Evde İlk Kez Spor Yapacaklar Buraya! Evde Spor Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Ekipmanlar

MuscularBoy

Selam arkadaşlar 😎

Evde spor yapmak için aslında hiçbir ekipmana ihtiyacınız yok. Spor yapmak için yapmanız gereken hareket etmek. Ama seviye atlamak isteyenlere öneriler sunmaya geldim. Eğer evimi bir spor salonuna çevirmek için nelere ihtiyacın olduğunu merak ediyorsan okumaya devam et.

Evde spor yapmak için gerekli temel malzemeler

Evde İlk Kez Spor Yapacaklar Buraya! Evde Spor Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Ekipmanlar

Öncelikle evin içinde spor yapacak dahi olsanız spor ayakkabı giymeniz gerektiğini unutmayın. Spor ayakkabı giyilmeden spor yaparsanız özellikle bileğinizden sakatlanabilirsiniz. Yere uzanacağınız egzersizler yapacaksanız bir mata ihtiyacınız var. Alacağınız mat kaymamalı ve toplanmamalı.

Spor kıyafetleri de çok önemli. Bence evde spor yapmak için motivasyonsuzu arttırmak çok önemli. Havaya girmek için yeni spor kıyafeti alabilirsiniz. Kadınlar için tayt ve sporcu sutyeni en çok tercih edilenler oluyor. Erkekler için ise sporcu atleti ve şort ideal. Ayrıca elleriniz ve ayaklarınızın kaymaması için kaymaz spor çorabı ve fitness eldiveni kullanabilirsiniz.

Evde spor yaparken terinizi silmek için yakınınızda küçük bir havlu bulundurun. Havalı bir su şişesini de unutmayalım. :D

"İşi biraz büyütelim diyenlere" seviye atlatacak küçük ekipmanlar

Evde İlk Kez Spor Yapacaklar Buraya! Evde Spor Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Ekipmanlar

Evde spor malzemelerini saklamak için yer bulamayabilir bu yüzden yer kaplamayacak öneriler de bulunmak istiyorum. Küçük pilates topu ilk önerim olacak. Büyük topu kullanmak evde çok zor olabilir bu yüzden küçük top fazlasıyla iş görecektir. Birçok pilates hareketini yaparken küçük pilates topunu kullanabilirsiniz. Özellikle yere yatarak topun kalçaya yerleştirildiği ve bacaklarınızı havaya kaldırıldığı bir hareket var ki hem bacak hem karın bölgesi için çok faydalı. Birçok farklı harekette kullanabilirsiniz.

İkinci öneririm egzersiz lastiği olacak. Bacak, kol ve karın egzersizlerinde fazlasıyla kullanılan bir malzeme. Evde hiç yer kaplamayacağı için ilk tercihleriniz arasında olmalı.

Farklı ağırlıkta dumblelar evde spor yaparken çok işe yarıyor. 2 kiloluklar ile başlayabilirsiniz. Daha sonra 2 buçuk kiloya çıkabilirsiniz. Dumble sadece kol çalışmak için kullanılan bir malzeme olmadığını hatırlatmak isterim.

Evde ipte atlarım derseniz bir diğer önerim atlama ipi olacak. İp atlamak çok kısa sürede ciddi kalori yakmanızı sağlayan bir antrenman.

"Evimi spor salonuna çevirmek istiyorum" diyenlere uzman ekipmanlar

Evde İlk Kez Spor Yapacaklar Buraya! Evde Spor Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Ekipmanlar

Ben spor salonuna gidemediğim dönemlerde evde en çok barfiks çekmenin yokluğunu hissediyorum. Barfiks çubuğu evde kapılara asılabiliyor. Bu yüzden evde spor salonu oluşturmak isteyenlere ilk önerim olacak.

İkincisi ise koşu bandı tabi ki. Egzersiz yapmayı sevmeyen ve sabit koşu sevenler için koşu bandı hayat kurtarıyor. Biraz lüks bir tercih ancak bütçesi olanalar için evde olması gereken ilk alet.

İkincisi de bisiklet (kondisyon bisikleti). Bisiklet sürmek bacakları koşmaktan daha fazla çalışıyor ve inanılmaz kalori yakmanızı sağlıyor. Aynı zamanda alt karın kasları için de faydalı. Artık evde çok az yer kaplayacak bisiklet modelleri mevcut.

Son önerim ise mekik aleti olacak. Mekik çekmek benim en sevdiğim egzersizlerden bir tanesi. Yerde yatarak mekik çekmeyi ise hiç sevmem. Bu yüzden mekik aleti alarak evde spor salonu havası yakalayabilirsiniz.

Evde İlk Kez Spor Yapacaklar Buraya! Evde Spor Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Ekipmanlar
9
10
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
10Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • robustgürbüz
  Bizim buna uygun sinema odamız var hem düzenlemesi kolay hem yer hareketlerini 3, 4 kişinin aynı anda yapabileceği ve projeksiyonun duvar görüntüsü laptop veya telefona gerek kalmadan spor hocamızla aynı boyda ve aynı oda içerisinde gibi vede ses sisteminin müzikli hareketler için uygun
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

99
 • Sidhe
  Güzel hazırlamışsın. Bunun yanına birde spor küçük beslenme programları yazabilirsin. <3 :)
  Eline sağlık.
 • İsimsizopss
  spor giysileri de ciddi motivasyon içeriyor evet 👍
 • Wosty
  Bunlar sart tabi
  Sevdim 1 Kişi
 • hiranur_11
  denicem
 • pembe_leopar
  ben squat yapıyom o daha güzel yaani 😁
 • Dinazortreni
  Ben evde hic surduremedim
 • estrxyz
  Üşeniyorum ya
 • Pl060606
  Yürüyüş bandı 👍
 • orgebey
  Güzel bence olmuş bilgiler için teşekkürler 🙂
 • biradetmehmet
  Yeterli ekipman var spor yapıyoruz iyi oluyor
 • v0lkn
  Bir ara yaptım ama salonda ki gibi olmuyor
 • Hatice6969
  Kas yıkımına dikkat edin ama
  Sevdim 1 Kişi
 • CeylinBatuhan
  bisiklet candır
  Sevdim 1 Kişi
 • necom06
  tavsiyeleriniz için teşekkürler
 • Èmreecan
  Spor yapmam
 • pembişş73
  Aynen spor vazgecilmez
 • Gizli Üye
  Yürüyüş bandı çok iyi oluyor. Tavsiye ederim.
 • Gizli Üye
  spor yapmam.
YÜKLENİYOR...