Bir Türkiye Gerçeği Olarak Palu Ailesi!

Merhaba sayın KizlarSoruyor ahalisi. 1 yıla yakındır sanırım, hiç Bence yazmamıştım. Zaten yazdıklarımı da pek o kadar okuduğunuz söylenemez.

Dün gece Ekşi Sözlük'de Müge Anlı'nın rutin gündem olmalarından biri dikkatimi çekmişti. Ve bu tip durumlarda genelde yaptığım gibi, alaka göstermeden es geçtim.

Lakin, ablamın izah etmesi ve sosyal medyada bayağı gündem olmasıyla, anlamaya çalıştığım bir olay üzerinden Türk toplumu hakkında o kadar da hoşunuza gitmeyecek bazı tespitlerde bulunacağım.

Şu sol tarafta sakin sakin oturan dallama aslında tecavüzcü, katil ve işkenceci
Şu sol tarafta sakin sakin oturan dallama aslında tecavüzcü, katil ve işkenceci

Olay öyle bir olay ki, David Fincher, Christopher Nolan falan baştan sona olayı script olarak okusa 'Bu kadar da olur mu, tanrı aşkına' derler, senaryoyu abartı bulurlar.

'Bana göre insanlar sapıktır ve hikayeleri bu minvalde başarılı olur' diyen David Fincher'ın midesı bulanır bu aileyi görünce.

'Bizim kızımız on yıldır kayıp' diyerek Müge Anlı'ya başvuran bu ailenin altından, çoğu Anadolu taşrasında görülebilecek, büyük bir iğrençlikler zinciri çıkıyor ve bu insanların pişkinlikleri, işledikleri suçlardan bile daha korkutucu bir biçimde programda ifşa oluyor.

Öncelikle belirteyim, bu karmaşık ilişkiler yumağını baştan sona burada anlatmam imkansız. Zaten baştan sona her şeyi algılayıp çözmek için Sherlock Holmes olmak gerekiyor.

Her şey, bu ailenin Emine adındaki suratında zerre nur olmayan, 'Bana yımrıh atma' diyen ablanın karşısında Adriana Lima veya Miranda Kerr gibi kalacağı kızının Tuncer isimli, bilimum korku ve drama filminde gördüğünüz kötü adamların kanını donduracak tıynetteki hayvan evladıyla evlenmesi ile başlıyor.

Tuncer Emine'ye hangi kameraya yalan atacağını gösterirken.
Tuncer Emine'ye hangi kameraya yalan atacağını gösterirken.

Bu Tuncer, zaten programdan kesitler izleyen herkesin anlayacağı üzere IQ ortalaması 43 falan olan aileyi 'Ben hocayım, ben cin çıkarırım' gibi klişe işgüzarlıklarla kafalamaya başlıyor. İşbu ailenin kayıp en başta kayıp olduğunu iddia ettikleri kızları Meryem'in kocası Ahmet, bu adamın dolandırıcı olduğunu ve yalan söylediğini anlıyor, ailenin babası Harun Palu ile bu adama tavır alıyorlar.

Lakin Hain Tuncer, programda insanın sinirlerini zıplatan, Karadenizli olanlarımızın teyit edeceği şekilde, ailenin Karadenizli pısırık, kimsenin pek adamdan saymadığı, ince sesli, anlamlı cümle kuramayan dangalak oğlu prototipli İsa'yı kafalayıp Ahmet'i öldürtüyor. Meryem'in de bu Ahmet tarafından pazarlandığı iddialarını ortaya salıyor.

Bir Türkiye Gerçeği Olarak Palu Ailesi!

Tuncer bir noktada Meryem'in tecavüzüne uğradığı iddiasındaydı. Lan senin neyine kim tecavüz etsin?

Kafası en fazla Tuncer'e inanmayacak kadar çalışan baba, oğlu olacak denyo hapse girmesin diye onun yerine hapse giriyor.

Bu Harun'un babası, Kore Gazisi dede İstanbul'dan gelip bu ailenin peşine düşüyor, Tuncer'in elinde oyuncak olan bu salaklar sürüsünü bu cahil ama geri kalan salakların yanında Einstein zekasına sahip dede de kurtaramıyor.

Ve meydanı boş bulan Tuncer, geri kalan sığırları gütmeye başlıyor. Ailenin tapulu evlerini 'Bu ev yıkılır, Yusuf Şipşak (Gülmeyin lan, sanırım bunlar akrabalar) bu evi sizden alır, siz benim üstüme yapın' diye alıp satıyor.

Harun hapse girdiğinde 4 katlı apartmanda yaşayan aile, çıktığında arabada yaşar hale düşmüş oluyor.

Bu Tuncer, aileyi komple etkisi altına alıyor, komşularının telefonla anlattıklarına göre, 'Evde büyü var' diye bütün eşyaları satıp, bütün duvarları kıracak kadar kafayı yedirtiyor. Meryem'in çocuklarına, Meryem'e işkence etmeye başlıyor. Ardından tecavüzler geliyor, ailenin erkek üyeleri ile birlikte ailenin kadınlarına, çocuklarına sistematik tecavüzler, işkenceler, aç bırakmalar, odalara kilitlemeler, ağaca bağlamalar başlıyor.

Tuncer ailenin parasını sonuna kadar yiyor, baba Harun hapisten çıktıktan sonra 'Ne bu hal' diye karşı koymaya başlayınca, artık Tuncer'in kölesi olmuş, Allah diye bu hoca bildikleri herife tapar hale gelmiş aile babayı da delirtiyorlar, adama şizofreni teşhisi koyuluyor.

Daha sonra tüm bu olanlara isyan eden Meryem(Belki de sadece 11 kişi bir arabada yaşamaktan bıkmıştır), Tuncer ve kardeş İsa tarafından öldürülüyor. Cesedi de bir yere gömülüyor. Bütün aile de bunun farkında.

Beyin yakan ilişkiler yumağı karşısında tahtaya yazarak dedektif edasıyla olayı çözen Müge Abla
Beyin yakan ilişkiler yumağı karşısında tahtaya yazarak dedektif edasıyla olayı çözen Müge Abla

Daha da sonra paraları biten, kırık dökük evlerde, sürekli hareket edip taşınarak yaşayan bu aile, Gülbahar isimli, Tuncer'in kayınvalidesinin kardeşi kadını ziyarete gidiyorlar. Herşey normal giderken biber gazı sıkıp, darp edip, işkence yapıp zorla senet imzalatıyorlar.

Çocuklara kötü muameleden ötürü sosyal hizmetlere haber ileten bir doktora rağmen, aileden çocukları alma girişiminde bulunmayan bir devlet var üstelik.

Hatta bu meseleden Tuncer'in zorla götürülmesi için savcılıktan emir geliyor, 4S kuralını doğrularcasına Tuncer'e köle olmuş bu aile polise mukavemet ediyor, tam 8 saat ikna etmeye çalışıyorlar, Emine ve annesi, gazı açıp bütün mahalleyi havaya uçuracaklarını söyleyince koca emniyet, itfaiye falan bu psikopatları almak için uğraşıyor.

'VE TABİİ SERBEST KALIYORLAR!!'

Meryem'in oğlu, şimdilerde üniversite okuyan Recep Tayyip(!) 8 yaşındayken artık 3. kere kaçışında sosyal hizmetler tarafından aileden alınıyor. Aç bırakıldığıını, dayak yediğini, işkenceye maruz kaldığını söylediğinde teyzesinin, anneannesinin nasıl pişkince kendisini yalancılık ve nankörlükle suçladığını görmeniz lazım.

Bitmek tükenmek işkencelerde yaratıcılık gösteren Tuncer, bir gün cin çıkarma iddiasıyla bütün aileye ispirto içiriyor, o kadar şahsiyetsiz içinden sadece daha çok küçük olan Melike isimli, Meryem'in küçük kızı ölüyor. Ölünce Havva cesedi yıkıyor ve topluca gömüyorlar.

Daha binbir türlü karmaşık suça karışmış, tamamını artık benim bile hafsalamın almadığı bu aile, defalarca hapse giren, bir senede çıkan üyelere sahip.

Müge Anlı'nın haklı olarak belirttiği gibi 'Tabii böyle rahat olurlar, baksana 2 sene yatmışlar en fazla' durumundalar.

Bir Türkiye Gerçeği Olarak Palu Ailesi!

Anladığım kadarıyla binbir türlü vukuatın üzerine, bir de bu Meryem ve Melike'nin kayıp oluşu başlarını hukuksal olarak iyice ağrıttığından, bunların saçma sapan davalarının mahkemede sittin sene çözülemeyeceğini anlayan avukatlarının telkiniyle çıktıkları Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli programda, aslında olayı bağlayıp üstlerinden atmaya çıkmışken, bütün suçları açığa çıkıyor.

Müge Anlı'nın da bir şey yaptığı yok ha, sadece devletin savcılarının dosyalara bakıp sorması gerektiği soruları canlı yayında soruyor. Zaten iki kelimeyi bir araya getiremeyen bu salaklar da tutarsız ifadeler, anlamsız iddialar, 'Komplo, organ mafyası' gibi ipe sapa gelmez beyanlardan başka birşey yapamıyor, zamanla birbirlerini suçlamaya başlıyorlar.

Beyniniz yandı değil mi? Dün geceden beri ben hala bu insanları çözememiş vaziyetteyim. Bu durum, bu aile cahillikle falan açıklanabilecek bir aile değil. Olay çok daha karmaşık ve sadece alegorik incelemelerle anlaşılabilir.

Aile Ordulu, Sakarya'da yaşıyor, tipik bir Karadenizli, kökten dinci, yobaz aile. Türkiye'nin en leş, en suça meyilli coğrafyalarından birinde ikamet ediyorlar.

Ve Türk insanında hastalık olarak nitelenecek her türlü fena durumdan müzdaripler. Cahillik, cinlere-şeytanlara inanma, akraba evliliği, zerre kadar mantık yürütememe, rasyonelliğe tepki olarak doğma, cinsellikteki bastırılmışlık vesaire.

Az veya çok, taşranın tamamı bu insanların bu davranışlarının altında yatan kültürel yapıdan müzdarip. Tamam belki katil olmuyorlar, tecavüzcü olmuyorlar, ama mesela bu saçma kültür yüzünden üniversiteden mezun olup, eşek gibi çalışarak kazandıkları parayı 150 liraya fal baktırmaya harcama salaklığından da kurtulamıyorlar.

Hani diploma cahilliği alır eşeklik bakı kalır derler ya, hah, bu işte.

Burada en bol bulunan tiplerden biri olduğu için fal meraklılarını örnek veriyorum, eleştirince de 'Ya biz eğlencesine bakıyoruz' derler ya, mesela bu da bu ailedeki bir diğer huy, inkar etmek, karşı tarafın bildiğini bilmelerine rağmen kağıt üstünde doğru değil deyince, mantıksız dahi olsa söylediklerinin ağırlığı varmış gibi davranmak.

Varmaya çalıştığım şeyi anlayabiliyor musunuz? Gerçi buraya kadar okuyanınız azdır ya neyse.

Bu aileyi bu hale getiren şey, aslında bu toplumun özellikle son yıllarda iyice azıtmış toplumsal hastalıkları. Zaten bu çarpıklığı bünyesinde barındırabilmeyi başaracak bir kültür olmasa, bu insanlar da 10 yıldan fazla bir süre boyunca tüm bu pislikleri yapamazlardı.

Anadolu taşrasında yaşamak en büyük şehirli romantizmlerinden biridir Türkiye'de. Tabii hiç köy görmemiş, beyaz yakalı salaklar köylü deyince tonton dedeler, iyi beslenmiş organik çocuklar falan hayal ederler. Oysa ki, gerçek işte budur.

Tamam bir ekstrem örnek bu aile.

Lakin artık kurtulunması gereken din, hurafecilik ve gelenekçilik bir yerde dur denmezse böyle saptırıyor insanları. Bu tip insanlar normal dünya ile ilişiklerini de kesiyorlar, çünkü kendilerine empoze edilen hayat, dini inançlar falan gerçek dünya ile örtüşmüyor.

Kapanıyor, izole oluyor, kendi pisliklerinde boğuluyorlar.

Bu da yegane örnek değil. İlla cinayet olmasına, tecavüz olmasına gerek yok, dün gece Müge Anlı'dan duyduğum gibi, 'Kesme şekeri altına dönüştürmek için yapılan büyüye inanan insanların ülkesindeyiz'

Mesela kültürel çarpıklık mı istiyorsunuz? Açık bir biçimde dindar, dışarıya kapalı, evlenmeden seks yapan birini taşlayacak zihniyette(Onlardan hiç sapık çıkmıyor demiyorum) kapalı kalmış, her türlü din martavalıyla uyuşturulmuş, düşünmeyi değil biat etmeyi öğrenmiş bu aile üzerinde analizlerde bulunurken dindarlık ve din konusunda biraz sert tenkitlerde bulunanlar oluyor.

Ve olanlara en az sen ben kadar iğrenerek bakan bazı müteyeddinler, işte bu insanlardaki 'bariz olanı gözardı edelim de işte iptidai olarak kötü gözükmeyelim' zihniyetiyle 'Ama dinle ne alakası var, bir kere İslam'da böyle bir şey yok' diyebiliyorlar. Olayı çarpık anlamakta ısrar ediyorlar.

Çünkü mantıklı düşünmek yok, sadece ait olduğu kültü korumak var.

Bir Türkiye Gerçeği Olarak Palu Ailesi!
11
8
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • NCC-1701

  Özünde bu tip olayların temelinde "güç" bulunuyor. Görece daha kurnaz biri ortaya çıkıp IQ puanı 50'yi zar zor geçen insanları din gibi soyut bir gücü kullanarak rahat rahat korkutuyor.

  Yeterince para yoksa en iyi şey din. Ucu bucağı belirsiz, hiçbir şeyi kanıtlamaya gerek yok. Korku salmak aşırı kolay.

  Bu kadar insan korktuğu için kolayca daha çarpık bir yaşam tarzına uyum sağlıyor.

  Fallar özellikle, bunu dikkate alıp boşanmayı düşünen insanlar var. Her şey küçük gibi gözüküyor ama bir tanesine olumlu bir tepki verince bir sonraki şeye de inanmak zor olmuyor.

  Bu saf bir cehalet de değil, bizim toplumun taşrası sahiden vahşi.

  Cinsellik desek, bastırılmış gibi gösteriyoruz ama gerçekten uçuk şeyler yaşanıyor. Bastırmadığımız halde bastırdığımızı iddia ediyoruz.

  Bu konuda büyükşehirler her zaman daha dürüst.

  Bir de nasıl bir gen varsa artık ya da nasıl bir zihniyet varsa bilemiyorum, dini alsak bile yerine herhangi bir güç odağı bulup bu sefer ondan korkarak aynı haltarı yeriz.

  İyi yaşamayı bilmiyoruz ya da istemiyoruz. Cidden insanların bu tür bir vahşetten hoşlandığını düşünüyorum gerek bunu yapan kişi olarak gerek kurban olarak.

  • Buffy'de bir laf vardı. 'Meselenin doğru veya yanlışla ilgisi yok. Tek mesele güç. Gücün kimde olduğu herşeyin belirleyicisi' idi.

   Marx, ruhsuz insanın ruhu olduğunu söylemiş dinin.

   Sapkın, ağır canım, dünyadan bihaber bir malak aile var.

   Din kisvesi altında bu zihniyetlerini temellendirmişler. Din buna bahane olmuş.

   Yav ben üniversiteye ilk başladığımda Sakaryalı (Niyeyse de hep oralardan çıkıyor bunlar) bir eleman vardı. Ben hep diyordum ki 'Hayatımda bunun kadar salak adam sanırım göremem daha'

   Sonra gene bu Müge Anlı'daki meşhur, Trabzonlu Çam Ailesi'nin bir ferdi vardı, o bildiğin maldı.

   Ama bu ailedeki İsa isimli şahsın IQ puanı 30 değildir, bu kadar eminim.

   Bu adamı cin, peri masallarıyla uyutmuş bu gudubet, deccal damat.

   Önce kendisinin hocalık, şeyhlik martavallarına inanmayan kayınbiraderinin karısı Meryem'i kafalamış, sonra bu kadının kocası hakkında ipe sapa gelmez iddialar atmış ortaya, aralarını bozmuş, kadın babasının evine kaçmış, sonra çıkan arbedede muhtemelen İsa eniştesini bu adamın telkiniyle vurmuş, suçu babası Harun denen salak üstlenmiş.

   Adam bu hamleyle hem ailede kendisini durduracak herkesi ekarte etmiş, birini mezara, birini de hapse yollamış.

   Zaten kabaca 10 yıl önce olmuş olan bu olayların tekrar gündeme gelmesi de Harun Palu denen şahsın hapisten çıkıp 'Lan bu ne hal' demesi üzerine.

   Sonra bu Harun'un kendilerine getirmesiyle bence hormonlarında falan bozukluk olan Havva ve problem çocukları savcılığa bir bir ifade vermişler. Havva damadının kızı Meryem'i cezalandırdığını, aç bıraktığını, ağaca bağladığını falan itiraf etmiş, milletin namaza gitmesini fırsat bilip cesedini de oğlu İsa ile beraber gömdüğünü söylemiş.

   Ama bu manyaklar ordan oraya gezip durduklarından, emniyet güçleri de pek yetenekli olmadığından iş bir türlü takip edilememiş.

   Baba zamanla şizofreni durumlarından gene ekarte edildikten sonra damadın asıl hipnozu başlamış.

   Dumur olmuşlar, herşeyleriyle bir şarlatana teslim olmuş adamlar.

  • Hepsini Göster
  • NCC-1701

   Hayatımda bir kere cenazeye gittim, Denizli'de bir köyde.

   İmam sürekli vefat eden kişinin adını söylüyor, başta ben pek tecrübeli değilim diye ses etmedim, dedim dini bir rituel herhalde.

   Daha sonra cidden rahatsız edici boyuta geldi bu isim söyleme işi. Dua yok, bir şey yok, bilmemne kızı bilmemkim diye mezar çukuruna imam bağırıyor.

   Dedim ne oluyor? Millet üzüntüden ayılıp bayılıyor, gömün bitsin tören.

   Aldığım cevap, ölünün adını söylüyoruz ki uyansın ve kafasını çarpıp öldüğünü anlasın!

   Böyle manyak bir durumu bütün köy olağan karşıladı.

   Saf manyaklık bu, bütün köy yahu. Aha bu Sakarya'dakiler de farksız.

   Konuyu komşuyu eve sokup cinlerim gelecek sakin ol demek nedir yahu, Tuncer kokarca gibi malum yerinden halüsinojen madde püskürtüyor herhalde.

  • Türklerde taşranın ölüm merasimleri aşırı derecede şamanizm etkisindedir. Mesela çok kökten alevi olan benim ailemde de davet adı altında, 13. yüzyılda falan çok popüler olan ıskata oturma olayı var.

   Onun da amacı ölünün günahlarını kendi aralarına pay ederek hafifletmek, ama aslında ruhçu şamanizmden kalma ritüellerin uzantısı yani.

   Bir tanesi de 'Lan nabıyoruz biz' demeye zahmet etmediğinden aynen devam ediyorlar.

   Hadi bizimkilere izah ettiğinde 'Yav gelenek böyle, yoksa kimse kimsenin günahını çekemez' falan diyorlar da, iç anadoluda falan durum fecaat.

 • bagbozum

  Merak etmiştim sözlükte gündem olduğunu görünce ama şimdi kim araştıracak deyip geçmiştim.

  Köylüleri niçin öldürmeliyiz şiirini hatırlamayı en çok hak eden vakalardan olmuş. "İnsanlar çok kötü" diyen arkadaşıma "yo yo, çevrelerinin kurbanı onlar" deyişimi çok naif buluyorum yıllardır. İnsanın içindeki kötülüğü çıkarmaya çok müsait oluyor küçük yerler.

  Bir de diyorlar ya "haberler, bu tarz programlar hayatın her alanını karanlık gösteriyor, oysa sadece küçük bir kısmıdır bu. İnsanlar hâlâ yağmurlu havada geziyor, sohbet edip gülüyor, sevişiyor, seviniyor" diye. Buna da pek katıldığım söylenemez. İnsanlar o tırnak içindeki şeyleri bile kanırta kanırta yapıyor. Hayatımın istisnalar hariç hiçbir döneminde sağlıklı insan ilişkilerine hatırı sayılır ölçüde şahit olmadım. Her zaman her yerde saygısızlık ve sevgisizlik, kalitesizlik hakim olduğunu gördüm.
  Ve millet aç, aç. Bu durumda kimse bunlara hayatın tek bir yüzü demesin. Hayatın ta kendisi bunlar. "Akrep gibisin. Alınma ama, suçlu sensin güzel kardeşim" diyen Nazım haklı.

  • Damat aynı zamanda sahte şeyhin yanında üst düzey bir sadist. Ben ilkin deli olduğunu düşünüyordum ama tanıklar, olaylar Müge Anlı tarafından toplanınca gördüm ki adam bildiğin şırıngalarla insanlara işkence etmeyi seven, işkence ettikçe sapkınlaşan ve muhtemelen dövüp, iğnelerle işkence edip, korkuttuğu ve tahakküm kurduğu bu insanlara tecavüz eden bir şerefsiz.

   Bence ailedeki herkesin de bu adama kendini miktirmişliği var. Havva falan bu yüzden susuyorlar, erkek kardeşler bu yüzden adamdan allah gibi korkuyor, bütün Türkiye'nin kendilerine komplo kurduğuna inanırlarken bu damadın suçlu olduğunu kabul etmiyorlar.

   Damat ise hacı-hoca şarlatanlıklarından ara sıra para koparırken, sahte gofret işine girişiyor, bu yaptığı iş yüzünden işinden oluyor, bunun üzerine halihazırda mülkü, malı olan karısının ailesine adeta musallat oluyor.

   Bu gerizekalılar' sürüsünü darmadağın ediyor.

   Hiçbir boka ses edemeyen, pasifler sürüsü olan aile de bu iki kelimeyi bir araya getiremeyen dangalağın etkisine giriyor.

  • Hepsini Göster
  • bagbozum

   Tam da bu kadar havsala almayan kötülük dönerken diğer köylüler neredeymiş diyecektim ki halihazırda söylenmiş altta. Hepsinin üzerine sifon çekilmesi temennimle hapiste. Geç de olsa.

  • Ben ne dedim yazıda zaten? Böyle bir kültür yaşadıkları yerde olmasa zaten barınamazlar.

   En çok küfrü bunları tanıyan mahalleliye söyledim. 'Meryem'i ağaca bağlamıştı' diye anlatıyor, tabii bir tane kişi de 'Ulan madem niye polisi aramadın? Madem bunlar deliydi, perişandılar biriniz bile niye gıkınızı çıkarmadınız lan şerefsizler' diyemiyor.

   Bu kadar kötülük zaten bu memleketin insanının 'Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' kafasından ötürü barınıyor ülkede.

En İyi Erkek Görüşü

 • ByWood

  Gereksiz, izlemedim, izlemem. Hatta yazman bile zaman kaybı. Kaos, kurgu, senaryo , raiting, oyun içinde oyun. Bunların çoğu kurgu.

  • Yahu, dava var mı, var.

   On yıllık dosyalar var mı, var.

   O var, bu var.

   Hepsinin üstüne bir de internette sık rastlanan klişe söylemlerle kendini akıllı addedip 'Hmm, bunalr hep kurgu, izlemem' diye saçmalayıp duranlar var.

   Zaman kaybı mesela senin gibi herşeyi baştan savmaya çalışanlarla geçirilen zamana denir.

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

97
 • Saura

  Huh, bitti nihayet.
  Uzun uzun açıklamışsın, tv izleme alışknalığım olmadığından denk gelip izleme durumum olmamıştı. Youtubedan da açıp bakmadım hiç ama herkes bahsedince merak etmiştim doğrusu. Olay hakkında fikir sahibi olduktan sonra izlemekte olduğum The Man in The High Castle’dan daha sürükleyici, beyin yakan ve kurgusal anlamda beni çekmesinden ötürü tüm videoları izleme kararı aldım, umarım seri bitince kendimi kara deliğin içine girmiş ve dipsiz kuyunu dibinde çırpınırken bulmam.

  • En son Müge Anlı çileden çıkıp Şeytan'ın 'Bu benim ocağımı söndürür' diye evden kovduğu hayırsız evladı Tuncer'in üstüne yürüdüğünü söyledi ablam bana.

   'Ulan hala bana iftira attılar, suçlular başkası diyorsun. Etrafındaki her çocuk şiddete, tacize maruz kalmış, olduğun her yerde kötülük var, çıkar lan bir tane kanıt göster başkasının suçlu olduğuna dair' diye bağıraraktan.

  • Hepsini Göster
  • Bir tane vitaminsiz Emine var mesela bu ailede, Tuncer'in karısı. Ama akıl, mantık, zeka, havsala, algı falan kalmamış. Papağan gibi aynı bariz yalanları günlerdir tekrarlıyor. Söylenen hiçbir şeyi de anlayamıyor.

   Zaten gözlerinin de feri gitmiş, baksan korkarsın.

   Kadın diyor ki 'Benim oğlumu kaçırdılar, Tahnal Ailesinin adamları kaçırdı, yirmi dakika sonra bulduk, iğne batıranlar da onlar'

   Kadına bir doktor (!) 'Hanımefendi, çocuğunuzun üzerindeki yaralar eskiymiş, çocuğunuzun kaçırılmasından önce (kaçırıldığı da yok, kaybetmişler çocuğu, biri bulup polise vermiş) sizin bakımınızdayken olmuş bunlar, kim yapmıştır bunları'

   Kadın boş boş bakıp 'Tahnal Ailesi'nin adamları yaptılar. Çocuğumu kaçırdıkları sırada yaptılar' diyor.

   Bu zekada insanlar.

  • Saura

   Zeka seviyelerini Bence’nde okuduklarımdan sonra net olarak gördüm zaten. Dur bakalım bi’ izliyim de. Bişiler anlarsam ben de yorumlarım.

 • Eѕρılc

  "Höhh m'k" dememek elde değil.

  Adam din üstünden yürüyüp aileyi pij etmiş ama aile uykudan uyanmamak için direniyor. Bir de tecavuze ugramış asdfhhj

  Kadın yazıp yazıp sildi, ailecek aynı soruya 50 farklı cevap verdikleri için yazık Müge'nin de beyni yandı.

 • evcil_adam

  herşeyi bildiğini sanan ukalanin tekinin laf kalabalığını tamamen okuyamadım. tek diyeceğim; o beğenmediğin, aşağıladığın, küçük gördüğün taşralılar sülaleni kovalasın...

  • Zaten okuyamadığından böylesin herhalde.

   Ve evet, küçük görüyorum taşralıları, yalan mı mk? Bir kere de 'şu şu şu doğru değil' diyin, istediğin kadar masal anlat, ben meslek lisesinde, varoşlarda yaşayan öğrencilerle okumuş, köyde aşağı yukarı 4.5 senesi geçmiş, bu milletin hemen her kesimini bilen biriyim.

   Mazlum edebiyatınız da zerre mikimde değil, Türkiye'nin taşralısı cehaletin karanlığına batmış dünyadan bihaber, cinsellikle tuhaf dertleri olan art niyetli bir yapıdadır.

  • evcil_adam

   okumaya değer bişey yazabilseydin emin ol okumaya tenezzül ederdim. bencilliğini ve cahilliğini konu aldığın bir kompozisyon yazmışsın gibi bişey. omuzlarının üstünde taşıdığın örümcek yuvası içinde bir hayal kurmuşsun orda yaşamaya devam+++

  • Bak işte, 'alakası yok' diye saçmalayan Emine'den farkı yok bu deyyusun da mesela.

   Biz bunları hep yazdık.

 • сэргэн

  Ben bu ülkede olmuş, olacak, olması muhtemel herhangi bir şeye karşı en ufak bir şaşkınlık duyamıyorum.
  O kadar duyarsızlaştım ki.
  Gündeme dair herhangi bir durum karşısında sinir, nefret, hırs duyacak halim kalmadı.
  Çünkü biliyorum ki her kimin başına ne geliyorsa normaldir ve muhtemelen hak etmiştir.
  Kendi kuruluğuna aldırmayıp yaşı da yakan insanların ülkesi.

 • muratgilin-damı

  Cok merak ediyodum ne oldugunu ama anlamadim. cok karisik hepsi m. al gibi sanirim tek bunu anladim masum yazik bee denilecek birileri var mi onu da anlamadim beynim yandi

  • Yok be, bu Tuncer akıllarını bulandırıp bunları hipnoza sokmuş, ama bunu yapabilmesinin tek sebebi de bunların cahil ve iğrenç insanlar olması zaten.

  • Himm neyse izlemeye degmez

  • Bence Türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu anlamak için bu aile iyi bir prototip.

 • Gülüm20

  Köye bu mallar yüzünden saçma sapan konuşmayın köylüler bunlardan bin kat akıllı be köylü oldukları ne belli ya şehirlilerse insan da akıl olur Tuncer'i hep koruyorlardı demek ki korkuyorlar.

  • Turkiye'de köylüler kadar ahlaksız kitle azdır bırakınız bu işleri

  • Hepsini Göster
  • Gülüm20

   Senin gibiler zaten insan değil kimle konuştuğum belli bile değil.

  • Hee Türkiye düşmanı, ulan bir bitmediniz mk, Mançurya'dan Hazar'a kadar her türl kültürle dejenerasyon olmadan adapte olabilmiş türk insanı böyle salaklar haline geldi sayenizde.

 • Katten-ıı-skrald

  Palu ailesi neden bu kadar gündem oldu ben anlamadım, üzerine konuşmayacak kadar alıştık sanıyordum.

  • Olaylar fazla uçuk, yani normalde cinayet, tecavüz falan olur da. Böyle bir aile değil Türkiye'de, dünyada yoktur ya da bir elin parmaklarını geçmez.

 • KüHEYlan94

  Türkiye' nin maketi gibi herkes her şeyi görüyor da kimse sesini çıkarmıyor, ses çıkarılmadıkça tüm toplum cezasını çekecek suçların.

 • banabirisimgerekli

  Sanırım köktencilik bu oluyor. Anlatış biçimini beğendim.

 • ReyaL1

  Bu kadar uzun uzun yazman bizler için çok sıkıcı olmuş yinede emeğine saygı

 • eceeeys1

  Kanım dondu, o küçücük çocuklara neler yapmış vicdansız

 • uUsNaCc

  Kanım dondu yemin ederim

 • fangoria

  Acilen filme çekilmeli

 • MagRipOgLu

  Allah ıslah etsin

 • Gizli Üye

  leş bir aile. insanın bunlarla aynı coğrafya içerisinde yaşaması koyuyor.

 • Gizli Üye

  Aile ne biçim anlamadım gitti

  • Tipik taşralı, kökten dinci Anadolulu geniş ailenin Texas Chainsaw Massacre psikopatlığında olaylara bulaşmış olanı.

  • Gülüm20

   Anadolu derken Türkiye genelini mi kattın bilmiyorum ama zaten Türkiye bir anadolu bu Palu ailesi de Karadenizli.

  • @Gülüm20 Karadeniz de Mancurya'da idi zaten

Yükleniyor...