Hayvanlara Merhamet Etmeyenler, İnsanlara Merhamet Etmez!

Herkes' e merhabalar

Bu yazımda, bu konuya yer vermek istedim. Çevremde görüyorum iyi diye hitap ettiğimiz insanlar bile zalim olabiliyor. Özellikle hayvanlara.

Tabiata, doğaya hatta hatta HAYVANLARA eziyet edilmez. Bizim ülkede maalesef hayvanlara ilgi de bir eksiklik var.

Geçen yaz antalyadaydım, bir alman çocuk ile tanıştım. Bulunduğumuz yerde bir kedi gördü ve hemen eğilip başını okşadı bir an duygulandım açıkcası bizim toplumda olsa

" hadi pişt pişt deyip taş fırlatırız"

Açıkcası ne kadar medeniyetli olduğunun göstergesidir bu. Zamanında adamlara medeniyeti biz öğrettik şimdi onlar bize medeniyeti öğretiyor ne hallere geldik hiç düşünüyormuyuz ? Size bir kaç resim göstermek istiyorum eminim içiniz ağlıyacak ve yüreğiniz burkulduğun da eminim ki vicdanlı birisiniz.

Hayvanlara merhamet etmeyenler, insanlara merhamet etmez !

Bu fotoğrafta gördüğünüz gibi hayvanı elle değil ayakla okşuyor. Dikkat ederseniz burada köpekte hamile ayrıca. Hadi köpek olmasını da geçtim yahu orada ki hayvan hamile ya o da karnında bir canlı taşıyor yazıktır.

Birde size güzel bir görüntü göstereyim birde burada ki insanlığa bakalım ;

Bu resimde de yüzünüz gülümsediğini farkediyorum. Ne kadar mutlu oldunuz öyle değil mi ? Peki soruyorum bunu neden çevremizde göremiyoruz ? Özellikle bu sıcak aylarda dışarıya bir tas su koyalım. Eminim ki kuşlar, köpekler kediler herkes ondan faydalanacaktır.

Hayvanlar ilgi ister arkadaşlar, onlarında hisleri vardır. Siz nekadar sevgi verirseniz okadar güzel karşılığını alırsınız. Size bir örnek vereyim ;

Ben çocuklu yaşlardayken bizim sitenin karşısında bir teyze otururdu birgün vefat etti ve bu kadın yalnız yaşıyordu. Kadın yıllardan beridir yanında tuttuğu kilolu ve tombik bir kedisi vardı inanırmısınız bilmiyorum ama kadının vefat ettiği 1 hafta boyunca o evden ayrılmadı. Nekadar güzel bir duygu değil mi ?

Hayvanlar hisli varlıklardır birgün rahmetli babaannemin kedisi varmış.Babam anlatır bu kedi çok tüy dökermiş birgün dedem "alın bunu uzağa götürün demiş " babam almış evden çok çok uzak biryere götürmüş ama ertesi gün kedi tekrar gelmiş demekki hayvanlar bazı şeyleri unutmuyor..

Hayvanlar ile arkadaş olun onlar bizim bu dünyada ki dostumuz, misafirimiz. Emin olun zararsız hayvanlardır. İnsanlar belki eğitseydi köpek saldırıları gibi hususlar olmazdı. Ayrıca, hayvanlar değil insanlar tehlikelidir.

Teşekkürler

Emeğe saygı #SarısınaKırmızı


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel paylaşım olmuş, beğendim..

  0|0
  0|0
 • Guzel olmus :) ben kedi kopek beslemedim ama her tulu kusu beslemisimdir kanarya muhabbet papagan hint bülbülü guvercin :)

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Emeğine sağlık özellikle uzmanlar çocukların hayvanlarla büyümesini çok yararlı olduğunu söylüyor, küçüklüğümden beri kuş, balık, kedi, köpek haşır neşir oldum aldım besledim. Köpeğim öldü ne yazık ki :( Arkadaşımın 3 tane köpeği vardı onlarla yuvarlanır oynardım hepsi de birbirini kıskanıyor :D bütün günün stresini atıyordum valla :)

  0|1
  0|0
  • Bana yıllar önce Has kangal yavrusu verdiler eğitimli polis köpeğinin yavrusuydu almadım. Pitbull verdiler karayollarının müdürünün tanıdığı almadım. Zamanım yoktu. Birgün hayvan almak istedim muhabbet kuşu aldım. Onlara baktım 3 sene yavruladılar 2 si öldü 3 tane kaldı ve şunu gördüm ki hayvanlarda ki mazlum duruş hiçbir canlı da yok. İnsanlar daha vahşi. Teşekkür ederim.

  • Rica ederim en sevdiğim özellikleri içlerinde hiçbir kötü niyet olmadan yaklaştıklarını biliyorum ya o işte :)

Yükleniyor...