Hayat Kadınları, Hayatın Ta Kendisidir!

Size bir hayat kadınının hikayesinden bahsetmek istiyorum, 9 yaşında tecavüze uğrayıp 240 liraya eşi tarafından geneleve satılan bir hayat kadınının hikayesinden.

Amca dahi demek istemediğim Ali Rıza isimli kişi evdeydi ve içki içiyordu. Sarhoş olduktan sonra beni bir odaya getirdi ve (sakın korkma) diyerek tecavüz etti. 3.5 ay süreyle her gece odamda tecavüze uğradım. Ölümle tehdit ettiği için kimseye anlatamıyordum. Bebeklerle oynayacağım yaşta kadın oldum. İşte ben o gün öldüm.

Sonrasında, alkolik babasından dayak yiyen, 22 yaşında evlenip yine dayak yiyen, ikinci kez evlenip yine dayak yiyen ve sonunda geneleve satılan bu kadın, genel seçimlerde İstanbul 2’nci Bölge’den bağımsız milletvekili adayı olan eski hayat kadını Ayşe Tükrükçü.

Hayat Kadınları, Hayatın Ta Kendisidir!

Üçüncü evliliğinde kurtulmaya umutlanıyor ama düştüğü yer yine bir genelev. 2.5 yılda 6 farklı şehirde bedenini hatta hayatını satıyor, sonrasında kurtuluyor.

Genelevi şu sözlerle anlatıyor; ''Genelev, kedinin köpeğin bile orada kalmaması gereken bir yer. Sabah 09.00’da uyanırsınız. Saat 10.00’da kapılar açılır. Bu süre içerisinde süslenirsiniz. En “albenili” biçimde saat 10.00’da salona inersiniz. Mesainiz gece 23.00’e kadardır, yemek yemek için 15-20 dakikalık vaktiniz vardır. Çayı, kahveyi ayakta içersiniz. Kasaptan et alırken hani, ete bakılır ya öyle bakıp seçip, beğenilirsiniz. Günde 30’a yakın insan gelip paranızı verdiği için sizle birlikte olur. Bayram günleri ve asker sevkiyat dönemlerinde bu sayı 50’lilere yaklaşır. Hatta bir bayram gününde 70 erkekle birlikte olmak zorunda kaldım. Hasta olmanız diye bir şey mümkün değildir. Kürtajdan üç saat sonra işe dönersiniz.''

Gün içinde geçirdiği baygınlıklar kolonya dökülerek ve ''hiçbir şeyin yok, kalk çalış'' denilerek sonlanıyor; dışarı çıktığında kaçmaması için yanında birkaç adam daha oluyor.

Şunu herkes bilsin, geneleve düşen kadınların yüzde 90’ı tecavüze uğrayıp ailesi tarafından satılan kadınlardır. Ben de, o kadınlar da analarının karnından vesikayla doğmadı. Bu hayatı seçmedi.

Beş çocuklu kapalı bir kadının geneleve satıldığına ve bir başka kadının kaçmaması için ayağından vurulduğuna şahit olan Ayşe Tükrükçü, Konya’da bulunan Şefkat-Der Kadın Sığınma Evi’nin Genel Başkanı Hayrettin Bulan'ın kendisini aramasıyla ve “Benim bir ablam var, gel buraya sen de benim ablam ol” cümlesiyle hayatını kurtarıyor.

 • Hiçbir erkek, eşinin, çocuğunun, kardeşinin o şartlarda olmasını istemez, değil mi? Ama genelevleri ayakta tutan yine erkekler. Ayşe Tükrükçü'nün üzerinde, babası yaşındaki üç adam kalp krizi geçirip ölüyor, hangi kadın bunu yaşamayı hak eder, hangi kadın bunları hak eder?
 • Peki, şu cümleler, bunları bir insanın ağzından duymak?

''Genelevlerde çalışan kadınlar etlerini satarken, rahmetli Manukyan’a madalya veren devletimin mahkemeleri geneleve 18 yaşında düşen genç bir kıza 21 yaş belgesi vererek onun hayat kadını olmasına göz yummamalı. Devleti yönetenler, devletin emniyet güçleri geneleve gidip orada tutulanların kendi rızalarıyla mı baskıyla mı kaldıklarını sormalı. Devletin polisi, bekçisi genelevlerin kapısında vatandaşlarının satılmasına tanık olmamalı. “Sahipsiz bir kadın ceseti bulundu” diye haberler yaparsınız, o kadınların birçoğunun genelevden kaçmak istediği için öldürüldüğünü biliyor musunuz? Ben, Diyarbakır’da uyuşturucuya alıştırılan üç arkadaşımı kurban verdim. Onlar hayata o* olmak için mi gelmişti?''

Ne olursa olsun, ölüm pahasına bile olsa Allah’ın izniyle bir daha o batağa geri dönmeyeceğim. Ve hayatımın geri kalanında da girdiği bataktan çıkmaya çalışan kadınlara yardım etmeye çalışacağım. Bir kadını bile kurtarsak kârdır. Herkesi, daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Kimse bizlerin neler yaşadığını tahmin edemez ama en azından anlamaya çalışabilir.

Türkiye'de yaklaşık 35.000.000 kadın vardı bu cümleler yazıldığında, yani her 350 kadından biri fuhuş batağında. Genelevlerde tescilli hayat kadını sayısı 15.000, vesikasız olanlar ise yaklaşık 100.000.

Fuhuş sektöründe bir yılda dönen paranın asgari 3-4 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Bu paradan, patron, bar, pavyon, disko, gece klüpleri, otelci, taksici, eğlence yeri sahibi gibi onbinlerce insan pay alıyor. Pasta bu kadar büyük olunca devreye fuhuş mafyası giriyor. Fuhuş mafyası, küçük kız çocuklarını kaçırmaktan tutun da zorla fuhuş yaptırmaya kadar her yola başvuruyor.

 • ''Kadınların yüzde 30’u kocası, yüzde 10’u baba, anne, ağabey gibi diğer yakınları, yüzde 3.4’ü de beraber oldukları erkekler tarafından satılıyor. Para karşılığı cinsel ilişkiye girenlerin yüzde 63.4’ü resmi, yüzde 12.2’si ise imam nikahlı olarak evli kadınlardan oluşuyor.''

Buradan detaylara bakabilirsiniz, benim yazmaya daha fazla içim elvermiyor. Umarım bu yazıdan özellikle birtakım erkekler ve ''onlar da genelevde çalışmasaydı'' diyenler bir şeyler anlayabilir.

Sevgi, saygı ve bilinçle kalın...


1|1
3837

En İyi Erkek Görüşü

 • burada bile butun tecavuzlerden acik giyinenlerden oluyo diyo! kucuk cocuklardan da mi tahrik oluyosunuz yeter artik dayanamiyorum bu zihniyetinize soyunuz kurusun yok olun artik uremeyin siz bir kadinin acik giyinmesi onu tecavuzu hak ediyo yapmaz sunu olmayan akliniza sokun insanlar kadinlar ne haldeler gorun artik..!

  19|1
  0|2
  • Bunu onu diyen Gizli'nin altına yazar mısın, ben engelledim o şeref yoksununu.

  • Hepsini Göster
  • yorumunu kaldirsa ne yazar zihniyetini kaldirmali... :(

  • Çok haklısın.

En İyi Kız Görüşü

 • Genelev e gitmeyelim de yolda millete mi hallenelim diye bir zihniyet var zihniyetine tükürdüklerimde. Nedense bu erkeklerden çıkıyor bütün hır. Nasıl yetiştiriyoruz, nasıl eğitiyoruz da bu duruma düşüyorlar merak ediyorum. Kadının hayatına bir bakın. Aylarca tecavüze uğruyor. Babası dövüyor, kocası dövüyor... Kimse sığınsa aynı muameleyi görüyor. Sonra satılıyor. Mal gibi... Günde 30 kere diyor. Günde? İnsanı buna zorlayanlar, o batakta yaşamasına müsade edenler, çıkmaması için başında bekleyenler, bu sektörü canlı tutanlar... Hepsi hepsi ahlaksız pisliklerdir. Cehennem boşa değil, iyi ki değil. Bunlardan bize sıra gelmeyecek diye düşünüyorum bazen.

  9|1
  0|2
  • Haklısın. Neler yaşıyorlar bilen yok, sadece destek oluyorlar o da kadınlara değil genelevlere...

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 36

 • Haberin tamamını okudum. Buraya çok şey yazmak isterdim ama şu anda hissettiğim ve düşündüğüm tek şey "Erkek oldugum için utanıyor olmam."

  11|0
  0|1
  • Ben de hiçbir şey diyemiyorum...

 • Yazı gerçekten çok güzel de benim asıl takıldığım nokta o kadar güzel açıklamana rağmen yorumlarda hala insan müsvettelerinin salak saçma yaptıkları yorumlar abuk sabuk zihniyetler ve bu yaratıklarla aynı toplumda yaşamak gerçekten mide bulandırıcı

  10|0
  0|1
  • Sorma sorma... Biri de bana sormuş ''travesti misin'' diye. Bu salaklar zannediyor ki birini korumak için o senin de koruduğun her neyse ondan olman gerek. Bunlara göre LGBTİ yürüyüşündeki herkes gay, hayvan hakları yürüyüşündeki herkes de hayvan... Allah akıl fikir versin bunlara.

  • Hepsini Göster
  • Toplumumuzda empati kurabilme ve karşılıksız yardım olayı hiç olmadığı için bunları yapmaya çalışanları anlamakta güçlük çekiyolar

  • ''Senin de hayat kadını olma ihtimalin çok yüksek.'' demiş biri. Allah akıl versin bunlara.

 • okuldaki öğrencilere belirli bir yaştan sonra cinsel ahlak dersi verilmeli genelev gibi bir kavram insanın kanını donduruyor düpedüz insanlık dışı ama kapandığında da oraya giden hayvanlar da bu sefer toplumu çok daha bozacak (ki bu durumda bile bozuyorlar) eğitim şart

  8|0
  0|0
  • Hayvan kelimesini hakaret olarak kullanmayalım. Bunun dışında, eğitimle çözülmeyecek şeyler değil bunlar tabii ki.

 • Genelevi savunmuyorum, öncelikle onu söyleyeyim.

  Genelevlerin var olma nedenlerinin başında;
  insanlığın bir kısmı Mars'ta hayat ararken,
  bilim insanlarına ağzı açık bakan insanların olduğu bazı ülkelerde cinselliğin hala;
  "ayıp", "yasak", "günah", "sapıklık" olarak görülmesi ve bastırılması geliyor bana göre.

  Bekar kadınlar ve erkekler, cinselliklerini özgürce yaşayabilselerdi, genelevler olmazdı.

  Bunun dışında, özellikle kadınlar üzerinden para kazanmaya yönelik bir "F*ck the system" düzeninde yaşıyoruz ki,
  bu düzenin önce kadınlar tarafından eleştirilip sorgulanması gerekiyor.
  Ama bunu yapan kadınlarımız azınlıkta ne yazık ki.
  Kadınlar çoğunlukla bu kirli düzenin parçası olmuş durumdalar.

  1|1
  0|0
  • Evet, bir ''geneleve giden ve orada hangi şartlardaki kadınların ge (tiri) ldiğini ve çalıştı (rıldı) ğını bilmesine rağmen gitmekten vazgeçmeyen erkekler'' iki ''genelevdeki kadınları her şartta suçlayan kadınlar'' bu ikisi var olduğu sürece, bir de tabular, asla düzelemeyeceğiz.

  • Öyle ne yazık ki.
   Önce düşünce yapılarının değişip gelişmesi,
   namusu bacak arasında arayan düşünce kalıplarının kırılması lazım.

 • yanlış be kardeşim devlet sormalı değil devletin oraları açık tutması bile yanlış ''zinaya yaklaşmayın'' buyuruyor Rabbim isra 32de yapmayın değil bak yaklaşmayın diyor bizim devletimiz Allah'ı Kur'an-ı Kerimi hiçe sayıp buralardan vergi alıyor ki emin ol 3-5 sene sonra oralara gerek kalmayacak kızlar erkeklerden daha azgın olmaya başladı bakirelikten utanan bir nesil çıktı ortaya kız açık açık diyor her sevgilimle yatıyorum ve bu ücretsiz bir birliktelik ilerde yol ortasında yapanlar bile olacak durum öyle vahim ki 19 yaşındayım defalarca konserlerde kızlar tarafından tacize uğradım tramvayda bana sürtünmeye çalışan kadın vardı ya düşün üstü kapalı ilişki teklif eden kızlar vardı kardeşim bu işler sakıncalı

  5|1
  4|0
  • Sen dine bağlıyorsun konuyu ve milletin yatak odasına giriyorsun. Milletin kendi rızasıyla yaptığı şeyler bizi ilgilendirmiyor. Bu söylediklerini başka yerde paylaş.

 • Hiç bir zaman böyle uzun şeyleri okumazdım ama vu konuyu okuya kaldım. Bu bencende beni kişiel olrak söylüyorum erkekliğimden utanç duyduğum anlardan biri oldu. Bu güne kadar çok kadınla yattım gerek arkadaşım olsun gerek hayat kadını ama hiç bir zaman hiç birinde bu anlattıklarını sezmedim. Şu anlattıklarından dolayı genel ev'den soğudum gerçi pekte gitmesemde oraya karşı bir nefretim oldu. Aslına bakacak olursan bu kadın cinayetleri ve hor görülerek kullanılması toplumumuzun ve devletimizin geri kafalı olmasından kaynaklanıyor olduğunu düsünüyorum. Mesela bir zavallı erkek sokak ortasında ve ya da evde eşini sevgilisini kız kardeşini dövüyorsa toplum her zaman erkeğe hak verir kadın kötüdür. Bir kadın hayat kadınlığı yapıyorsa erkeklerin baştacıdır tapılacak derecededir tabi bu zihniyet gerisi erkekler için geçerlidir bayanlar için ise yolda yanından geçtikten sonra küfür edilesicedir, dedikodu malzemesidir.

  5|0
  1|0
  • Artık bir şeyleri fark ettiysen ne güzel, etrafındakileri de bilgilendir lütfen bu konuda.

  • Erkekleri bilgilendiremezsin aklı uçkurundadır onların

  • Burada yorumlardaki bazı erkekler soğudu genelevlerden, bilinçlendirmek yetti.

 • bu kadınlar değerlidir bunları bu kapitalist düzende bu hale getiren sistem şerefsizdir

  7|1
  0|4
  • Katılıyorum, helal olsun.

  • Hepsini Göster
  • Teşekkür ederim.

 • hayatımda hic gitmedim para ile yapılan biseden ne kadar mutlu ve gerçekçi olabilir millet ballandıra ballandıra anlatıyor ne var yanı nedir bu sapkınlık

  7|0
  0|0
 • Allah yardımcıları olsun gerçekten yüreğim burkuldu geneleve gitmek istemedim hiç artık hiç gitmemde inşallah Allah hepsinin yüzünü güldürür.

  4|1
  0|0
 • Şerefsiz adi köpekler! İçimdeki nefret kin bu satırlara sığmaz! Gitmeyin şu yerlere ne yasal ne yaşadısı olanlara! Sizin de çocuklarıniz olacak anneleriniz kız kardeşleriniz var! Ya onlar da kaçırılıp bu iğrenç yere hapis edilirlerse? O kadınlara yazık değil mi? O serefsizlere para kazandırmak... hepsinin Allah belasını versin gidenlerinde ! Siz onların neler yaşadıklarını biliyor musunuz? Ben bildiklerimi düşündükçe tutamiyorum arkadaş kendimi o kadınları düşününce olmuyor gidiyor gözler benim. Yazıklar olsun insan mı bunları yapanlar nasıl bir serefsizliktır. Gidenlerin de fazla bir farklı yok onlar da şerefsiz.

  3|0
  0|0
  • Köpek diye hakaret edilir mi? Köpeklerin ne suçu var?

   Diğer dediklerine katılıyorum ama hayvanların adını hakaret olarak kullanmayalım.

 • bu kadın bu kadar aciz miydi eşi tarafından satılmış bu nedir ya var mı
  böyle bir şey tanmazlığın daniskası hep hikaye bunlar
  orospularda bende namusumla kazanıyorum diyorlar...

  3|1
  2|0
  • 22 yaşında kimsesi olmayan bir kadın ölüm tehdidinden kaçabilirdi değil mi? Yazıklar olsun şu zihniyete. O* kim bu yorumunla daha da belli oldu, bari ilan etme. Sen de geneleve gidiyorsun ama kendine yediremiyorsun 8 yaşında tecavüze uğramış bir kadınla birlikte olduğun gerçeğini. O kadınların ahları yakanı bırakmasın.

 • İncilde sanırım bir söz var. Komşunuzun karışına ve domuzuna yanaşmayın diye. Domuza yaklaşır mı insan? Olay nedir diye bakarken, avrupada hayvan genelevinin olduğunu öğrenmiştim. Adamlar kadınla değil de bir domuzla filan birlikte olmak istiyor. Sonra mesnevide eşek ile kenni tatmin eden bir kadının hikayesi var. Araya bir kabak koyuyormuş kiboy dengeli olsun. Sonra bunu gören bir kadın kabaksız giriyor, ölüyor eşek kökleyince. Yani sonuç olarak, seks tuhaf bir mekanizma. Genel evler üzerine kopyala yapıştır yazılarla bir fark yaratılmaz. İyi yazmışsın da faydasız. Ayşe armanın sürüyle mülakatı var hayat kadınlarıyla. Fark yaratmıyor.

  0|2
  1|0
  • Kadının kendi sözleri dışında nerede var kopyala yapıştır?

  • Hepsini Göster
  • Umre yapmasına gerek yok, gitmesin yeter.

  • Umre de yapsın işte. Sevaba girer

 • hayatın yeterince adil olduğunu sanmıyorum
  farklı bir bnce olmuş helal olsun size..

  4|0
  0|1
 • Dünyanın Pisliği Gerçekten Çekilmez. Allah kadının yardımcısı olsun

  5|1
  0|0
 • Destek verilip meclise gitmeli bacısını anasını böyle görmek istemeyen ama geneleve gidip "milli " olmaya giden aşağılık embesiller okuyun ve utanin birde hep duyariz "genelevler olmazsa tecavüz artar." Diye
  Öyleyse Avrupa'da hiç tecavüz olmazdı. İnsana anasına kadına saygısı olan insan adam olan dava seçer gibi kadın seçer mi? Sayın Tüfekçi desteği sana kardeşim benim hiç tanımam ama gözlerim doldu kahretsin. ...

  2|0
  0|0
 • Hiç bir kadın doguşdan boyle olmadı. Ora götüren bir sebeb oldu. Güzel benceydi

  4|0
  0|0
 • Erkeklerin en büyük ayıbıdır. Gelmiş geçmiş en kötü ortamlardır. Kadına zarar vermek üzerine kurulu bir düzendir. Ahlaksızlık, İnançsızlık, İğrençlik ve Kadın Haklarının Çiğnendiği bir rezalettir.

  Eğer ben Başbakan olsam, bu rezalete ve iğrençliğe son verirdim ve hala hayat kadını arayan erkekleri de ülkeden sürerdim. Kadını Kutsal saymayan erkeğin bu ülkede yeri yoktur. Kadınlar ve Anneler Cennetin Melekleridir. Oraya girmenin anahtarı kadını sevmektir. Zarar vermek değil. Kadınlar zevk çeşmesi değildir.

  Zaten şu ülkede Başbakan belli olsun, ona bu tüm ülkede ve özellikle İstanbul'da aksaray ve karaköyde olan bütün genelevlerin kapılması üzerine bir mektup yollayacağım. Bu rezalete ve iğrençliğe son versinler.

  4|0
  0|0
  • İnançla durumun hiç ilgisi yok ama diğer dediklerinde haklısın. Gönder bence de.

  • İnançla nasıl alakası olmaz. Allah Kadınları Kutsal olarak yarattı çünkü doğurma özelliğine sahipler. Kadın olmazsa sende olmazsın. Kadın erkekten daha önemlidir. Avrupa Sağlık Örgütü bazı enzimleri kullanarak erkek olmadan kadından kız çocuğu üretebiliyor. Ama etik olarak kötü, teorik açıdan iyi ama erkekle ilgili bir olay yok.

   Bunun için kadın herşeyden daha önemlidir. 1000 erkeği toplasam bir şey elde edemiyorsun ama yerine 1000 kadını toplasan, üreme teknoloji ile dünyada 100.000 binlerce nüfus oluşturabiliyorsun. Sadece erkek olmuyor.

  • Dinden bilime nasıl geçtin anlamadım ama konunun dinle ilgisi yok. Zaten beyninde cinselliği tabu olarak kabul etmiş insanlar yöneliyor geneleve, cinselliği özgürce yaşayanlar değil!

 • Bu siteden de denk geldim bikaç kişiye bu işe meraklılar özellikle onların okuması lazım hem zevk hem de çok para kazanıldığını düşünüyorlar

  2|0
  0|0
  • Evet çok bilinçsizler, önyargılarını kırmak gerek.

 • Herkes bir hayatının kadın ini sahiplenmesi bilmeli.

  4|0
  0|0
 • Allahım yardım etsin inşallah :(

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  16

Kızlar Ne Diyor 37

 • İçim yandı be, Rabbim biz kadınları, genç kızları, küçükleri kousun

  7|0
  0|0
 • Agladım okurken icim sızladı. Bilmiyorum bunu yazarkende aglıyorum. Bir insan evladının hayatı bu kadar degersiz olamaz olmamalı. Kadınlarımıza sahip cıkalım.

  3|0
  0|0
  • Erkekler bıraksa kadınlar kendine sahip çıkacak da...

  • Azgın pislikler doyumsuz oldukları icin..

 • Tüylerim diken diken oldu.
  Ya bir insanın ailesi çoçuğu nasıl oraya satar? Neden satar? Anlamıyorum. Ne olur biri açıklama getirsin lütfen.
  Allah onların yardımçısı olsun

  2|0
  0|0
 • Offf offf kadın olmak zor insan olamamak yüzünden bu zorluk işte. Bide bu yerleri is yeri gibi vergiye açıp iyice destekleyen devletin eline sağlık

  2|0
  0|0
  • Zaten devletin elinde birçok şey, yasaklasa anında kapanır ama para, kadınların özgürlüğünden daha önemli demek ki devlet için...

  • Devlet için zaten insan canı değersiz bknz. Şehitler

 • bir kadın zaten oralara kolay kolay düşmez. ülkemızde en çok tecavuze uğrayan erkek çocuklarıyken hıç şaşırmadım okuduklarıma...

  2|0
  0|0
  • Evet, hepsinin bir nedeni var bazıları görmek istemese de. Oralara düşene kadar neler neler yaşıyorlar...

 • Aferim ona, kurban olurum öyle güzel insana. Gurur duydurdu kendisiyle.

  2|0
  0|0
 • Oldu olası her zaman merak etmişimdir hayat kadınlarının hayatlarını ve en önemlisi asla kınamadım çünkü hayatımızda başımıza ne geleceğini bilemiyoruz bu bencen için de ayrıca teşekkür ederim. Allah bütün genelevlerinde çalışmak zorunda olan kadınları kurtarsın

  2|0
  0|0
 • Çok kötü cidden erkekler bu kadar kötü olmayın okurken psikolojim bozuldu çok kötü Allah böyle kadınlara sabır versin dışarıdan yargılamak çok kolay

  2|0
  0|0
 • kadınlar dünyada en çok ezilen, yıpratılan varlıklardır.. bir kadın çocukluğunu bile yaşayamaz..
  bir kadın rahatça çalışamaz..
  bir kadın eğlenemez..
  gezemez..
  içemez..
  kendi isteğiyle bile evlenemez..
  ve bunların sorumlusu eril zihniyet.. erkek denen varlıklar kendilerini hiiç savunmaya kalkmasın...

  1|0
  0|0
 • Nasıl bu kadar duyarsız kaldık bu konulara bilmiyorum

  2|0
  0|0
 • Genelevler hala duruyor mu ya?

  0|0
  0|0
 • Yazık gerçekten üzülüyorum

  2|0
  0|0
 • Yaziniz calintidir..

  @KsBence

  0|0
  0|0
 • ben oldukc üzüldüm bu duruma gerçektn.. ne acı..
  Allahım bu iğrenç varlıkları ıslah etsin

  1|0
  0|0
 • Bu ülkede kadın olarak yaşamaktan o kadar çok korkuyorum ki.

  1|0
  0|0
 • Çok farklı ama güzel bir bence olmuş hep onyargiyla yaklasirdim hayat kadinlarina

  2|0
  0|0
 • Cehennem gibi.

  0|0
  0|0
 • Kendi isteğiyle çalışanlara da vardır mutlaka. Ama bu tarz istemeden çalışanlara bir dur denilmeli. Yazık içler acısı bir yaşam öyküsü... Bana kalırsa oralarda zorla çalıştırılan kadınlar değil geneleve giden erkek o... dur açık net.

  0|0
  1|0
  • Bence de. İsteyen de çok azdır, zannetmiyorum bir insanın günde 70 erkekle birlikte olmak isteyeceğini. Zaten sevişmek istese de on dakika çay molası olan, dışarı çıkma yasağı olan vb. bir yerde çalışmaz.

  • Hepsini Göster
  • O tarz yerlerde elbette istenmez ama oraların bile sosyetik versiyonları varmış sanırım, her neyse.. Ne olursa olsun böyle durumlara müsaade etmemeliyiz paylaşımın için teşekkürler. :(

  • Rica ederim.

 • "orospu" "kevaşe" diyerek hakaret etmeyi seviyor musunuz acaba?

  0|0
  0|0
  • Bana mı soruyorsun? Sence ediyor muyum?

  • yok sana sormadım genel olarak hakaret edenlere sordum... nefret ediyorum bu tür ifadelerden şahsen

  • Ben de. Bir de ''mongol'', ''özürlü'' diye hakaret ettiğini zannedenlerden bir de ''hayvan'', ''köpek'' vb. hayvan isimleriyle hakaret edenlerden.

 • Gerçekten baya önyargılıymisim bu konuda okurken içim titredi bir erkek nasıl satabilir namusunu

  0|0
  0|0
  • Erkeğin namusu demeyelim, her kadın kendi başına bir bireydir. Ama önyargılarını kırdıysan ne mutlu sana.

 • Kızlar Devam
  17
Yükleniyor...