Kardeş Kardeş Yaşayan Kürtler ve Türkler Nasıl Düşman Oldu?

Son zamanlarda sosyal medya’yı daha çok ülke içerisindeki karışıklıklar sebebiyle takip ediyorum. Ve tabi videolar, yorumlar, kim ne söylemiş? Kim ne yapmış.

Koskoca Osmanlı dönemininden bu yana iç içe, kardeş kardeş yaşayan Kürtler ve Türkler nasıl düşman oldu? Buna sebep olan şey sanıyor musunuz ki sadece kürtlerin toprak arayışı? Kürtlerin zaten bir toprağı yok mu üzerinde ekip biçtikleri, hayvan otlaktıkları, evler yaptıkları?...

Bizim mahallede 3/5 tane kürt aile vardı. Bu arada Bayındır/ İzmir’de yaşıyordum. İşte komşuluklar vardı ozamanlar şimdiki çocuklar bilmezde pek. ‘’KÜRT KIZI’’ diye seslenirdi ananem o kadınlarda birine, sonra eklerdi ‘’ ÇAY YAPTIK BAHÇEDE İÇELİM GELİN’’ .. Bizde tabi o ailelerin çocuklarıyla yerlerde çamurlarda debelenirdik. Kimse KÜRT denmesinden ocunmazdı. Ananemde zaten kötü amaçta söylemezdi. Siz burada bir bomba gördünüz mü? Ben sadece komşuluk gördüm?

Ananem KÜRT KIZI derse kimse neden kürt kızı dedi demez, alınmaz. Ama kendini lider sanan ve buna inanmış, amacı ülkeyi ilerletmek değilde, servetine servet katarken ülkeyi geriletmek olan bir adam, çıkarda KÜRT SORUNU derse. Kürt Sorunu diye bir şey çıkar.

Kürt sorunu diye birşeyin olduğuna inanıyorum. Önyargılı olmayın. PKK Terörü sorunumuz var bizim. Milyonlarca insanın canını yakan bir sorun. Masumların öldüğü, o ortaya sorun yaratanların rahat ve refah içinde yattığı bir sorunumuz var. Atatürk gibi bir lidere ihtiyacımız var ama geri getiremiyoruz maalesef. Ama bize hem söylettiler ‘’Atatürk ölmedi, yüreğimde yaşıyor. Uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor’’ diye. O yoksa bile düşünceleri, ilkeleri bizimle.

Bu sorunu ancak biz milletçe çözebiliriz. Savaş diye bir şey yok. Savaşta düşmanını tanırsın. PKK ya bak halktan giyiniyor nasıl tanıyacaksın? Benim askerimi, polisimi tankından tanırsın sireninden tanırsın. Arasan karakolunda bulursun. Düşmanın bile delikanlısı makbul. Onlar sinsice yaklaşıp, sinsice bombalayan, birde yeri yurdu belli olmayıp dağlarda gezen hainler. Ama sanıyormusunuz ki her dağda olan genç kürt? Hayır değil Her PKKlı kürt değil. Bu ayrımı bir bilin. Kürt kardeşlerimizi bizden uzaklaştırıp onlara yakınlaştırmaktır bu dışlamak. Bunu yapmayalım birlik olalım. İhtiyacımız olan budur.

Lütfen okuyun. Yorum yapın. Karşılıklı tartışıp bilgilenelim

Cahil İnsan olmayın onlardan çok var …


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

  • bürokratların söylediği kürt sorunudur. halbuki sorun etnisitede değil, cehalet ve dış mihrak kaynaklıdır. bugün o coğrafyada yaşayan kürtler değil de başka bir etnik grup olsaydı bugün türk ordusu orada, onlarla savaşıyor olacaktı. fakat cahilin yanında, kötü niyetli insan da çok. bu ister türk olsun ister diğer tüm etnisite mensupları, kötü olan kötüdür.

    1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Halkı ayrıştırmak birbirine düşürmek birilerinin işine geliyor. En kısa zamanda Türkiye'nin uyanıp bir olması dileğiyle.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...