Biraz Kendinizi Sorgulayın

Toplumsal ön yargıyla ezilen insanlara daha ne kadar ön yargılı olacaksınız?

1.Kilolu insanlar

Biraz kendinizi sorgulayın

Toplumda en çok dışlananlar arasında ki grup. Peki hic düşündünüz mü neydi dertleri hiç sordunuz mu tüm ön yargılarınızı yıkıp dinlediniz mi özellikle bayanlar genelde şişman bayanlar hep bir kanka, yancı rolündedir peki nerde kalıyor her insanın sevme ve sevilme hakkı vardır ibaresi hiç kendinize sordunuz mu ?

2.Sokak insanları (çocukları)

Hadi tüm her şeyi unutup kendinizi sorgulayın sizler Üşüyen bir sokak çocuğuna çıkarıpta üstünüzdeki elbiseyi verirmiydiniz ? Çoğunuz elbette verirdim ne var bunda diyebilirsiniz ama gerçek şu ki onları anlamaya çalışmadınız oturup dinlemediniz bile değil mi? Nerde kaldı mutluluk sokak çocuğu diye bir şey varmıydı sokaklar çocuk doğururmuydu ?

3. Lekelenmiş insanlar

Ne farkları vardı masum bir insandan ? Onlarında hayalleri yokmuydu ? Belki de bazıları iğrenç bir tecavüz kurbanı idi? Neden önyargılı yaklaştınız onlara hiç kendinizi sorguladınızmı onların ne hissettiğini düşündünüz mü?

4.Engelliler

Hiç kendinizi onların yerine koydunuz mu? Öyle olmak isterler miydi sizce? Neden onlarla konuşmuyorsunuz? Belki Çoğunuz sacmaliyorsun ne alakası var konuşuyoruz selamlaşıyorux filan diyeceksiniz peki ne hissettiklerini sorup dertleştiniz mi?

Hep birlikte yaşamaya çalışsak ön yargısız bir dünyada güzel olmaz mı hiç kendinizi sorguladınız mı? Yapmadıysanız bir an önce sorgulayın kendinizi biraz da olsa farkındalık yaratmaya çalıştım

Dikkate alıp okuduğunuz için teşekkür ederim.


1|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Harika olmus eline saglik :) duygulandim

  0|1
  0|0
 • Sosyal fobik olanlarida ekleseydin
  Cok güzel olmus eline saglik

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...