Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Melike Gozence r

Kerem Bursin
Kerem Bursin

Dünyanın saygın markalarından bir giyim firması ilk defa lokal işbirliğine imza atarak yeni koleksiyonlarını oyuncu Kerem Bürsin ile tanıtma kararı aldı...

Yakışıklı oyuncu verdiği röportajda hem bu başarısı hem de hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu... Başarılı oyuncu, GQ moda direktörü Kaner Kıvanç'ın sorularını yanıtladı. İşte o röportajdan satır başları...

H&M Türkiye ilk defa lokal bir işbirliğine imza atıyor ve yeni koleksiyonlarını seninle tanıtıyor. Teklif sana geldiğinde neler hissettin?

H&M global bir marka ve yaptığı işlerde öncü. Onlardan teklif gelince çok mutlu oldum ve heyecanlandım. H&M’in bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve markanın işleyiş şeklini de hep beğenirdim. Eşit işe eşit ücret ilkesini uyguluyorlar. Tasarımlarını hazırlarken kullandıkları malzemelere dikkat ediyorlar. Çalışanlarının yüzde 74’ü kadın ve bence başarılı olma nedenlerinden biri de bu. Böyle bir organizasyonun Türkiye’de ilk defa lokal bir işbirliğine girip benimle çalışmak istemesi gurur verici.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

“Yıllar önce hayat beni bir yol ayrımına getirdi ve ben herkesin gittiği yoldan gitmedim, Los Angeles'tayken her şeyi geride bıraktım, İç sesimi dinledim ve riski alıp yeni bir ülkede yine yeniden başladım. Bir yol haritası çizmeye çalışmadan, kısa yolların yolcusu olmadan, kendi yolculuğumu yapmak istedim. Kaybedecek bir şeyim yokmuş gibi hayata teslim oldum ve kendi mucizemi buldum.” Bu cümleler sana ait. Her zaman iç sesini dinler misin?

Hep iç sesimi dinler miyim bilmiyorum ama sanki dinlediğim zaman istediklerim oluyor ve işler yoluna giriyor. Bunu yaşın ilerledikçe daha da net anlıyorsun. Aslında iç sesini dinlemediğinde bile hayat sana bir şekilde onun doğruluğunu gösteriyor. Algıların, iç sesinin verdiği mesajlara açıksa hayatla güzel bir uyum yakalıyorsun. Onu, kontrol etmeye çalışmamak lazım. Motosiklet kullanır gibi; biraz teslim olup, motora güvenmelisin. Hayat da öyle bir şey. Kalbin de temizse daha da güzel ve akışında gidiyor her şey.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Peki o zamanki karar aşamanı bize biraz anlatabilir misin?

Los Angeles’tasın, oyuncu olmak istiyorsun. Ama bir bakıyorsun hayatını geçindirmek için oyunculuk dışında bir sürü şey yapıyorsun. Bunda bir sorun yok. Evet, daha da fazla çalışman lazım. Ama ordayken en yakın arkadaşımı kaybettim ve bu olay sonucunda bir uyanış yaşadım. Hayatın ne kadar değerli olduğunu, aslında her an her şeyin olabileceğini fark ettim. Bazı şeyler kontrolümüzün dışında gerçekleşiyor. Bunlar kafamdan geçerken kendime şunu sordum: “Kontrol bende değilse, neyi kontrol etmeye çalışıyorum?” Atlamam gerektiğini hissettim. Ne olacaksa olacak. Atlamalı ve özgürleşmeliydim. O dönemde oyunculuk yapıp yapamayacağımı çok bilmiyordum. Sanki biraz küskünlüğüm vardı. Askere gitmem lazımdı ve direkt askere gittim. İyi geleceğini düşündüm. Bir şekilde gerçekten de iyi geldi. Sonra biraz İstanbul’u tanımak istedim. Altı ay yalnız kalıp, şehirle vakit geçirip onu anlamaya çalıştım. Kültürünü ve yaşamı görmek istedim. Beş senedir bir şeyin peşinden deli gibi koşuyorsun. Bir bakıyorsun her şeyi bıraktığın ve kafanı boşalttığın anda hayat sana onu sunuyor. Orada daha iyi anladım ki bu bir akış meselesi ve günün sonunda esas mücadele kendinle. Kendini çözmek, iyi tutmak ve keşfetmek.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Sence hayattaki en büyük mucize nedir?

Bence her döneme göre mucizen değişiyor ve evriliyor. Bir yandan da etrafındaki her şey seni şaşırtmaya devam ediyor. Bugün parka gittim ve bir baktım her yer papatya dolmuş. Halbuki iki gün önce hiçbiri yoktu. Çok uzaklarda aramaya gerek yok. Hayatın kendisi, doğa çok mucizevi bir şey. Yakın zamanda bir yeğenim oldu. Mesela bu durum da içimde hiç bilmediğim kapılar ve duygular açtı. Ona bakıyorsun ve insanın böyle bir yaratma gücü olması çok inanılmaz geliyor.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Markanın bu sezon ilham aldığı şehirlerden biri de Los Angeles. Sen de uzun dönem orada yaşadın. LA’de en sevdiğin yerler neresi?

Downtown çok güzelleşti. Ancak Los Angeles’ta en çok road trip yapmayı severim. Joshua Tree, Palm Springs, Vegas, Route 66 yolu… Oralarda arabayla gezmekten keyif alırım. Şehirdeyken de gitmeyi en sevdiğim restoranlardan biri Musso&Frank. Frank Sinatra oraya çok gidermiş ve ona servis eden bazı garsonlar hâlâ orada çalışıyor.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Oyunculuk dışında nelerden keyif alıyorsun?

Tırmanmayı çok seviyorum. Aynı zamanda marangozluktan da çok keyif alıyorum. Hatırlıyorum; küçükken babamla beraber baharat dolabı yapmıştık. Onun arkasındaki deseni, detayları birlikte baştan yaratmak çok keyifliydi.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Marangozlukta neler yapmayı seversin?

Basit şeyler yapmayı seviyorum. Bu bir sandalye bile olabilir. Çünkü bence sanatın en güzel yanlarından biri de basiti güzel kılabilmek.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Bize kendi stilini anlatır mısın? Kıyafet seçimlerinde nelere dikkat ediyorsun?

Belki de Teksas’ta büyüdüğüm için giydiğim kıyafetlerin rahat olması benim için çok önemli. Country stilini seviyorum ama günün sonunda şuna da inanıyorum: Giydiğin şey seni taşımamalı, sen onu taşımalısın. Sadeliği seviyorum. Daha ziyade kolyelerime, bilekliklerime ve kemerlerime düşkünüm. Karakteri ortaya çıkaranın aksesuarlar olduğunu düşünüyorum.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Stilinden esinlendiğin biri var mı?

Paul Newman ve Robert Redford, 1960-70’lerde stilleriyle karakterlerini ortaya koyuyorlardı ve trendi onlar belirliyordu. Ben de aslında modayı takip edip ona uymak yerine kendi karakterimi ortaya koyabileceğim kıyafetleri giymeye önem veriyorum.

Gardırobunun en önemli üç parçası nedir?

Jean pantolon, düz tişört ve ceketlerim.

Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım

Bir erkeğe vereceğin en önemli stil önerisi nedir?

Giyecekleri kıyafetleri denerken müzik dinleyebilirler. Eğer ritme ayak uydurmaya başladıysan ve kendini rahat hissediyorsan üstündekiler doğru seçimdir.

Son Güncelleme: 27 Nis 2019 / 04:04
Kerem Bürsin: Hayata Biraz Teslim Olmak Lazım
8
5
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • sci_fi
  albert camus , mutlu ölüm kitabında insanların sağlıklı bir psikolojiye ulaşabilmeleri için "en azından kendilerini gerçekleştirebilecek maddi imkana sahip olmak" koşulu üzerinden anlatır. birde böyle düşünün.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • seraper
  % 90 kimse okumadi ve ne anlamamiz lazim onu anlayamadim 😂😂😂
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

47
 • kücükhanımm96
  Bu adam , Serenay Sarıkaya da ne buluyor anlamıyorum
 • Sizin için teslim olmak kolay..
 • by_simit
  Anlıyorum
 • Zamansızzzayarsızz
  Güzel söyleşi olmuş
 • sinanski
  asgari ücretle zaten hayata teslim oluyorsun
 • irice45
  teslim olmusuz zaten
 • Kirazveçikolata
  Yaaa tabi
 • MagRipOgLu
  Adam sağlam biri
 • hakan_ozturk_bey
  Paranın gözüne vuruyor sonra teslim ol yok yaa
 • Gizli Üye
  Para olursa teslim olursun.
 • Gizli Üye
  Hoş adam
  • FCLeona

   İstinye parkta gördüm karizma cool erkeksi havaları var ama yakışıklı değil.

YÜKLENİYOR...