Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı

Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı

ABD'de yapılan bir araştırma dırdırcı kadınların yapmayanlara göre daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu.

Kadın erkek ilişkisinde, erkeklerin ömrünü yiyen; dırdır yapmanın, kadınların sağlığı üzerinde yararlı olduğu tespit edildi.

İlişkide gerçek hislerinizi içinize atmanız gereken durumlar olabilir; bu davranış modeline "kendi kendini frenlemek" deniyor. İşte bunu sakın yapmayın, dırdır yapın çünkü dırdır yapan kadınlar daha uzun ve sağlıklı yaşıyor.

Geçmişte yapılan araştırmalar; huzursuz bağırsak sendromu ve depresyonla kadınların kendini susturması arasında bağlantı kurmuştu.

Vice.com’da yayınlanan son habere göre Pittsburg Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nün 304 kadınla yaptığı yeni araştırma da bu davranışın atardamarda plak birikimini artırdığını tespit etti.

Araştırmacılar, bu birikimin kalp krizi ve diğer kardiyovasküler rahatsızlıklar yaşama riskini artırdığını belirtti.

Yani kadınlar için bir ilişkide önceliği kendine vermek ve sözünü sakınmamak hayati önem arz ediyor. Uzun lafın kısası; hastalanmamak için dırdıra devam kızlar.

Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı
6
7
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

67
 • kian14

  Ben bu görüşe %100 katılıyorum. Mesela büyük annem 100 yaşında ve resmen ölümsüzlüğü bulmuş gibi yaşıyor. Soruyorum büyük anne bunun sırrı ne, cevabı " çenem " dedi :)

 • DusunenHanim

  Mantıklı aslında. Sadece kadın icin değil erkekler icin de geçerli. Derdini sıkıntısını dışa vuran insan içine atan insan kadar sağlıksız olmaz.

 • Çatalerik

  Peki bu durum erkeklerin ömrünü kısaltmıyor muymuş 😁

 • Çitosssssss

  Eee heralde hakkını koruyacaksın da, her şey tadında güzel..

 • dreamliner61

  evet doğru çünkü.
  dırdırcı kadınlar daha çok konuşup karşısındakini erkenden öldürüyor böylelikle daha uzun yaşamış oluyorlar :)

 • run_ames

  Bende o yüzden hep söylüyorum herşeyi içimde tutum napıcam😁

 • Erkeklerin başını yedikleri kesin ömürü uzun olurmu bilmem

 • Sine_mSu

  Bunu eşime olumam lazım🤷‍♀️ sağlık önemli

 • PssyHunter

  Dırdırcı

 • İçimize mi atalim 😂

 • doğrudur olabilir

 • Saçmalık

 • Gizli Üye

  Geçenlerde de ingiliz bir sitede görmüştüm. Beyaz erkeklerin vücut geliştirme yapması sağlıksızmış. Gerizek*lı feministlerin erkek düşmanlığı yapmak için uydurduğu ve erkekleri erkeksilikten düşürmek için uğraştıkları sinsi yılan yöntemleri. Kadınlar yılan, yılan. Çok tehlikeliler. Sizin hiç düşünemeyeceğiniz ufacık, minnacık şeyleri hesap ediyorlar.

  Mesela beyaz erkekler sevilmez feministler tarafından Avrupada ve Abd'de. Beyaz erkeklerin erkeksiliğini düşürmek için gym e gitmesinler diyorlar. Çünkü gym, yani vücut geliştirme erkekleri daha erkeksi ve maskülen yapıyor, sağlık için de faydalı. Bunu bu yüzden istemiyor feministler. Çünkü kadınsı ve sal*k erkekleri daha rahat kontrol altına alabileceklerini biliyorlar.

  Bu dırdırcı mevzusu da aynı mantık. Erkeklerin ömürlerini azaltmak ve kadın ömrünü, erkeklerden 5 sene daha uzun tutmak için böyle şeyleri pohpohluyorlar. Bunu haber olarak bir erkeğin paylaşması da çok tuhaf geliyor bana.

  Son olarak vice adlı site radikal feminist, hastalıklı erkek düşmanlığına sahip, erkeklerin finansal köle olarak görülmesinin konusunu bile normal bir şeymiş gibi konu açan bir site. Bu sitenin yaptığı haberden ne bok beklenir ki.

  "Yani kadınlar için bir ilişkide önceliği kendine vermek ve sözünü sakınmamak hayati önem arz ediyor" Kimler için, femdom fetişine sahip beta erkekler için galiba :D

YÜKLENİYOR...