Korona Virüs Hastalığı'mı Geçirdim?

Gizli Üye
Korona Virüsü
Korona Virüsü
Arkadaşlar bundan 4-5 ay önce grip olmuştum, başta normal grip gibiydi 2-3 güne geçer diyordum, ama 1 hafta olmuştu ve şikayetlerim giderek artmaya başlamıştı.
Evvelsi gün acile gittim, doktor standart grip ilaçları birde burun spreyi yazıp gönderdi, ilaçları kullandım ama hiçbir etkisi olmadı aksine daha da kötüye gitmeye başlamıştım, bir aksilik vardı iri ve güçlü bir bünyeye sahibim, her sene gribi birkaç günde atlatırdım ama bu sefer farklıydı.
Bir gün sonra berbat şekilde uyandım öksürük, ateş, vücutta aşırı ağrı vs. vücudum yanıyordu ama içim, kemiklerim donuyordu titriyordum ölecek gibiydim, hemen hastaneye gittik ama yürüyemiyordum bile.
Orada ateşimi ölçtüler 40.1 derece çıktı, yüzümün mosmor olduğunu hatırlıyorum, kıyafetlerimi çıkartıp koltuk altlarıma buz kalıbı koydular, üst üste 2 iğne yapıp seruma bağladılar, yaklaşık 30 dk sonra kendime geldim, dediğim tek kelime şehadet getirmekti, babama dönüp ben ölüyorum hakkını helal et dedim.
Ateşimi düşürdükten sonra eve gittim, sanırım iyileştim dedim, ta ki diğer güne kadar...
Gece boyunca yatağımda kıvranmıştım, bütün vücudumun her noktası şiddetli bir biçimde ağrıyordu, nefes alamıyordum, can çekişiyordum. Anneme ölmek istediğimi söylemiştim.
Sabah olur olmaz ailemle işin ciddiyetini anladık ve uzman doktora gittik, doktor tahlillere baktıktan sonra, sen ölüyorsun hemen hastaneye yatırmam gerek dedi ve yatış verdi.
Hastalık Zatürreye çevirmişti artık daha kötüydüm, ve işin garip tarafı doktor da bu virüsü çözemiyordu, aklına gelen her testi, tahlili yaptı. HIV testi bile yapmıştı ama sorunu çözemiyordu.
Solunum cihazına bağlandım, sürekli iğne ilaç derken 1 hafta ağır tedavi oldum, 4-5 kilo verdim, Bana domuz gribine benzer ağır bir viral hastalık olduğunu söyledi ama tam olarak da anlayamadı, O da çok şaşırmıştı.
Ve işin daha kötü tarafı bu hastalık asla geçmedi sadece hafifledi, halen ciğerim eskisi gibi güçlü değil, ben eskisi gibi kuvvetli değilim.
Bununla birlikte yakınımdaki babam, annem, kardeşim, kuzenim de benimle yakın temas kurdukları için, benden sonra onlar da ağır bir biçimde bu hastalığı geçirdiler.
Yani ben, bu doktorların bulamadığı hastalığın korona virüs olduğunu düşünüyorum, hatta TV'de çoğu profesör bu hastalığın daha önce geçirildiğini söylüyor.
Sizce bu mümkün mü? Sizde bu sene böyle bir hastalık geçirdiniz mi?
Korona Virüs Hastalığı'mı Geçirdim?
2
3
Görüşünü yaz