13 gün önce

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Geceleri uykusuzluk mu çekiyorsunuz? Bir türlü uykunuz gelmiyor mu? O zaman burcunuza göre kafanıza taktığınız bir sebep olabilir mi? İşte, burçlara göre nedenler!

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Koç burcu- stres

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Girişkenlik ruhun ile her türlü hedefe girmekten çekinmiyorsunuz. Azimli ve hırslısın. Kafana koyduğun bir şeyi yapmak için mücadele etmeye hazırsın. Hayatına amaç koymaktan asla çekinmiyorsun. Kafandaki hedefe ulaşana dek uykusuz kalmana da sebep verebiliyor. Eğer, hedefine ulaşmak için önünde engeller varsa, stresi beraberinde getiriyor ve bu da seni uykusuz bırakıyor.

Boğa burcu- maddiyat

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Hayatında parayı çok fazla önemseyen bir insansın. Lüks ve rahat bir yaşamı arzuluyor ve keyfine göre yaşamak istiyorsun. Bunu da yapabilmek için para, hayatının bir çok noktasında önemli bir hale geliyor. Uykusuz kalmanın en büyük sebebi ise yaptığın harcamaların hesap kesiminin yaklaşmasıyla başlar. Bazen fazlaca kaptırıp borçlar yapıyorsun ve bu da seni rahatsız ediyor.

İkizler burcu- merak

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Sürekli zihnin çalışıyor ve yerinde duramıyorsun. Sürekli etraftaki her şeyi bilmek ve öğrenme çabasındasın. Özellikle, insanlarla iletişim noktası hayatının odak noktasında. Dedikodu yapmak, en büyük hobindir. Geceleri uykun tutmuyorsa, kesinlikle kafanda merak ettiğin bir konu var demektir. Kafana taktığın o şeyi öğrenene dek geceleri uyku sana haram oluyor.

Yengeç burcu- aile ve aşk

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Burçların arasında en masum ve duygusal bir burç olan yengeçler, sevdiklerine karşı büyük bir şekilde şefkatini gösteren birisidir. Ailesine ve sevdiklerine düşkünlüğü ile biliniyorsun. Yeri geliyor, kendini yıpratıp onları korumaya yelteniyorsun. Bu yüzden de aile kavramı da sana çok önem arz ediyor. Aile içerisinde yaşanan bir sıkıntı uykularını bozabiliyor. Bir de sevgilinle aranda bir problem varsa vay haline. Gece uykuları sana haram.

Aslan burcu- asosyallik

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Sosyal ve renkli kişiliğin ile çevrende kendini belli eden birisin. Hayatında monotonluk hakim olduğu zaman bunalıma giriyorsun ve bu da seni üzüyor. Yaşamayı çok seven ve dolu dolu görmek istiyorsun. Kendini meşgul edecek bir şeyler arıyorsun. Fakat, hayat seni kısıtlıyor ve asosyalliğe doğru götürüyorsa, o zaman depresyona gidiyorsun. Bu da sana uyku bozukluğuna sebebiyet verebiliyor.

Başak burcu- hasta olma korkusu

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Başak burçları, sağlık konusunda çok hassastırlar. Özellikle, bedenine ve ruhuna sağlıklı olan bir besin tüketmeye çalışıyorsun. Fakat, bazen öyle abartıyorsun ki hastalık hastası haline dönüyorsun. Sürekli doktorlara, hastanelere ve kontrollere giderek kendini şüpheye düşürüyorsun. Sağlık durumunda kötü bir şey yaşadığında ise uykuların kaçıyor ve hastalığın geçene kadar bunu dert ediyorsun.

Terazi burcu- iç dünyası

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Hayatında hep huzurlu ve barışçıl bir ortamda yaşamak istiyorsun. Kimseyle tartışmamak ve mutlu bir dünya üzerinde hakim kılınmak istiyorsun. Çevrendeki tüm insanlara karşı kibarlığında ön plandasın. Fakat bazen içine düşen bir kurt, seni huzursuz etmekte ve uykusuzluğa itmektedir. İç huzurunda oluşan sıkıntının sebebini bulana dek rahat bir uyku çekemiyorsun.

Akrep burcu- güvensizlik

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

İnsanlara karşı her zaman belli bir mesafeden yaklaşarak güvenmemeye çalışıyorsun. Her insanın içinde kesinlikle güvenilmeyecek bir tarafın olduğuna inanıyorsun. O yüzden, kimseye tam anlamıyla güvenemiyorsun. Bazen bu güvensizliklerin içine kuşkular düşürerek seni rahatsız ediyor ve uykusuz bırakıyor. Özellikle, hayatında olan bir kişi varsa, ona karşı abartılı şüphelerin seni strese sokmakta ve uyku bozukluğuna yer açmaktadır.

Yay burcu- kısıtlanmak

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Yay burçları, özgürlüğüne düşkün ve gelişigüzel bir şekilde yaşamaya alışkın kişilerdir. Bu yüzden sürekli farklı yerlerde olmak, kültürlerini tanımak ve insanları ile iletişim halinde kalmak; hayatının en büyük zevkidir. Fakat bazen hayatın sana getirmiş olduğu kısıtlamalar, seni üzmekte ve hayalindeki o hayatı yaşayamıyorsun. Bu da senin için büyük bir kabus olmakta ve monoton bir hayata sürüklemektedir. Kendini tutsak gibi hissetmek, uykusuzluğun en büyük sebebidir.

Oğlak burcu- işsizlik

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Oğlak burçları, kariyerine önem veren kişilerdir. Çalışkan ve hırslı yapısıyla bilinirler. Sürekli bir gelecek kaygısı içerisinde yaşarlar. Bu yüzden stres, hayatının her daim yanında oluyor. Geleceğe karşı bazı şeyleri şimdiden elde ederek garantici bir yapın var. İyi mevkilerde olmak ve kariyerinle gündeme gelmeyi istersin. Fakat bazen ekonomik koşullardan dolayı işsiz bırakılıp uzun bir süre bulamazsan, uykusuz gecelerin insanı olmaya gidersin.

Kova burcu- baskı

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Kova burçları emir altına girmeyen ve kendine özgü bir özgürlüğü ile yaşamayı severler. Açık sözlü ve dürüsttür. Bazen bu dürüstlüğü başına bir türlü belayı da aldırmaktadır. Hayata karşı farklı ve tuhaf bir yaşam tarzınla normal insanlara göre aykırı bir dünyan vardır. Bu seni farklı kılan özelliklerden birisidir. İş hayatı ve özel yaşamında baskılara maruz kaldığın zaman çılgına dönüyor ve rahatsızlığını belli ediyorsun. Senin gibi özgürlüğü tutkun bir insanın kendi işi olmalıdır. Fakat, parasal olarak bir gücün olmadığında, özel sektörde alt kademede isen ve bir de emir alıyorsan bu seni mutsuz etmek için yeterlidir. Bu da uykusuzluğun temel sebebi olacaktır.

Balık burcu- aşk

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?

Aşk olmadan yaşayamam diyen balıklar, bu konuda çok hassastır. Her daim romantizmi yaşayabileceği bir partner isterler. Aşksız bir hayatta asla yapamaz. Kalbini mutlaka birisine emanet etmek zorunda. Çünkü ruhuna iyi gelen bir şifa gibi görmektedir. Aşık olduğu zaman körü körüne bağlanan ve onu her haliyle sevebiliyorsun. Bazen bu seni kör edebiliyor. Ona karşı olan aşk tutsaklığın seni uykusuzluğa itiyor. Hele birde uzaktan seven bir platoniksen, onu düşünmeden hayatını geçiremiyorsun. Uykusuzluğa sebep olan nedenler arasında; aşk acısı, platonik aşk veya körü körüne aşık olduğu o insan yer almaktadır.

Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?
Burcuna Göre Geceleri Uyuyamamanın Nedeni Nedir?
9
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • isibala

  ya blody gamer vallaha doğru kova burcuyum emir almaktan pek hoslanmam parasal gucum olmadiğindan da kendi işiminde calisamiyor kendi işimin sahibi değilim hep hayal8m kendi işimi kurmak oldu

En İyi Kız Görüşü

 • okaliptusiye

  Terazi burcu iç dünyası hsjfjjs bilmiyorum ya ben kafamı yastığa koyduğumda uyuyan bir insanım pek umursamıyorum öyle

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

86
 • YouGotNoJams

  Başak burcu hasta olma korkusundan uyumamak alakasız olmuş biraz. Neden bu kadar hastalıklı varlıklar olarak gösteriliyoruz?😀

 • Me_Se-38

  Akrebin uykusuzluğu belli 🦂

 • Ayyy Terazi resmen ben vallahi 🤭

 • Aşkaziyede-

  Kesinlikle öyle...

 • Evet doğru , teşekkürler 🧚‍♀️

 • Zor uyuyan bir insanım zaten

 • Petitto_

  İkizler kısmen doğruu

 • Terazi ama inanmıyorum

 • emre996

  Oğlak işsizlik ne reis baştan yaz benceyi😂

  • İşsiz kalıp oyunları satın alamadığını düşün, ne olurdu?

  • Ne olurdu bilmemde once ailemi dusunurum asds oyunlar hobi sadece 😂

 • Ela_gns

  Stres ✔

 • MagRipOgLu

  Aile ve aşk

 • fangoria

  Aslan 😃

 • Spastikkızz

  Güvensizlik...

 • scorpion80

  Tamam şimdi oldu :)

Yükleniyor...