#KIZGİBİ

ORKID

Özgüvenle okula devam etmek tüm kız öğrencilerin hakkı! #okuladevam projesine nasıl destek olabileceğini biliyor musun?

Türkiye’de her yaklaşık her 10 kızdan 1’i hijyenik ped alamadığı için regl dönemlerinde okulu kaçırıyor, ders başarıları düşüyor ve özgüvenleri azalıyor. Ancak buna birlikte son verebiliriz! Türkiye’nin lider kadın bakım markası Orkid olarak Türkiye’de tüm kız öğrencilerin okula devam etme hakkı olduğunu düşünüyoruz ve TOÇEV işbirliği ile #okuladevam projesi başlatıyoruz!

Orkid olarak neler yapacağız?

1- Ekonomik nedenlerle hijyenik ped alamayan kız öğrencilere TOÇEV aracılığıyla ped bağışlayacağız.

2- Kız öğrencilerimize hijyen eğitimi vereceğiz.

3- #okuladevam etiketi ile sosyal medyada toplumsal farkındalık yaratacağız.

Sen #okuladevam projesine nasıl katkıda bulunabilirsin?

1- Alacağın her Orkid Platinum ve Orkid Ultra Ekstra paketi ile kızların özgüvenle okula devam etmesine destek olabilirsin.

2- Sosyal medyada #okuladevam etiketi ile yapacağın paylaşımlarla hem farkındalık yaratabilir hem de ped bağışı sağlayabilirsin.

Alacağın her Orkid kızların okula devam etmesine katkı demek!
Özgüvenle okula devam etmek tüm kız öğrencilerin hakkı! #okuladevam projesine nasıl destek olabileceğini biliyor musun?
Sosyal medyada yapacağın paylaşımlar ve alacağın her Orkid ile kızların okula devam etmesine destek olabilirsin! 💜

(*) Orkid, 1/11/18 ve 14/12/18 tarihleri arasında yapılan her Orkid Platinum ve Orkid Extra alışverişi için Türkiye’deki kız öğrencilere ped bağışlayacaktır. Detayları öğrenmek için orkid.com.tr'yi ziyaret edebilirsin.

19|17
446

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 446

• Eğitimci olarak farkındalığın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Özellikle hijyen eğitimine çok ihtiyaç var. Tercihim orkid den yana her zaman.

#okuladevam

8|5
    17|12
  • Okumaya çok önem veriyorum. Ben de bazen bu konu yüzünden okulda sorunlar yaşıyordum. Ozaman ben bir markete gideyim

8|3
    7|7
  • Böyle projeler artmalı, markalar sosyal sorumluluk anlamında daha aktif olmalı bence. Çok iyi iş başarmışsınız.

5|2
    6|6
  • Her 10 kızdan biri, ne büyük bir oran. Okuldan geri kalmasın kızlar, destekleyeceğim kendi adıma 🌸🌸

6|2
    4|5
  • Regl dönemlerinde okula gidememek gibi yapamadığımız çok şey var. Bazen psikolojisinden, bazen ağrısından bazen de imkansızlıktan. Çok güzel bir projeye imza atılmış. Teşekkürler 💜

6|0
    3|7
  • Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim destek olacağım

1|1
    0|0
  • Çevremde kız çocuklarının okumasına karşı olan birçok insan vardı ama neyseki bu fikirleri değil kendi fikirlerimi göz önünde bulundurdum ve bulunduran bir ailem vardı. Okumanın cinsiyeti olmaz ama varmış gibi davranan insanları bilinçlendirmek için kurulan bu tarz projeler kesinlikle çok anlamlı. #OkulaDevam

Projede katkısı olan herkese teşekkürler, güzel bir iş olmuş.

0|0
    1|0
  • Benim zamanımda da orkid bu konuda bilinçli olmamız için sunum yapardı ve sunumu sonunda ufak paketlerde orkid dağıtırdı bence baya iyi bir çalışma. Kızlar olarak bu konuda bilinçli olmalıyız ve bu olayın çok doğal utanılacak bir şey olmadığını anlamalıyız

1|0
    0|1
  • Ergenlik, ilk regl hepimiz için zordu. Şimdi devir değişiyor da her şey biraz daha açık açık konuşuluyor, gençler bilinçleniyor. Ailem bana çok destek olmuştu ama yine de çok utanırdım. Memelerim ilk çıkmaya başladığında saklamaya çalışırdım. Düşünüyorum da bana o an destek olan bir ailem ve imkanlarım olmasa çok daha zor geçerdi. O yüzden anlıyorum, destek olmak isterim 🌸

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir şey bu yaptığınız. Biz okuldayken de yapıyordunuz hatırlıyorum da, ilk okuldaydım o zamanlar.

Bunu görünce tebessüm ettim. Platinum almaya devam :) 💪

1|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    436
Yükleniyor...