Türkiye'de Erkek Olmak!

Yeni bir bencemde birlikteyiz :)

Benceme başlamadan önce şunları belirteyim ki bu bence karşılaştırma için yapılmış bir bence değildir. Dolayısı ile ''Kadın olmak daha zor bunlar ne ki'' vb. görüşlerin gelmemesini temenni etmekteyim. Bu yazılanları sadece yüreğinizle okuyup onaylayabilirsiniz, aksi taktirde bu yazılanlar sizin için bir önem arz etmez. Bunları yazarken elbette beni anlayacak kızlar ve erkekler olacaktır, illaki anlamayanlarda çıkacak bunada saygı duyarım.

Sürekli kadına şiddet olaylarını konuşurken aslında erkeklerinde birçok şekilde şiddete maruz kaldığını unuttuk veya görmezden geldik. Erkek cinayetlerini gayet sıradan birşey gibi göstermeleri de ayrı mesele.. Ama buralara girerek konuyu dağıtmak istemiyorum. ''Feministlik'' adı altında kadını erkekten üstün tutan, erkek cinayetlerini normal birşey gibi gösteren arkadaşlarımızda çıkacaktır. Ama bunlar duyarsız insanlardan başka birşey değildir. Bunlar kendi dertlerine düşmüş insanlardır, boş yere öldürülen yüzlerce insanı görmezden gelirler. Buradaki amacım kadını erkeği bölmek değil. Cinayet vahşettir ne olursa olsun. Ama kimi kişiler erkek cinayetlerine seviniyor. İşte bu kişiler Feministim diye ortalıkta geziyor, Feministlik erkekle kadının eşit olmasıdır. Kadının erkekten üstün olma durumu değildir.

Hiçbir yerde dikkate alınmayan, dövülen, ezilen binlerce erkeğin bir an bile durumu görülmüyorken aynı durum bir kadının başına geldiğinde halk ayaklanıyor. Dövülen, ezilen erkeklerde aciz durumdaydılar. Aciz olmasa tepki gösterirlerdi. Onlarda kadınlarla aynı durumdaydı. O zaman erkekler ezilirken halk neden ses çıkarmıyor?

'' Şunu unutmayın ki aslan geyikten daha saldırgandır. Ama geyikler aslanlardan daha çok can alır.''

Anlayana bu söz bile çok şey ifade ediyor. Türkiyede erkek olmak ''sapık'' diye lanse edilmektir. Bu genellemeler nedir ya? Yok kalçasına bakmış, yok bacaklarına bakmış? Ee baktı diye sapık mı oldu? Ne yaptı tecavüz mü etti? Sadece baktı.. Bu o erkeğin sorunudur tüm erkeklerin değil. Bir kişinin suçu tüm erkeklere kitlenirse işte o zaman bu iş çileden çıkar. Asıl ayrımı biz erkekler değil kadınlar yapıyor bunun farkında bile değiller.. Bu arada elbette tüm kadınlar değil bazıları için konuşuyorum. Kadınlar baştacımızdır (kıymet bilenler tabiki)

Türkiye'de erkek olmak!

Bir kızın hatası olduğunda ''dövülmemeli, şiddet çözüm değil'' diyen bir kız arkadaşımız, erkek aynı hatayı yaptığında ''müetbet yemeli'' diyor. Demek ki erkeklerin canı, duyguları, istekleri yok. Böyle bencil insanlarla, empati yeteneği olmayan insanlarla aynı ülkedeyiz. Hiçbir kadın körü körüne savunulmaz. Hiçbir erkekte.. İnanın kadınla erkek arasında bir fark yok, insanlar eşittir şunu bir kafanıza sokun!

Bizim söylediklerimizin beğenip onaylanması için illa kadın mı olmamız gerekiyor? Hiç mi değeri yok bu ülkede, dünyada erkeğin?

Konu biraz dağıldı sanırım. Konumuz Türkiyede erkek olmaktı değil mi? Türkiyede erkek olmak nedir bilir misin? Sürekli önyargılara maruz kalmak, suçsuz yere cezaevine girmek, küçük düşürülmek, rezil edilmek, duygularının hiç önemsenmemesi, aşağılanmak, kendi ruhunla savaş vermek, sevdiğin için canını vermek, tüm hayat döngüsünün içinde boğulup gitmektir. Ama yinede asıl mesele kadın-erkek olmak değil insan olmaktır. İnsan olmak zordur.

Kadınlara sözüm; sadece anlayışlı olun ve insanları sevin. Ayrımcılık yapmayın. Şimdi benim ablamda var abimde. Abimin kafasına mı sıkayım sen neden erkeksin diye ya da ablamın? Bir daha da Feministlik adı altında karalayıcı, kirletici yorumlar yapmayın!


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Baştan aşağıya okudum, eline sağlık.
  Toplum yapımızı iyi bilen, siyasetimizi, dinimizi, kültürümüzü araştıran (deney, anket v. b) ülkeler arası ekonomide güç yarışında olan bizden çok daha iyi ülkeler (süper güç) medya ellerinde olduğu için televizyon yolu ile çok fazla ideolojiyi insanların beyinlerine yerleştiriyor ve zehirliyor.
  Demem o ki toplumumuzda erkeklerin kadınlara muhtaç olması söz konusu.(cinsel manada tabu) hususu, fakat bunu pek farkeden yok. Sürekli dikkatinizi çekerim evlenme programlarında erkeğe şu soru soruluyor
  -Maaşın ne kadar? Araban var mı? Ve kadın ardından kısıtlanmayı sevmem, özgürüm, kıskançlıktan hoşlanmam v. b diyor. Neden bu sorular sadece erkeğe soruluyor? Çünkü erkeğin evine karşı olan maddi sorumluluğu erkeğe yük olarak bindirilmekte ve kadınları daha para düşkünü, metaryalistik gösterip iki çift arasında güveni azaltmak ve insan ilişkilerini dibine kadar bireyselleştirmek için bu aşamda cinsel obje olarak kullanılan bazı sanatçılar çıkıp 'SENDE ANLAT'diyerek şehit, geçim sıkıntısı, eğitim sıkıntıları vb bahsetmeyip büyük plartformları erkekler tacizci ve tecavüzcü diyerek kullanıp erkeği ezme ve iki cinsi ayırma, mağdur edebiyatı ile kötü olaylardan bu iş için de para alıp aslında beslenmekte :) Hırplar ve Sırplar arasında savaş olurken, bizim ülkemizde oluşan bu durumun aynısı oluştu ve kadınlar eziliyoruz diyip erkekleri öldürdüler sonra ülke bu olayla son darbeyi yedi ve bölündü. Sürekli burada taciz edildim, tecavüze uğradım benceleri görüyorum ve sahte geliyor. Bir bayan -dün tecavüze uğradım, bugün benceyi yazıyorum dedi. Tecavüze uğrayan 1 sene şoku üzerinden atamaz, bence yazmaya mı koşar? Ve 400 kişi erkeklerde erkeklere nefret kusmuştu :). Umarım kadın ve erkeğin ezilmediği bir dünya olur. Kadınlardan bazılarına çok acımaktayım çünkü kadın bedenin çıplak sergilendiği bencelere ağızlarının suyunu akıtıp özgürlük diye yorumlarlar bu empati abideleri neden entellektüel platformlarda ve empatik yazılarda yoklar...

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Bence'lerde en az 3 görsel kullanılması önerilir. Teşekkürler.

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;