Uğruna Soyutlandığınız Hayat

"Bir başkasına yapabileceğiniz en büyük iyilik; sahip olduklarınızı onunla paylaşmak değil, kendisinin bir şeylere sahip olabilmesi için ona yol göstermektir"

- Benjamin Disraeli

Bilin İsterim ki...

Şu ana dek bencelerimi yegane sebebi olan yol göstermek adına kaleme aldım. İnceledim, tekrarladım, uyguladım, bizzat yaşadım ve burada, yolunu kaybetmişlere adadım. Yapamayacağı işleri başkalarının da yapamamasını isteyen insan evlatları geldi okudu ve savuşturdu belki ama bu benim için sorun değil, adam olana laf söylenir.

Nerede, Nasıl Yol Kaybettiniz?

Uğruna soyutlandığınız Hayat..Değerli erkek kardeşim, bu soruyu sorman olayın ne kadar dışında ve gözlemleyen değil, yok oluşunun kanıtı değil mi?

Önce Erkek cinsiyetine neden sahip olduğunu, gerekliliklerini ve tarihteki yerini araştır istersen. Bunu yaptıktan sonra aynanın karşısına geç ve gözlemle. Sonuçları ister buraya yaz ister defterine ama bunu yap ki farkındalığın zirvesinde yaşa.

Ve tüm sorunlardan kendini soyutlamış, suç ve zan altında kalmaktan bi'haber, sorumluluk bilinci sıfır olan değerli kız kardeşim. Cenneti ayaklarının altında taşıyacak kadar cömert, erkeğin sevgisini hak edecek kadar dürüst, şiirlere konu olacak kadar sevdaya dahil misin?

Gerçek seni bastıran, yıllarca arzuladığın mutluluğu silip atan egona ne kadar daha boyun eğeceksin?

Soyutlandınız...

Çocukluğunuzdan süregelen sömürülme, kılıf giydirme işlemlerine maruz kalmış bir "Sen" var karşımda belki de bir "Avatar"... Feministçi düşünce miydi neydi? Ya da BDSM saçmalığı.

Oysa ki doğası gereği yaşayan insanlara bakacak olursanız, o sürekli karşı çıktığınız, kadını baş üstünde tac eden ata-erkil toplum yapısını tanıyacaksınız. Türk kavimlerine bakın bu arada biz Arap değiliz..

Ya çizgi filmlerimizde ki tek konu neydi? Beyaz atlı prensin, aşkına tutuştuğu bir kadın ve uğruna verdiği çaba, daimi yalvarış.. Tabi prenses genelde bunlar olurken sadece uyur, yatar, bekler. Aman Tanrım, işte aşk bu olmalı!

Kadın ve Erkek rolünü iyi analiz edin, Üstün gösterilmiş olmak kimseyi mutlu yapmayacak! Kadının Tarihteki yerini gidip de "Muhteşem Yüzyıl" klişesinden öğrenmemeniz dileğiyle.

Erkek ve Dişi Daima Farklıdır...

Gerek duygu gerek düşünce bakımından iki cins arasında asla bir eşitlikten söz edilemez, dile getirmek bile cehalettir bana göre. Bunu "kadınların hakları elinden alınmalıdır" diye okuyan kezo, terket bencemi.

Ne Bu Farklılık?

Deme işte dinle. Erkek dünyaya vahşi bir avcı ve savaşcı olarak gönderilir, onun görevi korumak, savaşmak, avcılık ve hakimiyettir. Eve doğumuyla beraber şenlik getirir, anneden gördüğü sevgi dağlar kadar babadan gelen sevgi dağları aşan bulutlar kadardır. Her yaptığı "Şeyin Sağolsun" olarak kayda geçer ve o artık Süper kahramandır.

Kız dünyaya zerafet ve sanat katmaya gelmiştir, o güzeldir, narindir, sevimlidir ve bunlara doğuştan sahiptir. Ne yazık ki çocukken aldığı sevgi yeterli olsada Erkek çocuğun ki kadar değildir. Erkeğin yanında 2. plandır ve pabucu dama atılandır. Her yanlışında azar yer ve kısıtlanır. Annesi onu "Erkeklerden uzak dur" diye yetiştirir ve o artık tam bir "Erkek düşmanı"dır.

Yani...

Erkeğin aşk hormonları geliştiğinde kız bu evreyi çoktan aşmış vaziyettedir ve artık koz kızın elindedir. Bunu yanlış anlamayın, bu yaşlarda hâlâ kızları umursamayan erkekler ve bu saçmalıklarla uğraşmayan kızlar vardır %10 luk kısım kadarcık.. Siz o kısımda değilsiniz.

"Güç" ün simgesi ve kendisi olan Erkek artık kızın önünde iki büklümdür, savunmasızdır. Egemenlik savaşı kızın lehinedir.

Ama Mutlu Son Yoktur!

Olayı kavrayamayan erkekler ruhsal çöküntü, özgüvensizlik, eşcinsellik gibi yok olurken kendilerine "Efendi Erkeğiz biz ya" damgasını uygun görürler.

Baskınlaşan dişiler egemenlik zaferine sevinirken herşeyi de berbat ederler çünkü bu konuda yetenekleri sıfırdır.

Fotoğrafları çekici olanlarından seçtim çünkü bakış açınız sadece bundan ibaret!

Toplum iyice soyutlanır ve uzaklaşma başlar. Artık mutlu evlilik yoktur, dişi erkeğinin kucağına yatamaz, her açıkta kavga başlar ve erkek daha da törpülenir çünkü aile onun omuzlarına yüklenmiştir.

İstediğim şey sadece kendi ellerinizle yarattığınız b*kun farkında olmanızdı. Ya bütün olanları seyredin ya da %10 luk kısımın içine girin.


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

 • Gayet objektif şekilde okurken;
  "kadınların hakları elinden alınmalıdır" diye okuyan kezo, terket bencemi.
  Cümlesinden sonra ben de antipati oluştu.
  Kadın ve erkeğin farklı olduğunu herkes kabul ediyor. Eşitlikten kasıt birebir aynı olma değildir. Tarihten bu güne kadın-erkek ilişkilerinde yaşananlar ve biçilen roller her zaman huzur getimedi. Erkeği gücün temsilcisi görmüyorum. Kadına olması gereken karekteri belirledikten sonra haklarınız için mücadele etmeyin diyemezsiniz. Kadınların yönetimde başarısız olduğu sadece safsatadan ibaret. Burdaki 200 admı taoplasak bir 'Demir Leydi' ya da 'Kösem Sultan' etmez.
  Ben kadın-erkek eşitliğiyle ilgilenmiyorum. Bence ikiside cinsiyet ve farklı biyolojik noktalar dışında aynı şartlarda yürümek için insani mücadeleyi vermeli. BDSM ile konunun hiç alakası yok zaten.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • dogru bak dunyada kadın erkegı yonetıyor bır cok yondende en onemlısıde ask ılıskılerınde kadınların yaptıgı kahpelıkler hıc yakısmıyor cıkmaza sokuyolar

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...