Neleri Unuttuk, Neleri Yitirdik?

Akıp giden zaman neler götürüyor hayatımızdan hiç sorguladınız mı? Süratle ilerleyen hayatınızı bir kaç saniyeliğine durdurup düşünmeyi deneyin :) 4 kişilik bir ailenin çok değil 10 sene önceki hayatını birlikte inceleyelim ...

Bir babamız olsun aslanlar gibi çalışan evine ekmek götürmekten başka bir derdi olmayan ...

Neleri Unuttuk Neleri Yitirdik!!!

Bir annemiz olsun evini çekip çeviren ailesini bir arada tutan ...

Genç bir erkek çocuğumuz olsun orta okul çağlarında Karnesi olsun tüm derdi pek iyi getirsin ki babası bisiklet alsın. Boş vakitlerinde de mahallede ki büyük sahada top oynasın ya da saklambaç oynasın ...

Bir de genç kızımız olsun lise çağlarında :) Babasının onurunu taşıyan yürürken bile edep timsali olan giyimiyle konuşması oturması kalkmasıyla kişiliğini yansıtan :) Babasının onu ne zorluklarla okuttuğunun bilincinde olan derslerine dört elle sarılan böyle de bir kızımız olsun :)

Bu ailemizin 10 sene önce tam kadro oturduğu sıcacık bir sofrası vardı. Yemeklerden sonra yenilen çekirdeği kestanesi patlamış mısırı koca bir demlik çayı vardı Sımsıcak sohbeti dayanışması saygı ve sevgisi vardı. Komşuları vardı geleni gideni misafiri eşi dostu kısacası bağları vardı.

Aile dostundan farksız bir bakkalı, babacan esnafı mahalle kültürü vardı kısacası Herkes birbirini tanır koruyup kollardı. İnsanlar birbirini görerek konuşarak sohbet ederek gülerek çeşitli oyunlar oynarak mutlu olurlardı. Şimdiye bakın birde orta okul çağındaki çocuğumuz internet kafeden çıkmıyor online oyun peşinde arta kalan zamanlarda telefonu tableti elinde bilmediği küfür yok asiliği saygısızlığı cabası...

Genç kızımız saçları savurdu sürdü ojesini eteğini kıvırmayı öğrendi topuklu ayakkabıları var artık ... Etrafında ona ilgi gösteren onca erkek başını döndürdü tabi unuttu kendi karakterini etrafındaki erkekler neye ilgi gösteriyorsa o olmak istiyor.

Elinde telefonu selfie'leri sosyal hesapları sığdırabilirse arada derede gördüğü babası ve annesi var artık onun Gülüyorsa keyfi yerindeyse anla ki sevgilisiyle arası iyi morali bozuksa bilki sevgilisinden ayrılmış aman bey üstüne gitme diyen bir annesi var :)

Evin babasına ne demeli şerefiyle kazandığı para artık kızının marka kıyafetlerine oğlunun online oyunlarına artan masraflarına yetmiyor dert keder içinde çektikçe çekiyor sigarasının dumanını... Annemiz dayanamadı artan masraflara ailesinin huzuru bozuldu herşeyi boşverdi giriverdi bir işe oda elinden geldiği kadar destek oluyor ailesine ...

Şu babacan bakkal amcamız işi üçkağıda vurdu herşeyi ateş pahasına kalitesiz satıyor veresiyeyi de kesti kime güvensinki hem. Her taraf Bim, A101 doldu, paran varsa toksun, yoksa aç. Kestane patlatmak için köylere gitmek gerek patlamış mısırsa sinemada 20 lira ailecek kurulan o aslan sofralarmı bayramda seyranda nasipse.

Ailecek içilen o çayın yerini kettle (doğru yazdımmı bilmiyorum) aldı sıcak suyunu kaynat yap içeceğini doldur kupaya git odana :) Komşuluk diyeceksiniz sohbetler dayanışma oynanan oyunlar falan filan :) Mynet Facebook var okey var onlarda da hem sohbet de var içinde :)

Ha şu çocuklarımızın oynadığı top sahalarında kaldıysa aklınız merak etmeyin Ağaoğlu İnşaat heryerde :) Sizce Sonumuz Nereye Gidiyor?


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Sacmalık tamamen

  0|0
  1|0
 • emeğine sağlık

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Kızlar hakkında yazdığın yazılara katılmıyorum asla.

  Yoksa genel itibariyle güzel bir yazıydı :) ne yazık ki haklılık payın yüksek.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...