Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı

Faruk Ayhan Utkan r
Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı

ABD'de yapılan bir araştırma dırdırcı kadınların yapmayanlara göre daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu.

Kadın erkek ilişkisinde, erkeklerin ömrünü yiyen; dırdır yapmanın, kadınların sağlığı üzerinde yararlı olduğu tespit edildi.

İlişkide gerçek hislerinizi içinize atmanız gereken durumlar olabilir; bu davranış modeline "kendi kendini frenlemek" deniyor. İşte bunu sakın yapmayın, dırdır yapın çünkü dırdır yapan kadınlar daha uzun ve sağlıklı yaşıyor.

Geçmişte yapılan araştırmalar; huzursuz bağırsak sendromu ve depresyonla kadınların kendini susturması arasında bağlantı kurmuştu.

Vice.com’da yayınlanan son habere göre Pittsburg Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nün 304 kadınla yaptığı yeni araştırma da bu davranışın atardamarda plak birikimini artırdığını tespit etti.

Araştırmacılar, bu birikimin kalp krizi ve diğer kardiyovasküler rahatsızlıklar yaşama riskini artırdığını belirtti.

Yani kadınlar için bir ilişkide önceliği kendine vermek ve sözünü sakınmamak hayati önem arz ediyor. Uzun lafın kısası; hastalanmamak için dırdıra devam kızlar.

Son Güncelleme: 17 Eki 2019 / 04:10
Uzman Görüşü: Dırdırcı Kadınlar Daha Sağlıklı
6
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Geçenlerde de ingiliz bir sitede görmüştüm. Beyaz erkeklerin vücut geliştirme yapması sağlıksızmış. Gerizek*lı feministlerin erkek düşmanlığı yapmak için uydurduğu ve erkekleri erkeksilikten düşürmek için uğraştıkları sinsi yılan yöntemleri. Kadınlar yılan, yılan. Çok tehlikeliler. Sizin hiç düşünemeyeceğiniz ufacık, minnacık şeyleri hesap ediyorlar.

  Mesela beyaz erkekler sevilmez feministler tarafından Avrupada ve Abd'de. Beyaz erkeklerin erkeksiliğini düşürmek için gym e gitmesinler diyorlar. Çünkü gym, yani vücut geliştirme erkekleri daha erkeksi ve maskülen yapıyor, sağlık için de faydalı. Bunu bu yüzden istemiyor feministler. Çünkü kadınsı ve sal*k erkekleri daha rahat kontrol altına alabileceklerini biliyorlar.

  Bu dırdırcı mevzusu da aynı mantık. Erkeklerin ömürlerini azaltmak ve kadın ömrünü, erkeklerden 5 sene daha uzun tutmak için böyle şeyleri pohpohluyorlar. Bunu haber olarak bir erkeğin paylaşması da çok tuhaf geliyor bana.

  Son olarak vice adlı site radikal feminist, hastalıklı erkek düşmanlığına sahip, erkeklerin finansal köle olarak görülmesinin konusunu bile normal bir şeymiş gibi konu açan bir site. Bu sitenin yaptığı haberden ne bok beklenir ki.

  "Yani kadınlar için bir ilişkide önceliği kendine vermek ve sözünü sakınmamak hayati önem arz ediyor" Kimler için, femdom fetişine sahip beta erkekler için galiba :D
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • DusunenHanim
  Mantıklı aslında. Sadece kadın icin değil erkekler icin de geçerli. Derdini sıkıntısını dışa vuran insan içine atan insan kadar sağlıksız olmaz.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

56
 • kian14
  Ben bu görüşe %100 katılıyorum. Mesela büyük annem 100 yaşında ve resmen ölümsüzlüğü bulmuş gibi yaşıyor. Soruyorum büyük anne bunun sırrı ne, cevabı " çenem " dedi :)
  • Davutalan78

   Allah uzun ömürler versin

  • kian14

   @Davutalan78 teşekkür ederim kardeşim eksik olma

 • Çitosssssss
  Eee heralde hakkını koruyacaksın da, her şey tadında güzel..
 • Çatalerik
  Peki bu durum erkeklerin ömrünü kısaltmıyor muymuş 😁
 • dreamliner61
  evet doğru çünkü.
  dırdırcı kadınlar daha çok konuşup karşısındakini erkenden öldürüyor böylelikle daha uzun yaşamış oluyorlar :)
 • run_ames
  Bende o yüzden hep söylüyorum herşeyi içimde tutum napıcam😁
 • bosver14s
  Erkeklerin başını yedikleri kesin ömürü uzun olurmu bilmem
 • PssyHunter
  Dırdırcı
 • Sine_mSu
  Bunu eşime olumam lazım🤷‍♀️ sağlık önemli
 • Yaseminnr
  İçimize mi atalim 😂
 • Crazy_Mami
  doğrudur olabilir
 • Kaybolanlardannn
  Saçmalık
YÜKLENİYOR...