Bir Dakikalık Düşünme Duruşu

Öncelikle merhaba sevgili bence okurları... Bu bencemde uzun zamandır şaşkınlıkla ve üzüntüyle gözlemlediğim bir konuya değinmek istedim. Konumuz: İnsan ilişkilerindeki aldırmazlık. İnsanlara karşı nasıl bu kadar umursamaz olabiliyoruz?

Ne zamandır empatiden bu kadar uzağız? Bu sitede bile o kadar amaçsız, saçma, kırıcı, aşağılayıcı, umursamaz yoruma rastladım ki... Neden böyle davranıyoruz? İnsanların duyguları olan varlıklar olduğunu unuttuk mu? Robotlaştık mı? Şimdi troll sorular soruluyor ve o sorulara başka nasıl yanıt vereceğiz ki, diye aklınızdan geçiyor olabilir.

Evet, haklısınız. Troll soruların hak ettiği yanıtlar troll yanıtlardır; fakat gerek bu sitede gerek hayatta troll olmayan ve size mantıklı görünmeyen yüzlerce 'gerçek' soru(n) olabilir, bunu hiç düşündünüz mü? Bir dakikalık düşünme duruşuna davet ediyorum sizleri... Sizin gibi olmayan ve sizden aşağı gördüğünüz -ki dengelerin değişmeyeceğinin hiçbir zaman garantisi yoktur- insanları nasıl bu kadar kolay yaralabiliyorsunuz? Elbette kendine göre bahaneler üretecekler vardır. Bu bahanelerin bazılarına gelin göz atalım:

1) Ben zamanında çok kırıldım, artık kimse umrumda değil.Bir Dakikalık Düşünme Duruşu...

Zamanında seni çok kırmış olabilirler, hak etmediğin şeylere maruz kalmış olabilirsin; ama bu sana başkalarını kırma hakkı vermez. Herkese mutsuzluğunun suçlularıymış gibi davranamazsın. Nefret ettiğin insanlara dönüşmekten korkmuyor musun?

2) Öylesine takılıyorum ya bu(a)na kimse alınmaz.

Yanılıyorsun... Çoğu insan senin alınmaz, gücenmez, umursamaz dediğiniz şeylerde alınganlık gösterebilir. Bazıları bunu belli eder, bazıları içine atar. Farkında olmadan insanları kırıyor olabilirsin.

3) Gerçeklerle yüzleşsin...

Her insan her gerçekle yüzleşmeye hazır olmayabilir. Ama diyelim ki sen gerçeklerle yüzleştirmek konusunda kararlısın; öyleyse bunu kırıcı olmadan yapmaya çalış. 'Üslup' ne güzel bir kelimedir.

Herkese yazılmamıştır bu bence; lakin üstüne alınmak isteyenlere de "Dur,alınma." diyecek değilim. Okuduğunuz için teşekkürler...


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...