Rencide Etmek (edilmek).

Açtığım konu rencide edilmek (alay söz konusu olmak,dış görünüş ile yargılanmak) adına hazırladığım bence'dir.

Rencide Etmek (edilmek).

Bir insanı rencide etmek, üzmek için aslında kişinin kusurları var olması gerekir. Öncelikle insanlar kendi kusurlarını, hatalarını, yanlışlarını, görmeksizin bir başkasının olumlu veya olumsuz bir hareketini yüzüne nefret olarak vurmasına "rencide etmek" diyoruz.Peki bu insanlar, neden hep kusur ararlar?Neden En ufak iyiliğe bile kötülük eklerler. Neden sadece bunu takıntı haline getirirler?
Bunun iki cevabı olabilir "ya iyilik yaptığını düşünmek" ya da kuyruk acısı denilen tabir ile insanlardan "intikam almak"
İntikam almak ne alaka derseniz, belirli bir süre öncesi rencide edilme duygusunu yaşayıp aynı duyguyu yaşatmaktır alakası derim.

Dış görünüş ile alay etmek için bir insanın üstün güzellikte ve fizikte olması gerekir.Nedense günümüz insanı değil, geçmişten gelen, bir gelenek gibidir gördükleri insanla "dalga" geçmek.Kimse yarın, öbür gün başına ne geleceğini bilemez.Bir bakarsın bugün dünya güzeli idin bir bakarsın yarın yüzüne bakmaya korkulan insan.Aslında değinmek istediğim nokta iç güzellikte değil.Benim değinmek istediğim nokta, "kimse kimseden üstün değildir."Kendini bilmez insanların yaptığı davranışlar ile kim bilir kaç kişinin canını yakmıştır.

Bir kahkaha uğruna ne kalpler kırmıştır, isteksiz veya istekli. Özellikle bilmesi gereken şudur ki "Aynada gördüğü suretin sürekli aynı kalmayacağını ve giderek bozulacağını bunun ona bir fayda getirmeyeceği" dir.

Karşımızdaki insan ile alay ederken (sen böylesin, sen şöylesin) derken nasıl bir ruh haline büründüğünü bilemeyiz. Belki biz o kırıcı sözleri sarf etmeden önce kendi ile ilgili güzel planları ve umutları vardır.Kim bilebilir ki?

Bir insanı cehenneme götürecek üç ağır neden vardır kalp kırmak, gıybet etmek, taklit yapmak.Bunlar çok ağır günahlardır.''Her kim bir müslümanı kötülemek için, şerefini düşürmek, insanlar içinde rencide etmek için bir kelam ederse sırat köüsünde tevgif edilecek (dur denilecek) taki o kişi dediğinden sıyrılana kadar (helallik alana kadar.''Demem o ki bir insanın suretiyle iyiden veya kötüden hiçbir cümle kullanmamaktır yorumsuz kalmaktır.O an o insanı canı gönülden güzel görüyorsan güzelsin de. :) Çok konuştum Kimse ile alay etmeyelim yarın bizim başımıza ne geleceği meçhuldür.

Bu videoda konuyla alakalıdır.Kendimizi bir an olsun yerine koyup bir düşünelim.

Benden bu kadar genelleme yaptım tamamıyla.

Kendi adına iyilik yap kırdığın herkesten helallik al :)

#Hakkınıhelalet ( :


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

  • insan olmak nefes almakmıdır sadece...

    0|0
    0|0
  • Emeğine sağlık :)

    0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...