mex hakkında yürüyüş yaptığını gördün mü?

  bazı seyler kapalı kapılar ardında kalmalı senin ilişkin senin kapının arkasında kalmalı sokakda değil.

  10|6
  2|0
  • Turk toplumu kitap okusun o zaman.

  • Hepsini Göster
  • bunun kitap okumakla alakası olan bir şey değil kitap okumakla alakası olsa şuandaki öğretmenlerimiz yazarlarımızın şairlerimizin hepsinin lgbt üyesi olması gerekmez mi?

   cevapların bazılarına attığın hepsini okumadım cünkü hepsine aynı şeyi söylemissin nerdeyse bilimsel araştırmalara göre normaldır oydur buydur senin trans olman senin için normal olabilir ama nereye gidersen git translar lezbiyenler gaylerin ortamı normal insanlardan ayrıdır. gidip herkese gay olmayı lezbiyen olmaya tesvik etmezler ama nedense sizin lgbt dediğiniz grup türkiyede yaptığı tek şey insanları gay lezbiyen ya da trans olmaya tesvik etmek için uğrasan bir grup

   bir grubunuz var neden kendi aranızda takılıp mutlu mesüt yasamıyorsunuz neden bu sizin cinsel politikanızı topluma yaymaya çalışıyorsunuz.
   kimse size lezbiyensin transsın ya da gaysin diye ülkeyi terkette demiyor ama nedense siz lgbt grubunuza üye olmayan koca bir ülkenin toplumunu rahatsız edip duruyorsunuz

  • @darkblue3 ne teşvik etmekten bahsediyorsun bıngıldak kız sadece cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim nedir topluma onu öğretiyor bilgilensin toplumki bunların kötü bir şey olmadığını fobiler bitsin anlamında metinler yazıyor

En İyi Kız Görüşü

 • Ben kimseyi yadırgamıyorum bu konu da.
  Kim kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle yaşamalı , başkaları için hayatınızı mahvetmeye değmez. Onlar mutlu mesut hayatlarına devam ederken , olan kendinize olur. Ne gerek var "Millet ne der?" Diye yaşamaya. Bana ne milletten? Herkes kendinden sorumlu , şu insanları bir türlü anlayamıyorum ya !
  Başkalarının hayatlarını bir kelimeyle bile mahvetmeyi başarabiliyorlar ya , vay arkadaş ! Bu nasıl bir yetenek ! Birisine şişman derler , psikolojisini bozarlar , sonra o insan zayıflayacağım diye hayatını alt üst eder , anoreksiya , blumia meydana çıkar. Niye?
  Millet dedi diye , sonra da çekecek olan yine kendimiziz , hani nerede şimdi o millet? Yanımız da mı? Değil.
  Ama biz onlar için mahvettik hayatımızı , niye yoklar? Çünkü kalpsizler !
  En değerli şey "benim" mutluluğum , insanlara göre şekillendiremem hayatımı ...

  2|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 30

 • İyiki bir erkekten dönme kadınsın ya yemin ederim hergün hep aynı bence
  Aynı tas, aynı hamam

  10|2
  2|1
  • Ben erkekten dönme bir kadın degilim :)

   Okumadigin icin bunu bilmedigin gibi içeriklerin farklı oldugunu da idrak edememissin.

   Okumaktan aciz birinin yazabiliyor olmasi ihtimali sifir. Sen kimin torpillisisin ki editor oldun?:)

  • Her gün aynı konular üzerinden saçma sapan birşeyin normalmiş gibi anlatılması ile editör olmuşsun, ettiğin laflara bak. Az ve öz diye birşey vardır bende bilmem bilir misin, neyse insanların ve yeni neslin kafasını fazla bulandırma sen ☺️

  • Az öz anlatiyorum zaten. Hespi ayrı konuyu anlatıyor. :)

   Bilimsel olarak normal bir sey. Kitap okumayan toplumlarda normal olmaması önemsiz :)

   Bak o kadar yazmama ragmen idrak edememissin bunun biyolojik bir durum oldugunu.

   Profilimde yazidigi gibi beyni bilgiye kapalin insanı naşlarım :) okumaktan acizlik buyul rezillik.

 • Ne olursan ol. Kiminle beraber olursan ol. Istersen köpekle yat kalk beni ilgilendirmez ama kendinizi heryer de ısrarla belli etmeniz beni rahatsız ediyor. Kendim için değil gelecek nesiller için. Sanki gelecek nesillere algı operasyonu yapmaya çalışıyorsunuz gibi hissediyorum. Neden insanlara karşı birşeyi kanıtlama çabası icerisindesiniz? Kafanıza göre yaşayın hayatınızı size karisanlarada ona göre tepki verin kanuni yollara başvurun. 😊

  6|3
  0|0
  • Gelecek nesiller yani şimdiki çocuklar bizim gibi gizli gizli yataklarında ağlamadan büyüsünler diye :)

  • Hepsini Göster
  • Kesin kanıtlanmış birşey olmayınca doğru bilgiye de ulasamiyorsun 😊 bu arada sizin bu normal olmayan durumunuzun tıbbi olarak kanıtlanmış bir delili var ise link atmanı bekliyorum 😊

  • Ne açıdan soruyorsun onu? Mesela transseksüaliteyi soruyorsan linke gerek yok, bilimsel kanıt zaten benim.

   Bilim bana transseksüel yapıdadır raporu vermeden ameliyat olamıyor ya da her hangi bir işlem gerçekleştiremiyorum.

 • Selam. Emeğine sağlık. İçinde LGBT geçen bütün yazıları ve düşünceleri destekliyorum. İnsan birey olduğu için vardır kimliği ile değil. Türk toplumundaki kimlik baskı yüzünden pek çok sıkıntı yaşıyorsunuz. Farkındayım.

  Maalesef Türkiye'de kimlik değişimi için illaki cinsiyet değişim ameliyatı geçirmiş olmalı ve doktor raporunun olması gerekiyor. Oysa Cinsiyet değişimi operasyonu yaşamamış iki insan evleniyor ve en önemlisi çocuk sahibi olabiliyorlar. Türkiyede böyle bir evlilik olsa dahi çocuk sahibi olma haklarını malesef kaybediyorlar çiftler. Bu kesinlikle Barbarca bir düşüncedir. Kınıyorum...

  1|0
  1|0
 • Düşüncene ve hayat tarzına saygı duyarım zaten bana neki? Ama diğer birkaç arkadaşında dediği gibi LGBT lilerin çok fazla meydanlara çıkıp yürüyüş yapmalarını ve toplum içinde birçok etkinlikler/yürüyüşler yapmalarına karşıyım. Neden? Çünkü dışarda bir sürü çoluk çocukta var onlarda öyle birşey olmasa bile bilinç altlarına bu yerleşmemesi gerekir, yani birisinin ona örnek olmaması gerekir bu konuda. LGBT lilerin evliliğinede karşıyım kimse kusura bakmasın, neticede kabul edilsin veya edilmesin bu durum normal olmayan birşey, bunun yaygınlaşmasıda insanlık için kötü olur, kendi kendine takıl sevgilin manitan olsun eyvallah ama bu tarz şeyler tehlikeli tabi.

  Transsın herhalde :D Birkaç kere Translar tarafından sırf sokaktan geçerken saldırıya uğruyordumda kendimi zor kurtarmıştım...

  4|0
  0|0
  • Cisgender erkeksin herhalde. Bir kac kez degil en az 30 kere cisgender erkekler tarafindan saldiriya ugramistim sokakta kendimi zor kurtarmistim.

   Ben cocuklara yeterince ornek oluyorum zaten. Bilimsel olarak dogal ve normal bir durum yasiyoruz ve bu durum gelecek nesillerde de yasanmaya devam edecek. Oyle gorerek, ozenerek de olmaz.

   Sırf senin bilgin olmadigi icin cocuklar ozenerek LGBT oluyor saniyorsun diye ben kendimi niye sansurleyim? :)

  • Hepsini Göster
  • @Heracles_ Anormal olan şiddet görür, bu şiddeti uygulamak çok doğaldır ve haktır gibi bir söylemde bulunmuşsun. Hadi cahilsin normali anormal sanıyosun, onu anladık da şiddeti neyinle savunuyosun?

  • @supro yaf arkadaş şimdi kafamı duvara vurucam böyle şeyler insanın içinde yoksa ne özenerek bunları taklit edicek ayrıca insanların bir özgür hür iradesi vardır ne kadar cahilce konuşuyorsunuz ya ben cisgender heteroseksuel bir erkeğim gay videolardan hoşlanmam mesela hiçte çekici gelmiyor gidipte nasıl özenicem içimde yoksa

 • Seni çok iyi anlıyorum, buradaki herkesin de anlamayacağını biliyorum. Bende bir eşcinselim. Ama şu an aileme açılmak bana çok uzak bir ihtimal ne mutlu açılıp kabul görülene. Bizler sadece doğduğumuz gibi yaşamak istiyoruz insanlar bunu anlayamıyor. Kadın-Erkek ilişkisinin normal olduğunu savunanlar sokakta 2 erkeğin öpüşmesine laf ediyor, o zaman heteroseksüellerde öpüşmesin. Kimse insanların dininden cinsiyetinden (vb.) nefret ederek dünyaya gelmez. Onlar nefreti öğrenirler o zaman bizde onlara sevmeyi öğretmeliyiz.
  Susma Haykır LGBT vardır!

  1|2
  1|0
 • Benimkilere hangi belsegesi izletsem de sanmıyorum iyi karşılayacaklarını. O yüzden açıklamamamda fayda var. :) Güzel bence

  2|1
  0|0
 • en azından emeğe saygı duyun o kadar uğraşıp yazmış ;)

  1|0
  1|0
 • Yine normalleştirme çabası yani. İnsanlar bunlar üzerine film bile yapıyor ki, doğru olduğunu empoze etmeye çalışıyorlar. İnanın, buna hiç gerek yok. Normale dönmesi gerekir, böyle şeyler yapmak yerine. Kişinin kendi seçimleridir, her konuda olduğu gibi. Sen seçersin cinsel kimliğini de. Ama doğuştan diye diretir cahiller. Gidin araştırın, okuyun biraz. Niye bu kadar normalleştirme çabasındalar, anlayamıyorum. Kötü, yanlış bir şey bu kardeşim.
  Düzelmek zorundasın, olmuyor öyle.

  0|0
  0|0
  • Durumu yasayan benim "git arastir cahil" diyen sensin. Doktorlarla muhattap olan benim, bunu diyen sensin. Iste ulkenin cogunlugunu da senin gibiler olusturuyor 😂 ortadogu çomarlığı..

  • @Bugraaltas Hemen olmuyor zaten salak. Testler yapılıyor ondan sonra

 • Ilk bencelerinden bu duruma yeni gectigin zamanlarda bir yorum yapmistim. Artik yolunu cizmissin hayatta basarilar demek duser.

  2|0
  0|0
 • Eline sağlık benim pek kafam çalışmaz bu konuda anca saygı duymak düşer bana

  1|0
  0|0
 • evet ilk geldiğin zamanları hatırlıyorum :>) umarım her daim mutlu olursun.

  1|0
  0|0
 • Çok faydalı bir bence olmuş. Ülkedeki aile yapılarını düşününce bir çok ailenin olumsuz tepki vereceğini önceden anlamak zor değil.

  1|1
  0|0
 • Böyle farklı benceleri seviyorum ama yorumları okumak canımı sıkıyor. Emegine sağlık

  2|0
  0|0
 • saygı duyuyorum marilyn

  1|0
  0|0
 • Bence insanlara saygı duymalı insanları anlamaya çalışmalı.. sizi anlıyorum ve arkadaşınız sırdaşınız olmak istiyorum dertleşebiliriz. Mesaj atın konuşalım ben size mesaj atamıyorum nedense izin verilmiyor sitede

  1|0
  0|0
 • Eline saglık

  1|0
  0|0
 • Beni rahatsız etmedikleri ve özgürlük alanıma müdahale etmedikleri sürece sorun yok. Ayrımcılık yapıyorsun sen yeaa diyenlerinin ağzına odunla vururum. Ulan ben zaten seçici sosyalim, insan seçerim, doğuştan ayrımcıyım. Trans olmaktan başka meziyetin yoksa seni sosyal çevreme niye dahil edeyim.
  Ayrıca dini yaşam tarzı ağır basan kişilerin onlardan nefret etmesi kadar doğal birşey yok. Trans bireylerin yasal haklarına ve özgürlüklerine tecavüz edilmediği müddetçe bu nedenle ağlamaları, dindarlara veya topluma zorla kendilerini kabul ettirmeye çalışmaları salakça. Adamlar senden nefret ediyor işte anla. Boş bir nefret olsa bile, yasayla sana verilen hakları kısıtlamadıkları ve özgürlüklerine müdahale etmedikleri müddetçe nefret etmeye hakları var. Kimse birini sevmek, kabul etmek zorunda değil. Evine elektrik bağlamazlarsa, ne bileyim hastanede tedavi etmezlerse, evine hırsız girince polis gelmezse istediğin gibi gösteri yap. Arkandayım destekliyorum. Yasalar neyse odur.

  1|0
  0|0
  • Kimse kimseyi sevsim demiyorum. Sen kimsin ki birileri senin cevrene girmeye calissin? Translar da senin onlarin cevresine girmeni isteyebilir. Buradaki sen kimsini hakaret anlaminda soylemedim. Ciddi soruyorum, sen kimsin? Ben kimim? Birbirimizin cevresine girmemizi istemeyi gerektirecek bir durum yok.

   Ben seni sokakta gorunce uzun sacli sakalli siskoooo diye bagirma saygisizliginda bulunmuyorsam sen de her hangi bir lgbtnin kimligine saygisizlik edemez, onu sorgulayamazsin. Konu bundan ibaret.

   Ben hic bir zaman "okuma duzeyi %4 olan toplum beni kabul etsin, sevsin" demedim. Benim onlara ihtiyacim yok. Ben hep "toplum kitap okusun, neyin ne oldugunu bilsin, zira hadlerini asiyorlar" dedim. Yanlis anlayip da bir yorum yapmissin.

   Yani aslinda ayni fikirdeyiz seninle.

   Yorum icin tesekkurler :)

 • Turk toplumu daha boyle seyleri kabullenecek kapasitede gelisim sağlamasdi ne yazikki

  1|0
  0|0
 • Sonunda da Anne , Baba ben Hollanda ya yerleşiyorum diyerek noktayı koyarsa tadından yenmez.

  1|0
  0|0
 • benim kuzenim de direk açıldı tabi ailesi şaşırdı kötü karşıladı şuanda bir eş buldu herhalde bilmiyorum o olaylardan sonra haber kimse alamadı aileden

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  10

Kızlar Ne Diyor 23

 • Benim ailem kulturlu fakat halen kabul etmediler bende zorunlu olarak bir markette calismaktayim annem terzi babam oto galerici

  4|1
  0|0
 • Tecrübe paylaştığın için teşekkürler güzel bagyan ☺☺

  1|0
  0|0
 • Önemli olan insanın yaşarken kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle yaşaması tarafindayim tek düşündükleri şey günah ayıp arkadaşım günah diyorsun gunahsa bana sana mi? Tanrı günah olduğunu biliyor madem neden bu düzeni böyle yarattı? Tanrı bu kadar acımasız mi kuluna istediği gibi yaşam alanı vermiş ama taaa başından beri kendi menfaati ve çıkarı için insanlığı soktukları hale bak içler acısı. Bencen mükemmel olmuş teşekkür ederim.

  1|0
  0|0
 • Tek şey merak ediyorum. Görüşüne saygı duyulması için o kadar çabalıyorsun. Yorumlardaki karşıt görüşleri niye engelliyorsun? Kaldıramıyorsan yazmıcaksın bu kadar basit. :)

  0|1
  0|0
  • Bilimsel konularsa kıraathane seviyesi eleştirileri neden okumak zorunda kalayım?

   Profilimde yazıyor zaten, beyni bilgiye kapalı insana tahammülüm yok, engellerim diye belirttim.

  • Hepsini Göster
  • Öyle yapacağıma emin olabilirsiniz :)

  • Benide engeller misin lütfen :) sonuna kadar okudum fena ezilmişsin susmak seni daha az rencide ederdi ama çevremde ki gibi laf yedikçe pişkin bir şekilde hala o lafın altından kalkmaya çalışan insanlar gibiydin ve komik geldi güldüm... Engelleyebilirsin beni de bilimle çelişiyorum mantıksız konuştum ondan yani :)

 • Bu dediğin Türkiye'de çoğu aileler için geçerli değil ama. Çoğunun bu konuda yıkamıyacağın sabit fikirleri var, zira onlara göre "günah".

  1|1
  0|0
 • Emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Emegine saglik , zateb burda bir tek pembelerden seni seviyorum belki on defa soyledim 😂
  Neyse bana gore benim mutlulugum icin ailemi bile asarim. Evet goruslerini dinlerim ama mutlulugum icin gerekin yaparim. Kisacasi el alem ne der diye degil kendi mutlulugunuz icin yapin.

  1|0
  0|0
 • Birilerine faydası dokunacaktır umarım :) eline sağlık

  1|0
  0|0
 • Guzel ve faydalı bir bence olmuş. Ayıp diyenler laf söyleyenler olmuş kesinlikle öyle olduğunu düşünmüyorum kimsenin kimseyi elettirme yargılama hakkı yok sonucta. ve gayet de bilinçli bir bence

  1|0
  0|0
 • Gercekten lgbt falan umrumda degil isteyen istediği gibi yasasin, bu benceleri ilk yazmaya basladiğinda seni tebrik ettigim zamanlar da olmustu ancak bazen gercekten itici oluyorsun/oluyorsunuz. Sürekli bunu insanların gözüne sokma çabanız, yorum yapanlara cevap verip "engellemeniz", izafiyet teorisini bulmus ne bileyim atomu parcalamis gibi sürekli bilimden naralar atmaniz, gercekten yasinizin olgunlugunda olun bence insanlara laf yetistirmeden önce. Ha şöyle de bir durum var, ben cikip da disarida "ben heteroseksüelim!" diye bagirmiyorum cunku dediğiniz gibi bu normal bir durum, ama siz sürekli "transseksüelim, lezbiyenim vs." diyerek aslinda bahsettiğiniz gibi normal bir durumu insanların gözüne sokarak kendi kendinizi ötekileştiriyorsunuz. Kendinizle celisiyorsunuz, ama pardon bütün insanlar akılsız, fikirsiz zaten bir siz değilsiniz.

  1|0
  0|0
  • Yorumların hepsini okudum, biri lafı gediğine yerleştirdiğinde ve verecek cevabı olmadığında söylediği tek laf :
   "Kitap okuyun" :D
   Üstüne de bir block ; görev tamamlandı :D

   Sen geç bunları şimdi. Şuna cevap ver :

   Size kimse kimle ilişkiniz var diye sormuyor ve neden onunla bununla birliktesin diye karışan da yok...

   Niye sürekli orada burada eylemlere katılarak kendinizi ön plana çıkarıp koca bir neslin aklını bulandırmaya çalışıyorsunuz?
   Niye etrafa böyle bir algı yansıtmak istiyorsunuz?
   Bir grubunuz varken neden kendi aranızda takılıp mutlu mesut yaşamıyorsunuz?
   Neden kendi cinsel politikanızı topluma yaymaya çalışıyorsunuz?
   Neden lgbt grubunuza üye olmayan koca bir ülkenin toplumunu rahatsız edip duruyorsunuz?

   ÇÜNKÜ SİZ EZİKSİNİZ.
   EZİK BÜZÜKSÜNÜZ.

   Sizde bal gibi biliyorsunuz ki "NORMAL DEĞİLSİNİZ"

   Öyle başına "Bilimsel açıklamalar" gibi kelimeler getirerek kendini rahatlatma ve topluma kabul ettirme çabanı anlıyorum.

   Ama bu yolla sadece kendini kandırırsın. Onu bil : )

  • @CittaBonita onun cevabini vereyim, toplum bizi sorguluyor. Aileler veya toplum cocuklari öldürebiliyor. Evlilik hakları çalışma hakları gibi haklarımız yok. Özel sektörü geç devlet atıyor işten. :) ev verilmiyor.

   Çocukluğum alay edilmelerin travmasıyla kayıp gitti. Baska cocuklar sizin gibiler yuzunden Şu an her gece agliyor.

   Bizi tanıyan her hangi tek bir yasa yok.

   Kendi aramızda niye yasayalım? Biz bu toplumun parcasiyiz dolayisiyla toplumda var olmak zorundayiz.

   Neslin aklını bulandırmaya calismiyoruz, bizi yok saymalarına engel oluyoruz. Bilimsel deliller ortada.

   Şu kitap okuyun dememi elestirmene de cevap vereyim, kitap okuma oranı %4ün altında olan topluma "kitap oku!" Denir.

   Koca ulkenin toplumu beni rahatsiz ettigi icin hak mucadelesi veriyorum. Ben toplumu rahatsiz etmiyorum toplum benden rahatsiz :)

   Bilim normalsiniz dedigine gore "siz eziksiniz, siz normal degilsiniz" demen senin kıraathanede saygın olabileceginin gostergesi olur. KİTAP OKU :) bilimsel makale oku

  • Kendini kandiriyorsun demen de komik olmuş, bilim bana rapor veriyor. Sen kıraathanede takildigin icin biz ameliyatı kıraathanede oluyoruz sanıyorsun :)

   Senin deden, annen, baban, kuzenin, teyzen birinden biri mutlaka LGBT den biri, bilgin yok fikir sicmissin. :)

 • Güzel yazmışsın emeğine sağlık ama bazı aileler bu konularda çok anlayışsız olabiliyorlar.

  1|0
  0|0
 • Bilemiyorum.. oğlumu ve kızımı oldukları gibi seviyorum. Cinsiyetlerinden dolayı değil ama oğlum gelip anne transseksüel im dese vallahi inme iner 😕

  1|0
  0|0
  • Öyle olmuyor:)

   Bak mesela "kızım" dese demiyorsun.

   Ataerkil sistem burada bile belli etmiş kendini. Oğlun dese inme iner. Oğlun çünkü.

  • Hepsini Göster
  • @EvleneceksenGel ahahh

  • Gerçekten ebeveynlik ehliyeti konusuna fazlasıyla katılıyorum çok güzel bir noktaya deginmissiniz :) (kalp) .

 • lgbt lerin Türkiye ' de desteklenmemesi Türklerin geri kalmışlığını değil onların daha inançlarını yitirmediğinin belirtisidir. Allah her hastalığa bir şifa yarattığı gibi buna da yaratmıştır (Şimdi öyle bir şey yok bu geçmeyen bir şey bu hastalık değil gibi şeyler söylemeyin bu kesin bir hastalıktır) ve bu tür kişileri lanetlemiştir.
  En basitinden bu olay insanlığa aykırıdır. Eğer bu doğal olsaydı çocuğunuz meydana gelir ve neslinizin devamı sağlayabilirdiniz.

  2|1
  0|0
  • Kanser de lanetlenmiş mi? :D :D

   Cehalet kendiyle her daim celisir. Sen simdi git hamur ac.

   Bilimsel konular islamcilarin ilgi alanina girmedi, giremez. Bilimde sifirsiniz :(

  • Sende sadece kendi pencerenden bakmayı kes önce soruyu soran arkadaş sen mi haklısın her konuda sabah a kadar anlatsam normal olmadığını sen hala aynı şeyleri sayıklıyor olurdun

  • @doanylmz iyi de sen hangi sifatla acikliyosun? :D turkiye toplumundaki cahil oz guveni..

 • bir arkadasim acikladiginda eve kapatilmisti aksine

  1|0
  0|0
 • emeğine sağlık duygu asenanın paramparça kitabını öneririm

  1|0
  0|0
 • Ellerinize sağlık.

  1|0
  0|0
 • Herkes şanslı değil bence saklasınlar

  1|0
  0|0
 • Transseksuel ne demek ki anlamadim?

  1|0
  0|0
 • Tercihine saygı duyduğumu belirtmeme bile gerek yok ama yazdım yine de. Yapılan son araştırmalar heteroluk dışındaki diğer cinsel tercihlerin sonradan edinilmiş şeyler olduğunu söylüyor. Ve bir biseksüel olarak söylüyorum ki bence gayet mantıklı. Çocukların farklı seçimlerden de haberi olması gerektiğini düşünüyorum çocukluktan kastım ergenlik öncesi dönem tabiiki tutup 8 yaşındaki çocuğa cinsel şeyleri anlatmamız saçma olur.

  Çok uzattım aileye gelirsek eğer tercihlerimizin bilinmesi gerekmez diye düşünüyorum. Kendimiz için değil onlar için yani. Mesela bazı hetero kızlar ailelerinden habersiz ve izinsiz seks yaparlar. Söylemezler ama utandıklarından değil Çünkü utansalar zaten yapmazlar. Aileleri bu durmu kabullenemeyeceği veya aşırı tepki hatta ölüme yol açabileceği için. Aynı şekilde bende aileme hiçbir ilişkimden bahsetmem. Çünkü rahatlığıma karışılacağını biliyorum. LGBT yürüyüşlerine gelirsekte o konuda kararsızım.

  0|1
  0|0
  • Yapılan arastırmalar hic de öyle bir sey göstermiyor :) aksine bilimsel olarak LGBT olmanın tipki hetero ve c olmak gibi dogustan genetik bir kod oldugunu gosteriyor.

  • Bu bilimsel araştırmayı sen mi yaptın acaba?

  • @doanylmz hayır bilim dunyasi yapiyor. Hic mi bilimsel makale okumadin be arkadas!

 • Kızlar Devam
  3
Yükleniyor... ;