"Dayak atan anneler ve çocuk eğitiminde cezanın yeri"

Leyli-matem
Arkadaşlar,annenizden veya babanızdan küçükken şiddet gördünüz mü ?

Çocuklarına şiddet uygulayan anneler gördüm,hatta vurduğu zaman ağzından kan gelmişti bir çocuğun,uyardım o kişiyi ama bir yere kadar oluyor bu uyarma " sana neeee benim çocuğum diyorlar" bişey yapamıyorsun.

Az önce nette bir yazı okudum ve bu soruyu sormayı istedim.

Okuduğum yazıyı buraya kopyalıyorum,dayak yiyen bir çocuğun psikolojisi aslında...

------Küçükken annemden az dayak yemedim maalesef,şimdi evli ve bir bebek annesiyim; fakat hâlâ dayak konusunu görünce içim çok garip oluyor, başlığa dahi korkarak giriyorum. Annemi ne kadar sevsem de ne yalan söyleyeyim dayakları unutamıyorum, ve hep içimden: -ben senin gibi olmayacağım diyişimi. Eşi ve kaynanaları görümceleri yönünden sıkıntılar yaşamış annem ve yaşadıkça sinirinin faturası benden de çıkmış biraz,geçen geçti şimdi ancak fedâkarlıklarını hatırlamaya çalışıyorum fakat dayağa elini alıştıran anneler bilsin ki evladınıza attığınız her dayak onunla aranıza öreceğiniz duvara tuğla olabilir,o istemese dahi. Ben de annem dedikçe içim titresin isterdim; fakat bu soğukluk bu izler maalesef bir yerde olmasa diğer yerde hatırlatıyor kendini.NE OLUR SİZİN EVLATLARINIZ BEN ANNEMİN BANA ATTIĞI DAYAKLARI ÇOCUĞUMA ATMAYACAĞIM DEMESİN. ALLAH İÇİN DEDİRTMEYİN BUNU. SİZ İRADE SAHİBİ OLARAK YARATILDINIZ. NASIL Kİ KOMŞUNUN SİZE EMANET ETTİĞİ BİR TABAĞIN DAHİ ÜZERİNE TİTRİYORUZ KIRILMASIN DİYE, ALLAH IN BİRÇOK KİŞİYE ONLARCA YIL HASRETİNİ ÇEKTİRDİĞİ GÖZ AYDINLIĞI EVLATLARIMIZI NASIL EMANET BİLMEYİZ? KOMŞUNUN DEMİYORUM, ALLAH IN EMANETİ.
"Dayak atan anneler ve çocuk eğitiminde cezanın yeri"