Kategorilerine göre kitap tavsiyeleri!

Yaklaşık 2 bine yakın kitaplardan oluşan mini bir kütüphane kurmayı başarmış biri olarak, ne okusam diye düşünen kitap severlere bir katkım olsun istiyorum.

Sürükleyici Tarihi Romanlar


Fedailerin Kalesi Alamut - Vladamir Bartol

Nasıl bir yapıt?
Perslilerden sonra İran topraklarında tarihin ilk suikastcıları ortaya nasıl çıktığını anlatıyor. İlüzyon numaları, dünya güzeli kadınlar, çok iyi dekore edilmiş her tür çiçeğin olduğu saklı bir bahçe, alın size cennet.

Kendisine suikastçı mürid bulmak için haşhaş içirdikten sonra bu bahçeye götüren Hasan Sabbah, eğer benim müridim olursan sana bu cennette yaşamayı vaadediyorum. Cennetin anahtarı bende diyerek, ölüme meydan okuyan ve tarihte çok önemli suikastlara imza atan Assasinslerin hikayesi anlatılıyor. Oldukça sürükleyici bir romandır.

Bu konu ilginizi çekmişse, Yine Yurt Yayınları 8 kitabı daha piyasaya sunmuştur. Tamamı Alamut ve ilk sukiastçılarla ilgilidir. Bana ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Umberto Eco - Gülün Adı (Can Yayınları'nın çevirisi iyi)

Nasıl Bir Yapıt ?
Aslında Polisiye bir roman bile olduğunu dile getirebiliriz. Umberto Eco yaşayan en büyük yazarlardan bir tanesidir. Ve bu onun ilk romanıdır. Hristiyan Ruhban sınıfı ile Roma krallarının arasındaki inanılmaz entrikalara, suikastlara tanıklık etmek söz konusu. Bir çeşit iktidar savaşlarını konu alıyor yapıt. Kitap okuyucuyu etkisi altına almaya başaran ilginç bir özelliği bulunmaktadır. Okuyamaya başladıkça ne demek istediğimi çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Gündemi Anlama Adına Siyasi Araştırma Kitapları

Soner Yalçın - Kayıp Sicil

Ne Anlatıyor ?
Hangi siyasi görüşe sahip olursanız olun Soner Yalçın'ın sağcı ya da solcu olduğunu dile getiremezsiniz. Evet Akp ve cemaat üzerine pek çok kitap yazmıştır ancak Chp'yi de sürekli ciddi anlamda eleştiren sayılı yazarlardandır. Dolayısıyla Soner Yalçın'ı objektif bir şekilde okumak gerekir.

Bu kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kökeni üzerinde durmaktadır. Ancak kafatascı bir anlayıştan ziyade akrabaları nereden gelip nereye gitmişler ve bu günlere kadar nasıl geldiğini anlatmaktadır. Aynı zamanda Erbakan'ın kanatları altından nasıl uçup gittiği, Erbakan la son yıllardaki düşmanlığı ve Avrupa tarafından nasıl fark edildiğini detaylı olarak görmek söz konusudur. 12 yıllık iktidarında gündeme getirdiği polemik ve çeşitli sözlerinin altına yatan nedenler üzerinde durmaktadır.

Merdan Yanardağ - Liberal İhanet

Ne Anlatıyor ?
Usta gazeteci Merdan Yanardağ'ın bu son kitabında, ülkemizin bu günki halinin nedenleri üzerinde durmaktadır. Dönek solcular, Liboşlar kimdir ? ve kalemini kimler ne için satmıştır ? Hepsini tek tek açıklamakta ve Vahşi Kapitalizm denen çağımızın, Neo Liberal sisteme nasıl ve neden geçtiğini yalın bir dille anlatmaktadır.

Cemaat ve Akp kavgası kimlerin işine yaramış, kimlerin sonu olmuştur ? Eskiden bambaşka şekilde düşünenler bu gün neden geçmişlerini inkar edecek şekilde söylemlerini değiştirmiştir ? Günümüz aydınları üzerine okunması gereken yapıtlar arasındadır.

Oltadaki Balık Türkiye - M. Emin Değer

Ne Anlatıyor ?
Neler anlatmıyor ki ? Okurken en çok canımı sıkan ve sık sık küfür etmeme (!) neden olan sayılı kitaplardan biri diyebilirim. Avrupa bu ülkeden ne istiyor ? Ve bize neler yapıyorlar ?

Ülkemizin aslında nasıl bir bataklığın ortasına boğazına kadar gömüldüğünü bence en iyi anlatan kitaplardan bir tanesidir. Emperyalizm nedir ? Ve ülkemizde nasıl bir sistemle varlığını korumakta ve Türk halkının adeta hakkından gelmektedir(!) Bu kitapla birlikte Avrupa ülkerinin Türkiye'yi nasıl kullandıklarını, yerli ekonomiyi nasıl mahvettiklerini ve ulusal bilincin nasıl yok edilebileceğini öğrenmek söz konusudur.

Yaşadığı ülkeyi anlamak isteyen hemen herkesin mutlaka okuması gereken bir baş yapıt olduğunu düşünüyorum.

Okurken sizinde içinizde sık sık kahretmeniz söz konusudur.

Kitabın adı neden mi Oltadaki Balık Türkiye ?

Yaşayan en büyük kan emici küresel güç olan Rockafeller Abd başkanına bir mektup yazıyor ve o dönemde Türkiyeye yapılacak olan sözde maddi yardımdan dem vuruyor. Ve ekliyor.

Sayın Başkan, oltaya takılmış bir avın yeme ihtiyacı yoktur!

Polisiye Kurgu Roman

Neşter Müziği - David Corney

Ne anlatıyor ?
Şahsen hayatımda sevmediğim yegane kitap türleri varsa biri kişisel gelişim diğeri polisiye romanlardır. Yanlışlıkla aldığım bu kitap açıkcası beklediğimden çok daha iyi çıktı diyebilirim. Bir kaç seansta çabucak bitirdim. Dolayısıyla akıcı bir dille yazıldığını dile getirmek söz konusu.

Kitaptak kısaca söz edecek olursak, Genç bir kız trajik bir trafik kazası geçiriyor. Yoğun bakıma alınıyor. İyileşme sürecine girerken, kimsenin beklemediği bir şekilde intihar ediyor.

Peki ya bu bir intihar mı yoksa bir cinayet mi ?

Sitemizin Don juan'larından daha Don Juan doktor olan Ted, kızın intiharının suçlusu olarak gösteriliyor. Dokturumuz hem ilginç bir komplonun hemde bir oyunun parçası olduğunu anlıyor.

Film anlatır gibi oldu :) Polisiye severler için kesinlikle vakit kaybı olmayacaktır.

Felsefi Psikolojik Roman - Öykü

Amok Koşucusu - Stefan Zweig (Can Yayınları çevirisi daha iyi)

Kitap Ne Anlatıyor ?
Hayatımda kalemini hayran olduğum yegane ustalardan biri olan Zweig in bu baş yapıtını size anlatmak istiyorum.

Öncelikle kitap roman değil içerisinde orta uzunluklarda bir birinden bağımsız öyküler anlatan bir kitap. Ancak öykülerinin hepsinin bir ortan noktası var. Tüm karakterler garip bir şekilde intihar etmektedirler.

Eğer depresyonda ve intihar meğilli bir yapınız varsa kitap sizi olumsuz etkileyebilir şimdiden uyarayım. Zaten Yazarımız Doktor Zweig de eşi ile beraber intihar ederek yaşamlarına son vermiş insanlardır.

Hikayeler gerçekten çok etkileyicidir.

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim - Joanne Greenberg (Metis Yayınları çevirisi daha akıcı)

Evet kitabı bitirdikten sonra eğer aynaya tutarsanız bu portre oluşuyor. Zaten okuyup bitirdikten sonra ister istemez bunu yapasınız geliyor.

Peki Kitap Ne Anlatıyor ?
16 yaşındaki Deborah bize göre bir akıl hastası. Ancak kendisine göre ise zengin bir düş aleminin içinde yaşayan, içine kapanık, dış dünyayla iletişimi reddeden bir kız çocuğu.

Kitapta Deborah'ın zaman zaman insanı hüzünlendiren zaman zaman gülümseten oldukça etkileyici öyküsüne tanıklık ediyoruz. Şizofrenin nedemek olduğunu adeta yaşayarak öğrenmek söz konusu. Oldukça akıcı bir dille yazılmış kolay kolay unutamayacağınız bir kitaptır.

1984 - George Orwell

Büyük Birader Seni Gözetliyor !

Eğer V For Vandetta'yı izlemişseniz muhtemelen okuduktan sonra aklınıza o film gelecektir. Oldukça garip ve ütopik bir dünyaya yolcuğun kapılarını aralıyor bize Orwell.

Hikayede tam anlamı ile otoriter ve baskıcı bir dünya ile karşılaşıyoruz. İktidar sizin herşeyinizi biliyor ve sizin attığınız her adımdan haberi var. Düşünce Polislerinin her yerde ajanları var, her yerde tele kameralar var Büyük Biraderin Gözünden kaçmanız tam anlamı ile İMKANSIZ!

İşte böyle bir devlet Okyanusya. Gerektiğinde kendi kardeşini bile ispiyonlamaktan kaçınmayan tek düze bir toplum. Her şey kanunlara göre nizami bir şekilde ilerliyor. Ancak tüm bunlara rağmen Aşk engel tanıyabilir mi ?

Aslında daha anlatabileceğim yüzlerce kitap var ancak Bencenin imkanları sanırım bu kadar. Gelen ilgiye oranla daha sonra yeni yapıtları anlatmam söz konusu.

İyi okumalar.


13|3
3727

En İyi Kız Görüşü

 • Merdan Yanardağın psikolojik olarak bazı sorunları olduğumna inanıyorum. Öyle olmasaydı öyle bir kitap yazmazdı. Bu devirde artık herkes diline ihanet kelimesini dolamış :D Hakaret ile dolu olan o kitap aslında fikir savunmayan insanları yansıtması bakımından güzel. Fikir savunmuyorlar aksine suçladıkça suçlasınlar. . .
  Soner Yalçını ise zaten biliyorsunuz. Yazarlıktan çok Ergenekon davasındaki halleri ile gündeme geldi.
  Diğer 3 kitabı okudum Umberto Eco yu severim :) 1984 SSCB yi yansıtması açısından güzel bir kitap :)

  0|1
  0|0
  • Şahsen ben Merdan Yanardağ ve Soner Yalçın ile ilgili fikrinize katılmıyorum.
   Bence her ikisi de oldukça önemli yazılara imza atmış insanlardır.
   Yine de teşekkür ederim, fikrinizi belirttiğiniz için :)
   Bu aralar okuduğunuz bir şeyler var mı?
   Bende sizden tavsiye almış olayım.

  • Hepsini Göster
  • Haklısınız Özalcı ya da şuçu bucu diye ayırmak doğru değil lakin, bu gün Cemaatçi Ergenekoncu Balyozcu diye bas bas bağıranlardır bu bahsettiğiniz isimler.
   Şahsi fikriniz bu yazarlar hakkında bu yönde ise elbette bu yalnızca sizin fikrinizdir ve üzerine söyleyebileceğim bir şey olamaz.
   Ahlak seviyenizin ne olduğunu bilmemekle birlikte ben yine tekrar ederek bu isimlerin dönek olduğunu söylüyorum. Nihayetinde bu bir hakaret değil, dünü ile bugünü uyuşmayan insanlara karşı bir nitelemeden ibaret.
   Birini sevip sevmemek insanı hain yapmaz dediğiniz gibi, ülkesine ihanet edenlere hain denir. Kendi ülkesinin ordusuna düşman kesilen bir ülkenin vatandaşlarına da zaten söylenecek fazla sözde yoktur.
   Neyse bu konuşma bireysel tartışmalara dönüşecek, ancak ben yazarlarla ve fikirlerle tartışmayı tercih ederim ve konumuzu kapatalım.

   Yinede kendi fikirlerinizi dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. Size de mutlu akşamlar saygı değer Loneliness.

  • Ordu derken bence bu tanım çok genel
   Ordu ancak demokrasi içinde meşrudur. Demokrasiden çıkarsa terör örgütleri ile aynı muameleyi görür. Adalet ordu farkı gözetemez ki , gözetirse adalet olmaz.
   Bende tartışmak istemiyorum zaten sevgili Rembrand :)
   Saygılarımla emek verip yazmışsınız katılmasam da güzel bir bence olmuş. . :)
   İyi geceler.. . Devam etmeyelim ;)

En İyi Erkek Görüşü

 • Alamutu okudum galiba. Tam hatırlayamadığım ama benzer yanları olan bir romandı fakat çok fazla islamla ilgili, ilgisiz konularda islamın içindeymiş gibi anlatılıyordu. Hiç Türk yazar yazmamışsınız siyasi kitaplar hariç. Bende kişisel gelişim ve Siyasi kitapları sevmem :) Size Murat Menteş önerebilirim, mizah özellikle hat safhada. Ayrıca 1984ü çok duydum ama bnzer konularda çok kitap okudum ve film izledim. Bu yüzden ilgimi çekmiyor herhalde... :) Ben şu an Palma-Zaman haritasını okuyorum, sürükleyici..

  0|1
  1|0
  • Türk yazarlarımızdan bundan sonraki bencemde bahsetmek istiyorum Yaşar Kemal, Kemal Tahir gibi usta öykücülerimizden bir kaç tanesinden bahsedeceğim.
   Murat Menteşin yalnızca Aynalı Barikatlarını okuyabildim.
   Zaman Haritasının'da epey şöhretini duydum ama inceleme şansım olmadı. Olasılıksız tarzı bir yapıt mı?

  • Hayır :) Gönül ister ki öyle bir kitap daha okuaybilim. Okuduğum en iyi kitaptır benim için Olsılıksız...

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 36

 • Kitaplarla ilgili iki bence yazısı da muazzam.
  Devamını merakla bekleyeceğim inşallah.
  Teşekkür ediyorum.
  Sevgiler..

  1|1
  0|0
 • Tarih dersinde hocam bahsetmişti alamuttan. Ama o anda bir sebeple not alamadim ve kitabin adini unuttum. Okumak istedigim bir kitapti. Burada gorunce cok mutlu oldum. En kisa zamanda alip okuyacagim :)

  0|1
  1|0
  • Alamutla ilgili sanırım Türkçe'ye çevirilen yalnızca 9 yapıt bulunuyor. Tamamını okudum ben ve bence en iyi konuyu ele alan bu bahsettiğim yapıttır.
   İyi okumalar dilerim. İlk 50 sayfa biraz sıkıcı gibi gelebilir ancak kendinizi kısa sürede olaylara kaptırmanız söz konusu :)

  • Sonuna kadar zevkle okuyacagimi dusunuyorum bende :) Tesekkur ederim tekrar

 • Müthiş bir bence olmuş. Paylaşım için teşekkürler. ' Steig larsson-erjerha Dövmeli kız' serisi - Ayşe kulin/birgün - uçurtma avcısı - elif şafak/Aşk ve 'Abim Deniz- Hamdi GEZMİŞ' tavsiye ederim arkadaşlar.

  0|1
  0|0
  • Teşekkür ederim :)

   Ejderha Dövmeli Kız Fransa'da epey tartışma konusu olmuştu sanırım.
   Elif Şafak ise pek bana göre bir yazar değil. Lakin mutlaka birilerinin ilgisini çekecektir.
   Tekrar teşekkürler.

 • 1984 hariç birini okumadım ancak hepsi güzele benziyor. Bu sitede gördüğüm en güzel paylaşımlardan, teşekkürler.

  0|1
  1|0
 • Önerilerini beğendim. Polisiye ve kişisel gelişim sevmediğinden söz etmişsin fakat bende tam o türden öneri isteyecektim. Hayatında okuduğun en mükemmel kitapları kapsayan bir 'bence' beklemekteyim. Yazmasan bile bana birkaç öneride bulunman beni mutlu edecektir.

  0|1
  0|0
  • Bilmiyorum ilginizi çeker mi ancak Üstün Dökmen'in İletişim Çatışmaları ve Empati adlı kitabını mutlaka tavsiye ederim.
   Kişisel gelişim kitapları 10 adımda 11 adımı vadeden yapıda olduklarından pek sıcak bakamıyorum :)
   Lakin Üstün Dökmen'in bu kitabından eminim pek çok şey öğrenebileceğinizi dile getirebilirim.
   Kütüphaneme bakmam gerekiyor. Eğer benzeri insanın psikolojik gelişimi üzerine kitap varsa size buradan ileteceğim.

  • Çok teşekkür edip geri dönmenizi bekliyorum

 • Tavsiyelerin icin tesekkurler bunlardan sadece ikisini okumustum.

  0|1
  0|0
  • Rica ederim, hangileri merak ettim sevgili çay sever kişi :)

  • Hepsini Göster
  • Dogru dusunuyorsunuz ressam bey:)
   Kesinlikle bakmalisiniz.

  • :)
   Teşekkür ederim.

 • 2.000ne yakınn :O

  0|1
  0|0
 • Amok koşucusu

  0|2
  0|0
 • bilim kurgu stephan king sis kitabı

  0|2
  0|0
 • Tarzımı bulamadım ben böyle fantastik şeyler seviyorum yüzüklerin efendisi falan bilimkurgumu deniyo ona ya benim tarzım ne ki :(

  0|1
  0|0
 • güzel bir paylaşım olmuş, emeğine sağlık

  0|1
  0|0
 • Sana Gül Bahçesi Vadetmedim - bunu alıcam çok tşkler :)

  0|1
  0|0
 • Harika bir paylaşım. . Teşekkürler :)

  0|1
  0|0
 • 1984 ve alamut kalesini okumuştum. 1984 gerçekten çok iyi kitap. stefan zweig'ı da mutlaka okucam. teşekkürler tavsiyeler için.

  0|1
  0|0
 • Mini kütüphanende Cumhuriyet dönemi yazarların kitapları da bulunmakta mi?

  0|1
  0|0
  • Elbette, ilginizi çeken bir konu var mı?

  • Hepsini Göster
  • Haklısınız.
   Kötüsü bekleyenin dahi olmamasıdır.

  • Yaramı deştin genç :/

 • Cidden dev super bir paylasim olmus tesekkurler !

  0|1
  0|0
 • Kitap okumayi cok severim boyle bir seye ihtiyac vardi emeginize saglik...

  0|1
  0|0
 • iki bin kitap icinden bunları mı önerdin bari bir tanesi edebi bir yapıt olsaydı

  0|1
  0|0
  • Edebi bir yapıttan kastınız nedir tam olarak anlayamadım. Burada anlık olarak aklıma gelen ve hemen herkesin okuyabileceği kitapların bir kaçından bahsettim. Daha sonra tekrar bir liste yapmayı düşünüyorum.

   Edebi yapıt derken acaba dünya klasiklerinden felan mı bahsetmektesiniz?

  • Hepsini Göster
  • Çok haklısınız.
   Bundan sonraki yazımda ülkemizdeki klasikleşmiş yapıtlardan ve Avrupa klasiklerinden bazılarını ele alan bir paylaşım daha yapacağım.
   Teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için.

  • Ben teşekkür ederim :)

 • Milan kundera okur musun?

  0|1
  1|1
 • Tarihi sürükleyici olarak dracula da olabilir efsanevi bir kitap

  0|1
  0|0
 • Kızlar Devam
  16

Erkekler Ne Diyor 26

 • Rahatladım, sevindim...
  Gerçekten sevindim..
  Uzun zamandan beri ks'de dişe dokunur bir şeye rastlamamıştım...
  Bunu görmem iyi oldu..
  Çentik atıyorum buraya...
  Okuyacagım baştan sona...
  Böylesi benceleri daha fazla görmek güzel olur..
  Yazana teşekkürler...
  ( @Rembrand)

  0|1
  1|0
 • soner yalçının bu zamana kadar bir köşe yazısını benimsedim düşe kalka erdoğanın yükselişini anlatıyordu ama kitabını tasvip etmem yanii
  güzel olmuşşş merak ediyorum 1 ayda kaç kitap bitirsin ve kaç sayfa okursun 1 günde?

  0|1
  0|0
  • Aslında kitabın kendisi tam da sizin benimsediğiniz konuyu ele almaktadır.
   Genelde aynı anda bir kaç kitabı okumaktayım. Yeteri kadar içerisine girmişsem okuyup bitirdiğim oluyor bir günde. Örneğin beğenmediğiniz Kayıp Sicil adlı eserde bir günümü almıştı.
   Ayda kaç kitap bitirdiğimi de bilemiyorum, saymadım hiç. Sergi varsa ve çalışmalara, daha da ağırlık vermemin gerektiği zamanlarda 6 7 kitap ancak bitiyor sanıyorum.
   Hiç saymadım aylık kaç tane olduklarını.

  • Hepsini Göster
  • Kitapyurdu diğer sitelere oranla daha ekonomik haklısın.

   Ben sanat felsefe ve estetik üzerine kitapları İdefixten
   siyasi politik kitapları sözcü kitap evinden alıyorum. Acayip kampanyaları oluyor.
   Vaktin olursa bir göz at derim;
   https://www.sozcukitabevi.com/

  • biliyoırum da sözcüdende uygun kardeşim bütün kitaplar uygun kitap yurdunda
   en iyisi 2. el 5 tl ye aldım

 • soner yalcini tavsiye etmem. bire bin katan birisi. gecmiste iclerinde bulundugum, tarihlerini iyi bildigim bazi teskilatlara buyuk iftiralarda bulundu. verdigi bilgiler kayitlarla uyusmaz.
  bunu, dogrunun icine yalan katar... diger eserler guzel gibi okumaya deger.

  0|1
  0|0
 • Bilimkurgu ve uzaylilar- eric von daniken
  Spiritiel - gizli sirlar ogretisi ergun candan

  0|1
  0|0
 • Tarihi roman dedin mi akla ilk Bozkurtların Ölümü gelmeli. Atsızın yazdığı bozkurtlar serisini mutlaka okuyun.

  0|1
  1|0
  • Eski Türk ve Ön Türk tarihine merakınız var sanırım.
   Huban Arığ Destanlaşan Kadın kahraman adlı kitabı öneriyorum bende size.
   Ve Hulki Cevizoğlu'nun Tarih Türklerde Başlar adlı kitaba mutlaka bakın derim.
   Teşekkür ederim tavsiyeniz içinde.

  • Sağol dostum şu an Moğol İmparatorluğu Tarihini okuyorum. Bitirince bakıcam dediğine.

 • belki okumuşsundur ama yine söylemekde fayda var.
  İskender Pala nın şah sultan adlı eserini okumanı tavsiye ederim.
  2,5 günde bitirdim sürükleyici bir tarihi roman. sultan selim han ile savfavi şahı Şah İsmail arasında geçen olayları kaleme alan dev bir eser.

  0|1
  0|0
  • İskender Pala'nın Od kitabını okuma şansım oldu. Çağdaş bir yazarımız ve üzerinde pek duramadım.
   Şah Sultan ha?
   Genel olarak birazcık olay döngüsünden ve konusundan bahsetme şansın var mı?
   Tavsiye ettiğine göre iyi bir yapıt olabilir.

  • şah sultan ile sultan selim han arasında geçen olayları ele alıyor. bir solukda bitebilecek bir kitap şiddetle tavsiye ederim.

 • bunlar da benim kitaplar %90'ını son 3ayda aldım :D

  fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/.../...485278_n.jpg

  0|1
  0|0
  • Siyonizmle ilgileniorsanız Yalçın Küçük kitaplarının ilginizi çekeceğini düşünüyorum.
   Ve kişisel tavsiyem Taha Akyol'dan önce çok daha iyi tarih yazarlarımız olduğudur.
   Sevindim sizin adınıza, kitap okuyan insan eli öpülesi insandır artık bu devirde :)
   Tarihle ve gizli örgütlere merakınız var sanırım.
   Yukarıda bahsettiğim Oltadaki balık Türkiye ve Mehmet Yılmaz- Sivil Örümceğin Ağında adlı kitaplar ilginizi fazlası ile çekebilir.
   Teşekkürler fotoğraf için :)

  • Hepsini Göster
  • Bahsettiğiniz kitapları alacağım teşekkürler, Soner Yalçın'ın da 3 kitabını almayı düşünüyorum... Bu arada Osmanlıyı yıkanlar, Atatürk'ü öldürenler, Marshall planıyla üretimi sonlandıranlar ve bugün hala da içeride karışıklık çıkarmaya çalışanların aynı olduğunu düşünüyorum... Dolu dizgin uçuruma doğru gidiyoruz haydi hayırlısı olsun ne diyeyim. Bu arada "Bir ekonomik tetikçinin itirafları" kitaplarının serilerini okuyun derim, ABD casusunun vicdanen kaldıramayıp itiraf ettiği şeyler yazıyor ABD'de kitap yazıldığında çoğu yayım evi yayımlamaya korkmuş öyle ki...

  • Ah kardeşim canımdan can iste ama kitaplarımı benden isteme :)
   Hayatımdaki yegane servetimdir onlar benim.

   Ancak senin için PDF formatlarını buldum;
   Sivil Örümceğin Ağında-
   https://uploaded.net/file/emd86qac/mustafa.rar

   Oltadaki Balık Türkiye-
   https://yadi.sk/d/XZX0dOtfB9HWB

 • Hepsi birbirinden degerli yapitlar. Benim icin her kitap değerlidir. Yeter ki biz okuyalım ve okutalim. En nihayetinde okumaya çok meraklı bir toplumuz !

  0|1
  1|0
 • Benim gibi bir kitap sevgilisi bulmak ne kadar rahatlatıcıymış ya bilim-kurgu olarak Rachel Vincent'ın dönüşüm serisini okumanızı öneririm çok güzel bir parçadır.

  0|1
  0|0
 • Son tavsiye güzel

  0|1
  0|0
 • Yer altı edebiyatı?

  0|1
  0|0
  • Türk mü Avrupa yazarlarından mı?
   Son okuduğum yer altı yapıtı Palahnıuk'un Tıkanma adlı eseridir.

   Basımını bilmiyorum bulabilir misin ancak Edward Carey'in Gözlem evi Hikayeleri diye bir kitabı var.
   Ne kadar garip insan varsa toplanıp bir apartmanda yaşamalarını konu alıyor. İlgini çekebileceğini sanıyorum.
   İş bankası yayınlarından çıkma.
   Tıkanma ise tahmin edeceğin üzere Ayrıntı Yayınları.

  • araştırayım. teşekkürler..

 • Luke rehinhart zar adam (rull man) psikoloji roman adam fawer empati ve olasiliksiz (roman-felsefik psikoloji) sheakspeare serisi.. secret (sırlar) ve tabi ki pucca (selen ışık)

  0|1
  0|0
 • Luke Rhınehart'ın Zar Adam adlı kitabını okudunuz mu? Okuduysanız nasıl bir kitap, şimdiden teşekkür ederim. :)

  0|1
  1|0
  • Merhaba evet Rhınehart'ın Zar Adam kitabını okudum. Aslında geçtiğimiz yılların en popüler kitaplarından biriydi, en çok Fewer'in Olasılıksız'ı ile kıyaslanan bir kitap.
   Fazla Spoiler vermeden kitabın konusu aslında adının bir özeti.
   Klasik işe git eve gel çocuklarınla ilgilen karını sev tarzında hayat yaşayan bir Psikoloğumuz var. Monoton ve rutin bir hayat yani.
   Kitapta antik doğu felsefesine dokunuşlar var ama bence yüzeysel geçmişler her neyse, psikolog ve hastaları yaşamlarının kalanını tamamen şansa bağlamaya başlıyorlar. Bunun en iyi yolu da zar atmak. İşte bundan sonra garip olaylar olmaya başlıyor. Kitapta öyle mistik ve doğa üstü olaylar pek yok. Eğer Olasılıksız kitabını okumuş ve beğenmişseniz bunu da fazlası ile beğenebilirsiniz.
   Valla fazla spoiler girmemeye çalışarak ancak bu kadar oldu kusuruma bakmayın, film tadında bir kitap çünkü Zar Adam.
   Okumaya başlayınca neden böyle dediğimi de anlarsınız :)

  • Şu an Mario Mazzanti'nin Şah Mat adlı kitabını okuyorum onu bitirince Zar Adam'ı alacağım :)

 • Yaklaşık 8.000 Kitap okumuş biri olarak. Evim 4+2 Ve 3 Adam 4'er kitaplıkla dolu. Bu kitaplar güzel kabul. Ama Şu Kitapları okumadan kitap okudum dememelisiniz :Taht Oyunları :Game of thrones The Walking Dead. Türk edebiyatı okumuyorum. :(

  0|1
  0|0
 • Yararlı paylaşımın için teşekkür ederim

  0|1
  0|0
 • alamut iyimis onun okumayı düşünebilirim

  0|1
  0|0
 • don brown çok sürükleyiciydi

  0|1
  0|0
  • Dan Brown'un özellikle Da Vinci Şifresi kitabı büyük eleştirilere neden olmuş bir yazar.
   Çoğu kişi sahtekar olarak nitelendiriyor :)
   Ama yapıtları evet edebi olarak çok iyi kitaplar.

  • doğruluk yorumu yapmadım sürükleyici dedim
   ilkindekinin tersini yazmış sonra oda sürükleyiciydi
   çoğunu okudum
   budala ve suç cezada iyidir

  • Dostoyevski ustaya, Suç ve cezaya zaten sözümüz olamaz.

 • Bana da dili akici kitap onerirmisn?

  0|1
  0|0
  • Aradığınız ya da ilgi alanınıza giren bir tür var mı?
   Yukarıda bahsettiğim kitaplar gerçekten akıcı ve sürükleyici dille yazılmış yapıtlardır.

  • Baya biginiz var saygi duyuyorum. Ama beni gelistirebilecek kitaplar ..

 • Emeğine sağlık yerinde bir paylaşım

  0|1
  0|0
 • İlk defa bir Bence'yi beğendim.

  0|1
  1|0
 • Erkekler Devam
  6
Yükleniyor...