Hayvanseverler İnsan Düşmanı Değildir!

Bu konuyu uzun zamandır açmak istiyorum çok denk geldim böyle saçma yorumlara hem sanalda hem gerçekte vicdan merhamet öyle güzel öyle derin bir duygudur ki birine yardım etmenin karnını doyurmanın ona faydanın dokunduğunu görmek öyle büyük öyle güzel bir duygudur ki bırakamazsınız hayvan insan dil din ırk ayrımı yapamazsınız yaptırmaz 😊 Eğer size hayvan beslediğini onlara yardım ettiğinizi görüp direk eleştiriye geçip sokaktaki aç insanlar için niye bir şey yapmıyosun derse ona şu cevabı verin

Sen benim insana yardım etmediğimi nereden biliyorsun?

1- Hayvanseverler insanlardan nefret etmez aksine hayvan sevmeyen insanda sevmez

Hayvanseverler merhametli vicdanlı iyi insanlardır onlar karıncayı incitemez 😊

2- Sokaktaki aç hayvanlara yemek veriyor olmamız sokaktaki aç zor durumda insanların umrumuzda olmadığı tüm imkanlarımızı sadece hayvanlar için kullandığımız anlamına gelmez

Sokakta bir kediye yemek verirken görünce bu kadar aç insan var duyarı yapan insanın ne hikmektse aç insanlar için tek kuruş harcadığını göremezsiniz ama o aç sokak kedisine verdiğiniz iki mamadan o kadar rahatsız olurlar ki hep açık ararlar.Biz hayvan düşmanı değiliz ama onlar hayvan düşmanı!

3- İçinizdeki hayvan düşmanlığını böyle alakasız yorumlarla değil açıkça - ben sıcak evimde sıcak yemeğimi yeyip dolaptan soğuk suyumu içerken sokakta sıcakta şu bulamayan yemek bulamayan aç masum şu dünyada hiçbir günahı ve karnını doyurmaya çalışmaktan başka suçu olmayıp üstüne insanların mahvettiği doğalarında yine insanların vahşi davranışlarına karşı yaşam mücadelesi veren benden kat kat küçük güçsüz hayvana verdiğin tek lokma yemek tek damla su gözüme geliyor çünkü bu kocaman bedenimle bu dünya sadece bana ait başka hiçbir canlının yaşama hakkı yok yeme içme hakkı yok ve ben senin onların bu yeterince zor olan hayat mücadelelerine destek olmandan çok rahatsız oluyorum de! Saçmasapan kıyaslamalarla onlara farklı isimler verip sokakta can çekişen insan görseler dönüp bakmazlar hayvanlardan önce insana bakın deme! Hayvanada destek oluruz insanada seni rahatsız eden sana batan ne? O küçücük hayvanlara bile nasıl bu kadar kin besleyebiliyosunuz nasıl bu kadar kötü olabiliyosunuz?

4- Sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız

Sevmiyorsanız zarar da vermeyeceksiniz sokakta bir kavga görse korkudan yol değiştirip gücünüzü şu hayvanda kullanıyorsanız bu sizin zaten hayvandan da aşağı olduğunuzu ondanda aciz olduğunuzu en açık şekilde gösterir ve dışardan da gerçekten böyle görüyorsunuz .

Ve son olarak kapımızın önüne bir kap şu koymayı unutmayalım 😊😊


1|1
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Güzel bir düşünce...:) İnsanlardan uzaklaştığı için hayvanları seven insanlar ile , doğadaki canlıları sevdiği için İnsanı ve Hayvanları sevenler arasında bazı farklar oluşabiliyor insana bakış açısından.. İnsanı da Hayvanı da sevmek güzel şey.. Ne olursa olsun birbirlerine bağlılar..

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

  • Güzel bir bence olmuş 👍👍👍

    1|0
    0|0
Yükleniyor...