Enerjinizi Ne Yok Ediyor, Sayıyorum!

Enerjinizi Ne Yok Ediyor, Sayıyorum!

Görünüşte doğru bir yaşam tarzına rağmen enerjinizin eksik olduğunu hissediyorsanız, veya akşama doğru aileniz veya kendiniz için kesinlikle enerjiniz kalmıyorsa, veya kendinizi sürekli halsiz hissediyorsanız, veya sıklıkla kendinizi uykusuz hissediyorsanız, o zaman bu bence tam size göre çünkü bunun basit ancak fark etmediğiniz bir kaç nedeni var.

1. Dedikodu, şikayet, kınama

Eğer dedikodu yapıyorsanız, birini yargılıyorsanız ya da bu tür bir sohbete kapılıyorsanız yaşam enerjinizden mahrum kalırsınız çünkü bütün enerjinizi ya yargıya, ya kınamaya ya da dedikoduya harcarsınız. Bu tür konuşmalardan sonra kişi kendini yorgun ve boş hisseder. Neden böyle bir iletişime ihtiyacınız olduğunu düşünün, bu sizi mutlu ediyor mu?

Zehirli iletişimi yapıcı olanla değiştirin, konuşmayı farklı bir yöne çekin ve bu tür konuşmaları desteklemeyin. Gelişiminiz için kullanılabilecek, içinizde ne kadar enerjinin açığa çıktığını keşfedeceksiniz. Şikayet etmek yerine sorununuzu nasıl çözebileceğinizi düşünün, çünkü soruna odaklanarak yalnızca ölçeğini büyütürsünüz.

2. Başkalarının durumlarına, olumsuz olaylara karışmak

Kişisel alanınızı koruyamamak ve olumlu bir içsel durumu sürdürememek, duygusal durumunuzu etkiler ve enerji kaynağınızı olumsuz etkiler. Toplumda ihtiyacı olanlara, başı belada olanlara, sıkıntıda olanlara sempati göstermek bir gelenektir. Ve bu normaldir, ancak bize bunu nasıl doğru şekilde yapacağımız öğretilmedi.

Bazı nedenlerden dolayı, başkasının sorununa dalmanın ve birlikte acı çekmeye başlamanın tam olarak sempati ve katılım olduğuna inanılıyor. Ama eğer etraftaki herkes acı çekmeye başlarsa, bu acı çekenin işini kolaylaştıracak mı? İç dengeyi, uyumu korumak ve tokluk halinden yardım sağlamak çok daha önemlidir. Bu sayede yardım etmek istediğiniz kişiye daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

Her şeye çok duyarlı bir insan kategorisi var, bunlar empatidir. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz, o zaman bilinçli olarak iç alanınızı korumayı öğrenmeniz gerekir. Kendinizi tamamen başkasının acısına kaptırmayın, zamanında durmayı öğrenin.

3. Soruna odaklanmak

Kimin ne söylediğini, neye cevap verdiğinizi, neye cevap verebileceğinizi, neden o şekilde cevaplamadığınızı ve şimdi ne olacağını zihinsel olarak düşünürken aynı durumu tekrar tekrar yaşıyorsunuz. Bu zihinsel sakız sizi içine çeker ve zaten bitkin düşersiniz.

İnsanlar yanlışlıkla bir sorun üzerinde çok düşünürse çözüm bulabileceğinize inanırlar. Aslında bu düşünceler sizi sorunun daha da derinlerine sürükler, endişelerinizi artırır ve dolayısıyla gücünüzü elinizden alır. Bunun yerine çözüme odaklanın ve eğer bir sorun çözülebiliyorsa o sorunun artık bir sorun olmadığını unutmayın.

Listenin devamı gelsin mi? Yorumlarda Belirtin.. 💗

Enerjinizi Ne Yok Ediyor, Sayıyorum!
Cevapla