Hayata Dair Öneriler

Bazen o kadar kör bir hale geliriz ki etrafımızdaki güzellikleri görmezden gelip umursamaz-vurdumduymaz bir tavır takınırız. Hayata gözlerimi kapatıp sadece "dünyanın merkezinde" biz varmışız gibi davranırız. Hayatı güzelleştirmek yerine onu daha kötü hale getirip daha sonrasında ise bu durumdan yakınıp dem vururuz. Peki hayatı güzelleştiren hayat önerileri ne olabilir ?

Arkadaşlarınızla teması koparmayın!

Hayata Dair Öneriler

İş hırsı gözümü o kadar kör eder ki arkadaşlarımızın başarısız olmasını ister ve hep bir kıskançlık tutumu içinde oluruz. Ve bu kıskançlık yüzünden arkadaşlarımızla bağımızı koparırız.

“Ne garip… Kazanmak insanlara yetmiyor. Diğerlerinin kaybettiğinini de görmek istiyorlar.”

Gore Vidal

Geçmişin sizi yok etmesine izin vermeyin!

Geçmişe o kadar takılı kalırız ki ne bugünü yaşarız ne de geleceği. Evet "geçmiş olmadan gelecek olmaz" ama geleceği de şekillendirmek ve bugünü yaşamak istiyorsanız gözünüz arkada değil hep ileriye bakmalı. Yoksa geçmişin tozlu raflarında sizlerde birer toz izi olursunuz.

“Yarını düşlüyoruz ve yarın gelmiyor.
Gerçekten istemediğimiz zaferler düşlüyoruz.
Yeni gün çoktan geldiği hâlde, yeni bir gün düşlüyoruz.
Yapılması gereken savaşlardan kaçıyoruz.

Çağrıyı duyuyoruz, ama hiç önemsemiyoruz.
Gelecek, henüz bir planken, o gelecek için ümitleniyoruz.
Her gün kaçtığımız bilgeliği düşlüyoruz.
Kurtuluş elimizdeyken, kurtarıcı için dua ediyoruz.

Ve hâlâ uyuyoruz.
Ve hâlâ dua ediyoruz.
Ve hâlâ korkuyoruz.”

“Ölü Ozanlar Derneği”

Hayata kendiniz olarak doğdunuz başkasıyla değil

Siz,siz olduğunuz için özelsiniz. Başkasıyla kıyaslanma olsun diye değil. "Göre" kavramından ibaret değilsiniz. Sakın kıyaslama başkalarıyla kendini çünkü seni,sen eden senin özelliklerin başkasının özellikleri değil. Bunu anne-baba olunca da hayatınıza uygulayın. Falan kişinin kızı-oğlu böyle şöyle demeyin. Çünkü bir başarısızlık varsa bu kıyaslamadan doğan bir şeydir. Çocuğunuz içindeki hevesi kırarsınız böyle.

Her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz!

Sitede bile bazen tartışılan konu üzerinde hakarete kadar devam eden tartışmalar oluyor. Gereksiz bir çaba sanırım. Bazen haksız olsanız bile kazanmaya çalışmayın. Anı yaşayın ve "sana katılmıyorum" demeniz yeterlidir. Gereksiz kalp kırıklıklarına gerek yok. Çünkü herkes sizinle aynı fikirde olacak diye bir şey yok.

İlgiye muhtaç kişilerle daha fazla zaman geçirin

Zaman sadece diğer insanlar için işlemiyor sizler içinde işliyor ve işleyecek. Onun için ilgiye daha fazla ihtiyaç duyan insanlarla daha fazla zaman geçirin.

Hayat kısa. Nefretlerden arının

Bu duygular karşı tarafı değil sizi yer bitirir. Çünkü zaman aleyhinize işliyor. Sevmeyi öğrenin nefret ve kin duymayı değil. Ölüm her an nefesinizde. Önce kendinizle barışık olun sonra insanlarla. Mezara bu duyguları götürmeyeceğinizin farkına varın.

İnsanlara somurtmayı öğretmek yerine gülümsemeyi öğretin :)

Bunu başarırsanız inanın ki hayat-hayatınız çok güzel olacak. Çünkü gülümsemek sinerji yaratıp insanlara yayılan bir duygu biçimdir. Ve gülünce her iş daha kolay yapılır.


Bu videoyu izlerken siz de gülümsemiyor musunuz durduk yere :) Gördüğünüz üzere gülümsemek herkese yayılan ve çok güzel olan bir duygudur. Gülümsemekten çekinmeyin. Sizi küçük düşürmez :)

Kendi hayat direksiyonuna kendin geç!

Çünkü başkası geçerse kaza yapma olasılığı yüksektir. Elalem ne der kaygısıyla değil "ben ne hissederim" diye düşünün.

Sessizlik insana çok şey öğretir

Hayat size güzellikler kimi zaman sunmaz. Onun için onu siz almasını bileceksiniz. Talep değil almalısınız. Unutmayın siz varsınız diye dünya sizin dönmüyor ve siz yok olduğunuzda da dünya dönmesini durdurmayacak.


4|0
31
Ehlivukuf KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Geçmişe takılmamak çok önemli. Geçmişin bazen seni yiyip bitirebiliyor. Bugün toplu bence günün herhalde :D

  0|1
  0|0
  • Yok ya pc de sorun var yazayim dedim. Bir de o kadar yazmama ragmen editor etmeyip okumuyorlar ara verdim. Gerek yok yazmaya. Ne de olsa degeri bilinip okunmuyor.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Terapi gibi geldi ellerine sağlık

  0|1
  0|0
 • Sen bencelerini biriktirip bir anda yayınlıyorsun sanırım emeğine sağlık🐞

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;