Böylesi Bize Denk Gelmez ki

Bal gibi de olur. Hem de öyle ballı kaymaklı olur ki, milletin dibi düşer de, söylecek laf bulamaz. Ama durun yahu. Bulur bulur. Hatta öyle laflar bulur ki, sanırsınız tecrübe abidesi. Meraklı gözleriniz, elinizde çıtçıtladığınız ay çekirdeği, tuzlu olacak ama, zaten "bugün ne yapsak, kim nerde, kim ne yapıyor" dedikoduları iyice kısırlaşmışken, ortalığı şenlendirecek bir haber bekliyorsunuz. Hooop, çıkıveriyor o çok bilmiş, atıveriyor ortalara "duydunuz mu kızlar" diye başlayan, ardından beş dakikaya yüzlerce kelimeyi sığdırarak ve tamamı kendi hikayesi olan, gerçekle uzaktan yakından ilişkisi bulunmayan senaryosunu anlatmaya. Siz, bir çıtırtı duymuş bekçi köpeği edasıyla, açıyorsunuz pür dikkat gözlerinizi ve dikiyorsunuz kulaklarınızı. Hatta dikkatin pür kısmı bile, zayıf kalıyor teknolojinin piksel değerlerinin yanında. Megapikseller, ultrapikseller havada uçuşurken, gözleriniz beyninize çoktan götürdü görüntüyü. Of of of. O görüntüde neler yok ki. En erotik film sahneleri, en baba pornografik dergiler çıkarır cinsten. Elinizle bir tek daha götürürken dişlerinizin arasına çekirdeği, ve o iki dişin arasındakini yine aynı çekirdeğin kabuğuyla çıkarmaya çalışırken, arada bir "hadi yaaaa" demeyi de ihmal etmiyorsunuz. Akşam koca ya da sevgiliyle oynaşırken anlatacak bir hikayeniz de çıktı. Oh ne ala. Hayatı renklendirmek işte bu denli basit. Herif gidecek şimdi, fiber değil hiper bir hızla, başlayacak bire bin katarak anlatmaya kankasına. Kankanın ağzı sulanacak. Eli bilmem neresini okşayarak "Ulan şöyle biri bize denk gelmez ki".

Siz internette trend topik olduğunuzu mu sandınız. Mahalleden haberiniz yok öyleyse.

Neden mi bahsediyorum? Haa. "Bir kadın ve bir erkek bal gibi de dost olur " diyorum. Ne diyeceğim başka.Böylesi Bize Denk Gelmez Ki

Dost olabilmek için hemcins mi olmak gerek?

Dostluk öyle göbeğini kaşıya kaşıya hikaye anlatır gibi anlatılamaz. Dost dediğinizin içine neler sığar bilemezsiniz. Bir kaşık şehriyeden bir tas değil, bir tencere çorba yapar da ruhunuz duymaz. Ruhunuz duymaz diyorum. Çünkü dost, yaptığı şeyle gururlanmaz, reklam etmez. Bilirsiniz işte. Çoğumuzun en iyi dostları karşı cinsten olur. Kadın, erkek gibi, erkek kadın gibi görmez karşısındakini. En büyük yanlışımızı yaparak, ÖTEKİLEŞTİRMEZ yani dostunu. Sizi en iyi anlayabilendir dost. Sizin yerinize kendini koyabilen. Sizi herkesle paylaşabilen. Sizi herkesten fazla düşünen. Yanılgıya düştüğünüzde acı çekeceğinizi bile bile, o yanılgıya düşmenizi engelleyendir. Daha fazla acı çekmeyin diye. En sadık sevgiliden daha çok sadakat gösterendir arkadaşlığınıza. Bu sadakatten bir çıkar beklemez. Hayatı paylaşmaktan keyif alır, keyfinize keder yüklemez. Herkes bir şekilde acıtır canınızı, ama o acınızı paylaşır, En büyük yalanınıza ortak olur bazen. En zor itiraflarınızda yanınızda. Kendinize bile itiraf edemezken bir çok şeyi, o bilir sizi üzen ya da mutlu edecek her şeyi. Sizi kıskanmaz kimselerden. Herkesten gizlediğiniz vardır ama o sırdaşınızdır. Sırrınızı sizden daha iyi saklayandır. Siz planlarınızdan vaz geçemezken, onun planlarında hep siz de olursunuz. Sizin planladığınıza uyar sorgulamadan. Siz sulu gözlülük ederken bir çok şeye, o soytarılık yapandır gülümseyebilesiniz diye. İşte o sizin gerçek dostunuzdur.

El ense kıça parmak değildir arkadaşlık.

Elbette bir arkadaştan, ya da arkadaşlıktan diyelim, ne beklediğiniz çok önemlidir. Güzel vakit geçirmek, hoş bir sohbet, hani kafayı dağıtmak dediklerimizden, kiminde fikir paylaşmak, bir fincan kahvede güneşli bir havanın tadını çıkarmak, yarenlik ederek ortalığın canına okumak, şu salak sorulardan birini çözebilmek için yardım almak, o salak soruyu hangi zeka ile nasıl çözdüğünü öğrenmek, vizelerde çıkacak soruların tahminini yapmak, yardımlaşmak ve buna benzer bir sürü örnekle açıklanabilecek şeylerse beklentiniz. Bunun için karşı cins çoğu zaman daha yakındır emin olun. O'nun sizden, sizin O'ndan bir beklentiniz yoktur çünkü. Ortalığı sulandırmaya cesaretiniz de ortamınız da, fırsatınız da olmaz. Her şekilde, yani bazen bir cafede, kiminde okul bahçesinde, zaman zaman kantinde, chat dünyasının bir programında, herhangi bir sitede, hatta burada, bu sayfalarda seviyeli ve bir o kadar da keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Eğlence anlayışınız sığ değilse, en eğlenceli zamanları onlarla geçirebilirsiniz şüphesiz.

Amaaaaaaaa! Bakın çok uzun söyledim "ama" yı. Hani altını çizmek istercesine. Sizin arkadaşlık anlayışınız ve arkadaşlıktan beklentiniz el ense g*te parmaksa, ki siz ne demek istediğimi çok iyi anladınız, hatta içini bol örnekle doldurdunuz. Ha işte onun adı arkadaşlık olmayacağından, ancak hemcinsinizdir aradığınızı bulacağınız. Kanka, kanki diyorsunuz ya şimdilerde. Hani kankardeşin kısaltmasıymış gibi görünen de, ne kardeş ne arkadaş, ne kandan ne de candan gibi olmayan. Karşı cinse ne böyle yaklaşmak yakışır size, ne de ondan beklemek.

Karşı cins ile arkadaşça bile paylaşılamayan durumlar.

Üzgünüm ama, güreş tutacağınız, pijama partisi vereceğiniz, yastık kavgası yapacağınız kişi ya da kişiler, karşı cinsten değildir. Evet, yastık kavgası olabilir belki. Elbette çok değerli, çok güzel paylaşımlarınız da olabilir. Ama onunla konuşabildikleriniz sınırlıdır. Siz ne kadar "her şeyi açık açık konuşabiliriz" deseniz de, hayır, o "açık açık konuşmak" yeterince açık olamaz.

Erkek erkeğe, kız kıza oldukça açık konuşabilirsiniz. En mahrem hallerinizle en edepsiz sözcüklerinizi bile kullanmakta zorlanmazsınız. Ağzınızdan bir çırpıda ve hiç sıkılmadan çıkabilen bu sözcükler yüzünüzü bile kızartmaz. Hele yüz kızartıcı suçların arasına girmez bile. Davranışlarınızı kısıtlamazsınız. Hareketlerinize özen göstermek zorunluluğu yoktur. Saklayacak bir şeyiniz de yoktur. Aynı tuvalete girebiliyor, çişinizi yanyana yapabiliyor oluşunuz bile bu rahatlığın bir kanıtı değil midir size göre de. Yanlışlıkla kızlar tuvaletine giren bir erkek ya da erkekler tuvaletine giren bir kadının düştüğü durumu düşünmeniz bile ne kadar haklı olduğumu gösterecektir. Altınıza yapın daha iyi. Bu kadar derin mevzulara girmeye gerek yok aslında. Farklı cinsler olarak aynı yatağı paylaşmak zorunda olduğunuzu düşünün. Kuşkusuz, samimiyetle suistimal arasındaki görünmez o ince çizgiyi, görünmez olmasına rağmen görebilenlerdenseniz söyleyecek lafımız olmamasına rağmen, sarılıp mışıl mışıl uyuyabileceğinizi sakın söylemeyin bana. Hadi vaz geçtim. Sarılmadan ayak ucu baş ucu olsun durum. Şişmiş gözlerle, çeneniz ağrırcasına esnemeli bir halde sabahı etmezseniz adım Rüzgar değil benim. Ateş barut muhabbetini aklından bile geçirenler. Kaybolun. Size söylecek değil bir cümle, tek bir harf için bile kendimi yormam.

Ama hemcinsinizle aynı yatağı paylaştığınızda, evet sarılmazsınız belki ama, kimin ayağı kimin ağzında, şöyle en derininden gaz çıkarara çıkara uyuyamayacağınızı ve bundan utanıp kocaman bir pişmanlık duyacak olduğunuzu düşünmemi kimse beklemesin benden. En fazla biri basar tekmeyi, diğeri yerde uykuya devam eder. Garanti ediyorum. Çok daha basit bir örnek size. Erkek arkadaşlar ters düşerler ve durum kavga edecek noktaya gelirse, en ağza alınmayacak küfürleri yüzüne söyleyerek yumruk yumruğa girerler. Kız arkadaşlar daha naiftir böyle zamanlarda. En fazla saç saça baş başa görürsünüz onları. Birbirlerine hakaretleri bile öyle çok ağır dilde olmaz. Olmayacağını umut ediyorum hiçbir kadına yakıştıramadığımdan argo cümleleri.

Aynı senaryoyu farklı cinsten arkadaşlar üzerine yazalım. Ne düşünüyorsunuz? Hadi yazın da ben de bileyim.

Her zaman olduğu gibi;

#Sevgiylekalın

#Blueobsession


6|2
1610
Blueobsession KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Dost kavramını yeniden tanımlayan, benim insanlara inancımı sağlayan kişidir dostum, kardeşim hatta kaybolan ikizim diyeyim.
  Size katılmadığım bir nokta var. Kimseyle paylaşamam ben onu sadece benim dostum. Başkası dost bile diyemez😂🙈 Çok bencilim biliyorum ama iyi ki benim dostum ve her haliyle candan öte @_uppps_

  2|2
  0|0
  • ona ne şüphe. Sizinki artık dosttan kardeşten öte. Elbette paylaşamazsınız. Sevgiyle kalın.

  • Hepsini Göster
  • @_uppps_ Çok şükür kuzum çok şükür :*
   Kesinlikle haklısınız sizin de kaleminize sağlık :)

  • teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

 • Benceni güzel yazmışsın ama katılmıyorum bu bencene, kadın erkek birbiri ile sevgili /eş olmadan samimi arkadaş olabilirler, birbirlerinin yanında rahat olabilirler ama dost olamazlar. Dost oldukları zaman döner dolaşır birbirleri ile evlenirler. Çünkü anlaşan iki karşı cinsin mutlu bir evlilik yapacağı en uygun aday birbirleri olduğu için, ben dost kalamazlar diyorum. Arkadaş olabilirler.

  0|2
  0|0
  • Haklı olabilirsiniz. Ancak örnekleri de az değil ama. Teşekkür ederim görüşünüz için. Sevgiyle kalın.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 15

 • Sabah 2 blok dersim vardı, yazı uzun olduğu için öğleden sonra rahat rahat okurum dedim, göz gerdirmeyi sevmem güzel yazılmış yazılar üstünde. İkimizde benzer konuyu ele almış, siz çok samimi örneklerle dost kavramını irdelemişsiniz, ben sembolik -ayran, terazi gibi kavramlarla daha değişik bir konuya değinmişim. Bir kavram iki farklı çeşitte nasıl tartışılabilir göstermiş olduk, yazınızı çok beğendim. Yalnız bir noktaya değinmek isterim siz henüz kadın kavgası görmemişsiniz :-D :-D Erkeklerinki çok kibar ve kısa sürüyor :)

  0|1
  0|0
  • Çok teşekkür ediyorum. Hem ilginize, hem titizliğinize, hem görüşlerinize. Görmemiş olmak demeyelim de ona. Hani hiç yakıştıramamak, hatta hatta, konduramamak diyelim. :) :) :)
   Kaldı ki, o ortamda değil olmak, görmeye bile tahammül edebileceğimi sanmıyorum. Sevgiyle kalın.

  • Rica ederim, ben teşekkür ederim :)

 • Çok iyi bir yazı yazmışsınız ellerinize sağlık. Ve duygularıma ve çok daha fazlasına tercüman olmuşsunuz. Hele ki o mahalle dedikoduları. Hey gidi hey. Sosyal medya da neymiş. İnsanın fikri neyse zikri de olurmuş derler ya, işte böyle kötü düşünen, bir erkekle bir kadın arasında yalnızca tek tip bir ilişki olabileceğine inanan zihinler yüzünden karşı cinsten dostlar edinemiyoruz. Şahsen ben erkek olan arkadaşlarımla yaptığım muhabbetlerden çok zevk alırım ve epey eğlenirim onlarla. Bilirim ki hiç farklı bir şey düşünmediler benim hakkımda ve ben de hiç onlarla ilgili yanlış şeyler düşünmedim. Umarım insanlardaki bu kadınla erkek dost olamaz düşüncesi en kısa sürede değişir. Ellerinize sağlık.

  0|1
  0|0
 • Dost kavramını doldurabilendir dost... @haskafkas.

  1|2
  0|0
 • Dost dediğin zaman akan sular durur, öyle ki. ailem en yakın arkadaşımın cinsiyeti erkek diye mesafe koymamı istedi aramıza ama 7 yıldır dostum sorgusuz sualsiz yanımda olmuştur. Ben ailemden dahi kaçtığımda, kaçacak yerim olmadığında sığınağım olmuştu. Ki bende ona. İnsanlar fesatlıklarıyla birlikte ateşi de barutu da bir kazanda kaynata dursunlar hemcinslerimin dostluğundan çoğu kez daha güvenilir oldu benim için bir erkeğin dostluğu, kardeşliği.
  Emeğine sağlık ve sevgine bereket ☺

  0|1
  0|0
 • açıkçası oluca çok güzel oluyor da artık toplum yozlaşıyor ve zor ya iki taraftan biri illaki başka türlü düşünüyor

  0|1
  0|0
 • Ellerinize sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Eline sağlık

  0|1
  0|0
 • Süper bir inceleme yapmissin

  0|1
  0|0
 • eline saglık

  0|1
  0|0
 • çok güzel ve samimiydi. Tebessümle okudum yazıyı. Emeğine sağlık, gözümden kaçmış geç oldu biraz.

  0|1
  0|0
  • Rica ederim. :) Utandırıyorsun beni. Hani tüm dostlarımın okumasını bekliyorum da, okuyup bir yorum bırakmadıklarında kırılıyorum gibi bir sonuç çıkıyor sen böyle söyleyince. Biliyorsun. Yok benim böyle bir beklentim. Tebessümün sevindirdi. Teşekkür ederim.

  • Yok, görüş bırakmak açısından demedim benceyi şimdi görüp okudum o sebepten ötürü. Rica ederim.

 • Yine geciktim. çoğu zaman giremiyorum da :D şimdi okudum yazınızı :) çok doğru ve çok samimi bir yazı olmuş :) ellerinize sağlık çok beğendim :))

  0|1
  0|0
 • eline sağlık guzel bır anlatım

  0|1
  0|0
 • Eline sağlık. :)

  0|1
  0|0
 • Benim kankilerimle sulalem raad

  0|0
  0|0
 • Bu değerli paylaşımın için teşekkürler.

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 9

 • Her türlü ilişkide zeka tüm dengeleri en iyi şekilde ayarlar. Eksik olduğu yerdeyse hangi cinsle olursa olsun arkadaşlığınız ciddi risklere, fırtınalara gebedir.

  0|1
  0|0
  • Her şey akılda gizli diyorsunuz. Ve akıl yaşta değil başta. "samimiyetle suistimal arasındaki görünmez o ince çizgiyi, görünmez olmasına rağmen görebilenlerdenseniz" ve "Ateş barut muhabbetini aklından bile geçirenler." derken kastettiğim de tam olarak buydu aslında. Teşekkür ederim ilginize. Sevgiyle kalın.

  • Rica ederim. Bilmukabele

 • Çevredeki izlenimler hiç de bu yönde olduğunu göstermiyor... Buradaki bir çok soruda da kankasına dostuna aşık olan karşı cinsleri görüyoruz...

  0|1
  0|0
 • Emeğinize sağlık:)

  0|1
  0|0
 • Ellerinize sağlık güzel yazı olmuş.

  0|1
  0|0
 • Erkek ve kadın dost olabilir ama çocukluktan sağlam temelleri atılmalı bence. Yoksa ne iğrenç kadın erkek arkadaşlıklarına tanık olmuş biriyim. Ve senin koyduğum gif ve fotoğraflar kadın-erkek arkadaşlığı ile alakalı değil! tamamen sevgililerin yaptıkları haraketler... Saçma bir bence.

  0|0
  0|0
 • Kadindan iyi dost olur ama kadin ozgur olmali.

  0|0
  0|0
 • Karşı cinsten dost olmuyor.
  ( denendi )

  0|0
  0|0
 • Keşke çok uzun yazmasaydın valla sıkıyor fazla uzun olunca

  0|1
  0|0
  • üzgünüm. yaşamın gerçekleri kısaca anlatılamıyor. ben hep böyleyim yazıkki. İlgine teşekkürler.

  • Rica ederim :)

 • emeğine sağlık

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;