Homofobi ve İnsan

Bu "Bence" bazı kullanıcıları rahatsız edebilecek içeriklere sahiptir. Fakat sizden ricam; sadece 5 dakika gibi bir süre için, ön yargılarınızı kavanoza kaldırın.

Merhaba arkadaşlar,

Bunu paylaşıp paylaşmamak arasında gerçekten gidip geldim. Ama adım atmazsak,asla koşamayız. O yüzden fazla uzatmadan başlayalım...

Toplum

Homoseksüel bir insana, sorabileceğiniz ilk soru; toplum baskısı içinde nasıl yaşadığıdır. Dünyadaki en zengin insandan en fakir insana kadar (maddi-manevi) herkesin üzerinde toplum baskısı vardır. Herkes toplum baskısından şikayet eder ama şikayet eden toplum bütünü oluşturamaz. Homofobi de burada başlar.

Baskının yanı sıra, bunun hastalık olduğunu savunan bir taraf var. Her zaman dediğim gibi, kimsenin görüşünü eleştirmek hakkımızı aşar. Ama gerçekten, kendimden örnek vermek istiyorum. Homoseksüel olduğumu hissettiğimden beri gerek ailem gerek kendi isteğimle doktorlara,uzmanlara,danışmanlara gidiyorum. Hatta -ki bunu yazmak benim için çok zor- 3 aylık gibi bir süre klinikte kaldım. Onun bana getirdiği hastalıkları ve psikolojik çöküntüyü ne anlatabilirim,ne anlayabilirim. Belki kişisel, belki imkansız. Ama en azından bu bence "ben" dili ile yazıldığı için, tedavisi yok diyebiliyorum.

Dinsel boyuta gelirsek. Ben bu konuda standart bilgi sahibiyim. Burada atıp tutamam. Ama şunu söyleyebilirim; siz bir insanı günlük olarak takip edip haftanın sonuna geldiğinde sen bu kadar günah işlediğin için cehenneme gideceksin,bunun başka açıklaması yok! Böyle bir cümle kuramazsanız, bu da Allah ile kul arasındadır.

Tedaviden bahsettim. Ama onu biraz açmak istiyorum. Şimdi hemcinsine aşık olmak dersek; hemen aile akla geliyor. Yine ben,ben ve ben. Bu zaten ilk sorulan sorular arasındadır. Ailemiz kusursuz değildi. Durmadan seyahat ederdik,neredeyse her yıl şehir/ülke değiştirirdik. Annem ve babam işleri çok yoğun olduğu için vakit ayıramazdı. Kardeşlerim beni kıskanırdı falan filan. Yani, kuşbaşı her ailede olan şeylerdi. Annem de babam da bana darbe olabilecek hiçbir davranışta bulunmadı. Asla desteklemediler,ama kalbimi kırmadılar.

Bu paragrafları bir örnekle açıklarsak: Sizin adınız X. Ve toplumun büyük bir bölümü diyor ki: "Adı X olan herkes iğrençtir.O çok çirkin bir isim. Adı Y olan insanlar yükselmeli." Siz ne hissedersiniz? Kendinizi aşağılanmış ve eksik hissedersiniz. Bu öyle bir boyuta ulaşır ki, artık yasal olarak isminizi değiştirmeyi başarırsınız. Artık sizin isminiz Y'dir. Ama size biri Y diye seslenirse bakabilir misiniz? Onu kendinizle bağdaştırabilir misiniz? Siz X olarak doğmuşsunuzdur,o sizin benliğinizdir. Ve uyum sağlamayı asla başaramazsınız.

Homofobi Ve İnsan

Aşk

Bu, bahsettiğim baskıcı toplumun ateşe verildiği maddedir. Benim, bir sevgilim var. Ve ben onun hakkında sonsuza kadar yazılar,sözler,şiirler vs. yazabilirim. Ama sokakta ona aşkla bakarsam,onu öpersem,sevgi sözleri söylersem,sarılırsam gerçekten ahlaksız damgası yemek olağan bir hale geldi. İzin verirseniz ben geçen hafta yaşadığım bir olayı örnek vermek istiyorum. Kız arkadaşımla kahve içiyorduk, koltukta oturuyorduk.

Ben ona küçük bir hediye almıştım, o da teşekkür etmek için yanağımdan öpüp sevdiğini söyledi. Yan masamızda oturan kadın birden kalktı ve bize hakaret ederek gitti. O gün gerçekten ağladım. Yaptığı şey sadece öpmekti. Ama ahlak kurallarının dışına çıkacak bir şey değildi. Tamam, uygunsuz hareketlerde bulunanları ne olursa olsun bende yadırgıyorum. Demek istediğimi anladığınızı biliyorum ama gerçekten üzülüyorum.

LGBT

Özellikle "Onur Yürüyüşü" adı altında yapılan şu son etkinlikte olanlar şu 4 harfe tiksinti duyulmasını sağladı. Ama bu grubun kurulmasının-sürdürülmesinin asıl amacı yukarıda yazdıklarımdır. Ben ve benim gibi bütün homoseksüel insanlar toplumun baskısına üzülüyor,sinirleniyor,tepki gösteriyor. Ve bir grup içinde toplanıp baskıları kırmaya çalışıyoruz. Asıl amacın dışına çıkılmışsa da, bir çürük çilek için bütün tarladan vazgeçer mi insan?

Sonuç Olarak...

Söylemek istediklerimi umarım iyi anlatmışımdır. Benim ve diğer herkesin asla ama asla öğüt vermek ve emir vermek gibi bir yetkisi yoktur. Paylaşımımda da mümkün olduğunda genel görüş yazmak istedim. Ama tek bir ricam/ricamız var. Homofobik insanlar bile olsanız, yine de kötü davranmayı bırakın. Kalbim çok acıyor ki ne acımak. Hepimiz aynı havayı soluyoruz,aynı beden yapısında yaşıyoruz,aynı müzikleri sevebiliyoruz ve herşeyin en önemlisi, aynı gökkuşağının altında yaşıyoruz. Hepimiz susabiliyoruz da,bağırabiliyoruz da. En büyük isteğim şudur ki, gerektiğinde birlikte susmayı bilelim. Ne tartışmalar büyüsün, ne de kalpler kırılsın.

Evet noktayı koymayı sonunda başardım. Okudunuz ve buraya kadar geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Lütfen hakaret etmek istiyorsanız bile,etmeyin. Hiçkimse Tanrı değil. Yargılamayı Yaradan'a bırakalım. Biz sadece yaşamayı bilelim.

Haksızlık ettiysem bağışlayın. Renkli günler dileğiyle...

#Casinimo


2|0
1614
Casinimo KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Eşcinselliğin hastalık veya sapkınlık olmadığını savunan bir LGBT bireyinin bir dine mensup olmaması gerektiğine inanıyorum. Bence de bir hastalık veya sapkınlık değil. Fakat tüm dinler olaya bu yönden bakar. Lut Kavmi'nin eşcinsel olduğu için yok edildiği yazar Kuran-ı Kerim'de. Eşcinsel olmamama rağmen , eşcinselliği sapkınlık olarak gördüğü için için bütün dinler , deist oldum.

  Birde şu var. İçki , sigara ve uyuşturucu gibi bir çok şey yasak islamda , fakat bunları kullananlara ''Günah , cehenneme gideceksin!'' denmezken , aynısının Eşcinsellere söylenmesi , o söyleyen kişinin geri kafalı bir cahil olduğunu gösterir.

  2|1
  0|0
  • alkol yasak olmasına rağmen kuranda Allah:ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın der. sarhoş kafa ile namaz kılınmaz yani. bu adam içki içtiyse cehennemlik hükmü verilmez. eşcinseller için cehenneme gidecek diye hüküm yok. buna benzer hükmü veren yobaz hocalar yüzünden bir ara ben de deist olmuştum. zinanın her türlüsü haram. alkol haram. alkol sağlığa ve çevreye büyük zararlar veriyor. faydasından çok zararı var.

En İyi Kız Görüşü

 • Yorumlara aşağı yukarı baktım baktım baktım ve bakakaldım. Hoşgörünün tek kırıntısı dahi yok yorumlarda. Sen demişsin din benim günah benim onlar hala welcome to cehennem diyorlar. Hayır yani günahsa o senin günahın mesela sanki senin yerine güya o yanacak (!)

  Heteroseksüellere olağan bir şey gorunmeyebilir eşcinsellik , lakin başkasının hayatına saygı ve hoşgörü denilen bir şey vardır. Eşcinseller heteroların yatak odasına ya da özel hayatına müdahale ediyor mu? Hayır , o halde heterolar da Susmak nedir bilsin.

  Bu kadar nefret edilecek bir şey yok eşcinsellikte çünkü aşık oluyor , öpüyor , seviyor , sevişiyorlar bizler gibi hayatı yaşamaya çalışıyorlar ah şu ahlak bekçileri olmasa (!) Önce nefret edecekseniz taciz eden , pedofili, sapık , hırsız, katil insanlara müdahale edin nefret kusun çünkü hiçbir eşcinsel gelip sizin çocuğunuza öküz gıbı bakıp laf atmaz sonra da tecavüz etmez taciz etmez sizin gibi kadınları dövmez, oldurmez. Tek suçları aşk ve sevgi dolu olmaları di mi? Rengarenkler çünkü sizler gibi kapkaranlik değil. Bende bir heteroseksüelim ve lgbt destekliyorum. Lütfen benim görüşüme gereksiz insanlar (!) Yorum yapmasın çünkü onları kaale almıyorum özgür hur irademle yapmış olduğum görüşü kimse eleştirmez.

  3|1
  0|0
  • Öncellikle kendim adına teşekkür ederim. Bu kadar satırın yazılma amacını anlayabildiğin için teşekkür ederim. Tek dileğimiz, senin gibi insanların çoğalması...

  • 1 yıldır lgbt destekçisiyim. Benim çocuğumun ya da onların çocuğunun lgbt bireyi olmayacağı ne malum? Benim gibi çok kişi var içini ferah tut bunlara kafana takma sevgilinle güzel vakit geçir. Anlatamazsin bunlara bişey anlasalar bile anlamak istemezler işlerine gelmez

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 13

 • Escinsellik sobradan kazanilan bir hastalik degildir. Yasamadiginiz bir şey hakkında bana gore sonradan kazaniliyor demeniz yanlış. Siz bir kadını sevmeye sonradan mi başladınız? Aşk sevgi hiç bir şekilde sonradan kazanılmaz. Ayrıca din din diyen biri şunu da bilmeli. Dinde eşcinsellik inkar edilmemiş ve bir sınav olarak eşcinsellik insanlara verilmiştir. Yanlış kabul edilen cinsel ilişkidir. O insanların yerine koyun kendinizi... Sizde bazı şeyleri anlarsınız. Ayrıca iki kadın veya iki erkeğin birbirini sevmesi, size bir zarar vermiyor ve kimseyi ilgilendirmiyor. Eşcinsellere gelene kadar Ozgecanimiza tecavuz eden adamlara direnin. Kapalı zihniyetlere karşı ayaklanin. Ülkede çocuk tecavüzleri varken, sapik insanlar bu kadar cokken tuturmussunuz bir eşcinsel gidiyor...

  1|1
  0|0
 • Öncelikle yazını hiç okumadım. Kuranda lut kavmi eşcinseldi. ve onlardan önce hiç kimse bu sapıklığı yapmamıştı. lut a. s. bir çok kez uyarmasına rağmen en sonunda oradan sürülmesine karar verildi. Allah ona yardım etti ve hepsini helak etti. bana göre bu ilişki çok sapıkça ve iğrenç birşey. Allah ile kul arasında deyip konuyu kapatmayalım. böyle diyerek toplum daha kötüye gidiyor. bu kelime yanlış kullanılıyor. eşcinsellik doğuştan mı sonradan mı kazanılır? bana göre sonradan kazanılan birşey. psikolojik ve zamanında yaşanmış travmalar olabilir. bunun altındaki faktörler araştırılıp tedavi edilmesi gerek bence. başka inançtan olanlar veya eşcinsel bana katılmayacaktır saygı duyarım. sonuçta onlarda inancına göre düşünüyor.

  1|3
  3|1
  • Yasamadiginiz bir şey hakkında bana gore sonradan kazaniliyor demeniz yanlış. Siz bir kadını sevmeye sonradan mi başladınız? Aşk sevgi hiç bir şekilde sonradan kazanılmaz. Ayrıca din din diyen biri şunu da bilmeli. Dinde eşcinsellik inkar edilmemiş ve bir sınav olarak eşcinsellik insanlara verilmiştir. Yanlış kabul edilen cinsel ilişkidir. O insanların yerine koyun kendinizi... Sizde bazı şeyleri anlarsınız.

  • @RomeoBlcn bir ara deisttim. şimdi müslüman oldum. senin inancını bilmem. ben inançları sorgulamam. Allah adına hüküm vermem. ister eşcinsel ol ister biseksüel veya başka birşey tutup sana cehennemliksin demem.. iyi bir insan olduktan sonra sıkıntı yok. bende 4-4lük müslüman değilim. İnsanlar hakkındaki hükmü Allah verir. ilk yorum için sözümü geri alıyorum. Allah herkese hidayet versin.

 • Yargılamayı ve kınamayı asla sevmem. Ama buna rağmende yanlışa doğru demem. Yaptığın yanlış. İnançlı bir insansan eğer bu duamı yanlış anlamazsın. Allah hepimizi doğru yola iletsin içinde senide.

  1|3
  0|0
 • Yahu Lut Kavmi'nin Pompeilerin helakını savunuyorsunuz. O yuruyuşte açılan pankartlarda neler yazıyordu? Burada yazmayacağım sapkınlığa destek vermek sapkınlığa ortak olmaktır. Bu sapkınlık yüzünden kaç kişinin hayatı karardı. Ortak olmayın oldurtmayın şu illete sapkınlığa. Her turlu sapkınlığa kotuluğe ahlaksızlığa zararlı şeye karşıyım.

  0|0
  0|0
 • Gayler iğrenç bana göre
  Eskiden düşman değildim ama lisede yaşadıklarımdan sonra nefret ettim tiksindim

  0|2
  1|0
  • Aslında bu paylaşımı yapma nedenim buydu. Genellemeyi kaldırmak. Ama başaramadım sanırım.

  • Hepsini Göster
  • O kendinize soracağınız bir soru. Ama bakış açısını değiştirmek her zaman iyidir.

  • Bakış açımda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum
   Ayrıca homofobik de değilim
   Anormalliğe destek vermiyorum sadece

 • Benden uzak oldukları sürece saygı duyuyorum.

  ~ Emeğine Sağlık ~

  0|0
  0|0
 • Bunun dinle kitapla yorumlanmasina gerek oldugunu dusunmuyorum bana gore escinsellik gelisim caginda belirli etmenlerden kaynaklanan, kendini tanima asamasinda gelisen sapma , yasanan ufacik olay bile bunda etken olabiliyor ki cogu cocuk psikolojisi kitabinda yer alir , evet toplum baskisi rahatsiz edici ama o toplum baskisi olmasa bu gun dunyada aids kac kat katlanirdi tahmin etmek zor degil

  0|0
  0|0
 • Lut kavimi ne diye helak oldu. Ne diye yer yüzünden silindi. Dinsiz bir insan isem o ayrı ama lakin görünen o ki din ile en ufak bir alakan yok. Ve yaşasın cehennem !

  1|3
  5|2
  • Keşke okusaydın, keşke öyle cevap verseydin. Zilyon kere tekrarladım, yazdım. Kimse kimsenin günahını, sevabını yargılayamaz. Dinsel mevzular Allah ile kulu arasındadır. Belki cehenneme gideceğim, belki cennete. Ama BEN gideceğim. Birlikte gitmeyeceğiz. Yargılayanlar belki de bu kadar çok kalp kırdıkları için günah kazanıyorlardır. Dediğim gibi, bunu sadece Allah bilir.

  • Hepsini Göster
  • Özür dilerim de, sen beni tanıyor musun? Nasıl bir insan olduğumu biliyor musun? Ve kaba bir şekilde eleştirmekle sen ermiş mi oluyorsun? Sen dinini sonuna kadar bile yaşasan kimse sana o hakkı veremez. Daha fazla uzatmaya gerek yok, konuşmalarından belli oluyor asla anlayamayacağın.

  • Dedim ya yorma kendini güzelim bb

 • Bende cidden onur yürüyüşünde yapılan haraketlerden çok rahatsız oldum. sanki homoseksüellere daha çok nefret toplamak için yapılmıştı.

  0|0
  0|0
 • iyiki homofobiğim o zmn

  0|0
  0|0
 • Saygı diye birşey var arkadaşlar dinimizde hatırlatmak istedim 😉

  0|0
  0|0
 • renkli günler

  0|0
  0|0
 • Yazını hiç okumadım... Gerek yok çünki... Daha çok şey yazardım ama değmezZz...

  0|2
  4|2

Kızlar Ne Diyor 15

 • Bir eleştiri yapmak yaşamadığımız için bize düşmez. Belki haklısın hislerini anlayamıyoruz ancak bu yanlış genç arkadaşım. Her insan tevhid inancına göre doğar, yani biz sevmeyi tabiki de sonradan öğrenmeyiz, inanç, değer yahut bir tanrı arama hissiyatı biz yaratılırken içimize işlenen tevhid inancı ile sağlanır. Ancak maalesef ki şeytan diye bir gerçekte var. Bu bir sınav, sen bunları hissediyorsun diye günahkar diyemeyiz ancak sürdürmen doğru değil. Bu emin ol içinde ki inanç eksikliğinden kaynaklı. Seni ayartmaya çalışmalarına izin verme ve iradeli ol güzelim. Kuran'a yönel. Üzgünce söylüyorum ki dini kötü emeller için kullanan bir topluma bakarak İslam'ı yargılamadan önce bir onunla tanış. Huzuru ve doğru yolu onda bulursun inşallah. Topluma da bir yerde hak ver, sizin gibileri dışlamakla yanlış yapıyorlar ancak yanlışı savunmak ne zamandır adetimiz oldu. Doktorla halledilecek iş değil, çünkü sen hasta değilsin. Sen içine haset katılan ve arındırılması gereken birisin yalnızca. Zinadan ve bu tarz şeylerden hemen kaçınmanı öneririm. Önü, arkası kesilmez canım. Eğer konuşmak istersen 7/24 yazabilirsin bana, hatta en baştan anlatabilirsin. Benim de gay arkadaşım var, uyardım dönmedi yolundan. Allah'tan tek dileğim bol merhameti ile sizide bağışlar umarım. Kuran'da apaçık bununla ilgili ayet var 'bunu yapanlara azap var. Onları bu durumlarından vazgeçene kadar eve kapatın, kimse ile görüştürmeyin. Ta ki temizlenene ve tövbe dileyene kadar'.

  0|0
  0|0
  • Hangi ayette var? Gerçekten hatırlayamadım. Emin ol, bunu ilk söyleyen sende değilsin. Ben dinsel bakımdan bu kelimeyi sevmesem de ateist bir ailenin kızıyım. Ama İncil'i ve Kur'an'ı okudum. Bunu yaşayamadığın için anlayamazsın. Belki ben günahkarım, ama demek istediğim bırak günahımı ben çekeyim. Bu yazının amacı oydu zaten. Günahkarsam, kendime günahkarım.

  • "İki kadının sürtüşmesi, kendi aralarında zinadır." (Feyzü'l-kadir, 4/103) bu peygamber efendimizin sözü. Lut kavminin yok edilmesinin asıl sebebi de milletin kendi cinslerine duydukları ilgi idi. Kuran'da bu durumla ilgili şöyle bir atıf var. “Lut kavminin fiilini yapanları gördüğünüzde, fail ile mefulü birlikte öldürün.”(bk. Ebu davud, Hudud, 29; Ahmed b. Hanbel, 1/330; Hakim, 4/395).

 • Bu sitedeki aptal insanlara sen anlatamazsın hiç bir laf. Boşa uğraşmışsın.
  Yazını okudum ve beğendim. Ama dediğim gibi sen cahil insanların algısını değiştiremezsin.

  3|1
  0|2
 • Cok guzel bir yazi yazmissin eline saglik. Senin yaptiklarinin kendilerini ilgilendirmedigini bir turlu anlayamayan gereksizlerin baskisina maruz kalmak gercekten zor olmali. Escinsellerin bizden farkli oldugunu dusunmuyorum ama onlari boyle sartlandiriyorlar. Kimsenin cinsel egilimi kimseyi ilgilendirmez ve temiz hisler dogrultusunda hareket etmenin yanlis cikarilacak bir tarafi olamaz. Sayet tanri escinselligi yanlis goruyorsa da oldugun kisiyi reddetmedigin için seni cehenneme gonderecek degil. Dar fikirlilige surekli sudan bahaneler bulup devam edeceklerdir. On yargiyi yok etmek zor is.

  0|0
  0|0
 • Her şekilde kötü, ben ben olmaktan mutluyum.

  0|0
  0|0
 • Gay veya lezbiyen olan insanlar kendi halinde bu beni ilgilendirmez. Benim sorunum ne biliyor musun? Lgbt yürüyüşü yapılırken iğrenç görüntüleri ne zaman gördüm, o zaman karşı çıktım. Bu kimsenin elinde değil kimse lezbiyen veya gay olmayı seçmedi. Ama o iğrenç görüntülerle türk insanına yuh dedirttiler. Ve özellikle askerlerimiz öldüğü zaman yapıldı bu yürüyüş.

  1|0
  0|0
 • Güzel paylaşım <3

  1|0
  0|1
 • Ben bu Tarz benceleri begenmiyorum

  0|0
  1|0
 • Kendini anlatmaya zorlama ben çok denedim yapamadım

  3|0
  0|1
  • Sanal ortam özgür nasıl olsa. Beni kimse göremiyor. Birkaç harften zarar gelmez *-*

 • Guzel bir paylaşım olmus

  1|0
  0|1
 • Bazı arkadaşlar dini boyutunu tartışmış bende öyle duymuştum o ayrı ama herşeye rağmen saygı duyulması gereken bir şey bunun yüzünden kimsenin intihar etmesini veya zarar görmesini de istemem

  0|0
  0|0
 • eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş umarım yararı olur şükürler olsun ki homofobik değilim )

  2|0
  0|2
 • eşcinseller benden uzak olsunlar saygı duyarım

  0|1
  3|0
 • yazıyı okumadım üşendim ama ben eşcinsellere kızmıyorum onların hayatı sonuçta iyrençde olsalar bana göre gayet normal

  0|0
  0|0
  • İlginç bir cümle kurmuşsun. Hem iğrenç de olsalar demişsin hem de gayet normal demişsin. :))

 • rahatsız olsam da saygım sonsuz

  0|0
  0|0
 • bir kadınsever olarak bu konuya desteğimi vermeden edemicem...

  0|0
  0|0
Yükleniyor...