Sadece sıvılarla beslenerek sağlıklı yaşanır mı?

TheHealerWoman
Selammm!
Son zamanlarda trend olan detoks suları ve sıvı beslenme şekli üzerine düşünüyorken aklıma şu soru geldi: Sadece sıvılarla beslenerek sağlıklı yaşanır mı?

Acaba her sağlıklı besini sıvı hale getirip tüketmek, hatta kalorilerini büyük ölçüde azaltıp detoks suyu halinde tüketerek yaşamak sağlıklı olabilir mi diye size sormak istedim. Çünkü bana kalırsa, katı yiyeceklere ihtiyacımız var; dişleri, dili, mide gibi sindirimde büyük rolü olan vücudumuzun çalışmasını katı yiyecekler de destekliyor. Sıvılarla beslenme içerisine su ve yeşil çay gibi sağlığa faydası olan içecekler dahil olsa da sadece bunlarla yaşayamayız bence. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
detoks suları
Evet, sağlıklı olan her şey sıvı şekilde tüketilebilir.
Hayır, katı besinlere de ihtiyacımız var.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Sadece sıvılarla beslenerek sağlıklı yaşanır mı?