Enerjinin Tükenmesinin Sebeplerini Açıklıyorum!

Enerjinin Tükenmesinin Sebeplerini Açıklıyorum!

Evet, saymaya devam ediyorum..

1. Zihninde oturmak

Büyük bir düşünce sürecine çok fazla enerji harcanır. Bu süreç kontrolsüz ise kendinizi yorgun hissetmeniz şaşırtıcı değildir. Aynı zamanda çok fazla fiziksel aktivite yapamazsınız, sadece zihninizin bitmek bilmeyen gevezeliğinden yorulursunuz. Bu yüzden düşüncelerinizi kontrol altına alın.

Aklınıza hangi düşüncelerin geleceğini kontrol edemezsiniz ancak hangi düşünceleri tutacağınızı seçebilirsiniz. Kafanızda yalnızca sizi daha mutlu eden, daha üretken kılan, sizi ileriye taşıyan, aydınlatan düşünceleri bırakın.

2. Olumsuz duyguların uzun süreli bastırılması

Herkes, diğer insanlardan olumsuz duyguların çıkarılmasının istenmeyen bir şey olduğunu bilir, bu nedenle insanlar genellikle duygularını kısıtlar (bir çoğu dondurucu moduna girer, ve duygularını yaşamayı bırakır). Dışarıdan bakıldığında sorun çözülmüş gibi görünüyor, kişi sakin ve en önemlisi düzgün görünüyor, ancak derinde aynı sorunlar çözülmemiş bir şekilde yatmaya devam ediyor ve enerji duyguları bastırmaya harcanıyor. Hem olumlu hem de olumsuz duyguları çevre dostu bir şekilde serbest bırakmayı öğrenin. Bunlar üzerinde hakkınız olduğunu anlayın.

3. Kalabalığın içinde olmak, özellikle de olumsuz olanın..

Çoğu insan, diğer kişinin ruh halini hissedebilir, özellikle de karşıdaki kişi iyi bir ruh halinde değilse. Bu kadar çok insan olduğunda (bir miting, bir futbol maçı), hazırlıklı değilseniz bu enerjik kaos sizi mahvedebilir.

Bazen kalabalığa girdikten hemen sonra toparlanmak zordur; enerji kaybına baş ağrıları ve fiziksel rahatsızlıklar da eşlik edebilir.

4. Sızlananlarla, kurbanlarla, manipülatörlerle iletişim

Yanında rahat hissettiğin insanlar olduğu gibi, yanında yorulduğun insanlar da var. Bir yetişkin olarak kiminle ve ne hakkında iletişim kuracağınızı siz seçersiniz. Çevrenizde böyle insanlar varsa, muhtemelen onlarla iletişimi en aza indirmelisiniz ve bu mümkün değilse, konuşmayı yönetmeyi öğrenmeli ve yavaşça tarafsız bir yöne kaydırmalısınız.

5. Kırgınlıklar ve haksız beklentiler

Bir kişi gücendiğinde bilincinin büyük kısmı bu hakaret, hayal kırıklığı ve öfkeyle meşgul olur. Bu durumu tekrar tekrar yaşayan kişi sıkıntı çeker, çoğu zaman günlük görevlere konsantre olamaz, performansı ve enerji seviyesi düşer.

Enerjinizi nasıl koruyacağınızı öğrenmek sizin için önemliyse, kendinizi anlayarak insanları affetme, diğer insanlara yönelik beklentileri ortadan kaldırma gücünü bulacaksınız.

6. Kendi işine bakmak

Bir kişinin kendi hedefleri, öncelikleri olmadığında, manipüle edilmesi kolaydır, sürekli bir taraftan diğerine gevezelik eder. Sonuç olarak pek çok küçük şeye, başkalarının işlerine, sorumluluklara dağılmış durumda olur, ama kendininkini yapamaz, onlara zaman kalsa bile artık gücü kalmaz.

Bazen bu bilinçli olarak yapılır çünkü kişi, sorunlarını ve kararlılık gerektiren, konfor alanından çıkmayı gerektiren görevleri çözmek istemez. Sonuç olarak kişi enerjisini boşa harcar ve yorgunluk, kendi hedeflerine ve görevlerine ulaşamamanın bahanesi olur.

Eğer bu size de öyle geliyorsa, durun ve bu hayattan ne istediğinizi düşünün. Tüm hayatınız boyunca hayaliniz başkalarının sorunlarını çözmek miydi? Peki ya hayatınız ve arzularınız? Kendinize itiraf etmeyi inatla reddettiğiniz şey nedir? Hangi sorundan kaçıyorsunuz? Hayalleriniz size mi ait? Hayalinizi sevginin mi yoksa korkunun üzerine mi kurdunuz?

7. Kavgalar ve çatışmalarda uzun süreli mevcudiyet

Başka birine duyulan nefret ve öfke sadece enerjiyi almakla kalmaz, aynı zamanda onu içeriden de yok eder. Bu, gelecekte sağlık kaybıyla doludur (özellikle kadınlar için). Enerjinizi anlaşmazlığa harcamayı bırakın, bilgelik gösterin, üstün ve haklı olduğunuzu herkese kanıtlamanıza gerek yok. Gücünüz sakinlik ve kabullenmededir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bencelerim;

Enerjinin Tükenmesinin Sebeplerini Açıklıyorum!
Cevapla