Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Yaşlılar Sizin Eğlence Malzemeniz Değil!

Son günlerde denk geldiğim ve oldukça fazla üzücü bir duruma değinmek istiyorum. Malumunuz, koronavirüs nedeniyle 65 yaş üstüne sokağa çıkma noktasında sınırlama getirildi. Farklı mecralarda buna dair paylaşımlar yapıldı. Kabul ediyorum, bazıları masum ve güldüren paylaşımlardı. Peki haddini aşanlara ne demeli?

Yaşlılar sizin eğlence malzemeniz değil!

Yaşlılar Sizin Eğlence Malzemeniz Değil!

Burada o paylaşımlara yer vererek, o kişilerin suç ortağı olamam. Yapılan paylaşımların ortak noktası; yaşlılarımız ile dalga geçercesine, “Evde kal” deniliyor.

Daha fazla beğeni almak, kendini sosyal medyada öne çıkarmak adına yaşlıları eğlence malzemesi haline getiriyorlar. Yaşlılar sizin eğlence malzemeniz değil!

Yaşlıları üzmeye ne hakkın var?

Yaşlılar Sizin Eğlence Malzemeniz Değil!

Yaşlılara karşı hoşgörü ile yaklaşıp, önce sorununu dinleyip olan durumu anlatmak ve yardımcı olmak varken; neden böyle yapıyoruz? Daha fazla beğeni mi? Fenomen olma isteği mi? Kendini bilmezlik mi?

Peki bu eğlenceniz karşında, yaşlı insanın boynunu büküp hüzünlendirmenize ne demeli? Ne desek boş ama insan bir şeyler söylemeden de geçemiyor.

Mehmet Akif’in şu sözleriyle bitiriyorum; “Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, bırak kardeşim tahsili; git önce edep, hayâ öğren!”

Yaşlılar Sizin Eğlence Malzemeniz Değil!
3
8
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Haklısın, sadece biraz daha kibar ve anlayışlı olunmalı ilk başta kabul etmek istemiyorlar ama güler yüzle anlatın kabuk ediyorlar, nenem mesela ilk gün istemedi ama sonra anlatıp gösterince patik örmeye başladı. Onlara hak vermemek olmaz gençlerin sosyal medya hesapları var bu çağı en iyi anlayan kişiler gençler e peki yaşlılar ne yapsın bir televizyon var her gün izlemek de istemiyorlar, bir güler yüzle halledebiliriz.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Teşekkür ederim 🙂

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

28
 • SihirsizMantar
  Öncelikle şunu bilmesi gerekiyor herkesin. Yaşlılarımıza uygulanan sokağa çıkma yasağı vücutlarının virüsü kaptıktan sonra onunla savaşacak kadar güçlü olmayışıdır. Buda kimsenin elinde değil maalesef. Fakat bu yasak ihtiyaçtan, zorunluluktan doğmuştur ve herkesin bildiği üzere işi olmayan herkesin evlerinde izole bir şekilde kalması gerekmektedir. Bu videoları çeken arkadaşların da dışarıda işleri ne? sorusuna verecek bir cevabım yok. İnsanlarda öyle bir linç kültürü oluştu ki gerçekten korkutucu boyutlara ulaştı bu. Herkes bilmeden etmeden insanları harcayabiliyor, linç edebiliyorlar. Tabi bu linç meraklısı cahil tayfa gücünü kendisi gibi detayları düşünmeden düşene bir tekmede ben atayım diyen tayfa içerisinde. Bugün yaşlı insanlarımıza bunları yapıyor. Daha öncesinde aynı tayfa çinli diye koreliyi, japonu döven tayfaydı. Yarın yine aynı tayfa başka birşey yapacak maalesef. Gücünü grubundan alıyor demiştik ya bu tayfa tek başına bir hiç. Kocaman bir hiç sadece. Hayatı boyunca hep başkaları düşünmüş ve bu savaş çığırtkanlığı yapmış. Kendi düşüncesi yok kafasının içerisindeki ne işe yarıyor bilmiyor bile. İnsanları videoya çekip eğlendiğini sanır ancak. Şimdiki hedefleri yaşlılarımız çünkü devlet 65 yaş üzerine sokağa çıkamazsınız dedi. Düşünemeyenlere demedi diye böyle yapıyor bunlar.
 • muhteremzat61
  Yaşlıya hürmet etmek hepimizin görevi. Bazı kendini bilmezler mi demeliyim, cahil mi demeliyim artık her neyse bunun üzerinden çıkar sağlamaya çalışıyor. Risk altındalar ve onları özelikle korumak bizim görevimiz amenna ama sonuçta yaşlıdır, zamanında otoriter yaşamaya alışmıştır şimdi de dediğim dedik istediğimi yaparım gibi düşünüyorlar ki gerçekten onların da yaptığı yanlış. Eğer bu belayı def etmek istiyorsak, onlara hoşgörü yoluyla bir şekilde anlatılmak zorundadır, aksi taktirde sokağa çıkma yasağı ile hepsi kökünden çözülecektir diye düşünüyorum.
 • Yaşlı kelimesine bile karşıyım
  Onlar büyüklerimiz bizim dünümuz bizde yarın onlar gibiyiz onlar asla yaşlı değiller
  Annelerimiz babalarımız onlar
  Bizler birer dal onlar koca birer çınar
 • Zlatan_red
  çok haklı bir bence olmuş çok haklısın
 • missgzmmm
  Çok haklısın onların duaları yeter
 • ugur3432
  Cok dogru uğraşıp durmayin
 • aynen değil!
 • Gizli Üye
  Çok haklısın saygı duyulcağına yapılanlara bak yazık
 • Gizli Üye
  Eline sağlık ne güzel yazmışın. Bazı özürlü beyinliler anlamaz ki işte aptallar. Neyse sakin olup müziği açayımhttps://www.youtube.com/embed/L-1zaYwXP80
 • Gizli Üye
  Kurt kocayınca, koyunların maskarası olurmuş.
YÜKLENİYOR...