Sohbet 2 ay

Sporu Seven Arkadaşlarımızla Kısa Bir Sohbete Ne Dersiniz?

Sporu Seven Arkadaşlarımızla Kısa Bir Sohbete Ne Dersiniz?

Öncelikle Merhabalar, bakalım sporu seven arkadaşlarımın düşünceleri nelermiş?

Acaba spor sizin için neyi ifade ediyor?

@AreYouQk: Spor benim için bir yaşam tarzı, aynı zamanda da mesleğimdir. 19 yaşıma kadar futbol oynadım, şu an futbol hakemliği yapıyorum ve beden eğitimi öğretmenliği okuyorum. Kısacası hayatım sporla geçiyor diyebilirim. Mutlu olurum, enerjimi atmak için spor yaparım. Üzgün olurum, stres atmak için spor yaparım.. Ne yaşarsam yaşayayım en iyi dostum sporu bırakamam

@Green_mile_devi: Spor benim için “Hareket” demek, hareketlilik demek. Yeniden canlanmak ve heyecanı tekrar tekrar yaşamak demek. Vazgeçmemek demek.

Hayatımın çeşitli zamanlarında da sporla iç içe idi, lise yıllarımda okul voleybol ve masa tenisi takımında idim. Tabii ki sporu severek yapınca Şampiyonluklar da yaşadık Ayrıca son zamanlarda temel seviye geleneksel okçuluk eğitimi de aldım.

Bu bilgileri düşündüğümde diyebilirim ki; spor özellikle bireyselliği bir kenara bırakıp sosyalleşmeyi de beraberinde getiriyor. İnsanlar arkadaş oluyor, birbirlerine bilgi aktarıyor, aynı tutkunun peşinden koşuyor ve daha güzel daha kaliteli zaman geçirme fırsatı elde etmiş oluyor Bir müsabaka esnasında bir olmayı tek yürek olmayı sağlıyor.

İnsanlara spor yapmasını tavsiye eder misiniz ve spor yapmayan insanlara önerileriniz nedir?

@emre996: Spor yapmayan insanlara kendimden örnek verecek olursam bende sevmezdim,işim gereği bir süre hareketsiz kaldım(güvenlik)ve bu bende bel bacak ağrıları ve vücudumun çeşitli bölgelerinde sorunlar yarattı.Hareketsiz kaldığım zamanlarda enerjim çok düşük ve hantal hissediyordum.Üstelik hareketsiz bir yaşam kilo'da aldırıyor bildiğimiz üzere.Yani her türlü kötü yanı çok. O yüzden sporu sevmeseniz bile, gündelik hayatınızda 1 saatlik olsun yürüyüşler yapın.Ve evet spor zaten her zaman herkes tarafından önerilen bir şey. İnsanlar bu genç yaşta harekete geçmeye üşeniyorlar ve kendilerine dikkat etmiyorlar. Kendinize iyi bakın sağlığınızdan olmayın ve harekete geçin.

@AreYouQk: İnsanlara sporu tabi ki öneririm. Hem sağlıklarına kavuşacaklar hem istedikleri görüntüye hem de spor sayesinde mutluluk hormonu salgılayacaklar. Bunları kim istemez ki?

Spor yapmayı sevmeyenler öncelikle şunu bilsinler gerçekten çok şey kaçırıyorlar. Sporun verdiği öz güveni, mutluluğu, enerjiyi bu hayatta hiçbir şey veremez. Onlara önerim hangi spor dalının kendilerine uygun olduğunu, hangi spordan keyif alacağını bulmaları gerekiyor. Keyif aldıkları sporu bulduktan sonra geriye bu sporu hayat tarzı haline getirmek kalıyor. Bunun için de kendilerine gerçekçi hedefler ve bıkmayacakları bir program yapmaları gerekiyor. Örneğin; haftanın her günü spor yapacağım değil de haftada 3 gün spor yapacağım diye başlarlarsa daha gerçekçi bir hedef olur ve uygulaması kolay olur. Zaten zamanla motive oldukça bu süre artacaktır

@Green_mile_devi: Evet kesinlikle spor yapmalarını öneririm. Ama rutin sözcüklerden farklı olarak söyleyeceğim şeyler var tabii ki. Sporu insanlar bence kendilerine uygun zaman aralıklarında ve aksatmadan yapmalılar diye düşünüyorum. Çünkü genç öğrenci arkadaşlarımız da var iş hayatına atılmış ve aile sahibi insanlarımız da var.

Bu nedenle kendilerine uygun zaman aralıkları belirleyerek az ya da çok olsun ama spor yapsınlar diyorum.

Tabii ki sadece spor yetmez; Sigara, içki vb... kötü alışkanlıklardan da uzak dursunlar derim hem kendileri hem de aileleriyle uzun yıllar vakit geçirebilmek için..

Bence bir insan spor yapmıyorsa mental olarak yorulduğu içindir diye düşünüyorum. En sevdiği arkadaşı, yakını, ailesi vb. onu bu konuda desteklerse ve yaşanmış güzel örnekler gösterirse o kişilerde ilk başta biraz zorla spora yaklaşsalar da sonradan bence sporu daha çok seveceklerdir diye düşünüyorum hemşehrim.

Son olarak da şunu söyleyebilirim; Anneniz, eğer benimki gibi güzel yemekler yapıyorsa o yemeklerden uzak durmak sizler için epey zor olabilir İşte bu belki sporu sevmemenize neden oluyor olabilir. Size tavsiyem ilk olarak güzel anne yemeklerinden uzak durmayı öğrenin, ve sonra spora başlayın.

Bu kulvarda güzel cevapları için sportmen beylere teşekkür ederim.

Sporu Seven Arkadaşlarımızla Kısa Bir Sohbete Ne Dersiniz?
15
2
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Green_mile_devi
  Çok hoş bir sohbet oldu gerçekten hemşerim :) Ben cevaplarken ve de okurken çok keyif aldım. Böyle bir bence yazıp insanlara güzel örnek olduğun için teşekkürler :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Rica ederim ve o tekrardan teşekkür ederim hemşerim yüreğine sağlık :)

  • Rica ederim hemşerim, emeklerin çok büyük 👸🏻👸🏻👸🏻👑👑👏🏻👏🏻👏🏻🌸🌸

 • Güzel olmuş ellerine sağlık yer verdiğin içinde ayrıca teşşekürler 😄😊
  Görüş hala geçerli mi?
  • Rica ederim ve asıl ben teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

 • Placeboetkisilazım
  Spor hoştur ama uyumak daha hoş
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

113
 • velentino
  Spor ve mutluluk...
  Güzel olmuş...
  Emeginize sağlık
 • SerpilBldk75
  çok güzel sohbet olmuş geç fark etsemde beğendim ben böyle sohbetleri severim 😊
 • Powermen
  Spor yapınca içimde bir mutluluk oluşuyor. 🤗🤗🤗
 • AreYouQk
  Biz teşekkür ederiz 😊 elinize sağlık
 • çokarizma
  Spor spikeri misin sen?
 • reysboss
  En güzeli spor bence.
 • Rascoln36
  Eline sağlık abla.
 • profbilgin
  Hayat tarzı kısaca...
 • nirvana3467
  Eline sağlık güzel içerik..
 • sadakat023
  Spor şart
 • Kemaloglu07
  Olur
 • ayhani647
  Yaşamın kaynağı spor
 • Etmesem daha iyi
 • sessizzadam_
  kalsın gerekmez
YÜKLENİYOR...