Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Merhaba, bugün sizlere kitap okumanız için birkaç öneriler neticesinde, vaktinizi değerli kılacak ve merak edilenleri aydınlatacak bazı öneriler vereceğim. Hayatımızda bu gibi kitaplar, romandan ziyade hayatınıza ışık tutabilecek bir yapıtlar olabilir. Haliyle, kitap okumak size iyi gelecek! Kitaplarımız en iyi dostlarımız olduğunu unutmamak ve kandırılmamak için okumaktan öteye yol geçmiyor! Bugünkü önerilerimizde, din-mitoloji, tarih, aşk ve hikayelerle dolu bazı öneriler vereceğim. Gelin hep beraber irdeleyelim!

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

1-) Kitab-ı Mukaddes ( Kutsal Kitap)

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Dinin başlangıcı olarak bilinen ve ışık tutacak olan Tevrat, Zebur ve İncil kitaplarının birleşiminden oluşan bu kitapta, geçmişe ışık tutacak bazı olayları okuyacak, bölüm bölüm ayrılmış bir şekilde, anlaşılabilir dili ile merak ettiklerinizi giderecek bir yapıt. Türkiye'de bulunan en iyi çeviri ile karşınıza çıkacak olan bir kutsal kitaptır. Kuran'ı Kerim'de geçmeyen bazı peygamberlerin olduğunu göreceksiniz ve nasıl bir mücadele içinde yaşadıklarını anlayacaksınız. Musa'nın 5 kitabı, Hz.Davud'un Zebur'u ve Hz. İsa'nın 4 kitabını ele alan bu yapıtta, tarihte neler olduğunu öğreneceksiniz. En son inan Kutsal Kitap olan Kuran'ı Kerim'in öncesinde neler yaşanmış, anlayacaksınız. Gerçekten İslam, Allah katında hak dini mi sorusuna bu kitap ile cevap bulabileceksiniz.

2-) Kuran'ı Kerim Türkçe Meali ( Surelerin İniş Sırası ile)

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Yaşar Nuri Öztürk tarafından hazırlanan bu kitapta, Kuran'ı Kerim'in iniş sırasına göre düzenlenmiş ayetler ışığında, daha iyi anlaşılabilir diliyle İslam dinini öğrenecek ve artık dininize hakim olacaksınız. Hz. Muhammed'e Mekke ve Medine'de sırasıyla inen ayetler ışığında, soldan sağa doğru okunması ile daha iyi anlayacak ve İslam dininde neler yaşandığını ve sizlere öğüt verecek bir takım olayları anlatacak.

3-) Peygamberlerin Hayatı

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

İbn Kesir tarafından hazırlanan bu detaylı çalışmada, tarihte gelmiş olan peygamberlerin hayatını anlatan Ayet ve hadisler ışığında, sizlere örnek olacak yapıt. Merak ettiğiniz peygamberlerin yaşantılarını ve kavimlerin nasıl bir şekilde, peygamberleri reddettiği, yaşantıları, mücadeleri ve ne gibi olaylarla yüz yüze geldiğini anlatacak bir tarihi çalışma. Peygamberler, Allah'ın elçileri ve insanları doğru yola götürmek için gönderilmiş özel insanlardır. Peygamberlerimizin yaşantılarını bilmeden dini doğru yaşamak, ne kadar doğrudur?

4-) Nasip Niyete Vurgundur

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Gerçek bir hikayeden alıntılanan bu kitapta, nasip kelimesinin ne anlama geldiğini daha iyi anlayacağınız bir olay. Bir babanın sevdiği oğlanın tarafından yediği kazığı ve sorumsuz bir kardeşin nasıl bir şekilde sorumluluk sahibi olduğunu ve kötü huylarından iyi bir şekilde şükreden bir insana dönüştüğünün hikayesi. Okuduğunuzda, gözlerinizi dolduracak ve hayret edeceğiniz bir olaylar zincirinde, şükretmenin ve şer görünün bir şeyde hayır olabileceğinin kanıtını gösteren bir kitap.

5-) Kendine Hoş Geldin

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Ne yaparsak yapalım, başkaları için yaşadığımız sürece mutlu olamayacağımızın kanıtını anlatan bir olay. Kimse için çabalama ve her zaman kendini sev. Sen kimseye muhtaç değilsin ve insanların gelip geçici olduğu bu dönemde, başkaları için yaşama. Kendini sev ve önemse.

6-) ve Aşk S*çtı

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Gerçekten aşkın ne olduğunu biliyor musunuz? Ya aşk yoksa??? Aşk sana bir şey katmıyor ve hayatına müdahale ediyorsa, o zaman ne yapmalıyız? Gerçekten aşk, anlatılan efsanelerin bir koca yalan olduğunu mu gösteriyor? Bu kitap ile hem eğlenecek hem de aşkın koca bir yalandan ibaret olduğunu öğreneceksiniz.

7-) Osmanlı Tarihi

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Gerçekten Osmanlı Tarihi'ni doğru biliyor muyuz? Cevabınız hayır ise bu kitap, Osmanlı'nın kuruluşundan yıkılışına kadar ele alan bir yapıt ile karşınızda. Caroline Finkel tarafından yazılan bu kitapta, Osmanlı Tarihi'ne ışık tutacak olaylar zincirinde, tarihi daha iyi anlayacaksınız ve merak ettiklerinize cevap bulacaksınız.

8-) Barnabas İncili

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Hristiyan tarihini yeniden ele alan bir incil. Barnabas İncili M. 325 yılına kadar Ortadoğu ve İskenderiye kiliselerinde okunuyor ve elden ele dolaşıyordu. Putperest Roma; şirki devlet eliyle kilise ve papazlara onaylattı. Tevhidi anlatan Barnabas İncili yakılarak ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Bu kitap, Washington Kongre Kütüphanesi'ndeki nüshadan yapılmış olan tam metin çeviridir. İncil'in tarihindeki serüvenini öğreneceğiniz bir yapıt. Hristiyan alemi, neden Barnabas İncil'ini kabul etmiyor?

9-) Çernobil

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Çernobil faciasının altında yatan sebepler nelerdi? Felaket geliyorum dedikleri zaman uzmanlar neler yaptı? Pripyat şehrinde yaşayanlar, bu felaket eşiğinde, bilgilendirirdi mi yoksa ölüme mi terk edildi? Acil durum butonuna basıldığında, yaşanılan olaylar altında neler vardı? Kişilerin kabahati mi yoksa yeteri kadar önlem alınmamış bir mühendislik felaketi miydi? Bu kitap ile felaketin altında yatan olayları öğreneceksiniz.

10-) İslam Dini Musevilik ve Hristiyanlık Dinlerinden mi Doğdu?

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Tevrat ve İncil'i okuyarak ciddi çalışmalar yapan yazar, ardından Kuran-ı Kerim'in ayetlerini incelemiş ve oradan bulduğu bazı bölümlerdeki değişikleri ortaya koymuş. İddiası ise Musevi ve Hristiyan alemini sarsacak bölümleri göstermek olduğunun kanıtında. Okuduğunuzda, artık sizler ne düşüneceksiniz?

11-) Kadınlar sağdan Erkekler soldan

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Kadınlar ve erkekler bir türlü birbirlerini anlayamıyor! Kadın ve erkek beyni arasındaki farklar nelerdir? Kadınlar erkekleri; erkekler kadınları bir türlü anlamamasının altında yatan sorunlar nelerdir? Nasıl ortak noktada buluşmak gerekiyor? İlişkilerimizde ışık tutacak bu yapıtta, artık kadın ve erkek beyninin nasıl çalıştığını anlayacak ve karşı cinsinize karşı nasıl davranması gerektiğini öğreneceksiniz.

12-) Mustafa Kemal Atatürk

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Yılmaz Özdil'in kaleminden ortaya çıkan bu kitapta, Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşantısından bilinmeyenlere kadar ayrıntılı bir şekilde bilgiler veren bir yapıt. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan önder M.Kemal Atatürk'ün tüm detaylarını öğrenmek isteyenler için güzel bir kitap olacağının kanısındayım.

13-) Türlerin Kökeni

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

İnsanlar gerçekten evrimleşti mi? İlk insanlıktan bu yana değişiklikler oldu mu? Teori kapsamında kalan bu kitapta, Charles Darwin 20 yıllık bir araştırma yapıyor ve sonuçlarını kitaplaştırıyor. Bilimsel kitap severler için güzel bir kaynak.

13-) Kibrit Çöpü Mezarlığı

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!

Gerçekten sevgilisi öldü mü? Öldüğü söylenen bir kişinin cesedini bulmaya çalışan ve onun ölümünü kabul edemeyen Yosun, gerçekleri aydınlatacak olan Bay K'den yardım isteyecek ama geçmişte duyduğu her şey bir yalandan mı ibaretti?

Kitap Severler İçin En Güzel Öneriler!
2
1
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
  • blogist

    Birbirinden farklı öneriler olmuş. Ellerine sağlık. Öneriler içerisinde tercihim; Türlerin Kökeni olur.

  • isibala

    sen deist diyilmiydi ne yani son zamanlar seni mukadees kitapalra merak salarken yakaliyorum iyi oku unutma ki insan dinsiz yapamaz sarilasi bir inanc sisteminin olmasina ihtiyac duyar / dunyada dogru inanci bulasin insallah

  • SpiritualDeist

    Kutsal Kitap yerine “Kutsal Kitap ve Deuterokanonik Kitaplar”ı alsınlar. İsteyen Mormon Kitabı'nı ve Avesta'yı da alıp okuyabilir.

YÜKLENİYOR...