Eczacıbaşı kadın voleybol takımı dünya şampiyonu oldu. Bu büyük başarı neden yeterli ilgiyi görmüyor?

Futbolda bir takımımız Avrupa'da sıradan bir galibiyet bile alsa günlerce konuşulur, bir gün bir şampiyonluk gelse insanlar günlerce sokaklarda kutlarlar. Eczacıbaşı kadın voleybol takımı dünya şampiyonu oldu konuşan yok!Bu büyük başarı sizce neden yeterli ilgiyi görmüyor?

7|1
4774

En İyi Kız Görüşü

• Birincisi futbol temelli bir ülkeyiz diğer spor dallarını yok saymakta üzerimize yok. İkincisi ataerkil bir toplumuz yani kadın ne yaparsa yapsın hangi başarıya imza atarsa atsın her daim geri planda kalmaya mahkumdur. Bir iki gün konuşulur üçüncü gün adının esamesi bile kalmaz.

2|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Evet çok sevindim ama sahada libero hariç Türk oyuncu olmamasından dolayı içim buruktu son sette skor 10 10 iken demir ladymiz efsaneliğini gösterdi ve maçı lehimize çevirdi. Artık Barboliniye selam olsun Türk oyuncuların da ne kadar iyi birer yıldız olduğunu anlamıştır umarım

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 46

• Normalde takip ederdim ben bile izlemedim çok ilginç gerçekten yeteri kadar ilgi görmüyor

1|1
    0|0
  • turkiye de bu sporlar ilgi cekmiyor da ondan

0|0
    0|0
  • Helal olsun bence yeterli ilgiyi görmüyorlar

0|0
    0|0
  • Biz izledik kazanıncada tepindik ama takımdaki isimleri bilmiyoruz tanımıyoruz vence raklam azlıgından,

0|0
    0|0
  • Tebrik ederiz

0|0
    0|0
  • bak bende yeni öğrenenlerdenim... konu futbol değilse spor olmasının anlamı yoktur bizim ülkede. kendi çaplarında spor gibi bişeyler yapıyorlar gibi görülüyor...

0|0
    0|0
  • Tebrik ediyorum...
    Türk kadınlarımız her dalda başarılı 👏👏

0|2
    0|0
  • Bu çok güzel bir haber. Yeterli ilgiyi görmemesinin ülkede ki çoğu insanın bundan haberdar olmaması ve de voleybola spor gözü ile bakamayacak kadar cahil olması. :/

1|0
    0|0
  • Futbol dan baska bisey düşünmüyorlar çünkü

3|0
    0|0
    • Yav bırak allasen, Dünya'nın hangi ülkesinde geniş kitleler oturup her hafta voleybol maçı izliyor? Voleybol seyirciye hitap edebilen bir spor değil. Kimse de izlemiyor o yüzden.

• Helal be kizlar! Gururumuz

1|0
    0|0
  • Futbol diğer sporlara göre çok abartiliyor ya

0|0
    0|0
  • aferin kızlara. erkek futbol takımı olsaydı böyle mi olurdu!

0|0
    0|0
  • Oha cidden mi😮 hiç haberim yoktu. kimseden de duymadım. Harika.

0|0
    0|0
  • En önemli gelişmeler ne zaman ilgi gördü ki

0|0
    0|0
  • valla o kadar azmis ki ilgi ben simdi ogrendim helal dedim suprr hattaaaa

1|0
    0|0
  • Onu birak 2 turk takimi derece ypti vakigta 3. oldu

0|1
    0|0
  • utandım şu an bende bilmiyordum... haklısın

0|0
    0|0
  • Tabrikler ne diyim

0|0
    0|0
  • Kadınlar kazandı çünkü bu ülkedeki eril zihniyeti sarsar

0|1
    0|1
    • Sorun kadın erkek değil bence. 2 sebebi olabilir 1- Büyük bir takımın voleybol kolu olmaması örneğin galatasarayın voleybol takımı olmaması gibi. 2-Bahsedilen sporun voleybol olması futbol basketbol gibi çok tağbet görmemezi. Eczacıbaşı erkek takımı şampiyon olsaydı bile yine gösterilen ilgi bu seviyede olacaktı diye tahmin ediyorum.

• Dediğin gibi sosyalizazyon süreci toplumdaki cinslere bu rolleri yüklemiştir. Futbol nasıl erkek oyunu olarak görülmesi yanlışsa voleybolun kadın oyunu olarak görülmesi de yanlıştır. Bu duruma gelinmesinde kadının da erkeğin de suçudur.

• malesef ki öyle

• ülke de fotboldan başka spor yok 😂 hayır erkek vokeybola baksa bayanlar hemen kızıyo 😄

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    26

Erkekler Ne Diyor 73

• artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacak.
    keyif aldığımız ne varsa yaşamın koşuşturmaları içinde kaybolup gidiyor.
    hep bir şeylerle MUCADELE ediyor bulduğumuz için kendimizi, bu tür ülke başarıları içten sevinçlere değil, şöyle bir gülümsemeye neden oluyor bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Ahmet Örken gençler Avrupa pist şampiyonu olmuştu 2011 senesinde. Bisiklet adına ülkede böyle bir başları daha yok. Türkiye'de kim adını duymuş acaba çok merak ediyorum. Geçtiğimiz sene kendilerine destek verilmediği için şampiyonlara hazırlık sürecinde kendi ceplerinden para vererek kampa çıktılar. Rte bu adamlar için cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda övgüyle bahsedip verdikleri destekten falan bahsetti kendi kulaklarımla canlı dinledim. Öyle güzelde sallıyor li aklınız almaz. Uzun lafın kısası bizde sanata ve sporcuya önem. destek saygı hiçbir şey yok

0|0
    0|0
  • Çünkü Dünya'nın hiçbir yerinde voleybol gibi dandik bir sporu geniş kitleler umursamıyor.

Futbol ise Dünya'nın en geniş kitlelere hitap eden sporu.

0|0
    0|0
    • Geçen sene Şampiyonlar Ligi'ni alanı da biliyor insanlar, geçen sene voleybolda kim şampiyon oldu bilen var mı?

• Sebebi belli değilmi... Ülkemde ne yazıkki Fotbol (Soccer) dan başka bir spora önem ve değer verilmiyor... Daha yeni yeni Basketbola gereken değer verilmeye başlanmışken Eczacıbaşı nın Dünya Şampiyonu olması umurunda olmaz voleybolla futbol dan başka diğer spor dallarıyla ilgilenmeyenlerin...

0|0
    0|0
  • Futbolla voleybolu karşılaştırmak biraz abes olmuş.. Futbol başka bir dünyadır.. voleybol iyi tamam hoş da, futboldaki muhteşem bir gol, bir dripling, bir şut, bir kurtarış görselliği yok.. dar bir alanda olan çok sayılı müsabaka diyelim.. bu yüzden tüm dünyada genellikle "Futbol" her zaman birinci sıradadır..

0|1
    0|0
  • TÜRKİYE=FUTBOL Spor=Futbol
    onun dışında ki sporlar spor olarak bakılmıyor bundan dolayı ne yazıktır ki bu başarıyı duymamız mümkün

0|0
    0|0
    • o kadar futbola yaptıkları yatırım bir işe yarasa bari... Dünya kupalarına bile gidemiyolar hahaha

• Ya heryerde ilgi aynı yani bencd ilgi var normal tabiki futbol basket kadar duyurulmuyor ama bu heryerde böyle.

0|0
    0|0
  • her insan farklı sporlarla ilgileniyor. kimseyi futbolla neden iilgileniyonuz da voleybolla ilgilenmiyorsunuz veya güreşle ilgileniyonuz da tekvandoyla ilgilenmiyorsunuz diye yargılayamazsınız. büyük başarı kimine göre büyüktür ve yeterli ilgiyi görmesi gerektiğini savunur kimine göre ise ha öyle miymiş tir. mesela benim ilgilendiğim bir spordur tenis. türkiye de kaç kişi 2016 olimpiyatlarında çağla büyükakçay'ın bizi temsil etme başarısı gösterdiğini biliyor? çok az. ama kimseyi bu yüzden yargılayamam. kimse tenisi sevmek zorunda değil

0|0
    0|0
  • bize ne oğlum bundan adam akşam eve ekmek getirebilecek mi onun derdin de sen gelmiş eczacıbaşı bilmem ne

1|1
    0|0
  • buna birazda kadınların ilgi göstermesi lazım futbola erkekler ilgi gösteriyorda noluyor sokaklara çıkıp kutlanmalı böyle olsa medyada arkasında olur ve konuşulur voleybol pek tınlanmıyor medyada biraz poh pohlasa belki aleyna tilki kadar konuşulacak mı acaba yazık...

1|0
    0|0
  • haberim dahi yoktu. kendimden utandım. ülkem adına çok sevindim. dünya şampiyonu olmak her yiğidin harcı değil hele de sporda başarısı olmadığı düşünülen kadınların. helal olsun

0|0
    0|0
  • sabah izliyordum. ruhsuz bir ortam, ruhsuz bir spiker anlatımı. dedim herhalde tırt maç. halbüsü finalmiş

0|0
    0|0
  • Neddn biliyormusun çünkü Türkiyenin medyası kendi etik değerlerine ilgi göstermediği için yoksaa kendini türk hisseden herkes bu duyguyu gururu yaşar. Kahrolsun Medyaaa dıyorum.

0|0
    0|0
  • voleybol oldugu ıcındır kanks

0|0
    0|0
  • Türkiye de ilgilenilen tek branş futbol. O yüzden..

0|0
    0|0
  • Vücut geliştirmede yıllardır Avrupa birincisi oluyoruz Türkiye olarak neredeyse bütün kilolarda. Ancak bırak söz konusu olup gündeme çıkmak ne bileyim devletten bile destek göremiyoruz.

0|0
    0|0
  • kadınların yaptığı spor dallarında tek voleybol'u seviyorum. nedense voleybol oynayan kızlar başka güzel geliyor bana. voleybol kadınlarda zaten biz 1. numarayız

0|0
    0|0
  • Ust uste 2 kere kazanan tek takim helal olsun zor gercekten.

0|0
    0|0
  • Sorun kadın erkek değil bence. 2 sebebi olabilir 1- Büyük bir takımın voleybol kolu olmaması örneğin galatasarayın voleybol takımı olmaması gibi. 2-Bahsedilen sporun voleybol olması futbol basketbol gibi çok tağbet görmemezi. Eczacıbaşı erkek takımı şampiyon olsaydı bile yine gösterilen ilgi bu seviyede olacaktı diye tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • Her ülkede fazla onem verilen spor dallari oluyor iste. İngilterede ornegin baskete onem vermezler. Turkiyede de futbol on planda. Kızlarımıza helal olsun ayrica.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    53
Yükleniyor... ;