Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?

İkinci bölümden selamlar kaldığım yerden devam ediyorum.

7-) Yanlış örnek oluyorlar homofobikleri

2.Dünya savaşında belkide milyonlarca insanın hayatını kurtaran fakat EŞCİNSEL olduğu için kimyasal hadım edilen ''Alan Turning''
2.Dünya savaşında belkide milyonlarca insanın hayatını kurtaran fakat EŞCİNSEL olduğu için kimyasal hadım edilen ''Alan Turning''

Bu tip homofobikler ise medyadaki eşcinsellere ve televizyonda gösterilen şovmenlere dayanarak yapar. Çocuklarımız etkileniyor, çocuklarımız izliyor diyen tiplerdir.
Ey! Sevgili çocuğunu ve geleceğini bir dal parçasından bile korumaya çalışan tutarsız ebeveynler çocuklarınızın etkileneceği öyle çok davranış var ki. Bir kavramı yargılamayın, kişileri yargılayın. İnsanları, karakterleri yargılayın. Kerimcan Durmaz kendinden mesuldür, Beni temsil edemez ya da filmlerde gösterilen diğer tipler; beni ben olarak değerlendirin.

8-) İki yüzlü homofobikler

Eşcinsellik karşıtı Cumhuriyetçi milletvekili ofisinde erkek arkadaşıyla ilişki yaşadığı sırada basılınca istifa etti.(ABD)
Eşcinsellik karşıtı Cumhuriyetçi milletvekili ofisinde erkek arkadaşıyla ilişki yaşadığı sırada basılınca istifa etti.(ABD)

Bunlar iki yüzlü olurlar genelde şöyle ki biri varsa dünyanın en ağır homofobiği olur. Yok efendim ben karşıyım zaten böyle şeylere falanlar filanlar. Yalnız kalınca da millete yazarlar şunu yapalım bunu yapalım. Genelde kendi farkına varamamış olgun insanlar olur bunlar. Geç kaldıkları için de kendilerini değiştirmek yerine ikili oynarlar. Aslında bu onları çok yorar ama ne çare. Genelde güvensiz olurlar kendilerini kandırmaya çalışırlar böylece kimseye güvenmezler kendini kandıran bir insan kimseye güvenemez çünkü...

9-) İki cümle okuyup Freud'cu olan psikanaliz homofobikleri

Frudyenizmvari: Literatüre yeni kelimeler kattım
Frudyenizmvari: Literatüre yeni kelimeler kattım

Evet böyle tiplerde var Freud’un ampirik çalışmalarına körü körüne bağlanan ve cinsiyet ve cinsellik faktörlerinde sıkışıp kalan tipler. Bu tipler durumları çevreye bağlayıp size
-Küçükken tecavüze mi uğradın?
-Küçükken inşaata topun mu kaçtı?
-Baban sana kötü mü davrandı?
-Annen fazla mı korumacıydı?
Gibi yarım yamalak ve işlevselliğini yitirmiş frudyenizmvari sorular sorarlar. Çok gülünç ve saçmalık. Freud psikoloji konusunda bir devrim yarattı ama eşcinsellik hakkındaki görüşleri yeterli değildi. Bu kavram hakkında tek doğrusu hastalık olmadığını beyan etmesiydi.

Bu sorulara cevap bile verme gereği duymuyorum eğer bu sorular haklı olsaydı tüm tecavüze uğrayan çocuklar eşcinsel olmalıydı. Ya da babası kötü davranan ve korumacı bir anneye sahip olan herkes.

10-) Biz Osmanlı torunuyuz homofobikleri

Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?

Bunlara sadece gülesim geliyor;
-Biz Osmanlı torunuyuz.
-Fatih İstanbul’u bunlar için mi fethetti?
-İstanbul’un fethinde bu kadar top yoktu.
Gibi söylemlerde bulunurlar. Bilmezler ki Osmanlı Döneminde padişahların birçoğu oğlancılık yapmıştır. Birçok padişah saki dağıtan Hristiyan çocuğa şiirler yazmıştır. Osmanlı öncesinde bile şöyle bir şiir yazılmıştır.
“Yaz olunca avratlara, kışın oğlanlara meylet ki, vücutça sağlam olasın. Zira oğlan teni sıcaktır, yazın iki sıcak bir araya gelirse vücudu bozar. Avrat teni ise soğuktur, kışın iki soğuk, vücudu kurutur.”
Yani geçmişinizle eşcinsellik olmadığı için gurur duymaya kalkmayın kursağınızda kalır zira.

11-) Kadınlardan nefret ettiğiniz için böylesiniz homofobikleri

Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?

Söylemleri genelde şu şekilde olur:

-Hangi kadın seni üzdü de böyle oldun ?
-Kadın tribini çekmemek için böylesin değil mi?
Hatta bir ünlümüz de buna yakın bir şeyler söylemiştir zamanında

Okan Bayülgen bir programında
‘’Bizim gençlerimiz ülkemizde genelevlerimizin yetersizliği yüzünden eşcinsel oluyor’’
manasında bir açıklamada bulunmuştur. Yani bunun sadece yönelim ve hoşlantı olduğunu kabul etmek neden bu kadar zor.

Hayır kadınlardan nefret etmiyorum ya da onlara özenmiyorum ya da onlar gibi olmak istemiyorum, ben bu dünyada en çok kendim olmak istiyorum, en çok kendimi yaşamak istiyorum, başka birisinin hayatını yaşarsam benim hayatımı kim yaşayacak başka biri olursam ben başkası olurum bırakın da kendim olayım. Bırakın da kendimi kendim oluşturayım oluşturduğum kendimi yaşayayım. Hayat sadece hayatta kalmaktan ibaret değil yaşamak da lazım.

12-) Bana bulaşmasın da homofobikleri

Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?

Bu tipler genelde sanalda mizah peşinde olup kendine karşı cinsten arkadaş düşürmeye çalışanlar olur.
Şöyle ki biz ya da en azından ben eşcinselim benim cinsel yönelimim bu. Fakat biri size isteğiniz dışında tekliflerde bulunup rahatsız ediyorsa onun cinsel yönelimi değil sapıklığı devreye girer. Biz tacizci, tecavüzcü, zorla alıkoyucu değiliz. Bunu yapanların birkaçına da kızları rahatsız ederken denk geldim. İnsan en çok istemediği olurmuş garip bir hayat. Asıl tacizci kim bir daha düşünmek gerekir.

-Sizin nefretinizin kökeni ya da kaynağı ne bilemem tek bildiğim nefretinizin doğru olmadığı.

-Doğru olan insanı bu kadar yaralamaz, acıtmaz, doğru olan öldürmez, nefret tohumları ekmez.

-Daha 18 yaşına bile girmemiş bir çocuğun içine nefret tohumları ekerek bir gökkuşağını öldürmez.

-Ya da birini yakmaz. Evet bir gökkuşağını da yaktılar Özgecan Aslan cinayetinden bir müddet sonraydı. Ölen en az onun kadar insandı çoğumuz adını bile duymadık ona sahip çıkamadık o ateşte yakılırken belki nefret tohumları saçmaya devam ettik

-Bu dünya benim renklerim için çok karanlık diyen rengarenk çocuğu hayatından kopardı bu nefret

-Bu dünyaya beni sığdıramadınız ya hepiniz birer günahkarsınız diyen çocuğu da nefret alıkoydu hayattan

-Babası tarafından sırf cinsel yönelimi yüzünden 14 yerinden kurşuna dizilen çocuğu nefret bu hale getirdi

-Nefret yaptı her şeyi

-Boğazı kesilerek öldürülen kadının ailesi cenazesini almazken servetini almaya çalışması nefrettendi gene.

Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?

-Orlandoda 50 den fazla insan ölmüşken onların cinsel yönelimini sorgulatan gene nefretti. Hatta öldükleri için rahatlayan kişiler içiniz rahatladı mı nefretiniz bu kadar mı büyük ?

-Ya da öğrenci eşcinsel diye öğrenciyi kız meslek lisesine göndermeye çalışan müdür kalbin kan değil de nefret mi pompalıyor ?

-Ya da tecavüze uğradığı halde ‘’Evini biliyoruz senin gibi bir i*neye mi inancaklar’’gibi sözlere maruz kalan; polislere ‘’Biz erkek adamız memur bey, siz bizim halimizden anlarsınız, bu i*nenin lafına inanmayın’’ açıklamasında bulunup serbest kalan saldırganlar ,polisin ‘’Şu Lut kavmi de bir bitmedi demesi’’ bu nefret nasıl bir nefret ki ?

-Ya da öldürülmüş trans kadının ölüsüne bile dokunmayı reddeden ambulans görevlisi hatta gözlerini bile kapatmadan cenazeyi teslim eden adli tıp uzmanı, sahip çıkmayan ailesi vicdanınızı nefretle mi yer değiştirdiniz.

-Bu ülkede iç işlerinden sorumlu kişi yani içteki herkese eşit yaklaşıp onlara çözüm olacak kişi eşcinselliği bir terör örgütü olarak görmüştür. Nefretiniz bu kadar mı yoğun yani ?

Koparılan çiçeklerin renkleri dünyanızı daha karanlık etmeye yetti mi?

Şimdi söyleyin insanlığınızın üstüne çektiğiniz nefret perdeleri gökkuşağını kapatmaya yetti mi?

2 bölümden oluşmuş bir bencenin sonuna geldik.İlk defa bu kadar uzun bir yazı yazdım, aslında yazmadım içimdekileri hafif bir şekilde sundum.Eğer okuduysanız ya da en azından ufakta olsa bir düşünme süreci yaşadıysanız teşekkür ederim...

Hangi Etkenler Homofobiyi Destekler Nitelikte?
7
5
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • Hiypnos

  Freud tarafindan yazılmış tezlerde yurt dışında yapılan deneylerle çürütülmeye başlandı. Bilimsel olarak tamamıyla kabul gören bir konu. Sığ görüşlü insanlarında azalmasını zevkle izleyeceğim

  Görüş hala geçerli mi?
  • Simurgh12

   Patlamış mısır benden o zaman

  • Hiypnos

   Biralarda soğuk

  • Simurgh12

   ben alkol kullanmıyorum ki ama bana bir meyve suyu olur mu?

  • Hepsini Göster
 • Sana kurban olurum

  Görüş hala geçerli mi?
  • Simurgh12

   yaaağğğ seni yerim ha alsdjklaks

En İyi Erkek Görüşleri

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

53
 • _daisy_flower

  Açıkçası hiçbiri değilim. Desteklemiyorum ama dışlamıyorum da. Herkes kendisinden mesuldur diyorum ben.

 • períergos

  Umarım bu bin yıllık sığ düşünceleri yok olur gider de insanlarda aşklarını rahat rahat yaşar

 • Alan Turing'in hikayesini okuduktan sonra homofobiye karşı bir fobim oluşmaya başladı

 • eline emegine saglik

 • EşleşemeyennKromozom

  eline emeğine sağlık :)

 • Eagle09

  Çocukluk

 • SefabeyTr

  bana ulaş

  • Simurgh12

   takip edin beni mesaj atılmıyor

 • Gizli Üye

  üzgünüm ama yazdıkların ve dışında bir gerekçe olmadan sevmek, yakın olmak, ilişki kurmak zorunda falan değilim eşcinsel herhangi biriyle. nefret de etmiyorum ama kendim uzak dururum, buna homofobiklik diyemezsin. tercihi imiş, toplum içerisinde imiş ki öyle evet benim bunlara itirazım da yok bir hareketim de. yararım da yok zararım da nötrüm. homofobik falan değilim, işim olmaz o kadar

  • Simurgh12

   SAyın üye zaten bu dünyadaki kimseyi sevmek , yakın olmak ve ilişki kurmak zorunda değilsiniz ben sadece bir etiket oluşturmanıza karşıyım, bu konuda olumlu ya da olumsuz bir görüşünüz olmaması zaten homofobiklik ya da benzeri bir şey değildir ben kendi hayatımda karşılaştığım homofobiye kaynaklık eden etkenleri kendi üslubumla anlattım. Siz nötr olmaktan yanasınız bende gördüklerimi paylaşmaktan o kadar.

YÜKLENİYOR...