Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı yapıldı. Siz aşı yaptıracak mısınız?

ksAnket a
Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı bugün Ankara 'da yapıldı. Çinli bir firma olan Sinovac Biotech tarafından geliştirilen aşı, planlamaya göre ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanacak. Aşı, kademeli olarak yaptırılacak. İlk olarak 1200-1300 sağlık personeline yapılacak, 14 gün sonra aynı kişilere bir kez daha uygulanacak ve sonuçları Dünya Sağlık Örgütü'ne iletilecek. Bundan sonraki süreç ise gönüllülük esasına göre devam edecek.

Kronik hastalığı bulunan 13 bin kişiye koronavirüs aşısını yapılması hedefleniyor. Bugün 25 merkezde yapılacak aşı, daha önce Çin ile birlikte Endonezya, Brezilya, Bangladeş’in de arasında bulunduğu çok sayıda ülkede 10 bin kişiye uygulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı çalışmalarının devam edeceğini belirtti. İngiltere, Almanya ve Rusya'nın klinik çalışmalarına da Türkiye'nin katılacağını söyledi.

KScanlar koronavirüs aşısı hakkında ne düşünüyor merak ediyoruz. koronavirüs aşısı yaptırmayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi merakla bekliyor olacağız. Kaynak
türkiyede ilk koronavirüs aşısı yapıldı.
türkiye'de ilk koronavirüs aşısı yapıldı.
İlk aşı yaptıranlardan biri olacağım.
A seç
Önce başkaları yaptırsın, bir şey olmazsa yaptıracağım.
B seç
Aşı olmayı düşünmüyorum.
C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı yapıldı. Siz aşı yaptıracak mısınız?
135
101
Görüşünü yaz